Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Islamizacja Europy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 86, 87, 88  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 3:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I właśnie w tym tkwi paradoks największy, że z lęku przed islamem w Europie zdychają owi rzecznicy tolerancji, otwartości, równości, pięknego różnienia się etc. W praktyce okazuje się, że są oni do szpiku nietolerancyjni i wrodzy wobec tych "innych", którzy nie mają ich pieczątki.
Tymczasem prawica (przynajmniej ta myśląca) przygląda się spokojnie wiedząc, że silne państwa, silne zakorzenione społeczeństwa bez żadnego trudu poradzą sobie z imigracją a gdyby zaczęła ona zagrażać, uszczelni się granice i wymusi asymilację (nie za pomocą pogromów, lecz twardych, uczciwych warunków ekonomicznych i politycznych). To socjaliści i lewicujące nurty opinii tworzyły przez dziesiątki lat tak głupie i rozbuchane programy wspierania mniejszości, że teraz wyrosły one na palący problem (w Holandii nie wolno było wymagać od obywatela nauki języka, więc imigranci stworzyli getta a Holendrzy nawet nie rozumieją, o czym w tych gettach knuje sfrustrowana i bezrobotna młodzież).
Podobnie się działo we Francji.
Co do Islamu warto wiedzieć, że jego terrorystyczne wątki zawsze objawiały się, kiedy Arabom ktoś robił krzywdę, ale bynajmniej nie w Europie (bo tutaj byli gośćmi i szanowali inność gospodarzy) tylko na ich własnej ziemi! Mowa w pierwszej kolejności o Palestynie i izraelskim podżeganiu konfliktu bliskowschodniego. W drugiej kolejności o radzieckiej napaści na Afganistan z ciąglem dalszym w postaci okupacji amerykańskiej tego kraju, którego nie udało się ujarzmić żadnemu mocarstwu od setek lat. Od Bliskiego Wschodu zaczyna się cały problem z islamem w Europie. Pozwalajmy dalej, żeby małe państwo żydowskie budowało sobie mur, bombardowało obiekty cywilne, zrzucało bomby kasetowe na arabskie wsie, strzelało do palestyńskich dzieci, robiło bezprawne rajdy na terytorium Syrii, Jordanii, anektowało obce ziemie, odcinało strefę Gazy od prądu, żywności, gazu i pracy. Na pewno poskutkuje to pokojowymi postawami Arabów w Europie. Na pewno...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest wlasnie ten styl pisania pewnych osob na forum. Sa nawet takiego pisania wielbiciele. Najpierw postwamy sobie teze a potem dostosowujmy sobie fakty. Oczywiscie nie wszystkie - tylko te, ktore beda pasowac do owej teorii. I tak napisane jest, ze Rzeczpospolita ma dluga tradycje wspolpracy z muzulmanami ??? Przepraszam ale kiedy i gdzie ?
Dodac nalezy, ze Sobieski pojechal do Wiednia pic wodke z Kara Mustafa a na poludniowych i wschodnich rubiezach RP Kozacy i inny element Imperium Osmanskiego w ramach pomocy militarnej szkolil nasze oddzialy w walce podjazdowej. Zapewne po to bysmy byli skuteczniejsi w walce ze Szwedami na polnocy.

Co do gett to radzil bym najpierw sprawdzic sytuacje na miejscu a potem pisac. Opisana sytyacja nie ma miejsca w Holandi. W Amsterdamie, gdzie bylem przed miesiacem na 2 tygodnie, zyje sie swobodnie i muzulmanie z tej swobody takze korzystaja. A getta tworza nawet autochtoni – wiele zalerzy od kasy, zaradnosci, checi czy braku uzaleznien.

Oczywiscie nieodloczny element polityczny dotyczacy lewicy czy lewakow – jakze juz nudny plus zajadly antysemityzm i naprawde nie wiem o autor ma na mysli. Niewiele to mowi, zbyt duzo sugeruje i jest raczej niemile w odbiorze.

Ja zgodnie z zyczeniem jednego z panow moderatorow by nie bylo niepotrzebnych spiec na forum w nowym roku – prosze tylko grzecznie o nie obrazanie nacji czy narodow w imie swoich wyimaginowanych idealow.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 10:50 am    Temat postu: śmiech na sali Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:

Co do Islamu warto wiedzieć, że jego terrorystyczne wątki zawsze objawiały się, kiedy Arabom ktoś robił krzywdę, ale bynajmniej nie w Europie (bo tutaj byli gośćmi i szanowali inność gospodarzy) tylko na ich własnej ziemi! Mowa w pierwszej kolejności o Palestynie i izraelskim podżeganiu konfliktu bliskowschodniego.

http://pl.youtube.com/watch?v=AQcBOvE8S6o
to raz i dzieje się to w wielu muzułmańskich domach nie mówiąc o szkołach. Ja z muzułmanami pracuję, mieszkam na co dzień i wiem, że to nie jest tylko tania propaganda Mossad'u. Dwa specyficzne podejście do kobiet: http://pl.youtube.com/watch?v=Wp3Eam5FX58&feature=related i następny (a jest więcej) http://pl.youtube.com/watch?v=wh7qiO3Ygnk&feature=related. Takie są realia. Znam jeszcze inne dotyczące całości zachowań dozwolonych w celu kontrolowania kobiet jako odmienności od mężczyzny.

Oczywiście istnieje inny Islam znany choćby z twórczości Josuf Islam - konwertyty - wcześniej Cat Stevens http://pl.youtube.com/watch?v=-L-GOHa5-YQ&feature=related - czy Zain Bhikha; http://pl.youtube.com/watch?v=wh7qiO3Ygnk&feature=related - inspirujące.

P.S. pólprawdy nie mogą być i nie są argumentami. Półprawdy to nic więcej jak tylko kłamstwa.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pikolo



Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 293

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprytne Jonas Thumbsup . Ten twój styl pisania coś mi przypomina. A już wiem co. Pamietacie różne domowe prezentacje typu amłej itp. ? Najpierw należy osobę zmusic do własnych przemyśleń, co Ci się udało pisząc temat o islamizacji europy, a pużniej pokierować tak tym wszystkim aby każdy uwierzył żę w sumie myśli podobnie. Oj nieładnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pikolo miało by to sens o ile pisałbym na temat spraw trudno sprawdzalnych i w dodatku zamieściłbym linki do czegoś co trudno udowodnić. A tak nie jest. Spróbuj wypytać muslima o te sprawy. Więc cała teoria o manipulacji bierze w łeb. Problem zacznie być poważnym za klika lat także i w Polsce. Ważne by Polak był mądrzejszy przed szkodą niż tak jak zawsze u Nas w narodzie bywa. Stąd temat, który staram się w moich wypowiedziach oprzeć na faktach a nie zasłyszanych historiach.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
Rzeczpospolita ma dluga tradycje wspolpracy z muzulmanami ??? Przepraszam ale kiedy i gdzie?

Dowiedz się, że zwłaszcza wtedy, gdy sąsiadowaliśmy z Imperium Osmańskim, czyli przez kilkaset lat (XVI-XVIIIw.) prowadziliśmy z Turkami nie tylko wojny, ale też wymianę handlową, kulturalną i obyczajową. Żupany szlacheckie i zakrzywione polskie szable nie wzięły się z Rzymu. O tym, że wojny skutkują osadnictwem świadczą najlepiej Tatarzy polscy. Żadne państwo Europy (oprócz może Rosji i Węgier) nie miało tak rozwiniętych kontaktów z kulturą islamską jak I RP. Nie tylko orężnych ale jak najbardziej pokojowych.

Cytat:
Opisana sytyacja nie ma miejsca w Holandi. W Amsterdamie, gdzie bylem przed miesiacem...

Fajnie, że byłeś w Amsterdamie, ale mógłbyś jeszcze czasem kupić niderlandzką gazetę, wtedy byś wiedział, że przez Holandię od dwóch lat przetacza się wielka debata nt. nieskutecznej asymilacji imigrantów i opłakanych skutków tolerancyjnej polityki socjalistycznych rządów w latach 70-80 wobec mniejszości kulturalnych i etnicznych, od których w imię poprawności politycznej i nowoczesności nie wymagano dostosowania się do standardów zachodniego społeczeństwa niderlandzkiego.

Cytat:
Oczywiscie nieodloczny element polityczny dotyczacy lewicy czy lewakow – jakze juz nudny

Nie moja wina, że większość nieszczęść społecznych XX w. jest dziełem socjalistów.

Cytat:
plus zajadly antysemityzm

Przestań bredzić. Krytyka okupacyjnej polityki Izraela, który drwi sobie z międzynarodowych uregulowań kwestii palestyńskiej, nie ma absolutnie nic wspólnego z antysemityzmem. Więcej, taką krytykę uprawiają sami Żydzi!

Cytat:
Ja zgodnie z zyczeniem jednego z panow moderatorow by nie bylo niepotrzebnych spiec na forum w nowym roku – prosze tylko grzecznie o nie obrazanie nacji czy narodow w imie swoich wyimaginowanych idealow.

Będziesz musiał poczekać na zwycięstwo rządów Tuska nad ciemnogrodem, wtedy doniesiesz, zamkną mnie do więzienia za poglądy i będzie się żyło lepiej, wam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pikolo



Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 293

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
Stąd temat, który staram się w moich wypowiedziach oprzeć na faktach a nie zasłyszanych historiach.
Szkoda tylko że tak sprytnie tymi faktami manipulujesz . Jedyny prawdziwy fakt to ten, że w Europie wzrośnie liczba wyznawców islamu. Ale w głównej mierzę będą to potomkowie obecnych emigrantów, którzy z fundamentalizmem islamskim niewiele będą mieli wspólnego. Co to linku który podałeś http://pl.youtube.com/watch?v=AQcBOvE8S6o . Skomentuje to tak, że dziećmi jeszcze łatwiej jest manipulować. Oto dowód. Zdjęcie zrobione 17 lipca 2006 w okolicach Kiryat Shmona. Izraelskie dzieci wysyłają na rakietach, które będą bombardować Liban wiadomość dla Libańskich dzieci...

Shalom !

Umierajcie w miłości !

Wasze izraelskie dzieci...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Dowiedz się, że zwłaszcza wtedy, gdy sąsiadowaliśmy z Imperium Osmańskim, czyli przez kilkaset lat (XVI-XVIIIw.) prowadziliśmy z Turkami nie tylko wojny, ale też wymianę handlową, kulturalną i obyczajową. Żupany szlacheckie i zakrzywione polskie szable nie wzięły się z Rzymu. O tym, że wojny skutkują osadnictwem świadczą najlepiej Tatarzy polscy. Żadne państwo Europy (oprócz może Rosji i Węgier) nie miało tak rozwiniętych kontaktów z kulturą islamską jak I RP. Nie tylko orężnych ale jak najbardziej pokojowych.

Na krój żupana polskiego miały wpływ nie tylko wschodnie kultury (turecka, tatarska i kozacka także perska) ale także zachodnie (hiszpańska i włoska oraz niemiecka) Także nie odbierajmy tego co rzymskie - Rzymowi. Świetnie, że wspomniałeś o latach – czyli XVI - XVIII wiek. A więc co produkowała Rzeczypospolita w tych latach? Chyba poza ogromnymi ilościami zbóż, niewiele. A gdzie te zboże wędrowało? Ano przez Gdańsk na zachód. Na południu od Polski nikt zboża nie potrzebował bo mieli swoje. A przez Gdańsk również w zamian szły towary, także te z Indii (nie bezpośrednio). Byliśmy spichlerzem Europy a nie Azji czy Azji Mniejszej. Korzystali z naszych dóbr zachodni Europejczycy w zamian nam wysyłając towary. Dopóki Niemcy, Prusy a także Szwedzi tego nie zniszczyli (Prusy i Niemcy fałszując monety i korumpując tych co mogli rzec Liberum Veto w Sejmie). A co do państw Europejskich zapomniałeś dodać Hiszpanię, Portugalię i… (to chyba zbyt duży szczegół dla Ciebie) kraje bałkańskie, które oprócz Rosji Węgier lepiej sobie radziły we wzajemnych kontaktach z Imperium Osmańskim.
Po za gospodarką proszę nie mylić Islamu z Bizancjum, które po upadku Konstantynopola osiedliło się na wschodzie a także na Bałkanach. Miasta Polskie powstawały oparte na prawie niemieckim i polskim. Na polską kulturę miały wpływ kultury łacińskie i bizantyjskie nie islamskie. A branie kobiet czy dzieci w jasyr nie nazywałbym wyminą obyczajową. Chyba, że lekkoobyczajową. Także, gdzie nie spojrzeć tam d..a za przeproszeniem z tych „informacji”.

secundo napisał:
Fajnie, że byłeś w Amsterdamie, ale mógłbyś jeszcze czasem kupić niderlandzką gazetę, wtedy byś wiedział, że przez Holandię od dwóch lat przetacza się wielka debata nt. nieskutecznej asymilacji imigrantów i opłakanych skutków tolerancyjnej polityki socjalistycznych rządów w latach 70-80 wobec mniejszości kulturalnych i etnicznych, od których w imię poprawności politycznej i nowoczesności nie wymagano dostosowania się do standardów zachodniego społeczeństwa niderlandzkiego.

W Holandii wychodzą gazety także po angielsku więc nie trzeba się męczyć z niderlandzkim. A debata trwa nie tylko w Holandii. Nad poprawnością polityczną załamują ręce we Francji i Wielkiej Brytanii także – choć ciszej i w zakamarkach. Czy jest to pomysł socjalistyczny? Nie zaprzeczam, każdy popełnia błędy, mam swoje zdanie na ten temat ale o ile będzie okazja przedstawię w odpowiedniejszym topicu. Co do mieszania kultur jak widzisz jestem sceptyczny. Tylko sceptyczny nie antagonistyczny.


secundo napisał:
Nie moja wina, że większość nieszczęść społecznych XX w. jest dziełem socjalistów.

Wiek XIX za to obfituje z kapitalistów i kapitalizm rodem z piekła. Ale to znowu nie ten temat.

secundo napisał:
Przestań bredzić. Krytyka okupacyjnej polityki Izraela, który drwi sobie z międzynarodowych uregulowań kwestii palestyńskiej, nie ma absolutnie nic wspólnego z antysemityzmem. Więcej, taką krytykę uprawiają sami Żydzi!

Ja bredzę? Czy Ty ślepy jesteś? Żydzi mają swoją piaskownicę tak samo jak Rosja a przed wieloma laty Niemcy w Afryce, Anglia w Azji i Afrykę czy Francja także Afryka. A USA to nawet cały plac zabaw i to nie jeden. Szkoda, że krwawy.
secundo napisał:
Będziesz musiał poczekać na zwycięstwo rządów Tuska nad ciemnogrodem, wtedy doniesiesz, zamkną mnie do więzienia za poglądy i będzie się żyło lepiej, wam.

Tobie bliżej do po – AWS’owej bandy niż mnie. A głupotami jak donoszenie się nie zajmuję bo nie mam na to czasu. Nie oceniaj innych podług siebie.

@Pikolo jak widzisz spotkanie odmiennych kultur wcale nie jest takie proste. Nawet jeśli wywodzą się z jednego plemienia.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że doskonalisz zręczność w wywijaniu kota do góry ogonem: że sprzedawaliśmy zboże i drewno na zachód Europy nie unieważnia faktu, że miała I RP do czynienia z kulturą islamską na kresach południowych i wschodnich. Hiszpanii rzeczywiście nie wymieniłem a miała z Islamem najwięcej wspólnego (Francja, płd. Italia, Portugalia, wszystkie kraje kolonialne oczywiście). Ale na wschodzie, odkąd zbliżyliśmy się do Krymu, Wołoszczyzny, zdecydowanie trwała wymiana. A i wcześniej, przypomnę, że najcenniejsze wczesne informacje o państwie polskim spisywał facet o charakterystycznym nazwisku Ibn Jakub. Tatarzy wchodzący do szlachty polskiej i walczący po stronie Korony Polskiej są także drobnym lecz bardzo symbolicznym potwierdzeniem, że nie wszystko, co w Allaha wierzy, niosło rzeź i zniszczenie. Przy tym zdaniu obstaję mimo twych socjalistycznych trwóg poniewczasie rozniecanych.
Co do konfliktu arabsko-żydowskiego: nikt normalny nie pochwala terroryzmu w jakimkolwiek wydaniu, natomiast napisałem o jego przyczynach i jeśli uważasz, że rozwój terroryzmu islamskiego nie ma źródeł w polityce Izraela, to obroń swoją tezę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asterix



Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 191
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Temat założony przez Jonasa jest bardzo poważny i nie można go bagatelizować. Świat Islamu nie jest oczywiście jednorodny ma wiele świetlanych postaci jak np. Zaha Hadid, światowej sławy architekt. Irakijka, która zaprojektowała wysokościowiec także dla Warszawy. Muzułmanka, która jest zaprzeczeniem stereotypu muzułmańskiej kobiety w burce. Jednak wydaje się, że większość społeczności muzułmańskiej w Europie odrzuca wartości proponowane przez cywilizację zachodnią. Muzułmanie w większości nie asymilują się, tworzą zamknięte zbiorowości. Przyjeżdżają do Europy aby poprawić sobie warunki materialne ale nie przyjmują stylu bycia europejczyków no może poza paroma wyjątkami przebogatych szejków jak chociażby kochanek księżny Diany Dodi Al-Fayed. Pytanie dlaczego tak się dzieje? Tęgie głowy się nad tym zastanawiają. Wydaje się, że muzułmanie w większości wierni są tradycyjnemu modelowi społeczeństwa opartego na silnej rodzinie patriarchalnej, gdzie religia odgrywa podstawowe znaczenie. Ten model społeczny w zderzeniu z typowym modelem społecznym starej Europy, gdzie rodzina jest słaba, społeczeństwo zatomizowane a kościoły puste, jest dla muzułmanów niezrozumiały i budzi w nich niechęć a często agresję. Paradoks polega na tym, że starzejąca się Europa a raczej jej gospodarka potrzebuje rąk do pracy a tych nie zapewni europejski model rodziny 2+1 lecz o wiele bardziej dzietne rodziny muzułmańskie. Tak więc obawiam się, że z upływem czasu Islam pokojowo podbije Europę. Omawiany problem o wiele ostrzej jako zagrożenie o znaczeniu fundamentalnym dla Europy widzi zmarła już pisarka Oriana Fallaci „Wywiad z samą sobą. Apokalipsa” a także polski pisarz Waldemar Łysiak „Salon 2”. Polecam ich teksty dają wiele do myślenia.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Widzę, że doskonalisz zręczność w wywijaniu kota do góry ogonem: (...)

Mam dobrego nauczyciela Wink. A Tobie chyba jeno ogon w ręku pozostał. Smile
secundo napisał:
Tatarzy wchodzący do szlachty polskiej i walczący po stronie Korony Polskiej są także drobnym lecz bardzo symbolicznym potwierdzeniem, że nie wszystko, co w Allaha wierzy, niosło rzeź i zniszczenie.

Ja tak nie twiedzę ani nie twierdziłem.
secundo napisał:
Przy tym zdaniu obstaję mimo twych socjalistycznych trwóg poniewczasie rozniecanych.

Nie obawiam się a jak już to ludzka obawa bez łatek politycznych.
secundo napisał:
Co do konfliktu arabsko-żydowskiego: nikt normalny nie pochwala terroryzmu w jakimkolwiek wydaniu, natomiast napisałem o jego przyczynach i jeśli uważasz, że rozwój terroryzmu islamskiego nie ma źródeł w polityce Izraela, to obroń swoją tezę.

To nie moja teza. Twoją tezą zaś jest, że Izrael w ten sposób tworzy terrorystów. To Ty broń swojej tezy.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 2:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@asterix: w wypowiedziach nt. Islamu w Europie O. Fallaci posunęła się do histerii, jej starcze jeremiady nie miały w sobie nic rzeczowego ani konstruktywnego. Łysiaka też często ponosi, nie ma patentu na nieomylność.
Ten opis sytuacji, który podałeś, jest obowiązujący w głównym nurcie opinii medialnej: starcie reproduktywnej, ofensywnej i nastawionej na wyraźne wartości kultury islamu z indyferentną, ustępującą, kasującą się demograficznie i rozproszkowaną etycznie Europą. Ja się z nim nie zgadzam. Dlatego, że 1) poszukiwanie twardych wartości w Europie nie jest skończoną bajką oraz 2) obserwowałem młodych Arabów na zachodzie Europy i uderzyło mnie, że uwolnieni od kontroli, której podlegają "u siebie", skłonni byli nawet przesadnie korzystać z cywilizacyjnej wolności "na gościnnych występach". W praktyce polegało to np. na tym, że ochoczo robili sobie wypady do dyskotek, gdzie do woli konsumowali alkohol a po powrocie rozochoceni ciągnęli do rana dość hałaśliwe imprezy z udziałem oczarowanych europejskich dziewczyn. Zachodnia Europa stwarzała zbyt wiele pokus oraz taki klimat, w którym ciekawość i rządza odkrywania świata zwyciężały nad tabu i poczuciem winy. Młodzi Arabowie starali się naśladować europejską modę, słuchali europejskiej muzyki, w ogóle chcieli wyraźnie uwolnić się od stereotypu brodatego taliba. Oczywiście Arab Arabowi nierówny, mam świadomość, że pokusa zakosztowania europejskiej wolności może od razu skutkować poczuciem winy (grzechu), napięciem i agresją. Jednak identyczne było w tym zakresie dojrzewanie do wolności młodych chrześcijan (młodzi polscy katolicy po 1989 mieliby tu pierwszorzędne doświadczenia a przed nimi pokolenia potomków purytan, konserwatystów, również dzieci ortodoksyjnych Żydów przechodziły podobny proces sekularyzacji i zostało to pięknie opisane np. w prozie Juliana Stryjkowskiego). Metamorfozy społeczne wśród Żydów - w końcu Semitów - są kapitalną egzemplifikacją tego, co może nas czekać ze strony muzułmanów. Z jednej strony pełna ortodoksja na urodzinach cadyków i festiwalach kultury żydowskiej, pejsy, egzotyka i (w neutralnym znaczeniu) getta kulturowe, z drugiej strony nowoczesne, niejednolite, zokcydentalizowane społeczeństwo konsumpcyjne zrywające z tradycyjną organizacją patriarchalną i ograniczające wpływ religii na państwo izraelskie i jego instytucje.
Osobiście sądzę, że Arabowie osiedleni w Europie skazani są na sekularyzację, więcej - oni już weszli na tę ścieżkę. Nie zagrażają Europie, ponieważ zostali już nią zarażeni (zeświecczenie, egalitaryzm, konsumpcjonizm, koniec patriarchatu, liberalizm, indywidualizm itp., itd.). Co do religii uważam, że stylistyka Fallaci (nieudolnie podchwycona w Polsce np. przez nieszczęsnego Kutza) wyrządza wielką krzywdę opinii publicznej, gdyż ogłusza nas na informacje świadczące o tym, że islam chce i potrafi być religią w pełni otwartą na dialog. Nie będę sięgał po wielkie przykłady, powiem tylko, że niedawno w Iranie (z pomysłu i z namaszczeniem władz religijnych) nakręcono superprodukcję filmową, która ma być muzułmańską wersją "Pasji" Gibsona. Film o Jezusie-proroku Arabowie widzą jako element swojej misji uświadamiania i przekonywania chrześcijan w Europie i USA do islamskiego poglądu na soteriologię. To świetna wiadomość, bo dowodzi, że oni chcą rozmawiać z nami dokładnie tak, jak my rozmawiamy ze sobą!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asterix napisał:
Jednak wydaje się, że większość społeczności muzułmańskiej w Europie odrzuca wartości proponowane przez cywilizację zachodnią. Muzułmanie w większości nie asymilują się, tworzą zamknięte zbiorowości. Przyjeżdżają do Europy aby poprawić sobie warunki materialne ale nie przyjmują stylu bycia europejczyków no może poza paroma wyjątkami przebogatych szejków jak chociażby kochanek księżny Diany Dodi Al-Fayed.

To samo zauważyłem i między innymi to chciałbym w temacie przekazać.

asterix napisał:
Pytanie dlaczego tak się dzieje? Tęgie głowy się nad tym zastanawiają.
Odpowiedzi są proste ale raczej niepoprawne politycznie
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obie obserwacje są prawdziwe. Bo sekularyzacja i asymilacja to są długotrwałe procesy, żeby wyjść z zamknięcia własnej kultury i pokonać obcość, najpierw trzeba być w getcie. Dlatego obok siebie istnieją szczelne getta i getta naruszone, na wpół otwarte, i getta zanikające, szczątkowe. Tak samo współistnieją obie tendencje: asymilacyjna i ksenofobiczna, zresztą po obu stronach. To jest po prostu proces a robienie statycznej migawki (getto tu, getto tam) nie opisuje go w całości. Kierunek tego procesu jest dla mnie jasny: europeizacja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Bo sekularyzacja i asymilacja to są długotrwałe procesy, żeby wyjść z zamknięcia własnej kultury i pokonać obcość, najpierw trzeba być w getcie.

Jeśli to jakaś teoria to chyba brakuje w niej zmiennej.
secundo napisał:
Dlatego obok siebie istnieją szczelne getta i getta naruszone, na wpół otwarte, i getta zanikające, szczątkowe.

Pie...nie, albo jest getto albo go nie ma - zobacz źródłosłów.
secundo napisał:
Tak samo współistnieją obie tendencje: asymilacyjna i ksenofobiczna, zresztą po obu stronach. To jest po prostu proces a robienie statycznej migawki (getto tu, getto tam) nie opisuje go w całości.

Piep...nia ciąg dalszy
secundo napisał:
Kierunek tego procesu jest dla mnie jasny: europeizacja.

też wierzę w rusałki, nimfy i Świętego Mikołaja. Zaklinanie rzeczywistości w niczym nie pomoże. Tak samo jak zamiatanie kurzu pod dywan.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 86, 87, 88  Następny
Strona 2 z 88

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka