Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rewitalizacja III Kolonii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 35, 36, 37  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ja i Ona



Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 1
Skąd: Knurów III Kolonija

PostWysłany: Czw Lip 05, 2012 1:19 am    Temat postu: III Kolonijo Odpowiedz z cytatem

Mamy nadzieje że jednak mimo wszystko dojdzie do jakiegoś spotkania i wyjaśnienia tej sprawy,ponieważ bardzo dużo osób zamieszkujących ta zabytkowa dzielnice i dbających o mieszkania, piękne ogrody,inwestując własne ciężko zarobione pieniążki,poświęcając tez swój wolny czas,jest zbulwersowana tymi komentarzami i wiadomoscią o zrównaniem tego z ziemią.
W odpowiedzi na niektóre komentarze nadmieniam ze zamieszkują tu osoby którym z pokolenia na pokolenie wpajano ład i porządek i dobre wychowanie. A patologie to nam tu przesiedlił wiadomo kto,chyba zapomniał o tym ze mieszkała tu jego mama.

Co do komentarza "anonim" to uważamy że jest bardzo obrażający nas tu zamieszkujących i karygodny. Człowieku nie wiem kim jesteś i nawet nie pytam,ale na pewno nie z III koloni bo tu inaczej nas wychowywano,wpajano szacunek do ludzi,czego Ciebie brakuje wypisując takie obrażające słowa.
Szacunku do ludzi czego Tobie brakuje . A co do tego ze latamy do MOPS-U..to raczej Ty to robisz skoro wiesz co potem się robi i nie mierz nas swoja miarom bo sobie tego nie życzymy

Zgadzamy się z komętarzami barveheart i jesteśmy z nim,jest nas coraz więcej ...i czekamy na ruch z Urzędu Miasta lub naszych szanownych radnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Czw Lip 05, 2012 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro zostałem wywołany do tablicy, to napiszę, że już wcześniej doprecyzowałem o co mi chodziło w odpowiedzi na post "piotrusia".

Bardzo się cieszę, że na Koloniji mieszkają osoby wychowane "po śląsku", dla których ład i porządek oraz rodzina są na pierwszym miejscu. Fajnie, że się staracie i dbacie o otoczenie. Jednak na opinię o Koloniji mają wpływ "czarne owce", o których napisałem. Niezależnie od pory dnia, notorycznie można spotkać to samo towarzystwo wzajemnej adoracji siedzące przed domem i pieprzące trzy po trzy. A te twarze znam z MOPS-u, bo swego czasu miałem z tą instytucją sporadyczny kontakt zawodowy.

Mam nadzieję, że władze ZWnM się z Wami spotkają i dojdziecie do porozumienia, a Knurów będzie mieć fajną, zabytkową dzielnicę, która przy wjeździe z autostrady będzie budzić ciekawość i zachwyt.
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Czw Lip 05, 2012 12:21 pm    Temat postu: Rewitalizacja III koloniji Odpowiedz z cytatem

Cieszę się ,że wszyscy zaczęliśmy pisać jednym językiem,jest to przykład dla władz miasta jak w łatwy sposób można dotrzeć do ludzi ,którzy w pewnym momencie zaczynają mówić tak samo.Nie ma ludzi lepszych i gorszych a to usiłowano nam wpoić i zamknąć nas w przysłowiowym rezerwacie(obszar A)i mam nadzieję ,że od tej pory wszyscy zaczną szanować ten rejon:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Pią Lip 06, 2012 1:33 pm    Temat postu: Rewitalizacja III koloniji Odpowiedz z cytatem

Chciałbym się odnieść do nr przeglądu lokalnego nr27/2012 i artykułu ''Karaluchy i grzyb w niejednym eM''oraz''Krzywdzący stereotyp''.Po przeczytaniu obu tekstów wnioski mogą nasuwać się same.Wywnioskowałem z niego ,że asumptem do tego aby zwrócić uwagę na ten problem był fakt ,że lokatorka jednego z mieszkań w Szczygłowicach poprosiła o to aby nie wszystkich oceniać taką samą miarą jak tych którzy są słabi ,zagubieni ,piją ,urządzają burdy i miasto nie jest w stanie na to reagować.W odpowiedzi dostała kilka archiwalnych zdjęć jak to miasto musi się męczyć z nimi.Uważam teksty bardzo zmanipulowane,gloryfikujące pracę przemęczonych inspektorów,niesprawiedliwe,bo takich samych zdjęć z zewnątrz zaniedbanych budynków moglibyśmy wysłać tysiąc a może nawet więcej.Podnosząc lokatorom czynsz wystawili sobie świadectwo nieudolności w realizowaniu swoich planów ,bo kto jest winny tego ,że samochód zapada się pod ziemię na ul.Sienkiewicza po robotach kanalizacyjnych?Jak mają tak rewitalizować koloniję to nawet za 10 lat nie wrócimy na te mieszkania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vn800



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 134

PostWysłany: Czw Lip 26, 2012 7:41 am    Temat postu: rewitalizacja Odpowiedz z cytatem

moze taki pomysl padl od radnego ktory mieszka na codzien w leszczynach,knurow odwiedza tylko zeby wziasc diete,dla mnie chory pomysl,co im przeszkadzaja ogrodki-to ze czlowiek po szychcie se siednie na ławeczce zakurzy fajeczke,sam mieszkam na kosciuszki juz 22 lata,ile takich zapomnianych skwerow zostalo zagospodarowanych -sam mieszkam na parterze i w latach 80-tych po to zrobilem ogrodek zeby mi po prostu nie lali pod oknem zule, nikt na to kasy nie dal,lepiej niech sie wezna za wyglad budynkow elewacji-nowe dachy tynki budynki pomalowac i bedzie gid.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Pią Lip 27, 2012 6:13 pm    Temat postu: Rewitalizacja III koloniji Odpowiedz z cytatem

mamy więc podobne oczekiwania,chcemy sobie po prostu siąść i odpocząć ,mieszkania są małe albo nawet bardzo małe więc ten ogródek rekompensuje latem brak wygód,a co do wspomnianego radnego to myślimy pewnie o tym samym,ale z tego co wiem to ten program rewitalizacji już uległ takiemu liftingowi, że już chyba sam prezydent nie wie jak to wszystko ma wyglądąć,podobno w starym ratuszu jest jakaś nowa makieta i nowy plan ale to znam tylko z opowiadań sąsiadów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Pon Sie 20, 2012 1:00 pm    Temat postu: braveheart Odpowiedz z cytatem

Mieszkańcy domu nr 7 ,otrzymali pisma ,że miasto wycofuje się z projektu,chwała im za to ,że w porę im wrócił rozum do głowy Dancing .Oczekujemy w zamian zainteresowania miasta drogami na terenie kolonii,a jeśli nie no to niech zareklamują ten teren na kręcenie filmów wojennych albo dokumentalnych to przynajmniej będą jakieś środki na ich naprawę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Pon Sie 20, 2012 1:47 pm    Temat postu: Re: braveheart Odpowiedz z cytatem

braveheart napisał:
a jeśli nie no to niech zareklamują ten teren na kręcenie filmów wojennych albo dokumentalnych to przynajmniej będą jakieś środki na ich naprawę.

Haha ju mogę Cię poinformować że właśnie przeczytałem
Najlepszy post 2012 roku Thumbsup Applause

Bo rzeczywiscie to jak teraz wygląda 99% familokow i 100% ulic to idalnie bez zadnych poprawek i dodatkowego tła nadaje się do kręcenia tego rodzaju filmów.
Dziekuje za ten post
Z uśmiechem na twarzy iść do pracy w poniedziałek - bezcenne !
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arch



Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 37
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sie 20, 2012 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze strony Wirtualnego Knura można ściągnąć skrypt p. Figaszewskiego na temat III Kolonii w Knurowie. Ja dodam tylko tyle do tematu, że stary Knurów wraz z założeniami urbanistycznymi to nasz najcenniejszy zabytek i nasza wizytówka (Tak...dla niektórych to może być szok) ale pod względem historycznym "Kolonija" powinna być tak samo postrzegana jak Nikiszowiec i Giszowiec. To co zrobili z nią "decydenci" to kryminał. Pozdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Wto Sie 21, 2012 1:14 pm    Temat postu: braveheart Odpowiedz z cytatem

Założenia wyburzania zabytków ,uważam od początku za nierealne,praktycznie większość chcieli włodarze pozyskać z Unii Europejskiej ,z własnego budżetu przygotowali 300 tys, co w porównaniu z tym co naszykowali na naprawę błędów w kanalizacji 2,5 mln wydaje się kroplą w morzu ,a sam pomysł nie przynosi chluby miastu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maja1977



Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 21

PostWysłany: Wto Sie 21, 2012 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mogłoby być piękne miejsce, ale potrzeba pieniędzy i woli mieszkańców...

O pieniądze ciężko, ale może znajdzie się jakiś społecznik z koloniji, który pociągnie za sobą jakąś liczną ekipę mieszkańców chcących zmienić swoje otoczenie... od czegoś trzeba zacząć!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Sro Sie 22, 2012 10:20 am    Temat postu: braveheart Odpowiedz z cytatem

Na początek proponuję zająć się ludźmi których sprowadzono na koloniję i którzy nie płacą czynszów nic nie dają w zamian,nie dbają o swoje mieszkania a korzystają z dodatków mieszkaniowych.Dla takich ludzi nie warto zmieniać otoczenia kolonii bo za kilka lat po zmianach znów zaczniemy się jej wstydzić .Trzeba naszykować plan resocjalizacji tych ludzi a jak nie będą chcieli to niestety eksmisja albo przymusowe leczenie z alkoholizmu i innych patologii.Znam uczciwych ludzi ,którzy mają naszykowane 9 tysięcy złotych i czekają na mieszkania socjalne i nie mogą ich dostać,a mieszkania stoją puste,koło mnie już rok mieszkanie stoi puste.Są ludzie,którzy z 2 dzieci mieszkają z babcią na 23 metrach kwadratowych z 2 dzieci uczciwie pracują i nie dostają mieszkań .Nie wiem na czym to wszystko polega,przecież trudno mi uwierzyć ,że Komisja Mieszkaniowa potrafi przecież odróżnić osoby pijące od osób uczciwych.Jak można było do tego doprowadzić nie potrafię zrozumieć ,zaniedbać ,zniszczyć taką piękną dzielnicę WSTYD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amonbast



Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 267

PostWysłany: Sro Sie 22, 2012 10:24 am    Temat postu: Re: braveheart Odpowiedz z cytatem

braveheart napisał:
Na początek proponuję zająć się ludźmi których sprowadzono na koloniję i którzy nie płacą czynszów nic nie dają w zamian,nie dbają o swoje mieszkania a korzystają z dodatków mieszkaniowych.Dla takich ludzi nie warto zmieniać otoczenia kolonii bo za kilka lat po zmianach znów zaczniemy się jej wstydzić .Trzeba naszykować plan resocjalizacji tych ludzi a jak nie będą chcieli to niestety eksmisja albo przymusowe leczenie z alkoholizmu i innych patologii.Znam uczciwych ludzi ,którzy mają naszykowane 9 tysięcy złotych i czekają na mieszkania socjalne i nie mogą ich dostać,a mieszkania stoją puste,koło mnie już rok mieszkanie stoi puste.Są ludzie,którzy z 2 dzieci mieszkają z babcią na 23 metrach kwadratowych z 2 dzieci uczciwie pracują i nie dostają mieszkań .Nie wiem na czym to wszystko polega,przecież trudno mi uwierzyć ,że Komisja Mieszkaniowa potrafi przecież odróżnić osoby pijące od osób uczciwych.Jak można było do tego doprowadzić nie potrafię zrozumieć ,zaniedbać ,zniszczyć taką piękną dzielnicę WSTYD


człowieku obudź się. żyjesz i mieszkasz w POLSCE!!!
_________________
czas to zegar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
braveheart



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 793

PostWysłany: Sro Sie 22, 2012 10:44 am    Temat postu: braveheart Odpowiedz z cytatem

To nie znaczy ,że na wszystko musimy się godzić ,a Radni zanim coś przegłosują niech się sto razy nad tym zastanowią ,a jak nie będą mogli to niech zaciągną opinii fachowców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amonbast



Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 267

PostWysłany: Sro Sie 22, 2012 1:58 pm    Temat postu: Re: braveheart Odpowiedz z cytatem

braveheart napisał:
To nie znaczy ,że na wszystko musimy się godzić ,a Radni zanim coś przegłosują niech się sto razy nad tym zastanowią ,a jak nie będą mogli to niech zaciągną opinii fachowców.

ja też się nie godzę. ale tyle razy juz próbowałem, namawiałem, prosiłem i niestety wiem, że to nic nie da. no ale warto próbować, może tym razem się uda. powodzenia.
_________________
czas to zegar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 35, 36, 37  Następny
Strona 3 z 37

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka