Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lech Wa??sa - opluwanie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
unjay

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reklamiarz

Wysłany:     Temat postu: Reklama Google

Powrót do góry
lukas2401
Moderator

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sytuacja nast?puj?ca: Wdowa po Kiszczaku postanowi?a sprzeda? dokumenty TW Bolka IPN-owi. Jak to powi?za? z Kaczy?skim ? ?aden problem Mr. Green Ju? jutro dowiemy si?, ?e to Kaczy?ski przebrany za Kiszczakow? poszed? do IPNu Mr. Green

A tak serio to.. ?a?osne to jest.

PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KAPU? i tyle w temacie. (jak to prawda czas poka?e)

Zero honoru tak ka?dy mo?e powiedzie? ?e to podpisa? i bra? pieni?dze ?eby z rodzin? si? spotka?.

Móg? to w latach 1990 - 2006 wyprostowa? to i wtedy nie by?oby tematu.
Walentynowicz,Waszkowski i inni ju? dawno o tym w tych latach mówili i pisali ,ale TW Bolek zaprzecza? do s?du podawa?.

Ma to na co zas?u?y? mam nadzieje ?e przeprosi "kolegów" z tamtych lat i ca?y naród,bo jak nie to b?dzie ?y? do ?mierci w bólach i m?czarniach ?e tak si? zachowa?.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
unjay

PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesiek70 napisał:
KAPU? i tyle w temacie.

"W?adys?aw Frasyniuk: Reakcje ludzi niech?tnych Wa??sie to "kompleks nieobecno?ci". Nie by?o ich, kiedy trzeba by?o walczy?, wi?c siedz?, czytaj? o kolejnych wyk?adach Lecha i kln? pod nosem: "Co, Q rwa? Ten g?upek bez szko?y, zwyk?y elektryk bohaterem? A ja si? nie wykaza?em, ja, absolwent szkó? i uczelni? No musia? kto? temu Wa??sie pomaga?. Pewnie Kiszczak z bezpiek?!".

Te wszystkie dokumenty powinny by? zweryfikowane i sprawdzone. A tym, którzy nie chc? poczeka?, tylko od razu rozlicza? Lecha, proponuj? rachunek sumienia. Czy przeszli cho? raz "?cie?k? zdrowia"? Mieli do czynienia z esbecj? i wykazali si? m?stwem i odwag??

Wi?kszo?? siedzia?a cicho. Albo robi?a w pieluchy.

- A przy mnie esbek bra? pistolet, prze?adowywa? i mówi?: "Byli?cie, Frasyniuk, w wojsku, to wiecie, ?e to ostra amunicja". A potem przystawia? mi do g?owy. Albo pokazywa? zdj?cia dzieci i informowa?, ?e kto? w?a?nie jedzie je zgwa?ci?. Dlatego, cho? nigdy nie wierzy?em w t? wspó?prac? Lecha, jestem w stanie zrozumie?, je?li rzeczywi?cie co? tam podpisywa? w latach 70.

Pami?tam, jak do biura, w którym teraz rozmawiamy, przyszed? kiedy? by?y robotnik z wroc?awskiej Fabryki Automatów Tokarskich. Mówi, ?e przychodzi w imieniu wi?kszej grupy tych, co strajkowali i dymili w stanie wojennym, i prosi, ?ebym im po?wiadczy?, ?e po 13 grudnia dzia?ali na rzecz pa?stwa. Bo chc? to sobie wliczy? w lata pracy.

Pytam, dlaczego nie pójd? do IPN-u. A on, ?e si? boj?. "Czego?" - pytam. A on mi na to, ?e go zatrzymali podczas pacyfikacji FAT-u. Wyl?dowa? w auli w komendzie na ??kowej. T?um, ?cisk. Nagle do tej auli wchodzi dwóch byków i jak nie zaczn? napi_erdala? pierwszych dwóch z brzegu. Nie jego, jakich? innych.

T?uk? ich i t?uk?, krew si? leje po pod?odze. Sko?czyli, wyszli, wchodzi mundurowy i wyczytuje nazwiska. Mój go?? idzie na przes?uchanie. Esbek ju? czeka i jak gdyby nigdy nic grzecznie pyta: "Zapalisz?". On, ?e nie pali. Na to esbek jak go w ryj nie zawinie i z g?b?: "Jeszcze nie zacz?li?my, a ty ju?, Q rwa, k?amiesz? Co ty, robol jeste? i nie palisz?". No to wzi?? papierosa. A esbek, ?e tu si? nie pali, won na korytarz! Na korytarzu s?yszy, ?e tu pal? tylko oficerowie, a on ma sp_ierdala? do klatki na ko?cu korytarza. No to poszed? do tej klatki. "W?adek, zjad?em tego papierosa, tak si? ba?em. Bo tam wsz?dzie na ?cianach krew i w?osy. Mo?e tylko, ?eby postraszy?. I do dzisiaj nie wiem, co podpisywa?em. A co? dawali. Ta klatka jeszcze mi si? ?ni".

Wi?c jak dzi? jaki? gnojek mówi: "S?abiak, ja bym nie sp?ka?", to mnie nosi. Mo?e by nie sp?ka?, ale wtedy nie stan??, nie sprawdzi? si?. To niech teraz lepiej nie otwiera g?by. Bo nic nie wie o tamtych czasach. Barczewo to nie by? o?rodek wczasów pracowniczych. ??czyca to nie by? o?rodek wypoczynkowy. Ja mog? dzisiaj ?artowa?, ?e to by?o zaplecze socjalne PRL-u. Ale nikomu tego nie ?ycz?.

Wiemy o sobie tyle, ile do?wiadczyli?my. Dlatego robienie wielkiej sensacji ze sprawy "Bolka" bez znajomo?ci kontekstu czasów, w których mia? da? si? z?ama?, to zwyk?e skurwysy?stwo.

Jak w ogóle mo?na wymaga? od Wa??sy, by kogo? za co? przeprosi?? To jest tak upokarzaj?ce, takie g?upie… Przepraszam bardzo, ale za co on ma przeprasza?? Za to, ?e go bili, bo wtedy Gli?ski i inni jemu podobni z PiS-u nie mieli odwagi, ?eby stan?? w jego obronie?! […] Wi?c je?li kto? mi dzisiaj mówi, ?e Lechu ma za co? przeprasza?, to ja odpowiadam: „A mo?e by?cie, Q rwa, kiedy? przeprosili Lecha Wa??s? za to, ?e nie mieli?cie wtedy odwagi za nim stan???” Mo?e warto powiedzie? ludziom po chamsku: „Nie pie_rdol, bo nie masz prawa ocenia? ludzi, którzy przeszli piek?o. Nie masz prawa!”

http://wyborcza.pl/magazyn/1,150990,19652285,wladyslaw-frasyniuk-kto-rzuca-w-lecha-walese-kamieniem.html?disableRedirects=true
wiesiek70

PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak w ogóle mo?na wymaga? od Wa??sy, by kogo? za co? przeprosi?? To jest tak upokarzaj?ce, takie g?upie… Przepraszam bardzo, ale za co on ma przeprasza?? Za to, ?e go bili

Kto go bi? cz?owieku ogarnij si? on koniaki i dobre wina pi? w Ar?amowie i s? na to dowody.Pierwszy raz s?ysz? ?e Wa??s? bili hehe, no to pi?knie legend? tworzy si? i ka?dy co? doda i to b?dzie SUPERMEN Smile

Jeszcze raz powtarzam jak by powiedzia? o tym wszystkim w latach 1990-2006 nie by?oby tematu ,a tak jest co jest i historii si? nie cofnie. Zas?u?y? sam na takie pot?pienie ,legenda legend? a sprawiedliwo?? i prawda musi by? ujawniona i przeprosiny si? nale?? je?li tak by?o
Powrót do góry
unjay

PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesiek70

PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Go?ciu ale piszemy i mówimy o Wa??sie kto go bi? sk?d ci do g?owy takie co? przysz?o ? nie siej fermentu bo bajki piszesz i jakie? przedruki podajesz

Krzysztof Wyszkowski - Wa??sa - cz?owiek na smyczy?

Czy Lech Wa??sa to heroiczny i niez?omny pogromca komunizmu? Wielki Polak, autorytet, posta? bez skazy? A mo?e agent tajnych s?u?b? Lub nast?pca Nikodema Dyzmy, cz?owiek g?upi i prymitywny a do tego chciwy i zawistny? Te wa?ne pytania, to nie tylko pytania o przesz?o?? Lecha Wa??sy. To tak?e pytania o genez? Trzeciej Rzeczpospolitej, o histori? powstania Polski jako suwerennego, demokratycznego pa?stwa. Wywiad z Krzysztofem Wyszkowskim, który tu publikujemy (przeprowadzi? go Krzysztof Wo?od?ko w dniu 20 grudnia 2012 roku) rzuca nowe ?wiat?o na te zagadnienia.

POLECAM POCZYTA?

Ostatnio zmieniony przez wiesiek70 dnia Nie Lut 21, 2016 2:47 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
unjay

PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty piszesz, nie "piszemy" chyba, ?e wiesiek70 to jakie? stowarzyszenie dlatego u?ywasz liczby mnogiej. Nigdzie nie pisa?em, ?e Wa??s? bito. Cytowa?em Frasyniuka.
wiesiek70

PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak w ogóle mo?na wymaga? od Wa??sy, by kogo? za co? przeprosi?? To jest tak upokarzaj?ce, takie g?upie… Przepraszam bardzo, ale za co on ma przeprasza?? Za to, ?e go bili

Tak a Frasyniuk akurat ma du?o do powiedzenia
Powrót do góry
pytam_sie

PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj Lechu Lechu ...

Clinton kiedy? powiedzia?... pali?em marych? ale nie zaci?ga?em si?.
Lechu Ty podpisa?e? ale nie donosi?e?.

Ok... niech Ci b?dzie Wink Applause
unjay

PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy specjalnie Wa??sy nie lubi?em. Jego wodzostwo dra?ni?o mnie i uwa?a?em je za niebezpieczne. Ale ?eby stwierdza? zdrad? Wa??sy, trzeba by? nie tylko g?upkiem, ale te? ?a?osn? szuj? - Pawe? Kasprzak*, by?y opozycjonista, pisze o donosicielach, esbekach i szujach, którym wydawa?o si?, ?e s? niez?omni. Pisze o Janie Pospieszalskim, Januszu Krupskim, Lechu Wa??sie. I o historykach, którzy zapominaj? o swoich powinno?ciach.

Otó? ja st?d, i z innych montowanych z nimi odcinków wiem, ?e ten ca?y Pospieszalski to nie tylko do?? ?a?osny g?upek, ale równie? ca?kiem pospolita szuja. Wcale nie mniej g?upi i nie mniej szujowaty od mojego kapitana Niesnera, którego zna?em od jego esbeckiego dzieci?stwa i potem przez kilka lat, bo on by? obiektowym esbekiem Politechniki Wroc?awskiej, a ja tam by?em studentem.

Ma Pospieszalski inny zawód, ale stara si? znaczy? wi?cej ni? marz?cy kiedy? o tropieniu wrogów ludu mój kapitan Niesner. I jest Pospieszalski zdecydowanie ?a?o?niejszy. Sami tacy jak on pracuj? dzi? w nowej ekipie Jacka Kurskiego i w?a?nie nadaj? w TVP cykl rewelacji o Bolku i zdradzie Okr?g?ego Sto?u.

Ca?y tekst: http://wyborcza.pl/1,95892,19649006,wrzeszczacym-o-bolku-albo-rechoczacym-radosnie-mam-do-powiedzenia.html#ixzz40oQpmX67
unjay

PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspó?czuj? nam wszystkim, którzy stali?my si? zak?adnikami w r?kach szale?ców, ludzi ow?adni?tych obsesjami, l?kami i kompleksami. Zepsuj? wszystko, co dobrego uda?o si? zbudowa? w ci?gu 26 lat wolno?ci - pisze Jerzy Illg, redaktor naczelny Spo?ecznego Instytutu Wydawniczego "Znak", publicysta.

Niez?omni patrioci powinni równie? pami?ta? w?asne g?osowania w wyborach, udzia? w pochodach pierwszomajowych i masówkach pot?piaj?cych np. warcho?ów z Radomia w 76 roku. Spo?ród niez?omnych, np. Antoni Macierewicz w nich nie uczestniczy?, a przeciwnie - organizowa? pomoc "warcho?om". Ale ogromna wi?kszo?? spo?ród 10 milionów pó?niejszych cz?onków "Solidarno?ci" we wszystkim tym uczestniczy?a. I w wielu innych rzeczach, które trzeba by?o robi?, ?eby dosta? awans, przydzia? na mieszkanie, cokolwiek z bardzo wielu rzeczy niezb?dnych do ?ycia, które rozdawa?a wówczas w?adza i raczej rozdawa?a swoim, albo chocia? pos?usznym. W krótkim momencie po Sierpniu wszyscy mieli?my tego ?wiadomo??.

Ruch "Solidarno?ci" zwa? si? jeszcze wtedy ruchem odnowy, tak?e moralnej, a nie ruchem dekomunizacji i lustracji - i wtedy dobrze jeszcze pami?tali?my, ?e zaiste potrzeba odnowy istnia?a i dotyczy?a ka?dego z nas. Kto by wtedy uwa?a? si? za "czystego" - a, owszem, tacy bywali, np. wspomniany ju? Macierewicz - ten by? jak Robespierre: moralnym fa?szem podszyty, arogancko gardz?cy nie do?? czystymi bli?nimi i niebezpieczny.

Powszechny opór narodu gn?bionego przez obc? mu w?adz? jest mitem, który w nielicznych tylko momentach zrywów stawa? si? prawd?, jak w Sierpniu.

Opór - czasem bohatersko - stawia?a mniejszo??. Najcz??ciej marginalna. I do tej mniejszo?ci nale?a? Lech Wa??sa - równie? wtedy, kiedy bra? esbeckie pieni?dze jako agent Bolek, o ile co? takiego w ogóle mia?o miejsce, poniewa? jednak pozwalam sobie nie dowierza? historykom, którzy zapewniaj?c o rzetelno?ci w?asnych ekspertyz ?ród?owych, jednak zapominaj? o rzetelno?ci opisu tego, co w czasach, o których pisz? by?o norm?, co robili wtedy przyzwoici ludzie, jakiej presji bywali poddani, kto do kogo strzela?, kto by? katem, a kto ofiar? itd.

Wrzeszcz?cym dzisiaj znowu o Bolku, albo rechocz?cym rado?nie mam do powiedzenia tyle: mali jeste?cie i ?a?o?ni, ?aden z was Bolkowi do pi?t nie dorasta - Bolek jest polskim bohaterem - nie tylko Wa??sa - a z was s? p?taki. Dla was Pan Bolek.

Ca?y tekst: http://wyborcza.pl/1,95892,19649006,wrzeszczacym-o-bolku-albo-rechoczacym-radosnie-mam-do-powiedzenia.html#ixzz40obA2naX
unjay

PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marro

PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://youtu.be/dzANmxG_SV4
Powrót do góry
unjay

PostWysłany: Pon Lut 22, 2016 1:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

Skocz do: