Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Galeria Stara Cegielnia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16, 17, 18  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Gru 08, 2012 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Arcu guzik wiesz o handlowaniu na targowisku więc nie wypowiadaj się o rentowności czy nie. My handlujemy już pare lat więc wiem co piszę. Nikt z targu nie wyłoży kilkadziesiąt tysięcy zł na zatowarowanie, dekoracje, wyposażenie itp. bo po prostu go na to nie stać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Gru 08, 2012 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę chyba pofrunąłeś z tymi tysiącami.
Pogratulować w takim razie wytrwałości i czasu w dokładaniu do interesu. Zastanawiam się tylko nad sensownością inwestycji w zadaszenie i przebudowę placu. Skoro Wam handlowcom z targowiska się to nie opłaci po co miastu takie wydatki. ??

Pozdr
Arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Gru 08, 2012 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie napisałem, że się nie opłaca to raz. Dwa, ile twoim zdaniem potrzeba na wszystko pieniędzy? tysiąc złotych? nie rozśmieszaj mnie. Miesięczny koszt wydzierżawienia budki na targu to 370zł a wynajęcie pasażu w CH będzie kosztować pewnie około 4 tysięcy+ prąd+woda+inne pierdoły naliczane CH, w dino kosztuje to 2,5 tyś+opłaca od m2 za zieleń+ woda+ prąd. To już daje Ci kalkulacje, chcesz więcej? Nie mów mi o tłumach klientów bo nie przyjdą do stoiska z odzieżą XXX tylko do np. H&M. Na start już masz 3,600zł miesięcznie mniej zysku niż na targu + musisz zatrudnić pracownika a to kolejne 1,5 tyś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Gru 08, 2012 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcesz dywagacji to bardzo proszę .
Jak już nadmieniłem wcześniej kiedyś, kiedyś był taki twór jak Stowarzyszenie Kupców . Możliwości o ile pamiętam były nie najgorsze, ceny za działki przyzwoite, układy rodzinno-towarzysko-biznesowe na wysokim poziomie. Targowisko i renomę miało, ceny przyzwoite pomimo moim zdaniem raczej spartańskich warunków.
Płacisz dzisiaj 370 zł za możliwość wystawania na dworze w chłodzie, mrozie, deszczu, skwarze bez za przeproszeniem normalnego kibla. Ja wiem żeś Panem u siebie i co ci tam będzie jakiś kolo opowiadał. Możesz srać przez żerdkę byle tanio było bo zaoszczędzisz 200 zł , a jak już byś u kogoś miał pracować to ło ho ho . Wymagania x200.
Wiele więc z tych niedogodności powstało i egzystuje do dzisiaj tylko i wyłącznie z Waszej ( skoro się mianem wieloletniego kupca określasz )winy i Waszego przyzwolenia.
To również brak Waszych chęci działania.
No dobra dzisiaj miasto stwierdziło, ze już wiele wody i obietnic upłynęło i postawią Wam zadaszenie . WAM zadaszenie jest potrzebne , mnie potencjalnemu Klientowi to gdzieś tam .... mało tego i warunki opłacalności również się zatraciły ( mówię o kupujących ) . Ludzie bardziej z sentymentu i przyzwyczajenia na targ chodzą, niż z faktycznej możliwości oszczędzania. A o warunkach sanitarnych dla spożywki, mięsa, pieczywa itp . nie wspomnę.

I możemy sobie z tego tematu zrobić naprawdę temat rzekę ...

Pozdr
Arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Gru 08, 2012 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisałem, że nikogo nie stać w dzisiejszych czasach na wynajęcie pawilonu w CH i nie będzie nikogo z targu stać na opłacanie go. Żale Ci się z niedogodności? Nie. Gdybym pracował w takich warunkach za 1000zł miesięcznie to miałbym wielkie zastrzeżenia i wymagania lecz 1000zł miesięcznie nie mam i nie marudzę. W taki sposób po drugie schodzi się z tematu. Po trzecie co ludzie biorący pawilony w dzierżawę mają zrobić? Kupić cegły i sami postawić nowy targ i wc? To jest kwestia zarządcy i miasta a oni nic nie robią w tym kierunku bo "nie ma pieniędzy".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Knurowianin2000 napisał:
Nie napisałem, że się nie opłaca to raz. Dwa, ile twoim zdaniem potrzeba na wszystko pieniędzy? tysiąc złotych? nie rozśmieszaj mnie. Miesięczny koszt wydzierżawienia budki na targu to 370zł a wynajęcie pasażu w CH będzie kosztować pewnie około 4 tysięcy+ prąd+woda+inne pierdoły naliczane CH, w dino kosztuje to 2,5 tyś+opłaca od m2 za zieleń+ woda+ prąd.



Możesz rozwinąć myśl o tej opłacie za zieleń...
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chopper5



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 412
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 10:51 am    Temat postu: Galeria Knurów Odpowiedz z cytatem

Drodzy forumowicze czytam wasze posty i mam swoja mi się wydaje opinie ,jak każdy mylicie pojęcia targu z prowadzeniem biznesu u nas w Knurowie na targu jeśli ktoś prowadził biznes przez 20 lat i nie dorobił się kasy na jakaś tam inwestycje to źle to robił,po drugie targ jak w większości cywilizowanych krajach, handluje się wyrobami własnej produkcji a nie jak na naszych targach tak są tacy i u nas ale poza targowiskiem stoją z miodem ,kwiatkami itd. A to ze miasto z naszych podatków zainwestuje wam chale targowa to nie z względu na poczucie sympatii do was tylko dla wizerunku miasta bo jeszcze parę lat i miejsce targu w Knurowie będzie wyglądało jak bazar trzeciego świata.Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plumowski napisał:
Knurowianin2000 napisał:
Nie napisałem, że się nie opłaca to raz. Dwa, ile twoim zdaniem potrzeba na wszystko pieniędzy? tysiąc złotych? nie rozśmieszaj mnie. Miesięczny koszt wydzierżawienia budki na targu to 370zł a wynajęcie pasażu w CH będzie kosztować pewnie około 4 tysięcy+ prąd+woda+inne pierdoły naliczane CH, w dino kosztuje to 2,5 tyś+opłaca od m2 za zieleń+ woda+ prąd.



Możesz rozwinąć myśl o tej opłacie za zieleń...
Oczywiście, za każdy m2 powierzchni lokalu trzeba doliczyć chyba 2zł (nie pamiętam dokładnie stawki) na ochrone zieleni i parkingu. Takiego maila dostałem od przedstawiciela pasażu czyli wynajmując lokal o powierzchni 80m2 płacisz dodatkowo 160zł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Knurowianin2000 napisał:
Plumowski napisał:
Knurowianin2000 napisał:
Nie napisałem, że się nie opłaca to raz. Dwa, ile twoim zdaniem potrzeba na wszystko pieniędzy? tysiąc złotych? nie rozśmieszaj mnie. Miesięczny koszt wydzierżawienia budki na targu to 370zł a wynajęcie pasażu w CH będzie kosztować pewnie około 4 tysięcy+ prąd+woda+inne pierdoły naliczane CH, w dino kosztuje to 2,5 tyś+opłaca od m2 za zieleń+ woda+ prąd.



Możesz rozwinąć myśl o tej opłacie za zieleń...
Oczywiście, za każdy m2 powierzchni lokalu trzeba doliczyć chyba 2zł (nie pamiętam dokładnie stawki) na ochrone zieleni i parkingu. Takiego maila dostałem od przedstawiciela pasażu czyli wynajmując lokal o powierzchni 80m2 płacisz dodatkowo 160zł


Hm, pierwszy raz słyszę.
Ciekawe, czy inne podobne podmioty też pobierają takie opłaty.
Z drugiej strony podatek za grunt opłacony nie ze swoich środków,
a i tak wrzucony w koszty.
Sprytne...
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plumowski napisał:
Knurowianin2000 napisał:
Plumowski napisał:
Knurowianin2000 napisał:
Nie napisałem, że się nie opłaca to raz. Dwa, ile twoim zdaniem potrzeba na wszystko pieniędzy? tysiąc złotych? nie rozśmieszaj mnie. Miesięczny koszt wydzierżawienia budki na targu to 370zł a wynajęcie pasażu w CH będzie kosztować pewnie około 4 tysięcy+ prąd+woda+inne pierdoły naliczane CH, w dino kosztuje to 2,5 tyś+opłaca od m2 za zieleń+ woda+ prąd.



Możesz rozwinąć myśl o tej opłacie za zieleń...
Oczywiście, za każdy m2 powierzchni lokalu trzeba doliczyć chyba 2zł (nie pamiętam dokładnie stawki) na ochrone zieleni i parkingu. Takiego maila dostałem od przedstawiciela pasażu czyli wynajmując lokal o powierzchni 80m2 płacisz dodatkowo 160zł


Hm, pierwszy raz słyszę.
Ciekawe, czy inne podobne podmioty też pobierają takie opłaty.
Z drugiej strony podatek za grunt opłacony nie ze swoich środków,
a i tak wrzucony w koszty.
Sprytne...


Skoro parking jest darmowy dla klientów, to ktoś musi zapłacić za parkowanie. Jeżeli targowisko by dysponowało parkingiem darmowym dla swych klientów to na 100% kupcy by się zrzucali na opłaty. WC czy parking notabene darmowe w CH też ktoś utrzymuje w czystości (ponosi koszta) dla wygody swoich klientów i robi to z pieniędzy od najemców. Tak działa ekonomia na wolnym rynku.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arc



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 994
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ala , oczywiście w sferze normalnego handlu może i tak jest , rozbij jednak koszt 370 zł, które płaci Knurowianin na targowisku i postaraj się pokazać kwoty , które wchodzą w skład jego opłat.
Obawiam się że ani toaleta, ani parking, czy też odśnieżanie czy może i sprzątanie się tam nie znajdzie. Ponieważ opłata za podatek od nieruchomości będzie większa Smile

Pozdr
Arc
_________________
oj jo jo jo joj ! Smile

Reklama ---- arttelekom.pl ---- iknurow.pl -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arc napisał:
Ala , oczywiście w sferze normalnego handlu może i tak jest , rozbij jednak koszt 370 zł, które płaci Knurowianin na targowisku i postaraj się pokazać kwoty , które wchodzą w skład jego opłat.
Obawiam się że ani toaleta, ani parking, czy też odśnieżanie czy może i sprzątanie się tam nie znajdzie. Ponieważ opłata za podatek od nieruchomości będzie większa Smile

Pozdr
Arc


Nie mam wglądu do umowy knurowianina więc nie będę się odnosiła do jego opłat. Piszesz, że w normalnym handlu i tu jest sedno tej dyskusji, że knurowski targ ma daleko do normalności stąd wynikają wszystkie te odmienności również w opłatach. Bo wystarczyło by w dniu targowym zamknąć uliczki na fińskich i 1000lecia dla samochodów plus płatne parkowanie na ościennych parkingach i sprzedaż leci w dół prawie do zera i nawet brak opłat dla straganiarzy im tego nie zrekompensuje.
I tak samo w drugą stronę mając olbrzymi parking do dyspozycji klientów handlowcy zapłacili by 2*większe opłaty wiedząc, że obroty ich też są dużo większe.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arc napisał:
Ala , oczywiście w sferze normalnego handlu może i tak jest , rozbij jednak koszt 370 zł, które płaci Knurowianin na targowisku i postaraj się pokazać kwoty , które wchodzą w skład jego opłat.
Obawiam się że ani toaleta, ani parking, czy też odśnieżanie czy może i sprzątanie się tam nie znajdzie. Ponieważ opłata za podatek od nieruchomości będzie większa Smile

Pozdr
Arc
Za sprzątanie i wywóz śmieci płaci się dodatkową opłątę na targu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tertio



Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 9

PostWysłany: Sob Lut 23, 2013 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kochani, a ja myślę że i targ i kolejny market się zmieszczą...
obiektywnie, od 1989 roku rośnie wartość nabywcza pieniądza, może teraz trochę mniej, ale to w cyklu koniunkturalnym normalne, jak i to że po kryzysie zawsze jest ożywienie a potem boom. Średnio co 8-lat, no chyba, że to cykl Kondratiewa Mr. Green
wracając do tematu, ludzie się bogacą, kupują coraz więcej - spokojnie, będzie i fajna miejscowa galeria jak i świeży szczypior z naszego targu Smile
_________________
robert prax
"z rozsądkiem i umiarem, one twoim sztandarem"

ps. emerytura nie jest taka zła, jeśli się z obiegu nie wy-pa-da
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 12:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wartość pieniądza w czasie spada. Rośnie ilość pieniądza w obiegu. Inaczej mielibyśmy stałą deflację, a Rostowski by sobie resztę włosów z głowy wyrwał.

1 zł z 1995 r. (po denominacji) to nie ta sama 1 zł z 2013.
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16, 17, 18  Następny
Strona 4 z 18

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka