Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pociągi pasażerskie znów w Knurowie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 38, 39, 40  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Knight_in_fire



Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 146
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw Gru 17, 2015 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dam im czas. Nie życz mi źle, @Bartoszu, chcę po prostu nam wszystkim pomóc, choć wiem, że te 120 km/h to nie na wszystkich odcinkach, ale przecież oni nie są tak głupi, żeby tego nie sprawdzić. Wiem, że prędkość między Makoszowami i Knurowem to 60 km/h, z tym łukiem też wiem, tu piję do @Danirada Taki jest też tytuł tego tematu, a dobrze by było zgrać oddanie szlaku do użytku z budową przystanków i puszczeniem tam KŚ. Jest taka sprawa, że jeśli UMWŚ i KŚ zainteresują się na poważnie trasą z Pyskowic do Chałupek przez Gliwice, Knurów, Rybnik i Wodzisław Śląski, PKP będzie dało się namówić na otwarcie linii do przewozów pasażerskich i odbudowę przystanków. Pisałem z nimi już od maja tego roku i wcześniej mi powiedzieli tak, że nie otrzymali żadnego pisma od KŚ/PR/IC w tej sprawie. Te pismo wysłałem w maju. Potem w lipcu wysłałem im te, na które teraz macie odpowiedź. Tu sprawa rozbija się więc o zainteresowanie UMWŚ jako organizatora komunikacji pasażerskiej, nie o sprawę modernizowanej przecież infrastruktury, którą da się łatwo przystosować do przewozów pasażerskich. Dlatego trzeba więc powyższy urząd zainteresować tak sprawą, żeby coś z tym dalej robić, jest i będzie to po modernizacji szlaku coraz bardziej realne. Zachęcam was do wysyłania pism w tej sprawie.

Kolejna rzecz - Frankiewicz deliberuje nad pomysłem kolejki miejskiej, ale tak tego nie zrobi, bo to połączy kilka dzielnic Gliwic. Jak coś chce dobrze zrobić, to niech połączy Knurów Szczygłowice i Knurów Szpitalną ze Starymi Gliwicami (i Pyskowicami) przez Żernicę i Ostropę nową linią PKP, a KPK - LK niech zelektryfikuje odcinek z KWK Knurów do stacji, obejmując nią część grupy torowiska. Plusy byłyby takie, że ominiętoby większość szkód górniczych w Zabrzu Makoszowach i Gierałtowicach, byłyby tylko w Knurowie Szpitalnej. Zachodnie Gliwice nie mają szkód górniczych, a Knurów oprócz nowej linii okrężnej KŚ na Gliwice, dostałby więcej osobowych. Bazuję tu na projekcie Pomorskich Kolei Metropolitalnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 22, 2015 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowe zdjęcia z remontu Wink
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=129507615&postcount=5713
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Knight_in_fire



Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 146
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw Gru 24, 2015 11:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na teraz jest przerwa. Od marca będą robić przetarg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sty 03, 2016 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wrzucę ku pamięci 3 zdjęcia zrobione po zakończeniu prac na odcinku "knurowskim".


Tor przy dworcu kolejowym Knurów




Wiadukt kolejowy nad ul. Zwycięstwa




Okolice zburzonego dworca kolejowego Szczygłowice


_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wilq



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 381
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Sty 05, 2016 7:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aż się prosi o jakieś połączenia do Rybnika Dancing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knight_in_fire



Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 146
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sro Sty 06, 2016 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Apelowałem 22 grudnia do władz Rybnika, Gliwic, Pyskowic i Knurowa o naciskanie na UMWŚ, by ten nacisnął na PLK, by ta z kolei przywróciła przystanek w Knurowie - Szczygłowicach, Szczygłowicach Kopalni i Gierałtowicach, by zaczęły tam jeździć osobowe. Z tego co widzę, to są za tym, natomiast na rybnickich kasach KŚ wśród kasjerek pojawiły się ostatnio plotki o linii KŚ do Gliwic i Pyskowic przez Knurów. Jechałem 28 - go na Racek koleją, to podpytałem. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knight_in_fire



Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 146
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob Sty 16, 2016 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsze efekty są takie:

pu.um@gliwice.pl napisał:
Szanowny Pan

Tobiasz Sztajer,



W odpowiedzi na Pana korespondencję przekazaną do Urzędu Marszałkowskiego dotyczącą połączeń kolejowych, Miasto Gliwice informuje, iż zawsze popiera takie przedsięwzięcia.



Z poważaniem



Mariola Pendziałek

Naczelnik Wydziału PU
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
trou87



Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 167

PostWysłany: Nie Sty 17, 2016 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czy szanowny Knurowski urząd również popiera wznowienie ruchu pociągów osobowych. Jak PKS Rybnik likwidował swoje połączenia i pisałem w tej sprawie do urzędu, umyli rączki i stwierdzili, że nie ich biznes.
Sama wasza inicjatywa jest super ale trzeba do tego wsparcia władz lokalnych. Podobnie jest w przypadku linii kolejowej z Bielska do Cieszyna sami mieszkańcy niewiele by zdziałali gdyby nie było wsparcia lokalnych władz.
Należy się tylko zastanowić czy naprawdę jest sens przywracać tutaj połączenia kolejowe w sytuacji kiedy podczas remontu linii polikwidowano perony Brick wall (czyżby celowo?).
Warto by też rozważyć założenia; skąd i co ile ma jeździć taki pociąg(mnie osobiście Pyskowice nie przekonują, może wystarczą tylko Gliwice?). Może być tak, że dla zatkania ust, KŚ podstawią na trasę podsył z Gliwic do Rybnika który zatrzyma się na stacjach po drodze i na tym się skończy reaktywacja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Wto Sty 19, 2016 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ obserwacja !!!
Dzisiaj o godz 16:40 przez Knurów przeleciała bez wagonów lokomotywa
EP09 spółki PKP Intercity !!!
Kierowała sie w stronę Leszczyn
Piękny widok
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Sty 19, 2016 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W jakim celu IC robiła tędy przejazd ?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Sro Sty 20, 2016 6:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojęcia.
Słyszałem ze otworzyli 158 może tam chciała sie dostać? Dontknow
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TOPYSZ



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 60

PostWysłany: Sro Sty 20, 2016 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapewne PKP IC robią zapoznanie szlaku między Rybnikiem Towarowym a Chalupkami na linii po kapitalnym remoncie. Dlatego jakiś przezajd z Gliwic do Rybnika knurowskim skrótem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knight_in_fire



Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 146
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sro Sty 20, 2016 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pyskowice mogą być, mielibyśmy pociąg, obsługujący najważniejsze miasta powiatu gliwickiego na jednym patyku, no, może poza Pilchowicami. Very Happy KŚ rzadko tam jeździ, gdyby PKP odbudowało 132 i 178 (do Tworogu) przez Mikulczyce, a 132 jest w planach na pewno, Pyski miałyby więcej regionalnych. 2 man down To samo dotyczyłoby 172 i 159. Na pewno szlak do Wodzia przez Jastrzębie i Orzesze byłby OK, do Wisły Głębiec (i dalej kiedyś (Wink) - to samo. Do Knw jeszcze wyślę korespondencję. Rybnik dał mi odpowiedź pozytywną, ale pocztą pantoflową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hank82



Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 108
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sty 20, 2016 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesć
Czy wiadomo kiedy odbędzie się przetarg na drugi tor w Knurowie ?

Ostatnio słyszałem o planowanym przetargu linii na odc. Chybie - Rybnik czy cos na ten temat wiecie?
_________________
in omnia paratus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knight_in_fire



Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 146
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sro Sty 20, 2016 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W marcu powinien być przetarg na tor nr 2. To jest realizowane w ramach jednego projektu o nazwie "Rewitalizacja linii kolejowej nr 149".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 38, 39, 40  Następny
Strona 26 z 40

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka