Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Remont ul. Kosmonautów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DEMON



Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 270
Skąd: z piekła

PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja popieram Barona, ciekawe komu te drzewa przeszkadzały? Chyba ktoś chciał zaoszczędzić na zamiataniu chodników z liści Neutral
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Dovin



Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 454

PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Knurowskie władze już od lat pozbywają się wszystkich drzew. Ani skrawka cienia nigdzie nie ma Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lolek



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 233

PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

noo wiecie co, nie znacie sie na rzeczy wiec sie nie wypowiadacie, Topole maja takie korzenie, które niszcza bardzo mocno chodniki, kanalizacje itp...


co do remontu ja jestem zadwolony cos nowego w miescie, ładnie wyglada popieram takie działanie!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak mówi pan prezydent Adam Rams "Wycinka topoli była konieczna, drzewa te były chore, zagrażały bezpieczeństwu i oszpecały tę część miasta"
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeBoucher napisał:
secundo napisał:
uważam że nikt nie powinien nadkładać drogi.

Piszesz o tym nadkładaniu drogi, jakby objazd został wyznaczony przez Rybnik. Napisz proszę ile konkretnie trzeba było nadłożyć drogi w kilometrach i na ile minut opóźnienia się to przekładało.


1. Przyjmijmy, że 3 km. Razy 4 razy dziennie 30 dni w miesiącu daje 360 km
2. Straciłem przez to w sumie ponad 6 godzin
3. Spaliłem w sumie ponad 25 litrów etyliny 95 (emitując dodatkowe zanieczyszczenia), która kosztowała ponad 108 zł
Jestem jednym z kilku tysięcy kierowców, wystarczy pomnożyć (kilkaset tysięcy zł strat to już konkretnie brzmi, prawda?)

O TOPOLACH
Też mi ich bardzo żal. Zrobiono z topoli chwasty, trudno. Ale gdzie posadzono drzewa w miejsce topoli? Rozumiem, że alibi nie będzie dla władz ten tysiąc drzewek na tysiąclecie, które rosną bujnie... w naszej pamięci? Po wycięciu drzewa w mieście obowiązkowo powinno się nasadzać przynajmniej taką samą ilość tak blisko, jak to możliwe. Nie zrobiono tego ani przy Kosmonautów ani przy 1 Maja, która też została bezwzględnie wykarczowana a była kiedyś aleją. Kto mieszka na Wojska, wie dobrze, jak silnie wieją tu wiatry, bo żadna ściana drzew nie osłania bloków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na łuku barierki dzisiaj montowali Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kolega



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 17
Skąd: Knurów moje miasto

PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po wycięciu drzewa w mieście obowiązkowo powinno się nasadzać przynajmniej taką samą ilość tak blisko, jak to możliwe


Generalnie jest tak, że decyzja zezwalająca na wycięcie drzew nakłada od razu na wnioskodawcę obowiązek tzw. nasadzeń zastępczych w ilości odpowiednio - 2 drzew lub 4 krzewów.
Nie można wykluczyć, że ze względu na to, że nasadzenia nalezy dokonać najpóźniej do końca października, to w decyzji pojawił się termin 31.10.2009 .
Więc poczekajmy. szkoła zagospodaruje ten teren, może na wiosnę i latem zmodernizują boiska? i wtedy na pewno pojawią się nowe drzewa lub krzewy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 1:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam taką konkretną uwagę odnośnie oświetlenia ulicy po remoncie. Otóż przy całej estetyce i efekcie, który uważam za udany, pod blokami m.in. przy ul. AK (od strony głównej Kosmonautów) zapadły ciemności, jakich tu wcześniej nie było.
Poprzednio lampy rzucały światło na skwery i trawniki za lodziarnią, na placyki i trotuary przy pawilonach w stronę banku spółdzielczego. Teraz latarnie są słabsze i niższe, kameralnie oświetlają główny chodnik, ale dalej panują egipskie ciemności. Jeżeli brać pod uwagę ten aspekt, remont wyszedł mieszkańcom na gorsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin87



Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 74

PostWysłany: Sob Paź 11, 2008 12:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dovin napisał:
Knurowskie władze już od lat pozbywają się wszystkich drzew. Ani skrawka cienia nigdzie nie ma Sad


A miałes kiedys uczulenie na pyłki topoli ? drzewa scieli tez ze wzgledu na alergikow nie wiem moze kiedys kiedys dzieci twoich dzieci beda mieli bedziesz przeklinał te dzrewa pozdrawiam a skrawek cienia znajdziesz w lesie jak za mało ci go
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 11, 2008 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin87 napisał:
Dovin napisał:
Knurowskie władze już od lat pozbywają się wszystkich drzew. Ani skrawka cienia nigdzie nie ma Sad


A miałes kiedys uczulenie na pyłki topoli ? drzewa scieli tez ze wzgledu na alergikow nie wiem moze kiedys kiedys dzieci twoich dzieci beda mieli bedziesz przeklinał te dzrewa pozdrawiam a skrawek cienia znajdziesz w lesie jak za mało ci go

Ludzie miewają alergie na tysiące czynników. Czy jak jestem uczulony na kocią sierść, to mam wytępić wszystkie koty? Chcesz wytrzebić wszystkie drzewa kwitnące w miastach, bo mają pyłki, które kogoś drażnią przez dwa tygodnie w roku?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nz9kxw



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 55
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Paź 11, 2008 6:35 pm    Temat postu: Remont ulicy kosmonautów Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Mam taką konkretną uwagę odnośnie oświetlenia ulicy po remoncie. Otóż przy całej estetyce i efekcie, który uważam za udany, pod blokami m.in. przy ul. AK (od strony głównej Kosmonautów) zapadły ciemności, jakich tu wcześniej nie było.


Całkowicie sie z tym zgadzam ! Ta firma od oświetlenia to dla Knurowa totalna porażka ! Dzisiaj coś kopali myślałem że robią mostek pomiedzy latarniami i będzie dziś już jasno , ale gdzie tam - dalej ciemno , a na dodatek już trzy latarnie nie świecą ( z tych nowych ) Dlaczego nikt nie robi odbioru oświetlenia ! Acha , chyba wiem , bo UM pracuje na rano ! Dziękuję ... ( za taki remont )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kolega



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 17
Skąd: Knurów moje miasto

PostWysłany: Sob Paź 11, 2008 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobno w poniedzialek 13.10 ma się odbyć oficjalne otwarcie wyremontowanej ulicy kosmonautów. szykuje się prawdziwy pochód, bo otwarcie będzie z wielką pompą.
I ciekawe czy się sprawdzą plotki, że zostanie na jakiś czas zatrzymany ruch, żeby panowie prezydent i starosta przeszli pozdrawiając mieszkańców miasta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JurgenKlinsman



Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 362

PostWysłany: Nie Paź 12, 2008 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to nowoczesna droga z szerokimi chodnikami, ładnie i kameralnie to teraz wygląda. Thumbsup
_________________
M-jak mordo ty moja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nz9kxw



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 55
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Paź 12, 2008 11:25 am    Temat postu: Remont ulicy kosmonautów Odpowiedz z cytatem

Było by bardzo fajnie jakby ten odbiór odbył się w godzinach wieczornych w pełnej krasie oświetlenia ulicznego - może ktoś zauważy nasz problem ... Prayer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 15, 2008 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Marcin87 napisał:
Dovin napisał:
Knurowskie władze już od lat pozbywają się wszystkich drzew. Ani skrawka cienia nigdzie nie ma Sad


A miałes kiedys uczulenie na pyłki topoli ? drzewa scieli tez ze wzgledu na alergikow nie wiem moze kiedys kiedys dzieci twoich dzieci beda mieli bedziesz przeklinał te dzrewa pozdrawiam a skrawek cienia znajdziesz w lesie jak za mało ci go

Ludzie miewają alergie na tysiące czynników. Czy jak jestem uczulony na kocią sierść, to mam wytępić wszystkie koty? Chcesz wytrzebić wszystkie drzewa kwitnące w miastach, bo mają pyłki, które kogoś drażnią przez dwa tygodnie w roku?


wiesz akurat jeśli chodzi o topole to jestem za ich wyeliminowaniem
miałem przed domem prawie 10 takich drzew... to nic dobrego
pyłki, klejące nasionka i jakieś łuski

jest wiele innych drzew, które mogłyby być posadzone
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 8 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka