Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uwaga na promocję "masła" w Tesco
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jojo



Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 81

PostWysłany: Pią Lis 04, 2011 5:48 pm    Temat postu: Uwaga na promocję "masła" w Tesco Odpowiedz z cytatem

Reklamowane przez TV, MASŁO POLSKIE ŚMIETANKOWE w cenie 3zł za dwa. Zwykłe oszustwo. To nie jest MASŁO a tłuszcz 60% Sprytna zagrywka bo informacja o tym jest na samym składaniu opakowania, ledwo widoczne. Dopiero na którejś kostce to wyczytałem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Matiz



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 195
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lis 04, 2011 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie że większość tańszych maseł lub "maseł" to większość tłuszcz. takie normalniejsze masło to chyba ok 4,5-5 zł trzeba zapłacić żeby było masłem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZonaCyklopa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 603
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lis 04, 2011 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No proszę Was - nie ma nic za darmo, rzecz porządna i dobrej jakości MUSI kosztowaćSmile
_________________
ZonaCyklopa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Pią Lis 04, 2011 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We wszelkich "podróbkach" nie używa się słowa MASŁO (mix, tłuszcz, masełko itp) W tej promocji wyraźnie się o tym mówi wprowadzając konsumenta w błąd. Sztuczka z informacją o zawartości tłuszczu jest już "poniżej pasa". Naprawdę trzeba się nakombinować, żeby odczytać czym to coś naprawdę jest.
W prawdziwej promocji można kupić prawdziwe masło w podobnej cenie. W tym przypadku ktoś kogoś "nabija w butelkę".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zoom



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 80

PostWysłany: Pią Lis 04, 2011 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, z tymi miksami, masełkami, smarowidełkami to racja, ale też da się znaleźć (i nie trzeba specjalnie długo szukać) coś, co producent nazywa "masłem extra". Zawartość tłuszczu wedle etykiety, to 82 proc. Jednak to coś smakuje jak margaryna. Paradoks? Nie. Po prostu producent "zapomina" podać ile w tych 82 procentach jest tłuszczu zwierzęcego, a ile roślinnego...

Są i inne kwiatki. Firma, która produkuje masło nazywając je prawdziwie irlandzkim, traktuje nasz kraj jak jakiś bantustan sprzedając maziugę, która nijak się ma do produktu w takim samym sreberku, z tą samą nazwą, ale na prawdziwej "Zielonej Wyspie"... O tym, że u nas kostka waży 200 g, a w Irlandii 250 g właściwie nie powinienem wspominać, gdyby nie to, że cena tu i tam (po przeliczeniu euro do zł) jest niemalże taka sama...

To się nazywa dbałość o poziom cholesterolu w naszych żyłach. A my kaprysimy nie doceniając tej przemyślnej prozdrowotnej mitręgi...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Matiz



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 195
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Lis 05, 2011 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to gdzie kupujecie prawdziwe masła ? Smile ja kupuje w carrefourze i nie jest złe. a najczęściej to i tak sie idzie po masło na przeciwko i 5 zł płaci Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmi



Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 31

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupuję masło w Biedronie...z mlekovity..ok.4 zł.Zdarzyło mnie się kupić masło w sklepiku osiedlowym..niby pisało na nim 82% i masło extra ale smakowało jak pospolity badziewny miks..poszłam do tego sklepu żeby sobie właścicielka skosztowała a ona mi na to że jej nie obchodzi czy to masło czy nie..czyli w d... ma co sprzedaje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://supermarket.blox.pl/2011/11/Znany-producent-robi-maslo-ktore-jest.html Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pietas



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 282

PostWysłany: Wto Lis 08, 2011 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacznijcie od początku, czyli od tego z czego robi się masło, czyli mleko.
Poczytajcie sobie o klasach mleka, o tym , że mleczarnie zabierajac od rolników mleko na dzień dobry mieszają wszystko ładując to do jednej cysterny, o tym co się z tym mlekiem dzieje w mleczarniach zanim stanie się masłem, i o tym co tak naprawdę jest w kartonie z napisem Mleko.
Jak już poczytacie to wtedy idźcie na wojnę z Tesco czy innym sklepem osiedlowym .

Jeśli chcemy kupić prawdziwe masło to trzeba się udać gdzieś na wieś, jeśli jeszcze ktokolwiek w tym kraju ma maselnicę i umie z niej korzystać,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lis 09, 2011 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maselnica nie jest potrzebna. Wystarczy słoik z nakrętką. Wlać do niego śmietankę i tak długo potrząsać aż wyrtreąci się masło. Tyle że owa śmietanka powinna być z odwirowanego mleka krowiego a nie pasteryzowna. Tak więc jesteśmy w większości skazani na sklepy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dovin



Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 454

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi tam kiedyś udało sie zrobić masło próbując ubić mikserem śmietane 30% z biedronki Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jojo



Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 81

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacząłem baczniej przyglądać się wszelkim kostkom w sklepach i doszedłem do wniosku że naprawdę trudno jest kupić "prawdziwe" masło. Producenci robią takie sztuczki że aż strach. Słowo masło jest już nagminnie wykorzystywane, dodawane jest tylko kolejne słówko - polskie, śmietankowe, mazurskie itp. Opakowanie są łudząco podobne do oryginałów. Nawet cena nie jest jakimś wyznacznikiem. Masłopodobne" jest nieraz droższe od prawdziwego masła. I jak tu nie zgłupieć? Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
parysada



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 135
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lis 11, 2011 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W auchanie była taka sama "promocja" i też się nacięłąm Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arczi



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 167
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Gru 08, 2011 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balbina napisał:
Maselnica nie jest potrzebna. Wystarczy słoik z nakrętką. Wlać do niego śmietankę i tak długo potrząsać aż wyrtreąci się masło. Tyle że owa śmietanka powinna być z odwirowanego mleka krowiego a nie pasteryzowna. Tak więc jesteśmy w większości skazani na sklepy.

Mi to nawet wystarczyła plastikowa butelka po wodzie mineralnej. Potrząsasz, kiedy się wytrąci masło odcinasz górną część. Taka jednorazowa maselnica Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 09, 2011 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja kupuje masło osełkowe z biedronki - jest baaaaardzo dobre w smaku
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka