Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rondo Jana Pawła II w Knurowie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 2:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisze secundo, dobrze przynajmniej że pomnika nie postawili.
Zgadzam się też z Łukaszem, sam się ostatnio zastanawiałem czy mają "swoje" ulice mieszkańcy Knurowa, którzy zginęli w powstaniach sląskich?
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Krzychu_Bravura



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 733
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rece opadaja!!!
Znow znalazlo sie paru nawiedzonych przedstawicieli miasta którzy chca być swiętsi od JPII.Bierze mnie na mdłości jak słysze ze jak nazwa ulicy to tylko JPII.Pare dewotow idzie po najmniejszej lini oporu dlaczego nie wybuduja hospicjum,domu opieki ludzi starszych imieniem JPII (z czego bylby napewno dumny)tylko zeby bezmyslnie przylizac sie klerowi lub preziowi klepnac taka a nie inna uchwale.Smiech na sali.Ludzie opamietajcie sie i nie budujcie swojej wiary poprzez nadawanie nazw ulicom.
Aaaa tam nazywajcie co chcecie jak chcecie i tak to do was nie dotrze.
Pozdrawiam.
PS.
A dlaczego by drugiego ronda ktore ponoc ma powstac na zaciszy nie nazwac rondem KUBUSIA PUCHATKA Super Super Super co wy na to??!!
_________________
Alle Luja i Do Przodu.
Należy siać, siać, siać! Trzeba siać, aby urosło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 1:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jechałem wieczorem, widziałem tę metaloplastykę, uważam, że jest to brzydkie, niegustowne. Nic tam nie jest odpowiednie: ani blacha, ani barwy ani liternictwo. Wrażenie bardzo prowincjonalnej ozdoby. Zwykła niebieska tabliczka z białymi literami wyglądałaby o wiele lepiej, moim zdaniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 2:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem krótko jesteście żałośni i podejrzewam że obojętnie jakim imieniem by nazwali to rondo to i tak mielibyście obiekcje, bo najłatwiej jest Wam krytykować kogoś taka to już ludzka natura
A mi prywatnie bardzo podoba się ten pomysł i nie przeszkadza mi w tym żadna blacha rondo czy co kolwiek respect dla pomysłodawcy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cichy napisał:
respect dla pomysłodawcy


No własnie, wszyscy malkontenci. Doceńcie oryginalność tego pomysłu! Jego unikalność w skali kraju, a nawet świata! Taki pomysł jest niewątpliwie świadectwem geniuszu, a pomysłodawca z całą pewnością również zasługuje na swoje rondo (pewnie własnie w tym celu planują drugie przy Zaciszu).
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak kiedys wszystko bylo im Lenina tak teraz po 89 roku wszystko albo Jana Pawla II albo Marszalka Piłsudskiego Smile

ciekawe kiedy u nas powstanie ulica Jerzego Dudka:D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pajak



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 87
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urbi napisał:
ciekawe kiedy u nas powstanie ulica Jerzego Dudka:D


ciekawy pomysł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeBoucher napisał:
cichy napisał:
respect dla pomysłodawcy


No własnie, wszyscy malkontenci. Doceńcie oryginalność tego pomysłu! Jego unikalność w skali kraju, a nawet świata! Taki pomysł jest niewątpliwie świadectwem geniuszu, a pomysłodawca z całą pewnością również zasługuje na swoje rondo (pewnie własnie w tym celu planują drugie przy Zaciszu).


No wlasnie a Jezusa na Krola polski i znowu mnie inteligencja zabila w tym kraju !..................Polaka każdego dnia miast chińskiego budzika, na nogi podnosi kolejna informacja o zapaści umysłowej elit. Monotonnie serwowane odcinki narodowej opery mydlanej, gdzie powtarzające się sceny upokazania ludzi myślacych są sadysytyczna wizja producenta pobierającego środki z mojego portfela, skłaniają mnie poraz kolejny do radykalnej refleksji. Należy koniecznie zabić Polaka w Polaku, a polskość w Polsce. Wyprać z wielowiekowej tradycji warholstwa, bałaganu, wiecznej debaty i użalania się na martyrologią. Popijanie wódy i bełkotanie o patriotyzmie, polska modlitwa o śmierć krowy sąsiada, bartoszowe nakrywanie czapka armat, ułańskie pobimbrowe szarże i strach przed elektryfikacją, to polska symbolika. Polska ma szansę na pozbawienie się syndromu polskości, ale to długa co najmniej dwupokoleniowa praca, wypierania w Polakach Polaka. Jako patriota i optymista, głeboko wierzę, że kiedyś Polska przestanie byc powodem do wstydu i przyprawi kompleksów zachodniej cywilizacji, ale to jeszce nie teraz, wydaje mi sie ze w polsce nikt niezrozumial czego papiez nas uczyl i co chcial przekazac napewno nie zyczyl sobie wisiec na przydroznej lampie jako szyld, czy wiecie wogole ile w polsce w ostatnim roku wydano na pomniki przedstawiajace polskiego papieza ? mysle ze to suma ktora by przeskoczyla 100letnie zebrane pieniadze przez WOSP ! to sa martwe pieniacze i bezmyslnie martwe dziela, tego JPII sobie napewno niezyczyl !
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

;/ co za typ ? się kolo rozpisał :]
co do marnotrawstwa to jak długo żyję to to widzę ty skupiłeś sie na pomnikach a ja mogę wymieniać w nieskończoność ale nie dokończa zrozumiałeś to co napisałem bo nawet jak by były cycki Dody na tym rondzie to i tak ta sama głupia gadka miała by tu miejsce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mixer



Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 74

PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 12:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak jest w Sosnowcu:

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,4840727.html

Szkoła Podstawowa nr 22 w Sosnowcu chce nosić imię Jana Pawła II. Byłaby jednak trzecią w mieście papieską szkołą, a na to nie chcą wyrazić zgody radni. Obawiają się, że nadużywane imię straci na znaczeniu, a rozmnożenie instytucji pod patronatem Papieża spowoduje w mieście chaos.
W Sosnowcu obiektów noszących imię papieża Polaka jest sporo: plac z pomnikiem Papieża, pobliskie rondo, Centrum Pediatrii, gimnazjum i szkoła podstawowa.

---

Daleko nam do Sosnowca, ale biorąc pod uwage liczbę mieszkańców.....

---

Rondo otrzymało swoje imię jako pierwsze, tylko tworzenie tej niezbyt artystycznej i na dodatek drogiej tablicy (po kiego grzyba ten heb Knurowa???) długo trwało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paskud



Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 163
Skąd: z nikąd

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym dodał do tego co innego...

Że nasi wielmoże za tą przeciętną tablicę wydali 29 tys. zł
Ciekawe Think co w niej takiego szczególnego, że kosztowała taką kasę...

Jeżeli dobrze zauważyłem składa się ona z 3 identycznych elementów - więc każdy kosztował ok 10 tys. zł z kasy UM... nono.. nasz UM jest widać bogaty... szkoda że tylko na pokaz

Informacja o kosztach tej tablicy była podana wraz z fotografią w Przegladzie Lokalnym tydzień temu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paskud napisał:
Ja bym dodał do tego co innego...

Że nasi wielmoże za tą przeciętną tablicę wydali 29 tys. zł
Ciekawe Think co w niej takiego szczególnego, że kosztowała taką kasę...

Jeżeli dobrze zauważyłem składa się ona z 3 identycznych elementów - więc każdy kosztował ok 10 tys. zł z kasy UM... nono.. nasz UM jest widać bogaty... szkoda że tylko na pokaz

Informacja o kosztach tej tablicy była podana wraz z fotografią w Przegladzie Lokalnym tydzień temu


Znając życie, to koszt samej tablicy to mały procent tej kwoty.
Gro, to koszty projektu i robocizny.
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paskud napisał:
za tą przeciętną tablicę wydali 29 tys. zł

Rany Boskie! A kto zarobił?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paskud



Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 163
Skąd: z nikąd

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
paskud napisał:
za tą przeciętną tablicę wydali 29 tys. zł

Rany Boskie! A kto zarobił?


nie wiem jak Ty ale ja uważam, że to trochę przesada żeby za coś takiego tyle pieniędzy wyłożyć...

ale widać nasz "wspaniały UM" stać na to...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crimson



Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 477
Skąd: Knurów WP I

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zapomnieli dopisać, że zafundowała nam to Unia Europejska . . .

Applause Applause
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka