Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Budżet obywatelski
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Pią Paź 03, 2014 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysiu napisał:
Trzeba wymienić tych nieporadnych radnych z prezydentem na czele.


Może jeszcze frytki do tego!
D'oh!
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Jackal



Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 296

PostWysłany: Pią Paź 03, 2014 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odniesione budżetu mnie przeraża zaniedbanie Prezydenta i Rady miasta. Idea budżetu obywatelskiego jest egalitarna i co najważniejsze decyzyjność jest apolityczna, fajnie jest zebrać 15 osób i stworzyć pomysł dla ludzi wokół których żyjemy, czy kosztuje 500 zł czy 50000 zł, a nikt z urzędu czy polityki pomysłu nie storpeduje. Człowiek czy stowarzyszenie nie musi się prosić radnego czy urzędnika, o pieniądze tylko daje pod głosowanie pomysł wśród mieszkańców, którzy wybierają. Dla mnie informacja że budżetu nie będzie jest porażką aktualnie rządzących, i troszku opozycji chyba że goniła rządzących. Pana prezydenta nie rozumiem czemu nie wziął w swoje ręce projektu, i mam nadzieję że nie usłyszę od razu po wyborach że wprowadzi pomysł w życie troszkę za późno, miał 2 lata żeby stworzyć budżet ze swoimi radnymi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Pią Cze 12, 2015 5:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na mieście mówią, że prace nad budżetem obywatelskim ruszyły.
Aż dziw bierze, że się nie pochwalił nasz super radny? Czyżby "przysnął"?
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Pią Cze 12, 2015 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ala napisał:
Na mieście mówią, że prace nad budżetem obywatelskim ruszyły.
Aż dziw bierze, że się nie pochwalił nasz super radny? Czyżby "przysnął"?

Ciekawe czy zdążą cokolwiek uchwalić przed ich odwołaniem Wink

Prawdę mówiąc wiele się nie spodziewam bo pewnie Radni z Prezydentem na czele wybiorą schemat gdzie Oni sami wybierają na co można głosować.

Moim zdaniem takie coś wystarczy*

* - specjalnie dla ali Smile oczywiście niżej opisany schemat wkomponujemy w odpowiednią uchwałę napisaną zgodnie z prawidłami sztuki Wink
Cytat:

- zadanie musi mieścić się w zakresie zadań gminy
- propozycja zadania musi być zgłoszona na odpowiednim formularzu;
- propozycja zadania inwestycyjnego albo remontowego musi zostać zlokalizowana na terenie, na którym realizacja podobnego pomysłu jest prawnie możliwa. Przede wszystkim chodzi więc o tereny należące do miasta bądź pozostające w jego władaniu
- przeanalizuj, czy udało Ci się dobrze zorientować w cenach i określić szacunkowe koszty Twojego pomysłu – to ważne z punktu widzenia ustawowych wymogów gospodarności;
- projekt da się zrealizować w ciągu jednego roku – budżet obywatelski pozwala realizować tylko te zadania, których realizacja w całości zmieści się w roku 2015;
- koszty realizacji Twojej propozycji nie mogą być wyższe niż środki przeznaczone na dany rejon (jeżeli podzielimy BO na rejon Osiedle, Stary Knurów, Szczygłowice, Krywałd,


Ludzie zresztą już tutaj wstępnie możemy zgłaszać pomysły.

Pomysł:
Stojaki na rowery przy budynkach użyteczności publicznej tj. UM, Ratusz
Koszt: 10 000 zł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Sob Cze 13, 2015 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisząc tą samą retoryką co @ala, można napisać tak:
Na mieście mówili, że :
-planuje się do podziału 1mln zł
-odbyło się od 4-5 posiedzeń Komisji Doraźnej ds budżetu obywatelskiego
-Knurów miałby zostać podzielony na 4 części czyli każdy z rejonów miałby 250 tys. do podziału

Rejony to w największym przybliżeniu (podział poglądowy i niedokładny)
1.Szczygłowice, Krywałd
2.Stary Knurów
3.Osiedle 1000 lecia
4.Osiedla WP1, WP2
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Pon Cze 15, 2015 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

braveheart napisał:

-planuje się do podziału 1mln zł

Czyli 0,9% budżetu miasta, ach szaleją Brick wall

braveheart napisał:

-odbyło się od 4-5 posiedzeń Komisji Doraźnej ds budżetu obywatelskiego

Ważne kiedy poznamy dokument ! Mówi się coś na mieście o tym kto będzie decydował o tym które projekty pójda pod głosowanie a które nie ?

O ile wiem to 15.IX.2015 są składane wnioski budżetowe do Prezydenta więc jeżeli chcemy mieć BO w 2016 to komisja musi opracować uchwałę do 15.IX tak by Prezydent mógł zabezpieczyć środki w budżecie na BO.

Myślicie że są szanse na BO w 2016 ?

braveheart napisał:

Knurów miałby zostać podzielony na 4 części czyli każdy z rejonów miałby 250 tys. do podziału

Wydaje się że słuszna koncepcja.

Pomysł:
- Park Linowy na Plantach(Parku) przy ul. Szpitalnej
Koszt: 250 tyś
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Pon Cze 29, 2015 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rozdział 1
§1.3
Projekt napisał:
W ramach Budżetu Obywatelskiego mogą być proponowane projekty wynikające z zadań własnych gminy.

...dodałbym także: innych zadań, projektów na terenach gminy lub będących pod jej władaniem będących w zgodzie z normami formalno-prawnymi RP.


W Katowiach (Nikoszowiec) wygrał projekt "Lot balonem nad Nikiszowcem". Przy tym projekcie obawiam się że komisja mogłaby stwierdzić że ów projekt nie jest zadaniem własnym gminy i zastałby odrzucony (a przecież to książkowy przykład działań promocyjnych). Ostatnio na Sośnicy widziałem pomysły do BO a tam własciwie same remonty chodników ale się nie dziwię bo tam BO to jest tylko z nazwy (projekty mogą zgłaszać wyłącznie radni, Rady Osiedlowe i Młodzieżowa Rada Miasta)

Cytat:
§2.1
Projekt napisał:
Środki finansowe przewidziane na realizację Budżetu Obywatelskiego Miasta Knurów na każdy rok kalendarzowy określa Prezydent Miasta.

Zastapić: Środki przeznaczone na Budżet Obywatelski to ....% Budżetu Miasta Knurów.


Jeżeli w BO będą wygrywały projekty co do których władze miasta nie będą odnosiły się przychylnie (np. lot balonem, park linowy, pamnik Skarbka Wink ) to może istnieć zagrożenie że w kolejnych latach kwoty przeznaczone na BO mogąbyć minimalne. A przy zapisie % jest wszystko jasne.

Cytat:
Rozdział 2
§4
Projekt napisał:
Propozycję projektu do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec Knurowa, który ukończył 18-ty rok życia.

Może warto się zastanowić że pod projektem powinno znajdować się jakaś śladowa ilość podpisów poparcia (np. 5 czy 10 podpisów).


Wydaje mi się że zebranie 5 czy 10 podpisów to żaden wielki wymóg a już na początku może zwiększyć "poziom".

Cytat:
Rozdział 3
§6.2
Projekt napisał:
Zgłoszone projekty podlegają zaopiniowaniu przez Zespół do spraw opiniowania projektów powołany przez Prezydenta Miasta w drodze Zarządzenia.


Trzeba wyjasnić.


Jeżeli chodzi o zaopiniowanie pod względem formalno-prawny, materialnym itp. to oczywiescie tak. Jeżeli ma podlegać subiektywnej ocenie to stanowcze nie. To mieszkańcy mają decydować.

Cytat:
§10.4
Projekt napisał:
Głosowanie odbywa się poprzez postawienie znaku "X" przy wybranych projektach na karcie do głosowania. Głosujący może wybrać maksymalnie 2, jego zdaniem najważniejsze projekty.

§10.5
Projekt napisał:
Głos jest ważny także wtedy, jeżeli głosujący wybierze tylko jeden z wszystkich projektów.


Dlaczego komisja doraźna uważa że możliwość oddania głosu na 2 projekty to dobre rozwiązanie ? Ja nie jestem przekonany.

Cytat:
Załącznik Nr 2

Projekt napisał:
Podstwowe informacje o zgłaszającym projekt.


Po co jest potrzebna taka wiedza ?

Projekt napisał:
Uzasadnienie.(Należy uzasadnić potrzebę realizacji projektu, wskazać komu projekt bedzie służył projekt, jaki problem rozwiąże zrealizowanie projektu.)


Ma rację bytu jeżeli owe uzasadnienie ma charakter informacyjny dla mieszkańców. Jezeli ma podlegać subiektywnej opinii przez komisję RM to odejście od sensu BO.Brick wall
Co do "rozwiązania problem" to zapis totalnie chybiony bo jaki problem rozwiąże np. Lot balonem nad Knurowem (wygrał taki w Katowicach), Park Linowy lub "Pomnik Skarbka" a takie projekty mogą zyskac akceptację mieszkańców. Rada Miasta nie powinna ograniczać inwencji mieszkańców Knurowa.


Jestem ciekaw po co kilka rzeczy jest potrzebnych ale mam nadzieję że p. Rzepa mi to wyjasni.

***
Dziś odebrałem telefon (zostawiłem namiary w BRM) a po drugiej stronie był Pan Jerzy Pach. Oto co się dowiedziałem.

1. Inwestycje zrealizowane w ramach BO muszą być na terenie gminy, zgodne z normami formalno-prawnymi. Zdaniem p. Pacha także Park Linowy czy przegląd filmów Krzysztofa Kieślowskiego (takie pomysły mu powiedziałem) powinny być brane pod uwagę przy BO. Gdy powiedziałem o "Locie Balonem" to odpowiedział że nie wie czy to jest najlepszy pomysł ale to mieszkańcy mają decydować (odniosłem wrażenie że na Lot by nie zagłosował.

2. Powiedziałem p. Jerzemu że lepiej od zarządzenia Prezydenta o wysokości BO jest zapis % bo nie podlega nastrojom Prezydenta tego urzędującego jak i np. przyszłego. Jednym słowem nie jest zależny od "nastawienia". Pan Pach przyznał że zapis procentowy wydaje się optymalny (dodał że to jego opinia a nie wie jak inni radni widzą tę sprawę).

3. Co do ilości podpisów po projektem to otrzymałem odpowiedź że na razie w projekcie jest wymóg 25 podpisów. Ja powiedziałem że 10 podpisów wydaje się lepszym rozwiązaniem. Dodał także że nie będzie 4 rejonów a 5 (Szczygłowice i Krywałd osobno).

4. Komisja nie będzie opiniowała subiektynie wniosków ale pod względem formalno-prawnym. Mnie niestety wyjaśnienia p. Pacha nie przekonały.

5. Co do głosowania na 2 projekty powiedział że mogę na komisji doraźnej zgłosić swoje uwagi gdyż to jest dopiero projekt i radni chcieliby i uwagi mieszkańców. Zapytałem się także co w takim przypadku jeżeli dwa projekty zdobędą tyle samo głosów (najwięcej w rejonie) a łącznie koszty przewyższą BO w danym rejonie. Pan radny powiedział że nie wie co w takim przypadku ale muszą się w komisji nad takim przypadkiem zastanowić.

6. Zadałem pytanie po co "podstawowe informacje o składającym projekt" niestety p. Pach nie potrafił udzielić odpowiedzi.

7. Po moim stwierdzeniu że w uzasadnieniu zapis o "rozwiązaniu problemu" jest chybiony p. Pach stwierdził że nie myślał w takim sensie o tym zapisie.

Pan Pach dodał także że projekt na którym się opieram nie wiadomo kto dał i skąd (sic !) i że on nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i że bardzo zaprasza na posiedzenie komisji. Powiedziałem że będę o ile plany wakacyjne pozwolą.

W skrócie to chyba tyle.

Pozdrawiam.
OK.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Wto Lip 21, 2015 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten budżet obywatelski w Knurowie który w najbliższym czasie ma powstać ma być znacznie okrojony. Takie są plany.
Miałoby być 5 okręgów i każdy by miał dostać po 100 tys.

Jest jeszcze gorszy pomysł w ogóle nie mający nic wspólnego z ideą budżetu obywatelskiego .
Te 500 tys. miałyby być przeznaczone na jeden ogólnomiejski projekt.

To nieprawdopodobne jak można się przywiązać do pieniędzy.
W tej całej idei powinno chodzić o ożywienie społeczne , zaangażowanie mieszkańców w życie miasta, tymczasem chce się nogi ludziom wykosić zaraz w przedbiegach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Pią Paź 09, 2015 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radni przygotowali projekt regulaminu w którym znajdziemy takie zapisy jak:

1. ... środki przeznaczone na Budżet Obywatelski nie mogą przekraczać 1% wartosci przecietnej (mediana) przychodów z ostatnich trzech lat z wyłączeniem subwencji i dotacji

Ten 1% (wartość maksymalna) będzie liczone z kwoty ok. 50 mln zł ("całkowity" budżet Miasta Knurów to 108 mln przychodów). Jeżeli przyjąć lata 2013-15 za podstawę do obliczeń to w 2016 wartość BO wynosiłaby 664 tys, co daje 132,8 tys na dany rejon.

Cytat:

Siłownia zewnętrzna w parku przy ul. Ogana: 216 512,46 zł
Sygnalizacja świetlna 1 Maja - Wilsona: 258 294,88 zł
Plac zabaw w parku przy ul. Ogana: 360.032,32 zł
Remont "kręgu tanecznego" w parku przy ul. Ogana: 930 382,28 zł
Miajsca postojowe przy boiskach "Orlik" od strony ul. Ułanów: 257.035,24 zł
Przebudowa oświetlenia ulicznego w rejonie ulic: Kazimierza Wielkiego, Stefana Batorego, Władysława Jagiełły, Jana III Sobieskiego: 319 296,93 zł

Radni za zgodą Prezydenta Ramsa dają ludziom środki za które tak naprawdę trudno zrobić nawet "średnią" inwestycje o ile władza zdecyduje się rzucić ten 1% bo zwrot nie mogą przekraczać mówi wyraźnie że ów 1% to wartość maksymalna. Włodarze mogą także zdecydować że 1% to za dużo (bo Oni lepiej zdecydują na co wydać pieniążki, bo nie fajne projekty wygrały, bo tak Wink ) więc określą że będzie to:
- 0,7% - łącznie 464,8 - na rejon 92,96
- 0,5% - 332 - 66,4
- 0,3% - 199,2 - 39,84
- 0,1 - 66,4 - 13,2

Jak widzicie będziemy mieli BO który tak chcieliśmy a zarazem tak okrojony pod względem finansowym że nwestycje finasowane przez BO będą okrojone do minimum.

Pozdrawiam.
OK.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Pią Paź 09, 2015 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK napisał:
Radni przygotowali projekt regulaminu


Nie wszyscy biorą udział w pracach komisji, mimo intensywnie reklamowania posiedzeń.

OK napisał:
Radni za zgodą Prezydenta Ramsa dają ludziom


Jesteś pewien, że potrzebują zgody Prezydenta?

OK napisał:
Jak widzicie będziemy mieli BO który tak chcieliśmy


Twoje chcenie nie musi być tożsame z moimi oczekiwaniami, a Radni muszą opracować regulamin dla wszystkich mieszkańców stąd taki a nie inny projekt.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Wto Paź 13, 2015 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ala napisał:
OK napisał:
Radni za zgodą Prezydenta Ramsa dają ludziom
Jesteś pewien, że potrzebują zgody Prezydenta?

Nieformalnej oczywiscie, w teorii oczywiście takiej zgody nie potrzebują. W tej nieformalnej zgodzie nie doszukiwałbym się czegoś złego bo wiadomo że większość radnych z komitetu wyborczego Prezydenta Ramsa lub z drugiego komitetu wspierających Pana Prezydenta. Dla mnie dziwne byłby gdyby takich uzgodnień na linii Radni-Prezydent nie było.

ala napisał:
OK napisał:
Jak widzicie będziemy mieli BO który tak chcieliśmy
Twoje chcenie nie musi być tożsame z moimi oczekiwaniami, a Radni muszą opracować regulamin dla wszystkich mieszkańców stąd taki a nie inny projekt.


Alu zgadzam się że każdy z nas może mieć inną koncepcję na BO. Ja jestem zdania że najlepszym rozwiązaniem jest "sztywny %" (ewentualnie kwota), Ty natomiast możesz uważać że możliwość dowolnego zmniejszania środków w BO jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Pozwoliłem sobie podkreślić pewnien fragment z twojej wypowiedzi gdyż radni potraktowali to dosłownie.

Tak z czystej ciekawości: Alu czy Twoje dzieci (o ile masz) lub dzieci sąsiadów będą składały projekty do BO ? Jak zgłoszą projekt to bedą mieć dużą szanse na zwycięstwo bo wiadomo że pół szkoły czy przedszkola zagłosuje.
Może któreś wpadnie na pomysł wielkiej piaskownicy o wymiarach 30m x 30m w Parku przy ul. Ogana (pomiędzy skateparkiem a kręgiem tanecznym ? Zobaczymy ja jednak spodziewam sie ciekawych czasami zaskakujących projektów z strony najmłodszych mieszkańców Knurowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Pon Paź 19, 2015 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ala

1. Alu a dzieci z twojego otoczenia bedą składały projekty do BO ?

2. I jeśli mogę to dlaczego uważasz za lepsze rozwiązanie w BO widełki % (od 0% do 1%) niż stały % (np. 1%) ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Pon Paź 26, 2015 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alu moge prosić o odpowiedź na pytania ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Wto Paź 27, 2015 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK napisał:
@ala

1. Alu a dzieci z twojego otoczenia bedą składały projekty do BO ?

2. I jeśli mogę to dlaczego uważasz za lepsze rozwiązanie w BO widełki % (od 0% do 1%) niż stały % (np. 1%) ?


Ad 1.
Trudno odpowiedzieć skoro BO jeszcze nie istnieje.

Ad 2.
Nigdzie nie napisałam, że w BO coś jest lepsze lub gorsze. Trudno się odnieść do czegoś "wirtualnego".
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OK



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 213
Skąd: Koziełka

PostWysłany: Sro Paź 28, 2015 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ala napisał:
OK napisał:

1. Alu a dzieci z twojego otoczenia bedą składały projekty do BO ?

Ad 1.
Trudno odpowiedzieć skoro BO jeszcze nie istnieje.

Wyraziłem się nieprecyzyjnie. Czy bedziesz dzieciom z swojego otoczenia mówiła o możliwość składania "pomysłów" do BO ?

Komisja ds. budżetu obywatelskiego przyjeła regulamin w takiej formie, oczywiście teraz cała procedura w komisjach stałych:


- Komisja Gospodarki , Ochrony Środowiska i Finansów - 8 członków - 6 radnych głosowało za przyjeciem regulaminu w komisji doraźnej ds. BO

- Komisja Oświaty i Kultury - 6 członków - 5 radnych głosowało za przyjeciem regulaminu w komisji doraźnej ds. BO

- Komisja Sportu, Turystyki , Rekreacji i Promocji Zdrowia - 9 członków - 6 radnych głosowało za przyjeciem regulaminu w komisji doraźnej ds. BO

- Komisja Bezpieczeństwa Publicznego, Porządku i Spraw Socjalnych - 9 członków - 7 radnych głosowało za przyjeciem regulaminu w komisji doraźnej ds. BO

- Komisja Rewizyjna - 5 członków (1 zasiada w komisji ds. BO) - 1 radny głosowało za przyjeciem regulaminu w komisji doraźnej ds. BO

Nie wiemy jak p. Szafarz zagłosuje Wink reszta wydaje się że zagłosuje podobnie jak w komisji doraźnej wiec jest wielce prawdopodobne że ten regulamin bedzie obowiazujacy.

Wiadomo że ten regulamin wejdzie w życie gdy przegłosują go radni na sesji RM. Więc czy uważasz że mozliwość zgłaszania projektów przez np. 7-letniego chłopaka njest dobrym pomysłem ? Przypominam że chodzi o środki publiczne !

ala napisał:
OK napisał:

2. I jeśli mogę to dlaczego uważasz za lepsze rozwiązanie w BO widełki % (od 0% do 1%) niż stały % (np. 1%) ?

Ad 2.
Nigdzie nie napisałam, że w BO coś jest lepsze lub gorsze. Trudno się odnieść do czegoś "wirtualnego".

Ten projekt nie jest wirtualny, przypominam że projekt został przyjęty przez komisję doraźną ds. budżetu obywatelskiego i skierowany do dalszych prac w Radzie Miasta.

Mam wrażenie że trochę wykręcałaś się od odpowiedzi Smile mam nadzieję że teraz bedzie dokładniej wyjasniłem o co pytam.

Pozdrawiam.
OK.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 7 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka