Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Parkowanie na terenie wspólnoty mieszkaniowej
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Quill



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 119

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 12:36 am    Temat postu: Parkowanie na terenie wspólnoty mieszkaniowej Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o parkowaniu samochodów na terenie wspólnoty, jeżeli nie należycie do niej? Patrząc na to zjawisko obiektywnie, to oni (ci ze wspólnoty) mogą parkować swoje samochody wszędzie, natomiast lokatorzy LWSM tylko na terenie ulic należących do spółdzielni.

Ostatnio zmieniony przez Quill dnia Nie Paź 09, 2011 7:41 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W niektórych miejscach w Knurowie "wzorcowym" jest np - http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=216816765275260281602.0004aeda2df1d62837fd2 )
dochodzi do takich absurdów, że lokatorzy (wielcy właściciele miejsc parkingowych) przeganiają przyjeżdżających w odwiedziny gości. prawie każde miejsce parkingowe ze wspólnot ma blokady - słupki. Normalnie strach tam zajeżdżać

Przepisy przepisami, ale ludzie mogliby dojść do porozumienia między sobą, a także z władzami, żeby przebudować (powiększyć) parkingi a tak się tylko żrą między sobą i przynoszą wstyd przed gośćmi z innych miast

Na szczęście w Szczygłowicach istnieje niezła symbioza pomiędzy wspólnotami i spółdzielnią. Są także miejsca wybudowane przez miasto - dla wszystkich starcza Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja uważam, że w niektórych przypadkach na szczęście jednostkowych , "sodówka" własności uderzyła niektórym do głowy.
Niestety jakby się naprawdę uprzeć to teren spółdzielni też jest terenem w ogólnym znaczeniu prywatnym.
Nie wyobrażam sobie jednak sytuacji gonienia gości Smile z ich samochodami na terenach wspólnych nie zależnie od tego czy to wspólnota czy też jakakolwiek spółdzielnia.
Chociaż pamiętam przypadki skarg pt." ... mieszka w 17 a parkuje przy moim bloku " , czy tez podobne tego typu teksty.
Albo jeszcze lepszy , "... bo oni w rodzinie to już 3 samochody mają. No jak to , że tyle miejsc zajmują ... " Smile
Życiowa paranoja ...


Pozdr
Arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jimi



Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 612
Skąd: Knurów - Mieszka I

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arc napisał:
A ja uważam, że w niektórych przypadkach na szczęście jednostkowych , "sodówka" własności uderzyła niektórym do głowy.
Niestety jakby się naprawdę uprzeć to teren spółdzielni też jest terenem w ogólnym znaczeniu prywatnym.
Nie wyobrażam sobie jednak sytuacji gonienia gości Smile z ich samochodami na terenach wspólnych nie zależnie od tego czy to wspólnota czy też jakakolwiek spółdzielnia.
Chociaż pamiętam przypadki skarg pt." ... mieszka w 17 a parkuje przy moim bloku " , czy tez podobne tego typu teksty.
Albo jeszcze lepszy , "... bo oni w rodzinie to już 3 samochody mają. No jak to , że tyle miejsc zajmują ... " Smile
Życiowa paranoja ...


Pozdr
Arc

paranoja? nie sądze.. paranoją to jest ilość miejsc na osiedlu. Ja swojego jednego samochodu nie mam gdzie postawić na ul. Mieszka I, Łokietka, K. Wielkiego, a dodatkowo wkurza mnie fakt na pod moim blokiem stoją przez kilka tyg. nie używane 3 samochody z jednej rodziny. Pewnie nie obchodzilo by mnie to jakby dla wszystkich starczyło miejsc. To jest tylko jeden z niewielu przykładów.
_________________
You say Bruno Mars, I say Guns'n Roses
You say Hannah Montana, I say nirvana
You say Owl City, I say Bon Jovi
You say Taylor Swift, I say AC/DC
You say Justin Bieber, I say Fuck You
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety mój drogi. Osiedla projektowane były w czasach kiedy na jeden blok był , albo i nie jeden samochód na krzyż. Nie wymagaj teraz cudów w postaci piętrowych parkingów bo te ponoć za drogie są , a i miejsca na ich budowę nie za wiele.
Nie miej również pretensji że u sąsiada 3 samochody, takie mamy czasy, że taniej mieć auto niż dobry rower, ale to zasługa postępu cywilizacji.
Osiedla niestety z gumy nie są, więc skoro musisz swój pojazd z okna widzieć to czatuj na miejsce.
Może rozsądniejszym rozwiązaniem było by wyznaczenie miejsc postojowych poza osiedlami, tylko pokaż mi tych możnowładców którzy będą potem po te auta za te osiedla zapylać.
Tak źle i tak niedobrze. A i jakiś kawałek zieleni by się chciało i jakiś plac zabaw i żeby do sklepu było blisko.
Niestety ciężko to pogodzić i dlatego to taka życiowa paranoja .

Pozdr
Arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mateusz



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 337

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marekdym napisał:
W niektórych miejscach w Knurowie "wzorcowym" jest np - http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=216816765275260281602.0004aeda2df1d62837fd2 )
dochodzi do takich absurdów, że lokatorzy (wielcy właściciele miejsc parkingowych) przeganiają przyjeżdżających w odwiedziny gości. prawie każde miejsce parkingowe ze wspólnot ma blokady - słupki. Normalnie strach tam zajeżdżać

Przepisy przepisami, ale ludzie mogliby dojść do porozumienia między sobą, a także z władzami, żeby przebudować (powiększyć) parkingi a tak się tylko żrą między sobą i przynoszą wstyd przed gośćmi z innych miast

Na szczęście w Szczygłowicach istnieje niezła symbioza pomiędzy wspólnotami i spółdzielnią. Są także miejsca wybudowane przez miasto - dla wszystkich starcza Smile.


Słupki to może tam stoją ze cztery. Tak się składa że nie jestem tam mieszkańcem a parkuje od kilku lat właściwie codziennie jakieś miejsce sobie znajdę. Jeszcze się nie zdarzyło żeby ktoś mnie przeganiał. Więc to co napisałeś jest wyssane z palca:P
_________________
http://mtsl.digart.pl/digarty/

tel 661 143 709



Moja trasy na Bikemap


Ostatnio zmieniony przez Mateusz dnia Nie Paź 09, 2011 6:48 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy miasto lub LWSM zapłaci za jakiekolwiek inwestycje na działkach wspólnot mieszkaniowych? Nie, bo jest to własność prywatna mieszkańców wspólnoty. Gdyby ktoś parkował na ogródku lub w obejściu domu jednorodzinnego, to taki zamiar uznalibyśmy za bezprawny i niezgodny z zasadami współżycia. Otóż mieszkańcy wspólnot płacą takie same podatki od nieruchomości i ich własność niczym się nie różni.
Błąd polega na zbyt małej liczbie publicznych miejsc parkingowych, o które powinny zadbać gmina i spółdzielnia. Nie dziwię się reakcji wspólnot, choć jeśli przeganianie jest złośliwe, to niespecjalnie sympatyzuję.
Drugi błąd jest systemowy, że w Polsce tworzy się wspólnoty w blokach, które ewidentnie są elementami większego założenia osiedlowego, które powinno być jednolicie zarządzane. Niestety po komunie mamy w spadku taką Argentynę i przez kilkadziesiąt lat to się nie zmieni. Jeżeli już są wspólnoty, trzeba tylko pamiętać o racjonalnym wydzielaniu działek wokół budynków, żeby grodzenie i zagospodarowanie terenu jak najmniej kolidowało z otoczeniem.


Ostatnio zmieniony przez secundo dnia Nie Paź 09, 2011 7:25 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ffranc



Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 15
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja zapraszam na Ułanów najpierw zasypali piaskownice powód > bo tam tylko psy się załatwiały < atak naprawdę przeszkadzały dieci no jak by nie było czasami w piasku siedzieli i jak to dzieci troche gwarzyły.
Na samym środku osiedla postawili ŚMIETNIK mieli prawo postawili na swoim. BRAWO. jako sąsiad dziękuję za te budowle, a teraz budują parking między blokami.
kto nato daje zezwolenia 5 metrów od sąsiedniego balkonu.
A obok na TBS 1/4 parkingu wolnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pietas



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 282

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arc napisał:
No niestety mój drogi. Osiedla projektowane były w czasach kiedy na jeden blok był , albo i nie jeden samochód na krzyż. Nie wymagaj teraz cudów w postaci piętrowych parkingów bo te ponoć za drogie są , a i miejsca na ich budowę nie za wiele.
Nie miej również pretensji że u sąsiada 3 samochody, takie mamy czasy, że taniej mieć auto niż dobry rower, ale to zasługa postępu cywilizacji.
Osiedla niestety z gumy nie są, więc skoro musisz swój pojazd z okna widzieć to czatuj na miejsce.
Może rozsądniejszym rozwiązaniem było by wyznaczenie miejsc postojowych poza osiedlami, tylko pokaż mi tych możnowładców którzy będą potem po te auta za te osiedla zapylać.
Tak źle i tak niedobrze. A i jakiś kawałek zieleni by się chciało i jakiś plac zabaw i żeby do sklepu było blisko.
Niestety ciężko to pogodzić i dlatego to taka życiowa paranoja .

Pozdr
Arc


Kolego, czyli jeśli przeprowadzę się do twojego bloku, będę mieć w rodzinie 7 samochodów w tym 3 dostawcze Mastery, to NIGDY nie będziesz miał do mnie pretensji? i zawsze będziesz mnie bronił?

Proponuję przejechać się do Niemiec. Tam ludzie mają w bloku garaże i pod blokiem są parkingi. Spróbuj na chwilę komuś zastawić miejsce...

Jeżeli u kogoś w domu są 3 samochody to moim zdaniem nie fair jest żeby wszystkie 3 stały pod oknem. Jeśli stać kogoś na 3 samochody to stać go na parking albo garaż.

Mi w zeszłym roku w zimie sąsiad zwrócił uwagę conajmniej 2 razy , że parkuję samochód pod blokiem a mam garaż.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KtosInny



Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 83

PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ffranc napisał:
kto nato daje zezwolenia 5 metrów od sąsiedniego balkonu.
A obok na TBS 1/4 parkingu wolnego.

Mnie też rozwalają Ci ludzie ... wzdłuż bloku 11 parkują na chodnikach, jest walka o miejsce ... a na parkingu TBS luz ... można spokojnie zaparkować. Jakim trzeba być leniem aby blokować chodnik, podczas gdy 100 m dalej jest masa wolnych miejsc ... ale to chyba taka mentalność ludzi których rodzice w kobiałce ze wsi do miasta przywieźli ... bo ludzie z TBS też blokują drogę parkując przed blokiem zamiast na parkingu.
A co do parkingu przed blokiem 1 ... ich grunt więc niech sobie robią co chcą. Bawi mnie tylko to że plac potężny, a robią sobie jakieś dziwne "wysepki" które zabierają masę miejsca do parkowania i powodują że parking będzie "mało ustawny".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietas napisał:
Kolego, czyli jeśli przeprowadzę się do twojego bloku, będę mieć w rodzinie 7 samochodów w tym 3 dostawcze Mastery, to NIGDY nie będziesz miał do mnie pretensji? i zawsze będziesz mnie bronił?

Proponuję przejechać się do Niemiec. Tam ludzie mają w bloku garaże i pod blokiem są parkingi. Spróbuj na chwilę komuś zastawić miejsce...

Jeżeli u kogoś w domu są 3 samochody to moim zdaniem nie fair jest żeby wszystkie 3 stały pod oknem. Jeśli stać kogoś na 3 samochody to stać go na parking albo garaż.

Mi w zeszłym roku w zimie sąsiad zwrócił uwagę conajmniej 2 razy , że parkuję samochód pod blokiem a mam garaż.


Mój drogi , jeżeli o mnie chodzi i jak Cię stać, to tych samochodów możesz mieć i ze 20 . Popadacie w kolejną paranoję.
Skoro ktoś decyduje się na mieszkanie na osiedlach wielorodzinnych na terenach wielkomiejskich MUSI liczyć się z pewnymi niedogodnościami. I tylko od jego PRZEWRAŻLIWIENIA zależy co tak naprawdę będzie mu przeszkadzać.
Psy srające na trawnikach, dzieci w piaskownicy, menele wybierający puszki ze śmietników, czy w końcu sąsiad remontujący , albo mała ilość miejsc parkingowych....
Mieszkasz na wspólnocie - postaw 3 metrowe ogrodzenie, szlaban, daj pracę strażnikowi .... zagrodzić , odciąć się od świata i tyle.
Tereny LWSM też są własnością prywatną, jeżeli jeszcze tego nikt nie zauważył. Też zagrodzić, opalikować, postawić ciecia na wjeździe i rozliczać, kasować , wpuszczać lub nie ....
Chciałbyś przykłady brać z zachodu, to spróbuj zmienić najpierw mentalność ludzi w Polsce.
Po prostu się NIE DA !!! Smile czy tego chcesz czy nie , zawsze będzie marudzenie.
A jak już ktoś czuje się anonimowy , o ho ho . To się dowiesz , .....

Auta za osiedla .... na parkingi strzeżone, całodobowo. Osiedle dla zieleni, dla dzieci i .... dla ludzi .
Problem zniknie .

Pozdr
Arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszym wyjściem byłoby - ale niestety teraz już musztarda po obiedzie - wybudowanie zamiast Netto np. 5 piętrowego parkingu...

Podejrzewam, że rozwiązałby się problem parkowania w okolicy, przynajmniej na jakiś czas.
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lwsm tez stawia tabliczki, ze parking tylko dla mieszkancow spoldzielni - wiec czemu wspolnoty nie miałyby robic tak samo
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tvardy napisał:
Najlepszym wyjściem byłoby (...) wybudowanie zamiast Netto np. 5 piętrowego parkingu.(...)

Oczywiście, że na Merkurym tylko piętrowy parking może rozwiązać sprawę. Sytuacja jest tam absolutnie krytyczna i żadne pojedyncze zatoczki ani wykrawanie paru miejsc z trawy jej nie uratuje.
Teren należy do spółdzielni, której projektanci w latach 60-70. nie przewidzieli problemu. Teraz ruch należy do LWSM i miasta, które wspólnie powinny znaleźć rozwiązanie, bo to centrum więcej niż miasta. Gospodarka garażami wzdłuż 1-Maja była i jest absurdalna. Czemu służyło uwłaszczenie na tych garażach? Teraz budowa tam piętrowych konstrukcji będzie droższa i trudniejsza formalnie. Parking piętrowy mógłby zostać zbudowany nad centrum Merkury, ale na pewno sama LWSM nie porwie się na taką inwestycję, tym bardziej, że ulice należą do miasta. W więcej niż mieście miejsc parkingowych jest mniej niż potrzeba. I to pilnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Paź 11, 2011 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może pamiętacie krzyk jaki podnosi się zawsze gdy zaczyna się jakakolwiek inwestycja (nawet na naszym forum). Jeszcze nie wiadomo co to będzie a już się krzyczy że zapewne parkingi, że najlepiej zabetonować całe miasto, że mało zielieni, że lepiej plac zabaw i takie tam. Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka