Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fotoradar na skrzyżowaniu 1go Maja - Kosmonautów
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Czw Gru 20, 2012 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto sprawdzi czy działa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 21, 2012 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A po co? Tam było tak dużo stłuczek jakby kierowcy nie znali przepisów. Dobrze że tam jest kamerka. Drugie podobnie newraligiczne miejsce to wberw pozorom nie ruchliwa ulica ale osiedlowa Dąbrowskiego na skrzyżowaniu z Paderewskiego. Wyjeżdżający z Fińskich chyba sa samobójcami. Tam jest stłuczka przynajmniej raz w miesiącu. Kamer tam nie będzie, ale radzę uważać mimo pierwszeństwa na drodze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
salbinn



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 63
Skąd: Z bieguna Północnego

PostWysłany: Pią Gru 21, 2012 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie 4 kamery zamontowane ciekawe od kiedy będą działać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sty 02, 2013 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://miastoknurow.pl/8552,skrzyzowanie-pod-nadzorem,czytaj,artykul.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 03, 2013 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ktoś się orientuje czy to coś już dziala, bo była kiedyś kamerka na latarnii przed skrzyżowaniem, ale przejeżdzając tamtenty już jej niezauważylem, a na słupy sygnalizatorów nie zwrociłem uwagi - czy są tam te kamerki?
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 03, 2013 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na skrzyżowaniu na światłach są. Mnie bardzo ciekawi jak rozwiązali temat zielonej strzałki, gdy jedziemy na zielonej w prawo a na wysokości jej ona gaśnie lecz tego nie widzimy to cyka nam zdjęcie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 03, 2013 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Knurowianin2000 napisał:
Na skrzyżowaniu na światłach są. Mnie bardzo ciekawi jak rozwiązali temat zielonej strzałki, gdy jedziemy na zielonej w prawo a na wysokości jej ona gaśnie lecz tego nie widzimy to cyka nam zdjęcie?


ale ja zauwazyłem tylko te na długich pałąkach, a podobno są gdzies kamery oklejone na żólty kolor

ponadto, zeby mozna udowodnic kierowcy przejechanie na czerwonym, to oprocz auta przekraczajacego skrzyzowanie nagrana tez musi byc sygnalizacja i wlasnie kiedys temu sluzyla kamera na slupie latarni
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 03, 2013 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedną widziałem wczoraj na sygnalizatorze u góry na którym jest zielona strzałka w kierunku ronda a drugą widziałem ostatnio na drugim bodajże słupie po lewej stronie jak sie jedzie w strone gliwic
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kessel



Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 66
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ciekawości zapytam, jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy kamerą, a czujnikiem natężenia ruchu, o ile istnieje? Bo na 3-maja są kamery, a na skrzyżowaniu Szpitalna-Wilsona czujnik ruchu?

Odnośnie samych kamer, załóżmy że rejestrują przejechanie na czerwonym świetle samochodu. Dzieje się to automatycznie, działa to w systemie automatycznym, czy osoba kontrolująca monitoring musi dane zdarzenie wyłapać? Natomiast, jak jest z czujnikiem ruchu, bo zdarzyło mi się spotkać, że znajomy jadąc w innym mieście w nocy "mignął" długimi światłami 100 metrów od skrzyżowania i światło zmieniło się na zielone.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kessel napisał:
Z ciekawości zapytam, jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy kamerą, a czujnikiem natężenia ruchu, o ile istnieje? Bo na 3-maja są kamery, a na skrzyżowaniu Szpitalna-Wilsona czujnik ruchu?

Odnośnie samych kamer, załóżmy że rejestrują przejechanie na czerwonym świetle samochodu. Dzieje się to automatycznie, działa to w systemie automatycznym, czy osoba kontrolująca monitoring musi dane zdarzenie wyłapać? Natomiast, jak jest z czujnikiem ruchu, bo zdarzyło mi się spotkać, że znajomy jadąc w innym mieście w nocy "mignął" długimi światłami 100 metrów od skrzyżowania i światło zmieniło się na zielone.


Oczywiście, że dzieje się to automatycznie. Ktoś by musiał się przez 24h patrzeć w monitor Wink A czujniki ruchu to nie wiem jakie są zamontowane. Są np tzw pętle indukcyjne zamontowane w jezdni gdzie po wjechaniu na określony fragment jezdni zmienia się światło. Jedyne miejsce gdzie czujnik ruchu działa poprawnie to skrzyżowaniu koło dużego Tesco.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Verbatig



Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 215
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak to podejdź sobie skuterem na te skrzyżowanie od strony ziętka- czujnik cię nie wykryje i stoisz jak sierota- kiedyś testowałem - akurat zadne auto nie dojechało za mną stałem- 10 min z zegarkiem w ręku - wiec jedyną opcją aby przejechać te skrzyżowanie lekkim motocyklem lub motorowerem to przejazd na czerwonym świetle albo oczekiwanie aż ktoś z tyłu dojedzie samochodem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fuzi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 68

PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie sytuacje zgłasza się w zarządzie dróg jeśli dobrze pamiętam ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kessel



Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 66
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy tylko mnie się wydaje, ale od dłuższego czasu, system dodatkowych "radarowych" kamer został zdemontowany?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka