Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Referendum - likwidacja Straży Miejskiej
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 4:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arc napisał:

Osobiście miałem przyjemność brać udział w akcji kontroli akwenów wodnych, gdzie i SM i WOPR, współdziałało ze sobą. Dzikie wysypiska, naruszenia ciszy nocnej, dewastacje ...

Pięknie, tylko problem w tym, że ta "aktywnośc" strażników będzie nas kosztować w tym roku 1,6 mln zł (z czego ponad milion pójdzie na ich płace). Jest to kilka razy więcej, niż miasto wyda np. na świetlice dla dzieciaków, na narkomanię i alkoholizm, ochronę zdrowia i mniej więcej tyle, co na oświetlenie całego Knurowa. Jeśli zestawisz efekty SM i potrzeby w zakresie bezpieczeństwa, które za takie pieniądze można zaspokoić, to naprawdę jest nad czym myśleć, czy na pewno potrzebujemy tej straży. Wszelkie kontrole mogą porządku i czystości (moim zdaniem powinni) prowadzić urzędnicy w ramach etatów, które już są płacone i nie potrzeba do tego ubierania uniformów, jeżdżenia radiowozem i udawania stróżów prawa. Od dewastacji mienia i zakłócania miru domowego jest policja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Interesuje mnie, czy ktokolwiek przyklejający ogłoszenia gdzie popadnie (np. na latarniach pod naklejką o zakazie) został ukarany i zmuszony do ściągnięcia tego śmiecia i wyczyszczenia słupa.

W normalnym kraju nikt nie odważył by się tego robić, bo dostał by taki mandat, po którym by się 10x zastanowił czy to się opłaca.
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
salbinn



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 63
Skąd: Z bieguna Północnego

PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
"Pięknie, tylko problem w tym, że ta "aktywnośc" strażników będzie nas kosztować w tym roku 1,6 mln zł (z czego ponad milion pójdzie na ich płace). Jest to kilka razy więcej, niż miasto wyda np. na świetlice dla dzieciaków, na narkomanię i alkoholizm, ochronę zdrowia i mniej więcej tyle, co na oświetlenie całego Knurowa. Jeśli zestawisz efekty SM i potrzeby w zakresie bezpieczeństwa, które za takie pieniądze można zaspokoić, to naprawdę jest nad czym myśleć, czy na pewno potrzebujemy tej straży. Wszelkie kontrole mogą porządku i czystości (moim zdaniem powinni) prowadzić urzędnicy w ramach etatów, które już są płacone i nie potrzeba do tego ubierania uniformów, jeżdżenia radiowozem i udawania stróżów prawa. Od dewastacji mienia i zakłócania miru domowego jest policja."

Mam pytanie do ciebie czy ty pracujesz za darmo?/ bo wypisujesz ze tyle pójdzie na ich płace z czegoś chyba muszą jeść a wiem ze zarobki tam sa tragiczne i odrazu napisze ci ze nie pracuje tam ani nie jestem urzędnikiem do których też pijesz żeby chodzili i robili kontrole, najpierw zorientuj się jaki maja zakres obowiązków ci urzędnicy a później użalaj się nad całym światem. Mam propozycje to może ty zrezygnuj z premii i daj na szczytny cel a może jesteś policjantem i nakręcasz się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

salbinn napisał:
Mam propozycje to może ty zrezygnuj z premii i daj na szczytny cel a może jesteś policjantem i nakręcasz się.

Ja też mam propozycję. Zastanów się, co ma piernik do wiatraka.
Strażnicy w ZWnM mogą zarabiać nawet najniższą krajową, ale w sumie straż miejska kosztuje tu 1,6 mln zł. W Knurowie (39 tys. mieszkańców SM ma ok. 20 etatów) wychodzi koszt ok. 40 zł na knurowianina i 80 tys. zł na etat. Dla porównania w ponad pięciokrotnie większym ludnościowo Sosnowcu (214 tys.) straż miejska ma 60 etatów i kosztuje rocznie 4,2 mln zł - koszt na mieszkańca wynosi ok. 19 zł a na etat SM 70 tys. zł. Są droższe niż knurowska SM, ale uważam, że jest co liczyć i nad czym myśleć. Miasta, którego prezydent odmawia mieszkańcom zaspokojenia bieżących potrzeb (naprawa dróg, chodników, oświetlenie, remonty mieszkań komunalnych), bo twierdzi, że nie ma pieniędzy w budżecie, nie stać na rozrzutność.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
salbinn



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 63
Skąd: Z bieguna Północnego

PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę że dostałeś kiedyś mandat od nich i będziesz teraz psy wieszał na nich. Fakt jedną rzecz muszę przyznać patroli pieszych nie ma i są widoczni tylko jak przejeżdżają ale to pewnie dlatego ze Komendant SM nie wychyla nosa ze swojej dziupli albo nie czyta problemów na forum bo po co. Co do stanu dróg to się zgadzam jest tragedia ale nie można tym winić wszystkich w koło bo jest od tego osoba odpowiedzialna. gdybyśmy mieli wszystkich rozliczać z dodatkowych pieniędzy jakie dostają zarabiają to za chwile każdy każdego by opluwał ze jeden dostaje 13-stke drugi barbórkę a mogli by to oddać na posprzątanie miasta ale chyba nie o to chodzi bo z tego co się orientuje pieniądze na takie rzeczy są w osobnej puli. Pewnie i tak mnie skrytykujesz ale to już twój problem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stokrota41



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 193

PostWysłany: Sob Lut 23, 2013 1:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

salbinn napisał:
Fakt jedną rzecz muszę przyznać patroli pieszych nie ma i są widoczni tylko jak przejeżdżają ale to pewnie dlatego ze Komendant SM nie wychyla nosa ze swojej dziupli albo nie czyta problemów na forum bo po co.


Komendant SM jest zajęty innymi problemami -Prokuratora w Gliwicach prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia przez niego uprawnień.
_________________
Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przyrodnik



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 23, 2013 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za bycie ponad prawo musi odpowiezieć [A sprawa jest rozwojowa i ma wiele wątkow]
_________________
Uczmy żyć w zgodzie z naturą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stokrota41



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 193

PostWysłany: Sob Lut 23, 2013 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, co jednak, jak widać, nie przeszkadza, aby nadal pełnił funkcję komendanta. Więc nie dziwmy się potem, że SM jest źle zarządzana ....
_________________
Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lut 23, 2013 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stokrota41 napisał:
Fakt, co jednak, jak widać, nie przeszkadza, aby nadal pełnił funkcję komendanta. Więc nie dziwmy się potem, że SM jest źle zarządzana ....

O co chodzi z tą sprawą prokuratorską wokół komendanta SM? Podajcie więcej szczegółów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 4:16 pm    Temat postu: Referendum-likwidacja straży miejskiejUt Odpowiedz z cytatem

Utrzymanie Straży Miejskiej wydaje się nieopłacalne, tylko jednej jedynej osobie może zależeć na jej utrzymaniu w mieście która rezyduje w Ratuszu, pytanie może brzmieć tylko - dlaczego? Odpowiedzi też może nasuwać się cała masa,ale czy takie pozorne poczucie bezpieczeństwa sprzyja mieszkańcom? Pieniądze są potrzebne wszędzie, ja mogę tylko przypomnieć, że w mieście jest taki obszar jak III Kolonia zaniedbana od dawna i każdy nie próbuje nawet zarazić swoimi pomysłami prezydenta jak zrewitalizować ten obszar bo po prostu zna odpowiedź. Wielu mieszkańców obszaru III Kolonii doradziłoby prezydentowi co zrobić z 1,6 mln.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anushka



Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 62
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I znów się niestety Panowie ze SM nie popisali. Zadzwoniłam dwa dni temu idąc o 6 rano do pracy ze bezdomny spi na klatce, za niedługo dzieci do szkoły bedą szły itd. oczywiście dyżurny ruchu poinformował ze zaraz kogoś wyśle i tyle ich widziałam. Bezdomny dalej sobie spał aż do 8 rano.
_________________
Z kobietami jest tak, że słyszysz śpiew syren, a wyskakuje rekin Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina1639



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że nikt nie upomnij Panów ze straży "wiejskiej" miejskiej za to iż kupują dziennie pączki i zapiekanki w piekarni na Wilczej o 3.00 w nocy.

A benzyna za Nasz pieniądze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pietas



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 282

PostWysłany: Nie Mar 31, 2013 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zlikwidować darmozjadów!

Dzwoniłem dziś do nich proszą o interwencję parkingową ...
Pan dyspozytor poinformował mnie, że dziś pracują dopiero od 18 tej....
Policja również nie może przyjechać bo pojechali do Gliwic...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zygmunt



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 48

PostWysłany: Nie Mar 31, 2013 8:03 pm    Temat postu: Cały Knurów Odpowiedz z cytatem

Czyli róbta co chceta, wolna amerykanka, poprostu cały Knurów .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
salbinn



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 63
Skąd: Z bieguna Północnego

PostWysłany: Nie Mar 31, 2013 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietas napisał:
Zlikwidować darmozjadów!

Dzwoniłem dziś do nich proszą o interwencję parkingową ...
Pan dyspozytor poinformował mnie, że dziś pracują dopiero od 18 tej....
Policja również nie może przyjechać bo pojechali do Gliwic...


Czyli co rozwiązać wszystkie służby bo żadna nie zareagowała i wieczorem nie wychylać nosa a może i kraty do drzwi domowych dorobić??

Zastanów się co piszesz bo co nie byli dostępni to co rozwiązać SM Policję?? to jak w piekarni chleba braknie to też ją zamknąć??Smile
Wesołych świąt')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka