Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Concordia Knurów - Sezon piłkarski 2013/2014 - IV liga
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arivoy



Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 437
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lip 06, 2013 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja powiem krótko jak wyglądają fakty i co można byłoby zrobić

- przez rok/dwa będziemy grać przy Orliku z racji remontu stadionu (dlatego jedna trybuna jest wyłączona, nastąpiła wycinka drzew itp)

- ochrony stadionowej i medycznej na meczach nie będzie, bowiem mecze Concordii nie są imprezami masowymi

- nawet w przypadku awansu do III ligi na stadion nie będzie chodzić dużo ludzi; powód jest prosty: zadra po sprzedanych meczach i smród ciągnący się od lat pozostanie nastawienia ludzi trudno zmienić.

- awans wydaje się mało realny, teraz z IV ligi będzie spadać nawet po 5-6 zespołów z obu grup (powodem jest reorganizacja rozgrywek II ligi co pociągnie za sobą konsekwencje w niższych ligach)

- klub musiałby się udostępnić na ludzi, firmy, ogólnie na świat. Teraz wygląda to bardziej tak, że my sobie, wy sobie. Tak było nawet w sytuacji, gdy pracowałem w klubie. Nie widać inicjatywy dialogu z miastem i klubami partnerskimi (np. Górnik Zabrze, kluby z ościennych gmin: Wilcza, Gierałtowice, Przyszowice i inne); mam na myśli tutaj współpracę wymiany poszczególnych graczy, nawet rozgrywanie turniejów powiatowych, które poprawiłyby kontakty ze sobą - kiedyś gracze Górnika/Concordii Knurów to byli wyselekcjonowani zawodnicy z mniejszych gmin ale wyróżniających się w swoich zespołach. Nie można się obrażać np. na Górnika, który na 90 lecie klubu wysłał rezerwy: tutaj raczej brak profesjonalizmu działaczy, którzy zainteresowali się organizacją "za pięć dwunasta". Dialog z miastem ogromnie by się przydał, takie urodziny Knurowa powinny odbywać się muzycznie, kulturalnie i na sportowo - Concordia/Górnik Knurów spowodował, że o naszym mieście wiedzą w kraju.

- warto byłoby nawiązać współpracę z byłymi naszymi zawodnikami, którzy poszli w świat, może udałoby się stworzyć partnerskie działanie marketingowe przykładowe: Jacek Wiśniewski, Marcin Brosz czy Dariusz Dudek z hasłem "tutaj wypłynałem na szerokie wody".

- większe działanie kibiców dla dobra klubu; nie mówię tutaj o dopingu, a o zachowanie (pirotechnika używana tylko przez odpowiedzialne osoby, zapłacenie biletu wejścia na mecz - a nie wejście przez płot: skoro kochacie swój klub to dwa piwa mniej i dacie 5 zł dla klubu i zrobicie coś pożytecznego)

- gramy w grupie I IV ligi ponieważ zarząd obawiał się spotkań z GKS-em Jastrzębie i Czarnymi-Góral Żywiec. W sumie się nie dziwię, mimo iż mamy w miarę dobrych kibiców mogłoby dojść do starć, a koszty ewentualnej potyczki poniósłby klub a nie "kibice. Byłem w zeszłym sezonie na meczu Jedności Przyszowice z Jastrzębiem i zdrowe zachowanie kibiców obu ze stron - udostępnienie kibicom przyjezdnym całej jednej trybuny - to jest piłka nożna dla kibiców!

Mógłbym tak jeszcze pisać i pisać. Nie ma się co rozwodzić, klub musi przejść przeistoczenie otwartej instytucji, aby było dobrze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
concordia1923



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 95
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lip 06, 2013 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A są już jakieś poważniejsze plany remontu tego stadionu czy wszyscy tak sobie piszą tylko przypuszczenia?
_________________
concordia1923
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Sob Lip 06, 2013 7:42 pm    Temat postu: Concordia Knurów sezon piłkarski 2012/2013 liga okręgowa Odpowiedz z cytatem

Jest nawet nowa strona i wizualizacja tego o czym marzą kibice, brakuje tylko chęci ze strony reprezentantów miasta i zdrowego rozsądku bo chyba likwidacji stadionu długo nikt im nie daruje.
http://ksconcordia.com.pl/klub/stadion
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
concordia1923



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 95
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałem maila do klubu i Pan wiceprezes Andrzej Michalewicz zapewnił, że stadion zostanie przygotowany do rozgrywek, a drenaż zostanie naprawiony (takie zapewnienie dostał od miasta). Klub również zgłosił plan budowy nowego stadionu więc w ciągu kilku najbliższych tygodni będzie już wszystko wiadomo. Myślę, że temat likwidacji stadionu można już zamknąć bo taka na pewno nie nastąpi. Concordia moze spokojnie skupić się na grze w IV lidze.
Smile Smile Smile
_________________
concordia1923
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
1964



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 249

PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Wy dalej wierzycie prezesowi klubu i jego bajkom o nowym stadionie?

Po pierwsze skoro klub, a nie miasto, chce budować stadion, to rozumiem dogadał się z miastem na przekazanie terenu na którym obecnie stoi stary stadion?

Po drugie za co klub, którego nie stać na wydanie kilkuset złotych rocznie(!) na wynajem obecnego obiektu, co zostało ustalone jako symboliczna kwota, ma budować nowy stadion? W totka wygrali czy jak?

Po trzecie, skoro na utrzymanie młodzików wykłada miasto przez dotacje, a seniorzy trzymają się ledwo ledwo... to za co ten niby nowy stadion ma być utrzymywany?

W Gliwicach zbudowali stadion na 10 tys osób i przychodzi 4-5 tys. maksymalnie z czego połowa ma darmowe karnety, to w jakiej bajce żyje prezes klubu, że chce budować stadion na 7 tys osób (info za nową stroną Concordii) w sytuacji gdy obecnie jest tam średnio 50-150 osób? Może być max 1000, może 1500 ale na pewno nie więcej! Do ekstraklasy nam daleko, ludzie!

Jak mi ktoś odpowie na te pytania to uwierzę.

Przestańcie być naiwni i wierzyć w bajki ludzi, którzy żyją w głową w chmurach, trzeba realnie patrzeć na sytuację a nie proponować coś co jest nie do zrealizowania. O sponsorach wszyscy słyszymy od lat, jakoś nikt nigdy nie zobaczył tego strategicznego, co to niby umowa już była prawie podpisana. Takie historie może opowiadać każdy.

Stadion na max 2 tys miejsc w Knurowie będzie obecnie nawet za duży, a opisywany obiekt na 7 tys miejsc nie zmieści się w obecnej lokalizacji, wystarczy odrobina wiedzy by to pojąć... ten teren nie jet z gumy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
concordia1923



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 95
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klub chce aby miasto wybudowalo ten stadion. Chociaż uważam, że Concordii taki jest niepotrzebny. Wystarczylby remont obecnego obiektu (nowe krzesełka, dach, ogrodzenie, ławki rezerwowych no i oczywiście drenaż). Pojemność max. 3000 miejsc więcej nam nie potrzeba.
Tak w ogóle kilka miesięcy temu w Przeglądzie Lokalnym pisali, że cały czas rozmawiają z firmami, które moglyby sponsorować Concordie. Wiadomo już coś o tym sponsorze?
_________________
concordia1923
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 10:54 am    Temat postu: Concordia Knurów-sezon piłkarski2013/2014-IVliga Odpowiedz z cytatem

Na tej stronie Concordii zrozumiałem, że obecny stadion może pomieścić te 7 tysięcy,ale są to miejsca na ławkach ,bądź stojące.To nad czym zastanawiają się internauci to są zwykłe spekulacje na zasadzie ktoś coś wie,ktoś coś usłyszał.Stadion z krzesełkami powinien rzeczywiście mieć ok.3 tys.miejsc,ale chcąc zachęcić kibiców do oglądania Concordii już należy ich do tego zachęcać.Nie wyobrażam sobie aby rozgrywki mistrzowskie toczyły się między blokami.Mieszkańcy już mają dość przekleństw i czy chcą czy nie chcą muszą z tym żyć.
http://www.facebook.com/pages/Komitet-Obywatelski-Obszaru-III-Kolonii-w-Knurowie/331206253647698
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
1964



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 249

PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to rozumiem inaczej, szczególnie że działacze Concordii chwalili się jakiś czas temu, że oni ten stadion sobie sami zbudują i ściągną inwestora. Sorry, ale większych bajek nie słyszałem. Z resztą te wizualizację na stronie mają się nijak do tego co jest obecnie, to zupełnie nowy obiekt, który z resztą nie zmieści się tam gdzie mamy teraz stadion.

Tu też chyba należy wyjaśnić jeszcze jedno, nie wiem skąd się wzięło przekonanie, że przy Orliku będzie nowy stadion. To od początku było boisko treningowe, tylko ktoś coś źle zrozumiał i poszło w świat.

Postawienie tam kas i bramek miało być pomysłem na stworzenie obiektu, który może być awaryjnie wykorzystany do spotkań ligowych, gdyby coś było nie tak z Dworcową. I faktycznie tak jest, jakoś nie widziałem, żeby ktoś się palił do rozgrywania tam meczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
concordia1923



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 95
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcale się nie dziwię że nie chcą tam grać. Sztuczna murawa to wieczne kontuzje (obtarcia, rany). Z resztą co to za przyjemność grać na obiekcie, na którym praktycznie każdy moze grać, a do tego dochodzi jeszcze sprawa wielkości trybun. 320 co to jest!?! Grając na Dworcowej, grasz na idealnej murawie na sporym stadionie i przedewszystkim dla kibiców (takich prawdziwych). Masz również świadomość że grasz na stadionie, na którym kiedyś grała Wisla, Jagiellonia, Lechia, Śląsk, GieKSa no i oczywiście wielki MZKS Górnik Knurów.
_________________
concordia1923
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
matka



Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 117

PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Grając na Dworcowej, grasz na idealnej murawie na sporym stadionie


chyba Cię poniosło. murawa jest tragiczna, a to co nazywasz stadionem, ja nazwałbym co najwyżej "stadionem". to miejsce gdzie kiedyś był stadion, ale obecnie jest ruina z kartofliskiem po środku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
concordia1923



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 95
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale już niedługo będzie idealna bo z tego co się orientuje to drenaż ma być naprawiany jeszcze przed startem, sezonu.
_________________
concordia1923
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swego czasu była to najlepsza murawa w Polsce... Nawet niedawno mieliśmy lepszą murawę niż np Lech Poznań Very Happy
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
concordia1923



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 95
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lip 10, 2013 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo może kiedy mają zacząć ten drenaż naprawiać? Bo 10 sierpnia gramy pierwszy mecz.
_________________
concordia1923
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Czw Lip 11, 2013 8:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

concordia1923 napisał:
Pojemność max. 3000 miejsc więcej nam nie potrzeba.


W I-szej lidze w tym sezonie średnia widzów wyniosła 2000 osób na mecz, więc myślę ze stadnion na 1500 osób jest w sam raz. To chyba byłaby jedna trybuna ?
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
concordia1923



Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 95
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lip 11, 2013 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1500 osób też by wystarczyło. Tylko żeby taki stadion wybudowali. Bo jak narazie nic się tam nie dzieje, a słyszałem, że zarząd Concordii otrzymał zapewnienie, że do startu rozgrywek stadion zostanie przygotowany, a drenaż naprawiony.
_________________
concordia1923
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Strona 2 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka