Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Usługi dostępu do Internetu w Knurowie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rotmistrz



Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 365

PostWysłany: Pią Kwi 24, 2015 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rss20 napisał:
Mam lte z plusa.

W szczygłowicach
Ja nie narzekam. Co prawda do tych bajeranckich 150mb z ulotek jest daaaaleeko, ale speedtest wykazuje zawsze ponad 20mb w download więc nie narzekam.


Rotmistrzu, a jak wygląda sprawą z anteną? Wkładam pendriva z modem i mam już internet? Zupełnie się na tym nie znam, a chcę przejść na coś bezkablowego. Mogę wpaść do Ciebie i to zobaczyć?
_________________
Msza Trydencka w Gliwicach
Osiedle Szczygłowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
osom



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 2

PostWysłany: Pon Lip 20, 2015 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć.
Orientujecie się może czy są jakieś firmy dostarczające internet w okolicach ulic Jesiennej, Letniej, Deszczowej i Zimowej?
Obdzwoniłem ostatnio kilka firm i wygląda na to, że jedynie waldex z ofertą sprzed 15 lat (20 Mb / 500 kb/s) ma tam przewody... Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lip 20, 2015 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osom napisał:
Cześć.
Orientujecie się może czy są jakieś firmy dostarczające internet w okolicach ulic Jesiennej, Letniej, Deszczowej i Zimowej?
Obdzwoniłem ostatnio kilka firm i wygląda na to, że jedynie waldex z ofertą sprzed 15 lat (20 Mb / 500 kb/s) ma tam przewody... Brick wall


A to http://www.multiplay.pl/?q=node/28 sprawdzałeś ??
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lip 21, 2015 12:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osom napisał:
Cześć.
Orientujecie się może czy są jakieś firmy dostarczające internet w okolicach ulic Jesiennej, Letniej, Deszczowej i Zimowej?
Obdzwoniłem ostatnio kilka firm i wygląda na to, że jedynie waldex z ofertą sprzed 15 lat (20 Mb / 500 kb/s) ma tam przewody... Brick wall

Niestety. Ewentualnie jeszcze coś po kablu telefonicznym tepsy, czyli Orange, w kombinacjach talerz+kabel, żeby się nie zatykało przy necie i tv. Nie wiem, kto dał Waldeksowi monopol w tym rejonie, ale ma to coś wspólnego z UM w ZWNM.
I a propos jest to dramat, nie dostawca. Niestabilna sieć, wywala się kilka razy na tydzień i nigdy to nie jest ich wina. Totalna amatorszczyzna i pitulitengeszeft.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
osom



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 2

PostWysłany: Sro Lip 22, 2015 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
osom napisał:
Cześć.
Orientujecie się może czy są jakieś firmy dostarczające internet w okolicach ulic Jesiennej, Letniej, Deszczowej i Zimowej?
Obdzwoniłem ostatnio kilka firm i wygląda na to, że jedynie waldex z ofertą sprzed 15 lat (20 Mb / 500 kb/s) ma tam przewody... Brick wall

Niestety. Ewentualnie jeszcze coś po kablu telefonicznym tepsy, czyli Orange, w kombinacjach talerz+kabel, żeby się nie zatykało przy necie i tv. Nie wiem, kto dał Waldeksowi monopol w tym rejonie, ale ma to coś wspólnego z UM w ZWNM.
I a propos jest to dramat, nie dostawca. Niestabilna sieć, wywala się kilka razy na tydzień i nigdy to nie jest ich wina. Totalna amatorszczyzna i pitulitengeszeft.


Bardzo źle to wygląda, warunki które oferuje waldex są na poziomie neostrady sprzed kilkunastu lat.
A sprawa jest dość śmieszna, bo po przekątnej od ulicy jesiennej w odległości około 500-600 metrów jest alfa system - wysłałem do nich ostatnio maila z danymi i pytaniem, czy jakby znalazło się więcej chętnych to czy byli by skorzy do podłączenia naszej dzielnicy ale nie odpowiadają :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rfilo



Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 144
Skąd: Świńskie Miasteczko

PostWysłany: Sro Lip 22, 2015 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo do nich to trzeba dzwonić...na odpowedź mailową poczekasz ładnych kilka tygodni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lip 23, 2015 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osom napisał:
Bardqzo źle to wygląda, warunki które oferuje waldex są na poziomie neostrady sprzed kilkunastu lat.
A sprawa jest dość śmieszna, bo po przekątnej od ulicy jesiennej (..)

Podzielili sobie ZWNM i jest dupa nie konkurencja. Ale mi chodzi o postępowanie UM: nowa, publiczna gminna ulica, czy nie mogło być pod nią publicznego światłowodu? Nie, są prywatne. Czy gmina nie mogła postawić warunku o dopuszczaniu do użytkowania innych dostawców?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Czw Lip 23, 2015 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
osom napisał:
Bardqzo źle to wygląda, warunki które oferuje waldex są na poziomie neostrady sprzed kilkunastu lat.
A sprawa jest dość śmieszna, bo po przekątnej od ulicy jesiennej (..)

Podzielili sobie ZWNM i jest dupa nie konkurencja. Ale mi chodzi o postępowanie UM: nowa, publiczna gminna ulica, czy nie mogło być pod nią publicznego światłowodu? Nie, są prywatne. Czy gmina nie mogła postawić warunku o dopuszczaniu do użytkowania innych dostawców?


Jeśli za infrastrukturę dostępową odpowiada tam Waldex to światłowodu pewnie nie uświadczysz Smile Największym problemem jest zwykle to czy istnieje kanalizacja kablowa i kto jest jej właścicielem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lip 24, 2015 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marro napisał:
Jeśli za infrastrukturę dostępową odpowiada tam Waldex to światłowodu pewnie nie uświadczysz Smile Największym problemem jest zwykle to czy istnieje kanalizacja kablowa i kto jest jej właścicielem...

Zakopywał to Waldex równocześnie z budową drogi, mówili że światłowód. Potem przyszła Tepsa i zryła ulicę drugi raz, kładąc z boku pod chodnikiem swój kabel. Na mój gust jak miasto buduje nową drogę, pod którą cała infrastruktura jest gminna, to światłowód w XXI w. powinni kłaść w standardzie, nawet na zapas. Jeżeli on jest gminny, to nie wiem jakim cudem Waldex dostał wyłączność i kto w UM o tym decydował, bo mieszkańców oczywiście nie zapytano o nic(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marro



Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 378

PostWysłany: Pią Lip 24, 2015 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Marro napisał:
Jeśli za infrastrukturę dostępową odpowiada tam Waldex to światłowodu pewnie nie uświadczysz Smile Największym problemem jest zwykle to czy istnieje kanalizacja kablowa i kto jest jej właścicielem...

Zakopywał to Waldex równocześnie z budową drogi, mówili że światłowód. Potem przyszła Tepsa i zryła ulicę drugi raz, kładąc z boku pod chodnikiem swój kabel. Na mój gust jak miasto buduje nową drogę, pod którą cała infrastruktura jest gminna, to światłowód w XXI w. powinni kłaść w standardzie, nawet na zapas. Jeżeli on jest gminny, to nie wiem jakim cudem Waldex dostał wyłączność i kto w UM o tym decydował, bo mieszkańców oczywiście nie zapytano o nic(


Ciekawe czy ktoś jeszcze dotacji na to nie wziął bo często takie inwestycje w ramach zapełniania białych plam na mapie gdzie nie ma dostępu do szybkiego internetu bywają dofinansowywane...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Pią Lip 24, 2015 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy że taki Multiplay dogadałby się z Tauronem i kable światłowodowe na słupach. W Gierałtowicach tak sobie poradzili i nic nie trzeba kopać w ziemi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lip 27, 2015 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zonku napisał:
Wystarczy że taki Multiplay dogadałby się z Tauronem i kable światłowodowe na słupach. W Gierałtowicach tak sobie poradzili i nic nie trzeba kopać w ziemi.

To jest kierunek. Ale o publicznych szkieletach sieci normalne miasta myślały już 10-15 lat temu. Gdyby Knurów zadbał o takie warunki, dawno mielibyśmy powszechnie dostępnych dostawców typu UPC i normalny rynek usług. W Knurowie kablówki i internet to jest doskonały przykład bycia infrastrukturalnym zadupiem, które jest celowo utrzymywane w interesie kilku zadupników, którzy na tym czeszą kasę. Nie wpuszczą świeżego powietrza, nie otworzą ZWNM, bo by ich zabiło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lip 28, 2015 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
zonku napisał:
Wystarczy że taki Multiplay dogadałby się z Tauronem i kable światłowodowe na słupach. W Gierałtowicach tak sobie poradzili i nic nie trzeba kopać w ziemi.

To jest kierunek. Ale o publicznych szkieletach sieci normalne miasta myślały już 10-15 lat temu. Gdyby Knurów zadbał o takie warunki, dawno mielibyśmy powszechnie dostępnych dostawców typu UPC i normalny rynek usług. W Knurowie kablówki i internet to jest doskonały przykład bycia infrastrukturalnym zadupiem, które jest celowo utrzymywane w interesie kilku zadupników, którzy na tym czeszą kasę. Nie wpuszczą świeżego powietrza, nie otworzą ZWNM, bo by ich zabiło.


Wiele lat temu był projekt zbudowania takiej sieci, a przynajmniej szkieletu. Niestety na projekcie się skończyło bo za wizjami nie szły konkrety - kasa kasa i jeszcze raz KASA...
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
loki997



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 62
Skąd: inąd :)

PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś ma internet po światłowodzie na Wilsona z firmy GESANET?
Bo się zastanawiam nad nimi bo chyba tylko oni mają światłowód w tej okolicy.
_________________
sycko jest proste, ino góry som krziwe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lis 04, 2015 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

loki997 napisał:
A czy ktoś ma internet po światłowodzie na Wilsona z firmy GESANET?
Bo się zastanawiam nad nimi bo chyba tylko oni mają światłowód w tej okolicy.


Mam od nich światełko od lipca... jak do tej pory nie narzekam a nawet polecam
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105  Następny
Strona 101 z 105

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka