Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fałszywy radny (radni) miasta?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tommekW



Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 136

PostWysłany: Pią Sty 27, 2012 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ciekawe, który z radnych pierwszy upomni się o dane użytkownika matador007 bo ja na ich miejscu wytoczyłbym proces o pomówienie. Po pierwsze posiadanie nieruchomości w innej gminie nie oznacza, że ktoś tam mieszka. A tutaj to nawet nie są podane dokładne lokalizacje tylko "okolice" czyli domniemanie, a nie dowody. Druga sprawa podane tu informacje nie w przypadku wszystkich wynikają z BIP i oświadczeń majątkowych, bo dokładnie je przeglądałem... czyli ktoś coś gdzieś słyszał, ktoś komuś coś powiedział. Łatwo później takie informacje rozpowszechniać, a trudniej udowodnić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Pią Sty 27, 2012 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
tommekW napisał:
Moje pytanie jest proste: JAK udowodnić, że dana osoba ma tylko zameldowanie w Knurowie, a mieszka w innym miejscu? Oczywiście chodzi o udowodnienie tego faktu w świetle prawa.

Zameldowaniem nie trzeba się przejmować, to czynność techniczna administracyjna, może być pomocne przy dowodzeniu zamieszkania, ale niewystarczające.
Zamieszkanie stałe to kategoria z Kodeksu Cywilnego, znana od b. dawna w prawie, z wyczerpującym orzecznictwem sądów: chodzi o miejscowość, w której człowiek "osiadł z zamiarem stałego pobytu" i gdzie koncentrują się jego życiowe i gospodarcze interesy. Katalog przykładów takiego "koncentrowania się" jest otwarty, zwykle rodzina, nauka, praca, szkoła dzieci, dom, nieruchomość, lokal mieszkalny, przebywanie na nocleg, kiosk kupowania rannej gazety, sklep z bułkami na śniadanie, adres korespondencji, spędzanie wolnego czasu, nawet rezerwacja miejsca na parkingu czy na cmentarzu;) W ostatnich latach duże znaczenie ma urząd skarbowy odprowadzania podatków osobistych (bo właśnie fiskus stosuje konsekwentnie cywilistyczne kryterium zamieszkania, a nie zameldowania). Przyjmuje się, że chociaż nie jest to sztywne lecz niekiedy b. elastyczne, to w sumie każdy w danej chwili ma zawsze tylko jedno takie miejsce i można to wywieść z analizy całokształtu jego zachowań.
W przypadku radnego ochrona prywatności (gdzie chodzą dzieci, z kim mieszka itp.) jest znacznie ograniczona. Jeżeli wyborcy mają uzasadnioną wątpliwość, to ciężar dowiedzenia prawdy przechodzi na osobę sprawującą mandat, bo wyborcy mają prawo kontrolować władzę w ramach prawa (a przecież przesłanki prawa wybieralności - zamieszkanie stałe - są zapisane w ordynacji), natomiast kandydując do władz radny wiedział o tym, że będzie kontrolowany i musiał liczyć się z tą niedogodnością. Nie może więc teraz skutecznie powoływać się na ochronę prywatności, gdyż nieskuteczna jest czynność, której treść sprzeciwia się społecznemu przeznaczeniu prawa lub zmierzająca do jego obejścia.
Ps. Czasy aroganckiej władzy także kiedyś w Knurowie się skończą, na pewno później, niż gdzie indziej, ale nieuchronnie. Gdy system się cywilizuje i uszczelnia, takie wsie systemowo właśnie są miejscem ucieczki największych popłuczyn liczących, że jeszcze tu uda się przezimować parę sezonów według poluzowanych zasad.


Mimo okularów nadal nie widzę odpowiedzi Think
Cytujesz pytanie zadane przeztommekW i odpowiadasz długim tekstem, więc może ja mam kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem, a może zawarłeś odpowiedź między wierszami więc może tak dla blondynki:

Jak udowodnić łamanie prawa wyborczego co do zamieszkania, skoro nawet Kodeks Cywilny jednoznacznie to nie określa.(praca, szkoła, dzieci, poranne bułki, samochód)

Sprawa "wybiórczej" dla śledzących serwisy informacyjne jest oczywista.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Sty 27, 2012 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie prawie oczywiste jest, że masz żeńskie narządy płciowe. Tylko czy z tego coś wynika dla Twoich postów? Ps. Czytaj, czytaj, może znajdziesz tę odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matador007



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 120

PostWysłany: Sob Sty 28, 2012 12:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do tomekw

nie ma problemu, jeżeli w moich postach jest podana nieprawda to czekam na skierowanie do sądu sprawy z powództwa cywilnego Applause za naruszenie dóbr osobistych!
Chcemy sankcjonować łamanie prawa? Liar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Sty 28, 2012 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli wystąpią do sądu przeciwko wyborcy, który ma uzasadnione wątpliwości, czy przestrzegają prawa i domaga się, by je wyjaśnili, to będzie komedia na całą PolskęWink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Sob Sty 28, 2012 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Jeśli wystąpią do sądu przeciwko wyborcy, który ma uzasadnione wątpliwości, czy przestrzegają prawa i domaga się, by je wyjaśnili, to będzie komedia na całą PolskęWink


Ubaw będzie tak czy tak. Aż szkoda, że sesje RM nie są live w internecie (jak gliwickie) bo każdy by zobaczył jak to w końcu jest z tym zamieszkaniem.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matador007



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 120

PostWysłany: Sob Sty 28, 2012 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest bardzo dziwna metoda działania, ścigać osoby, które pokazują łamanie prawa, a trzymać pod 'kloszem" osoby naciągające to prawo do swoich celów! Ciekawy to kierunek, tylko gdzie on nas zaprowadzi...

Nie można się ograniczać tylko do dyskusji na forum i dlatego 27.01.2012 wysłałam e-maila do Przewodniczącego Rady Miasta na adres biura rady z wiadomością o toczącej się dyskusji na temat wspomnianych nieprawidłowości.
Myślę, że piłka teraz leży po stronie Przewodniczącego Rady i poczekajmy na jego działanie, a może odpowiedź?
Kolejnym krokiem będzie powiadomienie mediów regionalnych...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sty 30, 2012 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Dla mnie prawie oczywiste jest, że masz żeńskie narządy płciowe. Tylko czy z tego coś wynika dla Twoich postów? Ps. Czytaj, czytaj, może znajdziesz tę odpowiedź.


Nie spodziewałam się po Tobie takiego szowinizmu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matador007



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 120

PostWysłany: Pon Sty 30, 2012 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pax pax moimi drodzy Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pon Sty 30, 2012 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poniżej przedstawiam odpowiedź, którą otrzymałem z Krajowego Biura Wyborczego.

Odpowiadając na Pana zapytanie informuję:

- Zgodnie z art. 7 ust. 1 w związku z art. 5. ust. 1 Ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, prawo wybieralności posiada osoba, która najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat i stale zamieszkuje na obszarze działania tej rady.

Art. 25 Kodeksu cywilnego stanowi, iż miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu.

- To, czy radny utracił prawo wybieralności do rady, zgodnie z art. 190 ust. 2 Ordynacji wyborczej, po uprzednim sprawdzeniu stanu faktycznego, winna stwierdzić rada gminy w formie uchwały, która może być zaskarżona przez zainteresowanego do sądu administracyjnego.

- Art. 98a ust 1-3 ustawy o samorządzie gminnym przewiduje, że jeśli właściwa rada nie podejmie uchwały o wygaśnięciu mandatu radnego, to wojewoda wzywa ten organ do podjęcia uchwały w terminie 30 dni, a w razie bezskutecznego upływu tego terminu wojewoda wydaje zarządzenie zastępcze.

Teraz wszystko jasne, mam nadzieję, że nasi radni sami tę kwestię rozwiążą, zanim zajmie się tą sprawą wyższa instancja.
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matador007



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 120

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję Ci Anonim za bardzo szczegółową wykładnię prawną Applause
Myślę, że teraz te wszystkie osoby sankcjonujące i dopuszczające łamanie prawa uszczypną się w język i powiedzą... sorry nie miałem/miałam racji! Shame on you
Tak jak napisałam wcześniej, wiadomość wysłałam do Biura Rady i mam nadzieję, że Pan Przewodniczący stanie na straży prawa ustanowionego przez Sejm RP!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
Teraz wszystko jasne, mam nadzieję, że nasi radni sami tę kwestię rozwiążą, zanim zajmie się tą sprawą wyższa instancja.

Znając życie to ręka rękę myje, i jakoś wyciszą całą sytuację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matador007 napisał:
dziękuję Ci Anonim za bardzo szczegółową wykładnię prawną Applause
Myślę, że teraz te wszystkie osoby sankcjonujące i dopuszczające łamanie prawa uszczypną się w język i powiedzą... sorry nie miałem/miałam racji! Shame on you
Tak jak napisałam wcześniej, wiadomość wysłałam do Biura Rady i mam nadzieję, że Pan Przewodniczący stanie na straży prawa ustanowionego przez Sejm RP!


Wink

Jako ............ RM stwierdzam że zarzuty są bezpodstawne. Po rozmowie z radnymi wiem że oni przebywają na terenie Knurowa z zamiarem stałego pobytu (art. 25). W takim wypadku oddalam wnioski a pana znajdziemy/zapamiętamy.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sebkn



Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 37

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lucjanszolajski napisał:
matador007 napisał:
dziękuję Ci Anonim za bardzo szczegółową wykładnię prawną Applause
Myślę, że teraz te wszystkie osoby sankcjonujące i dopuszczające łamanie prawa uszczypną się w język i powiedzą... sorry nie miałem/miałam racji! Shame on you
Tak jak napisałam wcześniej, wiadomość wysłałam do Biura Rady i mam nadzieję, że Pan Przewodniczący stanie na straży prawa ustanowionego przez Sejm RP!


Wink

Jako ............ RM stwierdzam że zarzuty są bezpodstawne. Po rozmowie z radnymi wiem że oni przebywają na terenie Knurowa z zamiarem stałego pobytu (art. 25). W takim wypadku oddalam wnioski a pana znajdziemy/zapamiętamy.

Zamiar ja też mogę mieć!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lut 01, 2012 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba więc zawiadomić o sprawie nadzór prawny wojewody śląskiego i wtedy knurowskiej koterii trudniej będzie zamieść wszystko pod dywan.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  Następny
Strona 3 z 24

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka