Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem mieszkańców zapomnianego bloku przy ulicy Koziełka
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 10:33 pm    Temat postu: Problem mieszkańców zapomnianego bloku przy ulicy Koziełka Odpowiedz z cytatem

Witam

Zwraca się do was z prośbą o pomoc, ewentualnie o jakąś radę.
Otóż jestem lokatorem w bloku przy ulicy Ks. Koziełka który jako jedyny nie należy do wspólnoty mieszkaniowej, a zarządzany jest przez MZGLiA(ul. Floriana 4), która ma w głębokim poważaniu mieszkańców tego bloku...

Otóż:

1. Nie mamy gdzie parkować swoich samochodów, ponieważ plac dookoła należy do wspólnoty i nie mamy prawa stawiać tam swoich aut. Plac przy bloku, który należy do MZGLiA mógłby zostać przeznaczony na zrobienie z niego miejsc parkingowych, ale MZGLiA wmawia nam, że nie ma na to pieniędzy...

2. Blok jest nieocieplony, w każdym pomieszczeniu prawie wszyscy mieszkańcy mają okropnego grzyba. MZGLiA bloku nie ociepli ponieważ... nie ma pieniędzy...

3. Klatki w bloku nie były malowane od ponad 30 lat ponieważ... hmmm.. MZGLiA twierdzi, że nie ma na to pieniędzy...

A NAJLEPSZE JEST TO, ŻE CZYNSZ W TYM BLOKU ŚREDNIO KOSZTUJE ok 600zł.

MZGLiA twierdzi, że połowa lokatorów nie płaci czynszu czego nie jestem w stanie potwierdzić ( w sumie to ja się im nie dziwie jeżeli nie płacą bo jak można płacić taki wysoki haracz żyjąc w brudzie i syfie i będąc odcięty od wszelkiej pomocy ze strony MZGLiA), ALE JA GO PŁACĘ I WYMAGAM ŻYCIA W WARUNKACH adekwatnych do kwoty za POBIERANY ODE MNIE "HARACZ"

Na dniach będę interweniował jako kolejny z lokatorów w MZGLiA, ale wiem jak to się skończy...

I teraz proszę was o pomoc. Chcę interweniować gdzieś wyżej, tylko gdzie mogę?? Myślę, aby opisać tą sytuację Panu Prezydentowi ale obawiam się że i to może nie pomóc...
Myślę, że po interwencji do Pana Prezydenta jak to nie przyniesie efektu o interwencji do jakiejś gazety, tylko jakiej? Na pewno nie knurowskiej...

Jak ktoś może mi pomóc albo ma jakiś pomysł to bardzo dziękuję za wszystkie porady.
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
golarz_filip



Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 110

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 10:43 pm    Temat postu: Re: Problem mieszkańców zaponianego bloku przy ulicy Koziełk Odpowiedz z cytatem

tasknw napisał:
Chcę interweniować gdzieś wyżej, tylko gdzie mogę?? Myślę, aby opisać tą sytuację Panu Prezydentowi ale obawiam się że i to może nie pomóc...

Fakt, jak spadać to tylko z wysokiego konia, dlatego proponuję od razu Pałac Namiestnikowski - to odpowiedni kaliber na takie problemy! To na pewno pomoże - o, mój Boże. Chociaż przez moment w mojej głowie pojawiła się mała niewiadoma... Gdzie jest gospodarz domu, co nie da krzywdy zrobić nikomu?
_________________
little death for everyone
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 10:51 pm    Temat postu: Re: Problem mieszkańców zaponianego bloku przy ulicy Koziełk Odpowiedz z cytatem

golarz_filip napisał:

Fakt, jak spadać to tylko z wysokiego konia, dlatego proponuję od razu Pałac Namiestnikowski - to odpowiedni kaliber na takie problemy! To na pewno pomoże - o, mój Boże. Chociaż przez moment w mojej głowie pojawiła się mała niewiadoma... Gdzie jest gospodarz domu, co nie da krzywdy zrobić nikomu?


Jak nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz Smile
Ja tutaj oczekiwałem pomocy albo porady ale widzę że na serio tutaj tylko WYŚMIEWANIE się i SZYDERSTWO! I to na bogato...
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 10:53 pm    Temat postu: Re: Problem mieszkańców zaponianego bloku przy ulicy Koziełk Odpowiedz z cytatem

tasknw napisał:
golarz_filip napisał:

Fakt, jak spadać to tylko z wysokiego konia, dlatego proponuję od razu Pałac Namiestnikowski - to odpowiedni kaliber na takie problemy! To na pewno pomoże - o, mój Boże. Chociaż przez moment w mojej głowie pojawiła się mała niewiadoma... Gdzie jest gospodarz domu, co nie da krzywdy zrobić nikomu?


Jak nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz Smile
Ja tutaj oczekiwałem pomocy albo porady ale widzę że na serio tutaj tylko WYŚMIEWANIE się i SZYDERSTWO! I to na bogato...



Odpowiedź przedmówcy jak najbardziej na miejscu, bo w specyficzny sposób dał Ci do zrozumienia, że nie ma co pisać do prezydenta, bo MZGLiA to gminna jednostka, więc to ten sam adresat.

A czynsz 600 zł do rzeczywiście haracz, proponuję zmienić mieszkanie na inne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No okey chłopaki dlatego napisałem, że myślę o tym i dodałem, że wydaje mi się, że to nic nie da....

Dlatego też właśnie napisałem na tym forum prośbę o pomoc bo nie wiem gdzie się później zgłosić...

max próbowałem zamienić.... Ale jak ktoś przychodzi pooglądać, to samo wejście do klatki odstrasza....

A niestety jest to mieszkanie komunalne bez możliwości wykupienia go... Więc tylko zamiana wchodzi w grę...
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
raqoo



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 656
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyłącz się do niepłacących czynszu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raqoo to nie jest wyjście bo wtedy MZGLiA będzie miało rację i już w ogóle o nic nie będą musieli dbać... Za to będą mogli wysiedlać i szukać nowych naiwnych....
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 11:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

600 zl??? To bardzo duzo,skad ta kwota?centralne,ciepla woda,duzy metraz?a ja jednak proponowal bym osobiscie wybrac sie do pana prezydenta a jak sie nie zainteresuje to zapytaj czy zna taki kanal TVP1 i program Sprawa dla reportera albo TVN-Uwaga,powiedz ze sprawe naglosnisz w mediach
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 12:03 am    Temat postu: Re: Problem mieszkańców zaponianego bloku przy ulicy Koziełk Odpowiedz z cytatem

Ja bym Ci doradzał jednak Przegląd Lokalny. Jeżeli standard jest rzeczywiście taki, jak opisujesz, to powinni się zainteresować, opiszą i zdopingują administrację do czegokolwiek.
Możesz też złożyć wniosek o obniżenie czynszu z powodu zaniedbań i niedogodności, jeśli odmówią Ci, masz prawo złożyć skargę do Rady Miejskiej.
Teoretycznie masz również prawo pójść z tym do sądu i pozwać o ustalenie adekwatnego czynszu.
Prezydent miasta zawsze też będzie właściwy jako adresat skargi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 8:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szpitalniak 49m2... W kwotę tą nie wliczyłem mediów, z tym jeszcze drożej...
Dzisiaj chce naskrobać pismo do MZGLiA i może tak jak mówicie jednak do wiadomości również do prezydenta miasta...
Jak to nie przyniesie żadnych rezultatów to może faktycznie zacznę od przeglądu lokalnego...

Sądzić się można, ale to trwa latami... I MZGLiA to na rękę... Już się sądzą latami (chyba ponad 9-10) o teren przed blokiem z jakimiś tam spadkobiercami z których połowa nie żyje i jakoś też im się nie spieszy...
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tasknw napisał:
szpitalniak 49m2... W kwotę tą nie wliczyłem mediów, z tym jeszcze drożej...
Dzisiaj chce naskrobać pismo do MZGLiA i może tak jak mówicie jednak do wiadomości również do prezydenta miasta...
Jak to nie przyniesie żadnych rezultatów to może faktycznie zacznę od przeglądu lokalnego...

Sądzić się można, ale to trwa latami... I MZGLiA to na rękę... Już się sądzą latami (chyba ponad 9-10) o teren przed blokiem z jakimiś tam spadkobiercami z których połowa nie żyje i jakoś też im się nie spieszy...
49m2-600 a ja na redynie 47m2-538,15(3osoby) to praktycznie placimy tyle samo
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A pomijajac juz kwote ,,haraczu''dlaczego MZGLiK nic nie robi z lokatorami ktorzy nie placa???ja osobiscie bym ich wyeksmitowal,a te zadluzone mieszkania dac tym ktorym naprawde zalezy na lokalu,podejrzewam ze (np.mlode malzenstwo)wzielo by takie mieszkanie,splacilo zadluzenie i wtedy MZGLiK wyszlo by na prosta i mlodzi mieli by gdzie mieszkac
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie ja tez jestem tego samego zdania.

Czemu ludzie płacący mają być poszkodowani przez tych którzy nie płacą??
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MKM



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 69
Skąd: Knw

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TVN UWAGA, lub najbliżej - Nowiny Gliwickie.
Pisemnie zgłaszałeś zarzuty czy tam prośby do administracji? Bo jeśli tylko z nimi rozmawiałeś to nikt Ci nie pomoże. Wszystko na piśmie, bo inaczej się wyprą. Możesz również zaczerpnąć porady prawnej, skoro sumiennie uiszczasz opłaty to masz wiele praw. Powodzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pismo właśnie naskrobałem. Dzisiaj im je wyśle drogą mailową, drogą pocztową i myślę, czy go nie zanieść jeszcze osobiście bo przecież może nie dojść Wink
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka