Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Piosenka o moim mieście" w mp3

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 10:25 pm    Temat postu: "Piosenka o moim mieście" w mp3 Odpowiedz z cytatem

Mieszkam na osiedlu, więc niezbyt często i to dokładnie o godz. 12 bywam w centrum starego Knurowa. Dlatego dopiero kilka dni temu miałem okazję wysłuchania po raz pierwszy "Piosenki o naszym mieście", w wersji która rozbrzmiewa z ratusza.

Teraz i Wy, możecie jej posłuchać (plik mp3 do pobrania: http://www.wirtualnyknurow.pl/piosenka.htm). Nagranie "na żywo" ma swoje ograniczenie - da się usłyszeć ruch uliczny, a nawet śpiewające ptaszki (na początku nagrania słychać kukułkę).

Co sądzicie o naszym nieoficjalnym (a może już oficjalnym - może ktoś wie?) hymnie?
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Sro Maj 03, 2006 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol, ale się uśmiałam Smile Od zawsze było mi do śmiechu gdy słyszałam nasz "hymn" - czy to podczas przymusu wykonywania go na lekcjach muzyki w podstawówce, czy też przy innych okazjach. Strasznie infantylny. Nie podoba mi się, zdecydowanie.
Wersja "hejnałowa" brzmi jakby ktoś robił koncert klaksonami pod blokiem Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Jestem zdecydowanie za tym, aby ściągnąć hejnał z ratusza, albo napisać inny Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Maj 04, 2006 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie brzmi jakoś sztucznie, ale pewnie w dużym stopniu wynika to ze specyfiki wykonania przez Admina nagrania. Gdyby tego posłuchać na żywo, a nie z taśmy brzmiałoby pewnie lepiej.

Co do słów "Piosenki" to uważam, że oddaje w pełni klimat i odczucia knurowian z końca lat 60. i początku lat 70. Było to młode miasto, młodzi ludzie, nie było palm i cyprysów, ale dla knurowian to był w pewnym sensie raj ten Knurów: była praca, dobre zarobki i mieszkania (dotyczyło nie tylko górnictwa), a w Szczygłowicach żyło się "jak w raju" Laughing (cytuję znajomego, który mieszka w tej dzienicy) - kto pamięta takie atrakcje jak kawiarnia Jaskinia, park NOT z gondolami na stawie, odkryty basen, ten mógł czuć się młodo, radośnie i optymistycznie.

Dzisiaj w Szczygłowicach jest inny "raj" (hałdowo-zalewisokowy), ale nadal Knurów jest młodym i coraz ładniejszym miastem (wbrew pozorom). Czuje sentyment do "Piosenki" i w sumie jakoś nie wyobrażam sobie innego hymnu, chociaż ona hymnem oficjalnie nie jest.

Max
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TOM



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 149
Skąd: somewhere in time

PostWysłany: Czw Maj 04, 2006 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również śmiałem się zawsze z tej piosenki bo na hymn mi zdecydowanie nie pasuje. Jednak nie przypominam sobie abym był zmuszany do śpiewania tego "hymnu" za to pamiętam jak dziś, każdy musiał śpiewać "bo my to szóstka Pawła Findera"(SP6 na ul. Batorego) Razz.
Podobnie jak MRUCZanka uważam, że hymn Knurowa jest infantylny. Mam wrażenie jakby to była piosenka dla dzieci puszczana z jakiegoś gramofonu (tym z czarnymi płytami - jeśli jeszcze ktoś pamięta).

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej17lol



Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 26
Skąd: KNW - K.Wielkiego

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi się podoba ten kawałek, ogółem piosenka nie jest zła, ale mogli by zrobić ten tzw. Hymn w lepszej jakości dzwięku i wyśpiewany przez jakiś chór, aż by sie miło słuchało.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pią Paź 19, 2007 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no cale szczescie ze tego nie gra jakis czlowiek na trabce bo by go chyba beretami zabili ! kto wogole wpada na takie smieszne pomysly? wspolczuje osoba ktore mieszkaja w poblizu i musza tego codziennie wysluchiwac ! a najbardziej tym w szpitalu na przeciwko ! Applause
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Crimson



Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 477
Skąd: Knurów WP I

PostWysłany: Pią Paź 19, 2007 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem bardzo Ciekaw jak ten hymn zaśpiewałaby Edyta Górniak Very HappyVery HappyVery Happy
Myślę, że nie tak jak hymn Polski na Mistrzostwach Świata 2002 Very HappyVery HappyVery Happy Prayer Prayer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma cyprysów ani palm .... śpiewało się , śpiewało. Na wszystkich koloniach ,Martiany , Bulowice , Andrychów , w autobusie czy w pociągu hymn rozbrzmiewał głośnym śpiewem . To były czasy , fakt , trąca komuną ale kiedyś było inaczej , lepiej .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sasza1976 napisał:
Nie ma cyprysów ani palm .... śpiewało się , śpiewało. Na wszystkich koloniach ,Martiany , Bulowice , Andrychów , w autobusie czy w pociągu hymn rozbrzmiewał głośnym śpiewem . To były czasy , fakt , trąca komuną ale kiedyś było inaczej , lepiej .


Zmuszano do spiewania raczej!
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem melodia ma wielkie walory. Jest oryginalna, wpada w ucho, dobrze się kojarzy. Niewiele miast może się pochwalić czymś podobnym.
Błąd polega na tym, że ta piosenka nie nadaje się na hejnał ratuszowy. Choć jest to marsz, ma taneczno-rozrywkowy klimat, za szybkie dla hejnału tempo, południowe synkopy i - szczególnie w refrenie - melodykę słonecznego (właśnie młodzieńczego - dziecięcego - infantylnego w dobrym sensie) przeboju a nie nobliwego miejskiego sygnału. Świetne na hymn szkoły, zespołu młodzieżowego, ale nie miasta.
Po drugie: po cholerę wysilać się na podróbkę hejnału dla miejscowości, która nigdy nie miała ani murów, ani bramy? Jeśli już koniecznie, to należałoby sięgnąć raczej do tradycji dzwonków górniczych, sygnałów szybowych, a w Knurowie bardzo na miejscu byłby też motyw piłkarskiego gwizdka albo (z uwagi na Lignozę) - detonacji.
Gdyby ogłosić poważny konkurs z zachęcającą nagrodą, może byłaby szansa na godny hymn miasta. Bo "Nie ma Cyprysów" szanujmy i nućmy jako bardzo wdzięczną, lecz tylko pamiątkę lat 60. Piosenka nie nadaje się do eksploatacji w formie hymnu-hejnału, chyba że jakiś jej fragment i po gruntownym przetworzeniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
versus



Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 21

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 11:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... dobrze się kojarzy.
Bardzo dobrze!
Z filmami Barei...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bogussia



Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 1
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe ciekawa ta piosenka Smile)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Sro Sie 17, 2011 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posluchajcie bez pobierania Smile

http://www.youtube.com/watch?v=qjZDjFk6ZeM
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Wto Cze 04, 2013 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm link na youtube nie działa .
W sieci jest tylko to http://www.youtube.com/watch?v=6FMS2iLIgxE

Moze zdolniachy z LO cos wymyślą Wink
http://youtu.be/q6ZMkfuaPfo?t=1m27s
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka