Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bankomaty
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Sro Wrz 06, 2006 10:03 am    Temat postu: Bankomaty Odpowiedz z cytatem

Od kiedy zlikwidowałem konto i uciekłem od zmierzłych pań z obsługi klienta w BPH korzystam wyłącznie z konta Inteligo. Operacje na koncie wykonuję przez internet a płatności kartą. Czasami jednak zajdzie potrzeba wypłacenia kasy z bankomatu. I tu PKO BP z jednym bankomatem na całe miasto wymięka. Ileż to razy, kiedy gotówka była potrzebna "na wczoraj" maszyna zawiodła? D'oh!

Jak to jest, że Śląski czy BPH, o Spółdzielczym nie wspominając, mają po kilka bankomatów w mieście, a największy bank detaliczny, co ważne PAŃSTWOWY (przynajmniej w nazwie) ma 1 (słownie JEDEN) i to po kilka razy w miesiącu nieczynny???

Może (podobno władza czyta nasze posty Liar ) UM zainterweniuje w centrali PKO BP w sprawie zainstalowania następnego bankomatu w NASZYM mieście. Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
bananek



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 234

PostWysłany: Sro Wrz 06, 2006 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E, no... tu przesadziłeś. Co ma władza samorządowa do działalności scticto komercyjnej? Dawno skończyły się czasy, aby władza (jakakolwiek) coś mogła narzucać firmie prywatnej - czy mają uruchamiać takie a nie inne usługi. Nie chcą (mimo, że jest takie zapotrzebowanie ze strony klientów) to ich strata (firmy). Nie odpowiada Ci liczba bankomatów, czyli oferta tego banku - to zmień bank. Na tym polega konkurencja. Lepszy wygrywa (gorzej, gdy nie ma z czego wybierać).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Wrz 06, 2006 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedawno PKO BP i Bank Pocztowy podpisały list intencyjny o współpracy. Bank Pocztowy będzie oferował produkty PKO BP. Dysponuje on m.in. siecią 8 tys. placówek.

Być może dostęp do pieniędzy z konta PKO BP będzie możliwy w placówkach pocztowych. Wtedy na pewno będzie lepiej z dostępem do swojej kasy.

Może jeszcze Anonim trochę cierpliwości Smile?
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Sro Wrz 06, 2006 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:


Być może dostęp do pieniędzy z konta PKO BP będzie możliwy w placówkach pocztowych. Wtedy na pewno będzie lepiej z dostępem do swojej kasy.



Nie wydaje mi się, gdyż na poczcie nie ma bankomatów, lecz olbrzymie kolejki Smile
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 12:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bananek napisał:
Nie chcą (mimo, że jest takie zapotrzebowanie ze strony klientów) to ich strata (firmy). Nie odpowiada Ci liczba bankomatów, czyli oferta tego banku - to zmień bank. Na tym polega konkurencja. Lepszy wygrywa (gorzej, gdy nie ma z czego wybierać).

Niby racja, ale jednak mit. Rację ma anonim. Na złą placówkę trzeba wywierać nacisk, tak długo wiercić dziurę w brzuchu, aż wprowadzą zmiany i poprawią standard. Chodzi o to, że "niewidzialna ręka rynku" wcale nie działa tak, jak podają legendy a już na pewno nie oddziałuje bezpośrednio. W rzeczywistości klienci ciągle tracą i męczą się, zły bank nie bankrutuje i utrwala błędy a konkurencja w bankomatach to iluzja, bo zamiast niej mamy zmowę partaczy.
Bankomat BSK Szpitalna - permanentnie brak pieniędzy w weekendy i święta. Bankomat OK Bank Spółdzielczy - często out of order i nie działa cyfra 4. Bankomat BP - jak w wątku. Intermarche - tylko w godzinach otwarcia sklepu oraz prowizja 4 zł. Terminal stacja BP - wadliwe łącza, co rusz nie działa.
Przyczyna: na wieś centrale banków wstawiają najgorszy sprzęt, często z odzysku. Śląski miał kiedyś obudowę nie pasującą do monitora! Interwencje oddziału w centrali były jak groch o ścianę. Dopiero jakaś gazeta zrobiła skandal i Katowice przysłały nową obudowę.
Jakoś nie widać, żeby mimo to konkurencja stawiała nowe terminale, bo po co, jeśli mogą funkcjonować oszczędne buble i mało kto się burzy. Takie są prawa traktowania gluchej prowincji. Jak nie bedzie nacisków, nie będzie żadnych zmian na lepsze. A porzucać konta u partaczy niby można. Tylko w efekcie żeby cokolwiek załatwić na przyzwoitm poziomie, będziemy jeździć do Gliwic. A to nie jest rozwiązanie dla Knurowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 8:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bananek - nie chodzi o wydanie decyzji administracyjnej w sprawie uruchomienia bankomatu tylko skierowanie np. pisma że jest zapotrzebowanie na maszynę. Poza tym nie mogę zrozumieć jaka jest strata banku w nieuruchomieniu bankomatu? Bankomat to raczej koszty - sprzęt, łącze, ładowanie kasy. No i na koniec - dlaczego uciekłem z BPH. Chciałem przelać kasę z prywatnego konta na firmowe (za wygraną aukcję) i dowiedziałem się, że aby przelać kasę na konto firmowe też muszę mieć swoje... konto firmowe. Czyli założyć firmę. PARANOJA !!! Poza tym nieuprzejmość niektórych pań, które tam pracowały (-ują) chyba za karę była nie do przyjęcia. I nie chodzi o bicie pokłonów przed klientem ale zwyczajną uprzejmość.

Ludzie (zwłaszcza starsi) niechętnie zmieniają banki więc ci, którzy korzystają z PKO BP raczej nie pójdą do BPH bo ma więcej bankomatów. Część nawet nie ma kart a pieniądze wypłaca w okienku. Pamiętam jak założyłem konto Inteligo, to usłyszałem w kadrach że firma przelewa kasę tylko do BPH i koniec, żeby księgowa nie musiała wpisywać innego numeru do komputera. Dopiero potem sobie wywalczyłem wypłatę na Inteligo. Kiedy otwarto w Knurowie Bank Śląski część osób tam przeniosła konta bo tam przelewy trafiały... o jedną sesję wcześniej (jakieś 3 godziny).

Admin - użytkownik konta Inteligo nie ma możliwości wypłaty (przynajmniej do nie dawna nie miał) pieniędzy w kasie banku PKO BP. Może coś się zmieniło po ostatnim głośnym łączeniu systemów informatycznych w tym banku. Ale przecież nie chodzi o to, żeby czekać godzinę w kolejce. W końcu mamy XXI w.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leclerc



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 7
Skąd: KRYWAŁD

PostWysłany: Wto Wrz 19, 2006 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam konto w BPH, też płacę rachunki przez neta, i mam dostępnych 5 bankomatów BPH w mieście. Anonim trzeba było zostać w tym banku, a nie narzekać teraz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Wrz 20, 2006 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leclerc napisał:
A ja mam konto w BPH, też płacę rachunki przez neta, i mam dostępnych 5 bankomatów BPH w mieście. Anonim trzeba było zostać w tym banku, a nie narzekać teraz.


tylko że BPH to straszny zdzierca...

opłaty kosmiczne a oferta wcale nie jest konkurencyjna...

mam konto w Lukasie i mBanku...

i jakoś na brak bankomatów nie narzekam
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_McBeth



Dołączył: 13 Sie 2006
Posty: 176
Skąd: stąd : )

PostWysłany: Sro Wrz 20, 2006 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt.. straszny zdzierca Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Co z tego że płacę za srebrny sezam (czyli ten z dostępem do bankowości internetowej) 10 zł. bez paru groszy.. skoro pobierają mi co miesiąc 5 zł. za NIEKORZYSTANIE z karty bankomatowej.... a ja korzystam z niej sporadycznie, bo 99 % płatności reguluję internetem a resztą gotówką...
Mogłabym zrezygnować z karty.. ale czasem w awaryjnym przypadkach się przydaje :/
Wstydź się BPH wstydź.. Evil or Very Mad
_________________
Zostań człowiekiem! Małpom to się już udało :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Sro Wrz 20, 2006 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@leclerc - nie mogłem zostać w tym banku bo się obraziłem na paniusie patrzące na klientów z góry (chyba nie przeczytałeś o co poszło). A po drugie nie mam zamiaru 15 zł miesięcznie - czyli 180 zł rocznie wywalić na prowadzenie konta. Do tego jeszcze 50 zł raz w roku za to, że łaskawie uruchomią debet, w którym i tak mnie oskubią na %ach. Speak to the hand
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juta669



Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 76
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Wrz 20, 2006 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie w naszym PKO zabijają kolejki... Też mam inteligo, niestety jeśli mam ochote coś sobie wpłacić dodatkowo, to musze odstać swoje Razz
Tak w sumie to dziś mija 3 dzień jak przechadzam się tamtendy po 2, 3 razy dziennie i nie ważne czy zaraz po otworzeniu, czy w ciągu pory obiadowej czy wieczorem cały czas kolejka wije się w środku niczym wąż...
No ale to akurat standard w wielu bankach więc nie mam na co narzekać...
_________________
Wszystko na co mam ochotę jest nielegalne, nieetyczne albo tuczące...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Wrz 20, 2006 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo, że jestem zaprawiony w bojach kolejkowych (bo miałem okazję w dawnych czasach poczuć smak zdobywania towaru, czekając kilka godzin w kolejce aż coś "rzucą" - głównie pamiętam stanie za mięsem w SAM-ie i za kawą Smile w spożywczym w pawilonie przy przystanku na Kosmonautów) to dzisiaj nie mam cierpliwości do jakichkolwiek kolejek, tym bardziej w banku, gdzie muszę się dobijać do własnych pieniędzy. Dlatego zrezygnowałem z usług tradycyjnych banków i to zaraz jak tylko powstał w Polsce pierwszy internetowy bank.

Nadal nie moge wyjść z podziwu dla tych wszystkich ludzi, którzy "cierpliwie" stoją w kolejkach w PKO BP SA. Może dlatego, że tak spokojnie stoją, PKO nie wiedzi potrzeby instalowania dodatkowych bankomatów?
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
acidman666



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 188
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 1:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:
Może dlatego, że tak spokojnie stoją, PKO nie wiedzi potrzeby instalowania dodatkowych bankomatów?

Czyżby Admin namawiał do buntu ?? Super


Pozdrawiam acidman
_________________
http://www.acid-drinkers.com/
Always Look On The Bright Side Of Life
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

acidman666 napisał:
Czyżby Admin namawiał do buntu ?? Super


Ja tez unikam jak ognia wizyty w pko:)
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Admin - właśnie z powodu kolejek do okienka i bankomatu zacząłem ten wątek. Wszystko przez to, że 2 kasy w PKO są czynne chyba godzinę dziennie. No i ten nieszczęsny bankomat...

A swoją drogą bank, na który się obraziłem kiedyś miał slogan - stoisz w kolejce dłużej niż 10 minut - 50 zł jest Twoje. Może warto byłoby zrobić jakiegoś flashmoba, ustawić się w 10 czy 20 osób w kolejce a kogoś z nawijką puścić przodem żeby zagadał kobiszcza i ... zgarnąć cash
Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka