Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Budżet obywatelski
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Sob Lis 23, 2013 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
ala napisał:
A ja mam pewność, że braveheart jak tylko zdobędzie wymarzony fotel w przyszłorocznych wyborach to zapadnie na sklerozę(...)
Takie wnioski z autopsji?


Wystarczy zajrzeć za miedzę, aby zobaczyć jak kończą społecznicy na fotelach. Od referendum do RM. Obiecywać można wszystko i wszystkim jak później nie idą za tym konkretne działania to jest to tylko kampania reklamowa tej osoby. A ja jeszcze nie znalazłam żadnych konkretnych działań za wyjątkiem jednego spotkania informacyjnego.
Pisanie listów i interpelacji też już Gliwice przerabiały z profesorem od tirów i każdy wie, że skuteczność tej metody wynosiła zero. Więc czekam na efekty działań komitetu, a nie mydlenie oczu pismami co by miasto mogło zrobić dla koloniji.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Nie Lis 24, 2013 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ala nie porównuj naszych społeczników do oszołoma profesora z Gliwic bo prędzej ty do tego profesora pasujesz.A Bravehart niech kandytuje do rady miasta bo przynajmniej ktoś się interesuje tą częścia miasta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Lis 24, 2013 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysiu napisał:
Ala nie porównuj naszych społeczników do oszołoma profesora z Gliwic bo prędzej ty do tego profesora pasujesz.A Bravehart niech kandytuje do rady miasta bo przynajmniej ktoś się interesuje tą częścia miasta.


Przecież jest wyraźna analogia działań tu i tam, więc porównanie jest uzasadnione.

A kto zabrania kandydować braveheart-owi do RM?
Naiwnością jest tylko wiara, że jego skuteczność wrośnie po objęciu mandatu radnego. Poza tym jest w Radzie radny Sanecznik i jakoś nie widać wyraźnego wzrostu działań na rzecz Koloniji.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Nie Lis 24, 2013 6:50 pm    Temat postu: budżet obywatelski Odpowiedz z cytatem

Z góry więc zakładasz, że kolonija nic nie dostanie?
Masz więc ''ala'' dużą wiedzę na ten temat.
Nie jest prawdą, że nic się nie zmieniło w ostatnich miesiącach.
Dofinansowano wymianę dachów, w cywilizowany sposób wykonano niektóre drogi i chodniki, zmieniono tok myślenia odnośnie likwidacji stadionu Concordii na jego modernizację a przede wszystkim zmusiliśmy urzędników do myślenia bo powinna obowiązywać zasada ''NIC O NAS BEZ NAS'' stanęliśmy na straży pilnowania ''normalności''.
Jeśli chodzi o konkretne działania powiem Tobie tak, że nie będzie to w ''niedługim czasie '' jak napisał znany dyrektor na łamach PL ale już w przyszłym tygodniu dowiesz się czegoś nowego Smile
http://www.facebook.com/pages/Komitet-Obywatelski-Obszaru-III-Kolonii-w-Knurowie/331206253647698
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty Ala nie widzisz działań bo nie mieszkach w tych okolicach i nie wiesz co się tu dzieje najlepiej siedzieć na kompie i krytykować.Radny Sanecznik zrobił już kilka spotkań z wyborcami a inni radni co nic.Mogłaś przyjść na jakieś spotkanie ale po co bo to kolonija czyli patologia.Nie bój się tu ci krzywdy na koloniji nikt nie zrobi jest tak samo bezpiecznie jak na osiedlu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 8:39 pm    Temat postu: budżet obywatelski Odpowiedz z cytatem

W odpowiedzi dla ''ali'' , III Kolonia w nietypowej akcji, uczestniczyli w niej nawet ludzie którzy są bardzo schorowani i nie mający zbyt wielu pieniędzy.
Info na stronie komitetu.
http://www.facebook.com/pages/Komitet-Obywatelski-Obszaru-III-Kolonii-w-Knurowie/331206253647698
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
konri



Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 94

PostWysłany: Wto Lis 26, 2013 1:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początku pomysł budżetu obywatelskiego wydawał mi się superrr. Teraz stwierdzam, że to może tylko poróżnić mieszkańców naszego miasta i jeszcze bardziej podzielić osiedla.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Wto Lis 26, 2013 12:54 pm    Temat postu: budżet obywatelski Odpowiedz z cytatem

Nie ma nic złego w dyskusji. Niestety tego w mieście brakuje od dawna.
Spieranie się o ideały jest bardzo ważne to zalążki demokracji która zaczyna kiełkować w prawidłowy sposób.
Sposób sprawowania władzy w Naszym mieście nie służy sprawiedliwie na dzień bieżący mieszkańcom.
Jest kilka zapomnianych enklaw ( Krywałd, kolonie robotnicze i Stary Knurów)
na które obecni reprezentanci nie mają pomysłu.
Pomysł budżetu obywatelskiego umożliwiłby wyrównywanie szans i wciągnięcie społeczności Knurowa do dyskusji publicznej.
Pomimo nacisków wielu radnych oraz internautów nadal nie ma transmisji z obrad sesji Rady Miasta , wypowiedzi na portalu www.miastoknurow.pl muszą być zaakceptowane przez moderatora, a w naszej lokalnej gazecie przez jeszcze kogoś....
Czy o to Nam chodzi?
Zacząłem od jakiegoś czasu śledzić to co się dzieje w ościennych miastach i na ich tle wyglądamy niestety nie najlepiej.
Prezydent Naszego Miasta wystąpił z propozycją do radnych o stworzenie budżetu obywatelskiego, czy to będzie ''catharsis'' czy może''kiełbasa wyborcza ''okaże się niebawem.
http://www.facebook.com/pages/Komitet-Obywatelski-Obszaru-III-Kolonii-w-Knurowie/331206253647698
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
konri



Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 94

PostWysłany: Wto Lis 26, 2013 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waleczne serce powiem tak od słów do czynów...Na chłopski rozum jaki by mieli cel Panowie radni w tym by się nie zgodzić na nagrywanie..skoro sesja miała by dotrzeć do większej ilości mieszkańców to dla czego nie..Przecież to tylko na ich korzyść by działało,Panowie poszerzyli by swój miejski wizerunek ,dziwię się że same miasto nie organizuje jak dotąd nagrań z posiedzeń...Mam iść niedługo na wybory,a ja wiem kim jest Pan X mieszkający na Słoniny,czy Pan Y mieszkający na Wojska..to tylko nazwiska które nie dają mi ogólnego poglądu na charakterystykę kandydata ...Gdyby sesja była ogólno-dostępna wiedział bym na kogo,kim jest,co robi,o co walczy,co popiera,po co,dlaczego,czemu itd.

Zapewniam Cię,że gdybyś przyszedł z kamera na posiedzenie nie było by żadnego problemu,ale trzeba CHCIEĆ,a nie czekać na specjalne zaproszenie Pana Prezydenta,albo Radnych,miłego nagrywania,czekam na pierwsze nagranie 18.12.2013(ostatnia sesja w tym roku)[/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Wto Lis 26, 2013 3:38 pm    Temat postu: budżet obywatelski Odpowiedz z cytatem

Jakby na to nie spojrzeć, są to osoby publiczne, więc raczej konieczna byłaby zgoda na nagrywanie, a tym bardziej jeśli dotyczy to sesji Rady Miasta. Musiałbyś poszukać na Wirtualnym Knurowie, toczyła się już dyskusja na ten temat bez skutku.
Niemniej podzielam Twoje zdanie, że chętnie bym zobaczył zaangażowanie poszczególnych radnych i skuteczność działania.
Z drugiej strony jest to bardzo niewygodne dla tych radnych którzy bardzo mocno są związani z ugrupowaniem Prezydenta ''Wspólnie dla Knurowa'' i realizują swoje zachcianki .
Czy okręgi jednomandatowe to zmienią?
Jeśli zostaną wybrani nowi Radni to Rada Miasta w mojej opinii będzie się stosunkowo długo konsolidować, ale jet to lepsze niż bezradność obecnej Rady.
http://www.facebook.com/pages/Komitet-Obywatelski-Obszaru-III-Kolonii-w-Knurowie/331206253647698
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 26, 2013 7:00 pm    Temat postu: Re: budżet obywatelski Odpowiedz z cytatem

braveheart napisał:
Jakby na to nie spojrzeć, są to osoby publiczne, więc raczej konieczna byłaby zgoda na nagrywanie


Wręcz przeciwnie! Osób publicznych nie trzeba pytać, co powiedzą to "poooszło" - jest publiczne, szczególnie gdy wypowiadają się na oficjalnych spotkaniach jakim są posiedzenia Rady Miasta.

Dyskusja na ten temat jest np. tutaj: http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=17096
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Sro Lis 27, 2013 2:03 pm    Temat postu: budżet obywatelski Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rada w Knurowie musi totalnie zmienić swoją pozycję względem przyszłego prezydenta, musi go kontrolować i kierować nieprzerwany ostrzał, co dziś przy zblatowanym przewodniczącym zakrawałoby na cud. Potrzeba do tego mądrych, przygotowanych ludzi, otwartych na okolicę większą niż w promieniu do Wilczy i Ornontowic. To skład personalny rady bardziej niż wybór prezydenta zaważy na pozycji miasta w najbliższych latach a Knurów stoi przed dramatycznymi wyborami o strategicznym znaczeniu: albo miasto zacznie się rozwijać i popłynie na fali niosącej Gliwice z ich częścią aglomeracji albo skiśnie w wiejsko-gminnym sosie na poziomie Toszka (bo Czerwionka nas niewątpliwie prześcignie!).
Tylko gruntowna odbudowa rady miejskiej może wymieść urząd z dyletantów i kołtuństwa, zmusić prezydenta do pracy na wysokich obrotach, przywrócić miastu standardy obywatelskie. Inaczej dzieci nie wybaczą nam za 20-30 lat.


Tekst sprzed paru lat znanego internauty.
Czerwionka-Leszczyny zdecydowanie już dawno Nas wyprzedziła, Żory to jest prawdziwy gigant w pracy samorządowej a Prezydent co tydzień przedstawia coś nowego.
Gliwice i Rybnik stawiają na odważne decyzje , chociaż samorząd jest trochę upartyjniony nie przeszkadza im to podejmować odważne decyzje na poziomie XXI wieku.
Knurów, w tej chwili aby doścignąć pozostałych powinien zbudować na rondzie 20 metrowego Knura na rondzie przy zjeździe z autostrady A1.
Sława spłynie na samorząd.
Nie mogę pogodzić się z tym , że Nasz knurowski samorząd jest tak hermetyczny i mało otwarty na ludzi, nie zaprasza mieszkańców na posiedzenia Komisji, stawia siebie w roli alfy i omegi wszechwiedzącego.
Oglądałem teksty o zapisie dźwiękowym na Wirtualnym Knurowie i zawsze coś się znajdzie aby nie dopuścić do tego jak np. powód o możliwości manipulacji zapisem .
Kochani Radni nawet jak się trochę potkniecie na pierwszych nagrywanych sesjach to nic nie szkodzi , zawsze można się przecież poprawić. Nie myli się ten kto błędów nie popełnia.
Sami dojdziecie do wniosku czy się nadajecie czy nie.
Nie może być tak , że w prawie 40tys. mieście jest cenzura we wszystkich mediach bo to cofa Nas do czasów Monarchii konstytucyjnej.
JA NIE CHCĘ MIESZKAĆ W ZACOFANYM MIEŚCIE
http://www.facebook.com/pages/Komitet-Obywatelski-Obszaru-III-Kolonii-w-Knurowie/33120625364769
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
1964



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 249

PostWysłany: Sro Lis 27, 2013 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile wiem, nikt z samorządu nie zabronił rejestrować sesji Rady Miasta, tyle tylko, że radni sami się na to nie zdecydowali, ale jak masz czas i ochotę, to dlaczego nie...

A na czym przepraszam ta cenzura w mediach polega? Może jakieś konkrety? Przegląd Lokalny rozumiem, ale inni też piszą o mieście i nie zauważyłem, żeby były to tylko pochwały i różne zachwyty nad tym co robi prezydent, radni i cała reszta...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Sro Lis 27, 2013 3:49 pm    Temat postu: budżet obywatelski Odpowiedz z cytatem

Niech mi po prostu Przewodniczący Rady Miejskiej oficjalnie napisze, że mogę przyjść z aparatem , rejestrować obraz i dźwięk z posiedzenia Sesji Rady i umieszczać na naszej stronie internetowej najciekawsze fragmenty:)
Jeśli chodzi o umieszczanie tekstów w Przeglądzie Lokalnym miałem już swoje doświadczenie ,nie będę o tym pisał , zainteresowani o tym wiedzą .
Jeśli chodzi o portal www.miastoknurow teksty muszą być zaakceptowane przez moderatora ,jeśli chodzi o linki do strony Komitetu są one systematycznie usuwane i przestałem tam pisać .
http://www.facebook.com/pages/Komitet-Obywatelski-Obszaru-III-Kolonii-w-Knurowie/33120625364769
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Sro Lis 27, 2013 6:43 pm    Temat postu: Re: budżet obywatelski Odpowiedz z cytatem

braveheart napisał:
Niech mi po prostu Przewodniczący Rady Miejskiej oficjalnie napisze, że mogę przyjść z aparatem , rejestrować obraz i dźwięk z posiedzenia Sesji Rady i umieszczać na naszej stronie internetowej najciekawsze fragmenty:)


Konstytucja RP z dnia 02.04.1997 napisał:

Art. 61.

1. Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa.
2. Prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu.
3. Ograniczenie prawa, o którym mowa w ust. 1 i 2, może nastąpić wyłącznie ze względu na określone w ustawach ochronę wolności i praw innych osób i podmiotów gospodarczych oraz ochronę porządku publicznego, bezpieczeństwa lub ważnego interesu gospodarczego państwa


Czy znasz już swoje prawa obywatelskie?
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 4 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka