Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Plują nam w twarz a udajemy ze pada deszcz?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Wto Cze 19, 2012 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A synek mojego znajomego który ma znajomego który ma brata mówił że jego znajomy po studiach dostaje 10 tysięcy. Proszę cię, ja jestem jakby nie patrzeć na bieżąco w tym temacie i wiem na własnej skórzy jak wygląda to.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Wto Cze 19, 2012 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

horrrnet napisał:
Jonas napisał:
Urbi napisał:
Więc dostali czego chcieli.
Wstyd!... W końcu może przyjść Twoja kolej i coś stanie się Tobie. .

Urbi naiwnie myśli, że on będzie zawsze po stronie tych co biją.


Przecież pisałem, że chodzi o Rosjan, którzy chcieli podymić z Polakami i to im się udało. Czytanie ze zrozumieniem widać sprawia wam ból.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Cze 19, 2012 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

despero napisał:
Synek znajomego po automatyce i robotyce na start dostał na łapę 5 tysięcy

Na kwartał?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
despero



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 115

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 12:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
despero napisał:
Synek znajomego po automatyce i robotyce na start dostał na łapę 5 tysięcy

Na kwartał?


No cóż, zabolało pewnie górnicze serce że młodziutki, zdolny człowiek zarabia więcej niż facet harujący w brudzie, smrodzie i hałasie. Ale takie są realia. Nie wspominając o sektorze IT, gdzie programiści zaraz po studiach niejednokrotnie przekraczają 10000 zł/ miesięcznie.

Zonku, oczywiście są kierunki politechniczne po których trudno znaleźć pracę, prym wiedzie chemia, elektrycy czy absolwenci górnictwa też mają ciężko. Ale z drugiej strony jest np. taki kierunek jak inżynieria biomedyczna gdzie studenci są wręcz bombardowani ofertami pracy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wave Brawo, nie wiem kto Ci natłukł takich głupot ale gratuluję udanego trollingu na tym forum. Informatycy bez elektryków i elektroników są niczym. Dziękuję, dobranoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 12:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

despero napisał:
No cóż, zabolało pewnie górnicze serce że młodziutki, zdolny człowiek zarabia więcej niż facet harujący w brudzie, smrodzie i hałasie. Ale takie są realia. Nie wspominając o sektorze IT, gdzie programiści zaraz po studiach niejednokrotnie przekraczają 10000 zł/ miesięcznie.

Nie jestem górnikiem, informatykiem też nie, ale pracowałem w firmie informatycznej, gdzie dział programistów liczył ok. 40 zdolnych ludzi po studiach. I zapewniam Cię, że *** straszne głupoty. Widać, że nie masz o realiach zielonego pojęcia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te 10000 zł na miesiąc zaraz po studiach to chyba w firmie tatusia Wink mam trochę znajomych, którzy skończyli AEiI i jakoś żaden nawet się nigdy nie zbliżył do tej kwoty. Chyba Ci kraje pomyliły.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 1:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urbi napisał:
horrrnet napisał:
Jonas napisał:
Urbi napisał:
Więc dostali czego chcieli.
Wstyd!... W końcu może przyjść Twoja kolej i coś stanie się Tobie. .

Urbi naiwnie myśli, że on będzie zawsze po stronie tych co biją.


Przecież pisałem, że chodzi o Rosjan, którzy chcieli podymić z Polakami i to im się udało. Czytanie ze zrozumieniem widać sprawia wam ból.
Czemu Wam? Ktoś mnie cytował z poprzedniej wypowiedzi więc...no właśnie czytanie ze zrozumieniem czasem boli...

A tak BTW widzę, że temat trochę zjechał na wątki finansowe i dziwię się czemu informatyk nie miałby zarabiać 5 tyś. Przecież średnia krajowa to wg GUS 4015,37 zł Wink. Ciekawe kto tyle zarabia? Oprócz informatyków oczywiście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 8:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
Przecież średnia krajowa to wg GUS 4015,37 zł. Ciekawe kto tyle zarabia? Oprócz informatyków oczywiście.

4015,37 to oczywiście kwota brutto, co daje na rękę 2864,02.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
despero



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 115

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Informatycy, lekarze, prawnicy, inżynierowie - projektanci, czyli wszyscy Ci których kariera szkolna nie skończyła się na zawodówce albo stosunkach międzynarodowych czy politologii. Jak się za młodu zasuwa to na starość lżej. Gadałem z kumplem, nadsztygarem w jednej z kopalń i ponoć już co trzeci młody górnik robi zaocznie studia górnicze. Jeśli miałyby się spełnić wszystkie te marzenia, to za niedługo będzie na kopalni więcej sztygarów niż szeregowych robotników. Produkujemy masę bzdurnych inżynierów i magistrów a potem płaczemy że młody, "zdolny" a musi w magazynie pracować albo nigdy nie awansuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam sobie przeczysz. Najpierw piszesz jak to po studiach zarabiają, że nawet z kopalni idą na studia, a potem mówisz że źle że studiują. To w końcu ? Studiować czy nie studiować o to jest pytanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bartosz-ko



Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 341
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zonku napisał:
Sam sobie przeczysz. Najpierw piszesz jak to po studiach zarabiają, że nawet z kopalni idą na studia, a potem mówisz że źle że studiują. To w końcu ? Studiować czy nie studiować o to jest pytanie.


Studia studiom nierówne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mówię o studiowaniu spychologii i olewactwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas nie udawaj głupiego. Też wyłapałeś z całego posta jedynie ostatnie zdanie. Stąd liczba mnoga nie jest przypadkowa.

Ktoś się dziwi skąd średnia krajowa 4000?

Ktoś gdzieś mądrze podał jak odnosić się do danych statystycznych:
"Jeśli mój sąsiad codziennie bije swoją żonę, ja zaś nie biję jej nigdy, to w świetle statystyki obaj bijemy je co drugi dzień."
Autor: George Bernard Shaw

Tutaj tak samo. Do jednego wora wrzucani są wszyscy łącznie z dyrektorami zarabiającymi krocie. Lepszym wyznacznikiem niż średnia jest mediana. Z tego co pamiętam wynosi ok 2500 brutto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horrrnet



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1250
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sedlak & Sedlak przygotował raport, z którego wynika, że mediana wynagrodzeń w 2010r. w Polsce wynosi 3500zł brutto. Daje to ok. 2500zł netto. Pamięć już nie ta?
Powiedzenie George'a Bernarda Shaw'a to żart wskazujący na niebezpieczeństwo bezkrytycznego traktowania danych statystycznych. Nie ma jednak zbyt wiele mądrości w kalkulacji gdzie pracownik zarabia 1000 zł a dyrektor 10 000 więc średnia zarabiają 5 500. To jeszcze większa propaganda. Miałaby ona sens gdyby jeden dyrektor przypadał na jednego pracownika, co jest oczywiście bzdurą. Jak widać z porównania średniej krajowej (2864 w 2012r.) i mediany (2500 w roku 2010), różnica nie jest aż tak wielka jak chcieliby dyżurni malkontenci, którzy pewnie znów mi zarzucą, że trolluję.

Poszperałem głębiej i proszę jaka niespodzianka.
Oto dane ze strony ZUS (chyba bardziej wiarygodne niż z Super Expressu)
Przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej
W 2010 r. 3 224,98 zł (przypominam mediana 3500zł - choć muszę przyznać, że to dziwne, w innym miejscu znalazłem informację o medianie 3000zł za 2011r co dawałoby netto 2150 a wg ZUS średnia w 2011 r. 3 399,52 zł netto 2436)
W 2011 r. 3 399,52 zł netto 2436ł
W I kwartale 2012 r. 3 646,09 zł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka