Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Strefa Ekonomiczna i tereny inwestycyjne
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Wto Lip 01, 2008 12:07 pm    Temat postu: Strefa Ekonomiczna i tereny inwestycyjne Odpowiedz z cytatem

http://www.knurow.pl/index.php5?lg=pl&fr=articleShow&art=196

w ofercie inwestycyjnej obszar juz sie znajduje od dawna. takze to raczej nie fikcja literacka ani plotki. moje pytanie czy jakies firmy prowadza jakiekolwiek rozmowy w tej kwestii. jesli tak to moze jakies przecieki? podobno pierwszenstwo w zatrudnieniu mieli miec mieszkancy naszego miasta. ciekawe czy tak bedzie w rzeczywistosci


Edit Admin:
Wcześniejsze dyskusje:
http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=6366
http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?t=28363
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Wto Lip 01, 2008 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prezydent mówił że prowadzą hehe!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś na konferencji prasowej Tusk ustosunkował się do działania tzw. komisji majątkowej. Na pytanie dziennikarza powiedział, że rząd prześwietli każdą umowę i wyciągnie konsekwencje w przypadku, gdy umowa zwrotu majątku naraziła na szkodę samorządy.

Wobec tego mam nadzieję, że to nie kolejna przedwyborcza obietnica premiera bez pokrycia i sprawa "naszych" knurowskich 16 ha zostanie wyjaśniona z korzyścią dla miasta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
Dziś na konferencji prasowej Tusk ustosunkował się do działania tzw. komisji majątkowej. Na pytanie dziennikarza powiedział, że rząd prześwietli każdą umowę i wyciągnie konsekwencje w przypadku, gdy umowa zwrotu majątku naraziła na szkodę samorządy.

Wobec tego mam nadzieję, że to nie kolejna przedwyborcza obietnica premiera bez pokrycia i sprawa "naszych" knurowskich 16 ha zostanie wyjaśniona z korzyścią dla miasta.


Nasze hektary sprzedała komisja majątkowa czy miasto?
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten obszar jest własnością ANR Opole i został wskazany przez Augustianów z Krakowa jako roszczenie zwrotu mienia. Dlatego Rams się wypowiadał, że nie będzie się sądził o teren, który nie jest własnością miasta.

W debacie w Radiu Plus wyraził nadzieję, że ANR wygra sprawę w sądzie, ale słowem nie wspomniał, że poprze wniosek agencji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 2:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plumowski napisał:
Nasze hektary sprzedała komisja majątkowa czy miasto?

Nasze hektary nie zostały sprzedane. Zostały oddane przez bandycką komisję kościelno-rządową ze szkodą dla miasta. I już tylko ten fakt w normalnym mieście byłby wystarczającą podstawą do akcji prawnej mającej na celu odwrócenie niekorzystnych stosunków. Własność rzeczy nie jest jedynym tytułem prawnym, który upoważnia do ochrony własnego interesu. Gmina ma nadto ustawowy obowiązek chronienia swoich interesów jako wartości publicznej. Dlatego powinna co najmniej przyłączyć się do powództwa po stronie ANR i popierać je wszelkimi innymi sposobami. Działaniem w takim kierunku nie było na pewno utajnianie sprawy przez prezydenta a potem bałamutne wypieranie się przez niego wobec radnych odpowiedzialności za "nie swoją" ziemię (włącznie z kłamstwem, że gmina działać nie może).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wilq



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 381
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co o tym sądzicie?
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,8808766,Zakonnicy_blokuja_rozwoj_strefy_ekonomicznej.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robertunio14



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 412
Skąd: Knurów Centrum

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tych z sekty zwanej kościołem katolickim nie warto już się wypowiadać. I co? Zagarną teren i sprzedadzą za bezcen?? Postawią kolejny pałac?? A tylu ludzi z Knurowa i okolic mogłoby znaleźć pracę. Znaleźli teren w dobrej lokalizacji i teraz będą się o niego sądzić. Gdzie tu jest ich wiara? Oni widzą boga jedynie pod postacią pieniędzy.

Znów będą zbierać na biednych, powodzian i dzieci które nie mają co jeść, zbierać od reszty ludu - głupiego ludu. Sami powinni przyjąć ich w swe pałace, pozwolić wybudować nowe miejsca pracy. Ale nie bo po co. Lepiej w swoim prywatnym życiu doczesnym zagarnąć ile się da, a biedota niech wierzy, że kiedyś ich los się odwróci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
glaukos



Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 6

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze ze kościół ino o swoja rzyc dbać potrafi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krew mi się zagotowała. Z dnia na dzień jestem coraz większym antyklerykałem. Przez wieki wciskali ciemnemu ludowi bajeczki o życiu wiecznym, wmawiali że zaćmienie słońca to gniew boga, posiadali majątki ziemskie, zmuszali ludzi do darmowej pracy i płacenia dziesięciny.
Przyrzekali życie w ubóstwie a teraz domagają się nie wiadomo jakich przywilejów. Nawet ojczulek nie potrafi odpowiedzieć na zadane pytanie o plany dotyczące gruntów.

A Rams się cieszy, że ziemia nie jest własnością miasta i nie będzie się sądził tylko czeka aż ANR łaskawie wygra proces.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolędy teraz łażą, jak wpuszczacie to pytajcie księży co oni na to. Może by coś zdziałali w tym kierunku?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co innego może zrobić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem jak będzie Smile Ojcowie dostaną ten teren, a potem sprzedadzą go jakiemuś inwestorowi, bo po co im teren w Knurowie Smile
Tu chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Też mnie to denerwuje :/ co mnie obchodzi, że jacyś ojcowie z Krakowa chcą tę ziemię, zapewne nawet nie wiedzą gdzie Knurów leży Evil or Very Mad
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najstraszniejsze, że tych kilku faciów (bo tylu liczy obecnie zakon augustianów w Polsce) ślubowało ubóstwo.
Łazić do sądu w sprawach własnościowych i to przeciwko podatnikom - taka postawa u zakonnika przewraca Ewangelię do góry nogami. Piszę to z pełną odpowiedzialnością. To jest bezbożnictwo i zgorszenie. Będę się spierał z każdym przedstawicielem KK w tej sprawie.
A czy wiecie, że zakon augustianów w latach 50 XXw. został w Polsce skasowany przez prymasa m.in. za to, że garstka pozostałych po wojnie ojców zaangażowała się szczególnie w kolaborację z komunistami w ruchu "księży patriotów"? Sukcesorzy tych księży mają teraz czelność wyrywać Polakom ziemię pod pretekstem wyrównania krzywd z PRL? Skandal i zgorszenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pią Paź 05, 2012 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szlag mnie trafia kiedy widzę w TV reklamy Radzionkowa, Rybnika, Jaworzna. W radiu co chwila audycje o strefie Żorsko-Jastrzębskiej albo terenach w Czerwionce. O ZWNM cisza kompletna. Śpiochy z UM pewnie są zadowoleni, że na plakatach się skończyło. Bo to przynajmniej żadnych kłopotów z inwestorami. Z nikim nie trzeba jeździć, pokazywać, odpowiadać na pytania. Jest czas na kawkę i gazetkę. A gawiedzi w kolorowym folderze znowu się napisze, że były plakaty, że się starali...

Może nasz miłościwie panujący raczy nas wreszcie poinformować, czy plakaty wzbudziły jakiekolwiek zainteresowanie. No i co tam krakowscy ojczulkowie? Dalej im Adaś kibicuje przeciw ANR?
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 1 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka