Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przedszkole Integracyjne nr 13

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fajnakasia5



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 87

PostWysłany: Czw Lis 15, 2012 10:37 am    Temat postu: Przedszkole Integracyjne nr 13 Odpowiedz z cytatem

Co sadzicie o działalnosci Przedszkola Integracyjnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Ksilaqui



Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 168

PostWysłany: Czw Lis 15, 2012 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje dziecko chodzi tam już 2 rok.
Panie sympatyczne, aczkolwiek chyba żadna nie ma całego etatu, bo co chwila dzieciaki pod opieką kogo innego. Miałam z tego powodu spore kłopoty, bo moje dziecko nie czuło się bezpiecznie, z coraz to nowymi Paniami.
Wcześniej była kuchnia, teraz jest katering, przez co płace praktycznie 2x tyle co w zeszłym roku. Moje dziecko przychodzi z przedszkola głodne, mimo, że jest zapisane na wszystkie posiłki. Co ciekawe konieczność wprowadzenia kateringu Pani Dyrektor tłumaczyła niezdatnością kuchni. Katering o dziwo pracuje w tej niezdatnej do gotowania kuchni. Zastanawiam się nas maksymalnym skróceniem czasu w jakim dziecko jest w przedszkolu, bo nie chcę żeby było głodne, a upominanie kateringu pomaga jedynie na chwilkę.
Nie wiem jak w innych grupach w "mojej" angielski jest tylko na papierze. Co prawda nic za niego nie płacimy, bo prowadzi go jedna z zatrudnionych Pań, ale od września był może ze 3-4 razy, bo jak nie Pani nie ma to inne cuda. Uczymy się więc w domu.
Basen Panie stanowczo nam odradzały, bo dzieci za małe. Jak jednak się ktoś uprze, to można zapisać, jak będzie więcej dzieci, to będzie z nimi chodziła Opiekunka, jak nie to rodzic powinien przyjeżdżać, zabierać dziecko na basen a potem odwozić do przedszkola. Na basen chodzimy więc prywatnie po przedszkolu.
Jedyne zajęcia dodatkowe, które są naprawdę sumiennie prowadzone, to religia.

Tak właśnie wygląda to przedszkole, biorąc pod uwagę, to co opowiada moje dziecko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wk



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 42

PostWysłany: Pią Lis 16, 2012 11:47 am    Temat postu: Przedszkole Integracyjne nr 13 Odpowiedz z cytatem

Witam1
Moje dziecko chodzi już czwarty rok. Jest ok fakt, że wzrosły opłaty, bo kuchnia jest w rekach prywtnych, ale dziecko nie narzeka na posiłki.
Basen od zawsze był w przedszkolu dla najstarszej grupy, więc u mojego dziecko chętne dzieci za dodatkową odpłatnością chodzą.
Angielski mają raz w tygodniu bezpłatnie wcześniej trzeba bylo płacić. Nawet ostatnio były zajęcia otwarte dla rodzicow.
Jest logopeda, psycholog i specjaliści dla dzieci niepełnosprawnych.
Wcześniej wiem, że były też zajęcia z gimnastyki korekcyjnej teraz nie ma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZonaCyklopa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 603
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lis 16, 2012 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ksilaqui - żadna Pani w przedszkolu nie pracuje po 8 i więcej godzin dziennie no chyba ze ma nadgodziny (ale te czasy już minęły), dlatego tak często się zmieniająSmile Etat w przedszkolu w starszakach to 22 h tygodniowo, w młodszych grupach 25 h. Możesz policzyć jak to wygląda w przeciągu tygodnia i dlaczego Panie się zmieniają. Catering to nie "widzimisie" pani dyrektor, lecz wymóg naszych czasów. Jednak chyba nie znasz definicji słowa catering - do tego nie potrzebna jest kuchnia w pełnym tego słowa znaczeniu, wszak catering to dostarczanie gotowego posiłku a nie przygotowywanie go na miejscu. Dlatego jesli faktycznie kuchnia sie nie nadawała do przygotowywania jedzenia to teraz dla cateringu jest niepotrzebna - tam tylko posiłki rozkładają na talerze.
Dziecko głodne? Hm.....sama mam dwoje i zawsze przychodziły z przedszkola głodne mimo, że zjadały wszystko. Co więcej...obecnie pracuję w przedszkolu (nie w naszym mieście!) i wiem, że dzieci u nas też jedzą dodatkowe posiłki w domu, mimo, że obiady obfite i dokładek nie brakuje., Obiad o 12.00. Podwieczorek to zazwyczaj drobiazg, którym sie nie najesz......jakie ma być to dziecko jeśli wraca do domu po 15.00 albo i później? Ja bym się cieszyła, że je i chce jeśćSmile A tak na marginesie, rozwiń proszę co rozumiesz pod pojęciem "Upominanie cateringu".
Zajęcia dodatkowe? Fajnie, że jest angielski i do tego za darmo, jest religia i pewnie mnóstwo zajęć w przedszkolu...
Dlaczego w dzisiejszych czasach rodzice nie pozwolą swojemu dziecku być po prostu dzieckiem i mieć szczęsliwe, radosne dzieciństwo? Jedne zajęcie goni drugie, wymyslanie coraz ciekawszych:) Po co? A może lepiej wziąć malca na kolana, wypożyczyć ciekawą książkę i spędzać czas na czytaniu, opowiadaniu, bawieniu się z mama i tatą. Wierzcie mi to zdecydowanie ma lepszy wpływ na rozwój dziecka niż męczenie go coraz to innymi zajęciami. Angielskiego jeszcze się zdąży nauczyć a czas spędzony z mamą nie wróci nigdy!
_________________
ZonaCyklopa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ksilaqui



Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 168

PostWysłany: Sob Lis 24, 2012 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZonaCyklopa - katering wynajmuje kuchnie w 13 i tam właśnie przygotowuje jedzenie. Jedzenie NIE JEST PRZYWOŻONE TYLKO ROBIONE NA MIEJSCU.
Skąd pomysł, że nie czytam dziecku? Jak dziecko ma zajęcia raz w tygodniu, to już nie można mu czytać i poświęcać czasu?
Co do tak wczesnej nauki języka, uwierz, taki wczesny start bardzo ułatwia późniejszą naukę, a dziecko nie koniecznie musi kuć słówka, można je uczyć piosenek czy wierszyków, albo zabaw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ksilaqui



Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 168

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poważnie się zastanawiam czy nie odwiedzać przedszkola w porze posiłków z aparatem foto, bo to co tam widzę woła o pomstę do nieba.

Dziecko przestałam posyłać na śniadania, po tym jak zobaczyłam porcję śniadania dla malucha:
Łyżkę stołową serka wiejskiego, łyżeczkę od herbaty słonecznika łuskanego i do tego pół kromki chleba.

Ostatnio miałam możliwość obejrzenia podwieczorków:
1. Jedno piernikowe serduszko (takie jak pierniczki alpejskie)
2. Pół małego kubeczka jogurtu i do tego jedna chrupka kukurydziana
3. Pół małego kubeczka po jogurcie galaretki i 2 herbatniki Be-Be (nie mają szklanek, albo salaterek chyba?!)

Ja już wiem, że rezygnuje też z podwieczorków.
Rodzicom dzieci z innych przedszkoli życzę, by udało im się obronić przedszkolne kuchnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xmonekx



Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 93

PostWysłany: Sob Kwi 29, 2017 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy coś się zmieniło w zakresie żywienia w przedszkolu nr 13? Ja też mam takie doświadczenia z przed 3 lat, co do jakości i ilości jedzenia (np. chleb z rzodkiewką wg jadłospisu to w rzeczywistości jeden cienki plasterek na co drugiej kromce albo drożdżówka to pół drożdżówki - jednym słowem marnie te posiłki wyglądały).

Ile kosztuje obecnie dzień wyżywienia dziecka w tym przedszkolu i w jakim terminie trzeba zgłaszać nieobecność?

Trzy lata temu było to 10 zł (moi znajomi w Gliwicach płacą obecnie od 5 do 6,5 zł) I DO TEGO SĄ ZADOWOLENI.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Maj 04, 2017 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje dzieci w przedszkolu nr 13 nie głodowały, zresztą 2 dziecko jest jeszcze w starszakach i nigdy nie narzekał na posiłki - jak był głodny to jadł, nawet jak w domu czasami wybrzydzał, to o dziwo w przedszkolu jakimś cudem podobne danie mu smakowało

nie wiem jak duże są porcje, bo nawet nie pytałem, dziecko wraca z przedszkola i nie zagląda nam do talerzy, no chyba że są naleśniki czy racuchy, to na 1 się skusi (więcej nie wejdzie)

fakt, że wyżywienie jest bardzo drogie w stosunku do cen panujących w Gliwicach - znajomi już kilka lat temu płacili o 4zł. mniej za każdy dzień, czyli to jest aż ok. 80zł. różnicy miesięcznie (dodam, że przedszkole też korzysta z cateringu)
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka