Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zakazy i większe kontrole
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
EwelinaKnw



Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 277

PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 9:17 am    Temat postu: Zakazy i większe kontrole Odpowiedz z cytatem

Chciałam poruszyć dwa ważne (osobiście dla mnie ważne) tematy.

Po 1. Zakaz przywiązywania psów pod sklepami.
Osobiście nie mam nic do czworonogów, bo sama mam śliczną sunię, ale serce mi się kroi jak widzę małe pieski przywiązane pod sklepami i czekające na właściciela. Kocham psy, ale wyjące o 7. rano przed sklepem (który jest dosłownie kilka metrów od mojego okna) działają mi na nerwy, choć NIE! To przez właścicieli trafia mnie co rano szlag. Jak można zimą zostawić małego (a nawet większego) psiaka pod sklepem Prayer Zlitujcie się. One tez czują. Kilka dni temu widziałam jak piesek (na wysokość około 10 cm) przywiązany był do ławki mojej klatki, trząsł sie, skomlał, a jego właścicielka jak gdyby nigdy nic plotkowała sobie w sklepie, następnie wyszła i ... zaczęła plotki z jakąś znajomą. Jak widziałam trzęsące się na zimnie chude łapki psa myślałam, że nerwy mi puszczą. Ludzie, opanujcie się!

Po2. Zwiększenie kontroli co do płacenia podatku za psa.
Prawda jest taka, że większość posiadaczy psów nie płaci podatku w naszym mieście, a jakby nie było, ten zwiększa się z roku na rok.
Masz psa- płać podatek. Ja odkąd mam moją sunię płacę co rok, bo wiem, co to odpowiedzialność, a stare osiedlowe babcie zwracają mi uwagę niemal co kilka tygodni, czasem dni, że pies robi na trawniku (tyle, że na moim osiedlu jakoś miejsc wyznaczonych do tego nie ma), a nie będę zimą w mrozie i 20centymetrowej warstwie śniegu ciągnąć małego psa za osiedle, zwł., że moja suczka często się przeziębia. Oczywiście omijam szerokim łukiem, boiska, place zabaw i ogródki, które są tuż przy oknach, ale oczywiście zmierzłe stare babcie dalej mają jakieś "ale"...
Gdzie tu sprawiedliwość...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
MarkPol



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 67

PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma już podatku za posiadanie psa, jest opłata. Podatek jest obowiązkową daniną na rzecz Państwa, więc nie ma problemów, trzeba płacić. W sytuacji opłaty, należy oczekiwać określenia usługi za którą ta opłata jest pobierana. W znakomitej większości miast tej opłaty nie pobiera się (np. Poznań). Miasta nic właścicielom psów nie oferują, a ściągalność jest zerowa. W Knurowie (wg radnego Wojciechowskiego) opłata ta jest przeznaczona na wyłapywanie bezpańskich psów. No, ale mój pies nie jest bezpański, na to radny stwierdził "że zawsze go mogę porzucić". Wynika z tego, że w Knurowie opłata za posiadanie psa jest pobierana podobnie jak składka ubezpieczeniowa.
Cytat: Ubezpieczenia gospodarcze - Tadeusz Sangowski.
"W aspekcie prawnym ubezpieczenie można zdefiniować jako wiążący ubezpieczyciela z ubezpieczającym stosunek prawny, na podstawie którego ubezpieczyciel zobowiązuje się, w razie nastąpienia określonego zdarzania losowego, do wypłacenia odszkodowania lub innego świadczenia pieniężnego, ubezpieczający zaś obowiązany jest do uiszczenia ubezpieczycielowi określonej kwoty pieniężnej tytułem składki ubezpieczeniowej).
Czy widać analogie?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzychu_Bravura



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 733
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja opodatkowałbym WŁASCICIELI sraj****ych i sikających wszedzie psów!Jasny szlak mnie trafia jak widze takiego pseudo własciciela(ke) z petem na wargach udających że ich pupil własnie nie kasztani!!!!Po ostatnich roztopach śniegu moim oczom ukazał się las....las psich gó***ien!Były wszędzie i w różnej konsystencji na trawnikach,chodnikach poprostu zgroza.I tutaj pytanie do Straży Miejskiej dlaczego nie ma wyciąganych surowych konsekwencji w stosunku do właścicieli czworonogów którzy nie sprzątają po swoich pupilach?!Jestem ciekawy czy każdy własciciel czworonoga kiedy walnie kloca spłukuje wodą po sobie?!
_________________
Alle Luja i Do Przodu.
Należy siać, siać, siać! Trzeba siać, aby urosło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stokrota41



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 193

PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzychu_Bravura napisał:
A ja opodatkowałbym WŁASCICIELI sraj****ych i sikających wszedzie psów!Jasny szlak mnie trafia jak widze takiego pseudo własciciela(ke) z petem na wargach udających że ich pupil własnie nie kasztani!!!!Po ostatnich roztopach śniegu moim oczom ukazał się las....las psich gó***ien!Były wszędzie i w różnej konsystencji na trawnikach,chodnikach poprostu zgroza.I tutaj pytanie do Straży Miejskiej dlaczego nie ma wyciąganych surowych konsekwencji w stosunku do właścicieli czworonogów którzy nie sprzątają po swoich pupilach?!Jestem ciekawy czy każdy własciciel czworonoga kiedy walnie kloca spłukuje wodą po sobie?!


Był podatek, jest opłata, no i co ... i nic. Psy jak srały, tak srają - i nic się tu nie zmienia, poza wysokością podatku/opłat za psa. Z drugiej strony - skoro płaci się za psa - to ma się prawo wymagać, aby te pieniądze szły na utrzymanie czystości itp. A co do Straży - to wydaje mi się, że aby ukarać takiego delikwenta, to niestety trzeba przyłapać na gorącym uczynku lub znaleźć świadka, który zgodzi się zeznawać w sądzie. Więc odpowiedz sobie sam na pytanie - jak rozwiązać ten problem. A wystarczyłoby, aby każdy właściciel posprzątał za swoim pupilem - najprostszy sposób. Niestety wymaga kultury od właścicieli, więc cudów nie wymagajmy ... Sad
_________________
Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten temat byl juz tak czesto klepany , ze a zrobil sie nudny, a watpie zeby do jakiekolwiek poprawy doszlo.
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
holender z wsp



Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 120
Skąd: Zwanenburg

PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha! Niech najpierw będą warunki do sprzątania a potem krzyczcie żeby sprzątali!Bo do zwykłego śmietnika wrzucenie psich odchodów grozi mandatem ( zagrożenie epidemiologiczne). Zresztą wy się wy****ie do toalety a pies co?Ma resztki swoje wchłonąc? Niech miasto zrobi place do wyprowadzania psów, postawi kosze na odchody....
_________________
Nikt nam nie będzie mówił jak mamy żyć
Bo nikt za nas nie umrze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger
iwonakaminska76



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 273

PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.... no i bedzie sie tlumaczylo pieskowi Nie sraj tutaj tam dalej wybudowali ci "publiczna toaletke" Wezcie ..... nuda powiewa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Powazny



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 535

PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pies sral, sra i srac bedzie ... a polak nie zbieral po nil lajna , nie zbiera i zbierac nie bedzie ... !
W niektorych panstwach pobieraja oplaty od psow ,ale zauwazylem ,ze sa miejsca wlasnie wytyczone do "zalatwinia ich potrzeb" i uwaga ... w jednym Panstwie widizalem slupki z koszami na smieci (na odchody) a na slupchal byl pojemniczek z WORECZKAMI takimi jednorazowymi.
Dla mnie oplat zadnych nie powinno za psoiaka byc , ale wlasciciele sami powinni zaopatrzyc sie w woreczki i specjalne lopatki bo faktycznie polskie trawniki to gowniki a chodniki po zimie to betonowe gowniki !!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powazny napisał:
Pies sral, sra i srac bedzie ... a polak nie zbieral po nil lajna , nie zbiera i zbierac nie bedzie ... !
W niektorych panstwach pobieraja oplaty od psow ,ale zauwazylem ,ze sa miejsca wlasnie wytyczone do "zalatwinia ich potrzeb" i uwaga ... w jednym Panstwie widizalem slupki z koszami na smieci (na odchody) a na slupchal byl pojemniczek z WORECZKAMI takimi jednorazowymi.
Dla mnie oplat zadnych nie powinno za psoiaka byc , ale wlasciciele sami powinni zaopatrzyc sie w woreczki i specjalne lopatki bo faktycznie polskie trawniki to gowniki a chodniki po zimie to betonowe gowniki !!!!



Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 1:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

holender z wsp napisał:
Bo do zwykłego śmietnika wrzucenie psich odchodów grozi mandatem ( zagrożenie epidemiologiczne). Zresztą wy się wy****ie do toalety a pies co?

Hm, to może te psie klocki też do własnej osobistej muszli wrzucać? Chyba że nasza kanalizacja jest kompatybilna tylko z ludzkimi odchodami?
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 6:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Hm, to może te psie klocki też do własnej osobistej muszli wrzucać? Chyba że nasza kanalizacja jest kompatybilna tylko z ludzkimi odchodami?


No pewnie, czemu nie kota mozna np. nauczyc na ubikacji robic, psowi mozna w domu wlasna ubikacje wybudowac, ale do czego to doprowadzi na koncu bedzie lezal w lozku ogladajac telewizje a ty bedziesz lezal na ziemi, Pies to zwierze i musi byc wyprowadzane a jak juz wyjdzie to albo bedzie sr.... albo la...... normalna sprawa.

Zakaz trzymania zwierzat na osiedlach
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Reggae dance



Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 502
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też mierzi to że te psy sraja gdzie popadnie...niby jest tam kilka placów ale żeby kurde niektórzy wyprowadzali je np na place zabaw i zeby tam załatwiały swoje potrzeby?? Toż to pięść się w kieszeni zaciska.

Też jestem przeciw trzymaniu psów na osiedlach. Bo nawet na chodnikach są "gówna".

Też lubię zwierzęta...ale drażni mnie kilka rzeczy.
_________________
"Dont gain the world and loose your soul
wisdom is better than silver and gold"


Bob Marley
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

EwelinaKnw
Co mówisz gdy wdepniesz w psie gowno?
Mowisz "No trudno usiade na schodach z patyczkiem i kulturalnie wydłubię tą kupke kawałek po kawałeczku z moich bucikow, bedzie dobra zabawa"?
Bo ja mówię troche inaczej i chciałbym spotkac własciciela pieska który się tam załatwił i dac mu te buty do wyczyszczenia.

Do włascicieli psów: przed kupnem psa chyba wiedzieliście jakie warunki dla psów panuja w naszym miescie, wiec trzeba było się wtedy zastanawiac, a nie teraz marudzic i pozwalac na walenie na trawniki a czasami nawet chodniki. Jak juz chcecie psa na osiedlu to niech sie na pobliskich polach załatwia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...........a niech wala na trawniki lepiej bedzie trawa rosla Thumbsup
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
EwelinaKnw



Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 277

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KAROLZET

Idź z Yorkiem na pole gdzie jest 20 cm śniegu...
Gdzie mają być yorki, pekińczyki, jamniki, shi-tzu jeśli właśnie nie w domach?? W budach??

Rusz głową ;|




P.S. Oczy mam po to, żeby widzieć, gdzie pies się załatwiał a gdzie nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka