Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wieczór w Szczygłowicach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Wrz 23, 2006 9:24 pm    Temat postu: Wieczór w Szczygłowicach Odpowiedz z cytatem

W piątkowy wieczór o g. 21 znalazłem się w Szczygłowicach. Obrazki, które zobaczyłem, nie dają mi spokoju. Na dawnym dworcu autobusowym - dwie czynne speluny, młódź rozbawiona sika bez żenady na środku placu, na asfalt. Pijani goście wyciągają fujary i leją przed siebie. Parę metrów dalej znowu speluna z oszczędnymi żarówkami i full klientów, obok sklep - drzwi się nie zamykają, na murku knajpa na świeżym powietrzu. Dziesięć metrów dalej, na głównej ulicy, leży facet twarzą do ziemi. Nabzdryngolony. Na kilku mężczyzn, którzy przez chwilę przechodzą ulicę, dwóm plączą się nogi a trzech innych z wyraźnym trudem trzyma pion. Wszyscy narąbani. Wrzeszczą albo rozmawiają podniesionym głosem. W promieniu stu metrów trzy knajpy i co najmniej dwa sklepy z alkoholem.
Co się do cholery dzieje w tym mieście. Kto u władzy pozwala na takie zagęszczenie punktów sprzedaży? Gdzie jest pełnomocnik do rozwiązywania wiadomych problemów? Gdzie straż miejska, policja, odpowiednie inspekcje? Czy Szczygłowiece mają się zapić na śmierć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Wrz 23, 2006 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, klikając na topic „wieczór w Szczygłowicach” myślałem, że poczytam o jakimś wydarzeniu kulturalnym a tu chyba jakiś happening zrobiono. Myślę, że był to spektakl jednego z tzw. „teatrów w drodze” o tym jak dostatnio i bezpiecznie zyje się w IV R.P. Wreszcie i mieszkańców Szczygłowic na coś stać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
demona



Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 80
Skąd: Knurów-Gliwice-Katowice

PostWysłany: Nie Wrz 24, 2006 12:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mieszkam w szczygłowicach i to co piszesz to musiales trafic na wieczor po meczu olimpu Very Happy zawsze jest dobrze opijany przez wiernych kibicow. ale nie pisze w zadnym razie zeby tu kogos bronic albo cos z tych rzeczy. Poprostu szczyglowice zawsze byly widziane za niebezpieczny teren albo alkoholikow . Ale to nie prawda to ze czesc ludzi chodzi sobie na piwo i wypije jedno za duzo to nie swiadczy to o calej reszcie szczyglowic. Bardzo lubie tu mieszkac czuje sie tu beziecznie i niezamienil bym swojego mieszkania na np. Gliwice. niepowiem ze sie tu wychowalem bo pochodze z woj. Kujawko-Pomorskiego. ale to co napisales ze sa jakies bary (speluny) otwarte itp . to przesadziles piszac takie cos . sa raptem 2 bary otwarte na calym osiedlu szczyglowickim. to chyba niejest duzo ? wedlug mnie jesli kogos stac isc i wydac np: 50 zl. na piwa w spelunie to jego sprawa niemieszam sie .. ... niesaDzisz ??



Pozdrawiam Dontknow Dontknow Dontknow Dontknow Dontknow Dontknow Dontknow Dontknow Dontknow Dontknow
_________________
czy istnieje prawdziwa, idealna miłość? a może to tylko chemia i mija bezpowrotnie po kilku latach? naukowcy twierdzą że nie może trwać dłużej niż 3 lata... Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Wrz 24, 2006 4:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

demona napisał:
ale to co napisales ze sa jakies bary (speluny) otwarte itp . to przesadziles piszac takie cos . sa raptem 2 bary otwarte na calym osiedlu szczyglowickim. to chyba niejest duzo?

Oceniać każdy może jak chce. Ale przecież sam widziałem, że dwa bary to są, tylko że obok siebie na placu autobusowym (jeden w starej poczekalni, drugi 30 m obok), trzeci po przeciwnej stronie ulicy w pawilonie handlowym i sklep monopol całodobowy też zaraz obok. W głębi osiedla pamiętam też inny sklep z gorzałą. I jak jechałem wolno autem i mijałem ludzi, to nie widziałem trzeźwych. Czyli każdy albo siedział na murku i trzymał puszkę albo się chwiał, albo leżał, albo podnosił kolesia z ziemi, albo szczał na widoku. No chcesz mi powiedzieć, że to jest normalne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
demona



Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 80
Skąd: Knurów-Gliwice-Katowice

PostWysłany: Nie Wrz 24, 2006 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w starej poczekali masz race jest speluna .. ten bar 30 m dalej (taki biały domek) to niejest zaden bar tam bardzej sie serwuje jedzenie niz jakis lkohol. a na ciagu sklepó dopiero jest druga speluna. a sklepy monopolowe calodobowe to wedlug mnie fajna sprawa. bo mozna isc o kazdej porze dnia i nocy i kupic co trzeba. niesadzisz ze takie sklepy sa potrzebne ?? n0o chyba ze ty widzisz tylko alkohol ... to juz inna sprawa.
_________________
czy istnieje prawdziwa, idealna miłość? a może to tylko chemia i mija bezpowrotnie po kilku latach? naukowcy twierdzą że nie może trwać dłużej niż 3 lata... Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Wrz 24, 2006 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Secudno opisał to co widział. Nie należy na podstawie tego uogólniać, że Szczygłowice to gorsza dzielnica (chociaż ciągle takie myślenie wśród nie-Szczygłowiczan istnieje). Opis daje jakieś pojęcie - jakiś wycinek, ale gdyby się postarać to też w innych częściach naszego miasta mozna zobaczyć takie sceny (chociażby w okolicach sklepów nocnych i dyskotek). W nocy z soboty na niedzielę w ok. PowerPlaya też nie jest ciekawie i bezpiecznie. A na pewno jest głośno.

Secudno opisał konkretne miejsce - ok. przystanku autobusowego. Jak miaste je przejmie to miejmy nadzieję, że tak je zagospodaruje, że nie będzie ciemnych zaułków i ruder, które sprzyjają takim sytuacjom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
demona



Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 80
Skąd: Knurów-Gliwice-Katowice

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...........

MaX szcerze mowiac ja jestem za usunieciem spelun ze szczyglowic. dokladnie tych dwoch co opisalem w poscie wyzej. mam nadzieje ze miasto przejmie ten przystanek . mam nadzieje Smile Think Think
_________________
czy istnieje prawdziwa, idealna miłość? a może to tylko chemia i mija bezpowrotnie po kilku latach? naukowcy twierdzą że nie może trwać dłużej niż 3 lata... Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Drosophila melanogaster



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 17

PostWysłany: Pon Paź 02, 2006 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja również mieszkam w Szczygłowicach. Wracając późno do domu nie czuję się zagrożona. W każdym mieście zdarzają się napady, pijani ludzie itp. Nie ma miast, osiedli całkowice bezpiecznych. Zgadzam się z Demoną, że musiałeś trafić na kibiców. Mieszkam blisko przystanku i przeważnie jest tam spokojnie.

pozdro
_________________
Nie masz żadnej szansy, ale ją wykorzystaj. Arthur Schopenhauer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkanka_Knurowa



Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 28
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wprawdzie nie jestem mieszkanką Knurowa, lecz przez kilka miesięcy pracowałam w Szczygłowicach. Niestety, sytuacje opisane przez Maxa miałam wątpliwą przyjemność obserwować prawie każdego dnia. Na placu dawnego dworca autobusowego od rana można było obserwować nietrzeźwych facetów rozłożonych w najróżniejszycch pozach w poczekalni z piwem lub wódką w ręku, których język pozostawiał wiele do życzenia. Nie lepiej było popołudniami, speluna na tymże placu nie narzekała na brak klienteli. Szkoda tylko, że klienci tego baru nie potrafili uszanować innych ludzi czekających na autobus. To że zachowywali się arogancko i chamsko to mało powiedziane. Niektórzy z nich stawiali sobie za punkt honoru wyprowadzenie z równowagi osób które czekaly na autobus, lub wypowiadanie bardzo przykrych uwag na temat osób w zasięgu ich wzroku. Ten były dworzec niegy chyba nie pustoszał. Ja już nawet nie wspomnę jaki syf panował (i z tego co mi wiadomo nadal panuje) na tym placu. Oni się po prostu nie przejmowali tym, że zaśmiecają ulice, zachowują się wulgarnie i zbyt głośno.
Chciałabym jednak zaznaczyć, że nie oceniam całych Szczygłowic pod tym zwględem a jedynie to czego byłam świadkiem na wspomnianym placu. Po prostu Szczygłowice mają pecha, ponieważ utarło się już że spowodu kilku knajp w niedużej odleglości od siebie to osiedle ma złą opinię, a przecież wiem, że to nieprawda. Mam wielu znajomych ze Szczygłowic, którzy są wspaniałymi ludźmi, tylko te knajpy a raczej klientela tych knajp psuje SZczygłowicom opinię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkanka_Knurowa napisał:
Wprawdzie nie jestem mieszkanką Knurowa,


Logika D'oh!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

max napisał:
Mieszkanka_Knurowa napisał:
Wprawdzie nie jestem mieszkanką Knurowa,


Logika D'oh!


chyba jej brak
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkanka_Knurowa



Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 28
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przepraszam najmocniej, chodziło mi o Szczygłowice, bo mieszkanką Knurowa jestem na 100%
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndrzeJ



Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 43
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 22, 2006 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że taka sytuacja jak opisuje secundo ma miejsce to i po części wina władz miasta. Powszechnie przecież wiadomo, że pozwolenie na sprzedaż alkoholu i wyszynk dają wpływy do miejskiej kasy i to dość spore. Dlatego pewnie na prawo i lewo wydaje się takie zezwolenia nie interesując się potem co się w tych miejscach dzieje.

A straż miejska i policja? Jak widzą grupkę osób stojącą pod sklepem i pijącą piwo, to wolą się nie narażać i udają że nie widzą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka