Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Knurów w technice foto - HDR
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 9:56 pm    Temat postu: Knurów w technice foto - HDR Odpowiedz z cytatem

Dla znawców fotografii to żadna nowość. Dla mnie coś w czym "raczkuję" a skoro coś zrobiłem to i wrzucam. W skrócie, technika ta polega na nakładaniu na siebie kilku zdjęć i jak to ktoś napisał ma tylu zwolenników co i przeciwników. Nie oczekuję komentarzy ani pozytywnych ani negatywnych, niech każdy sam sobie odpowie czy mu się podoba, ale zerknąć można. Niebawem może wrzucę coś nowego, a może i nie.. A może inni wrzucą "owoce" swojej pracy?


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manfred



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 458
Skąd: tak śmierdzi?

PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba troszeczkę ogólnikowo potraktowałeś definicję słowa HDR Smile Owszem jest to nakładanie na siebie wielu zdjęć ale głównym założeniem tej techniki jest wydobywanie co w danej chwili trzeba z konkretnego zdjęcia Smile

tutaj inny przykład zastosowania techniki HDR. Z jednej pozycji autor zrobił ponad 100 zdjęć z różnym oświetleniem a co za tym idzie natężeniem światła. Potem wszystko na siebie nałożył i z każdego zdjęcia wydobył to co potrzebował. Chyba że się mylę i to już nie jest HDR?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daleki jestem od wymądrzania się udowadniania że to co robię jest idealne, bo stawiam pierwsze kroki. Myślę że przede wszystkim trzeba trafić w to coś czyli jeśli chodzi o pejzaże i krajobrazy to szczególnie piękne niebo zwłaszcza chmury. Świetnie pokazane jest to w tym poradniku http://www.trochetechniki.pl/Niezwykle-zdjecia-HDR-krok-po-kroku-cz.-2--obrobka-w-Photomatix,t,717.html zwłaszcza wrażenie robi efekt końcowy, no ale wymarzona sceneria i warunki. Jak coś takiego "upoluję" to i efekt końcowy będzie cudowny. Można też w HDR tworzyć "bajkowe" zdjęcia, dla przykłady warto przejrzeć tę galerią http://www.widelec.org/zdjecie,fotki-w-hdr-czesc-4,1969.htmlchoć jak już wcześniej wspomniałem nie każdemu musi się to podobać, wszak gusta nie podlegają dyskusji.
A nawiasem mówiąc aparaty, statywy do łapy i ruszać w teren. Do roboty! I w Knurowie coś ciekawego się znajdzie Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manfred



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 458
Skąd: tak śmierdzi?

PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ami nie urażaj się Smile Nie miałem na celu krytyki Smile Chciałem po prostu nieco uzupełnić Twoją definicję Smile

Jeśli chodzi o HDR to naprawdę do fotografowania nadaje się wszystko Smile Przykład podałem wyżej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani trochę się nie uraziłem Mr. Green Ale wymiana opinii, doświadczeń a zwłaszcza owoców swojej pracy mile widziana. Gdybym oczekiwał tylko opinii to wrzucałbym to na fora fotograficzne, a że Knurów jest tematem wiodącym dlatego umieściłem tutaj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XAVERY



Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 324
Skąd: Knurów/Gliwice

PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się to podoba Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako nie doświadczony mam pytanie. Czy końcowy efekt otrzymuje się dopiero programem np. photoshopem ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co czytałem na forach to PS tylko wtedy gdy ma jakąś tam wtyczkę. Ja korzystam z jakiegoś "darmusa" a dokładnie FUSION 2.3. (z tych co naściągałem i testowałem najbardziej mi podchodzi) Prosty i łatwy choć po angielsku. Jedyny minus to taki że automatycznie wrzuca ten reklamowy pasek u dołu. Można wykadrować ale zawsze trzeba brać poprawkę że część zdjęcie odleci. No i oprócz programu trochę wiedzy, ale wszystko do znalezienia w necie np. z tego czerpałem wiedzę http://fotoblogia.pl/2011/01/11/jak-robic-zdjecia-hdr-poradnik jak też http://www.trochetechniki.pl/Jak-zrobic-efektowne-zdjecia-HDR,t,1980.html. Do dzieła! Może i Tobie coś fajnego wyjdzie Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manfred



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 458
Skąd: tak śmierdzi?

PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do paska który "odlatuje" Smile Zmierz ile ma PX wysokości i o tyle "wydłuż" obrazek Smile Wtedy kadrując gotowe zdjęcie usuwasz praktycznie to co sam wczesniej zrobiłeś (dodatkowy pasek Smile)

co do samej techniki. Zdjęcie samochodu które wrzuciłem wyżej (nie mojego autorstwa) było obrabiane w PS. Na zasadzie wydobywania poszczególnych warstw z kolejnych zdjęć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
avalanch



Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 183
Skąd: Knurów oczywiście :)

PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może ja też się podzielę Very Happy
Standardowy HDR w PS

Z wtyczką HDR Efex Pro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i "piknie" tyle że z tego co zauważyłem na wielu fotach efekt robi piękne niebo a konkretnie chmury. Powtórz to samo jak na niebie pojawi się coś fajnego. Ale kierunek właściwy, tak trzymać Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
avalanch



Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 183
Skąd: Knurów oczywiście :)

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tu 3 z dzis Very Happy 2 te same tylko troszkę inaczej


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
manfred



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 458
Skąd: tak śmierdzi?

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dorwę statyw to też się chyba zacznę bawić Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka