Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Concordia czy Olimp? A może jeden silny klub?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arivoy



Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 437
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Paź 09, 2006 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnie wyniki obu klubów pokazują ich miejsce w szyku.
Olimp ostatnimi czasy zawodzi, brak zawodników, Concordia sobie jakoś radzi, a "M" można śmiało powiedzieć pozytywnie zaskakuje.

Naprawdę jako autor tego tematu nie miałem na myśli, aby Olimp zniszczyć, chodzi mi tylko to, po co nam dwa kluby, które ledwo zipią, grają w ligach o których niektórzy nie słyszeli bądź słyszeć nie chcą.

Czy pamiętacie czasy kiedy do Knurowa przyjeżdzały zespoły Szczakowianki, GKS-u Jastrzębie, Piasta Gliwice itp.? Czy naprawde niechcielibyście przyjść w sobotnie popołudnie i emocjonować się rozgrywkami 2-3 lub najgorszym wypadku 4 ligowymi, które stoją na dość wysokim poziomie i grają tam kluby o dużej marce?

Miasto naprawdę może dużo pomóc! Przykłady:

-Piast Gliwice - miasto udostępniło parkingi, przychody dla klubu, reklama na ulicach w postaci bilbordów (efekt - 2 liga, oświetlenie, perspektywa na przyszłość)

- Górnik Zabrze - nowy sponsor, w przyszłym roku nowy stadion (przebudowa), oczyszczenie klubu z fałszywych działaczy z poza Śląska

- Polonia Bytom - uratowali klub przed spadkiem do 4 ligi, obecnie bardzo dobre wyniki w 2 lidze


Można tak wymieniać i wymieniać.
Skończy się tak, że zlikwidują oba kluby, po paru latach będzie chęć powrócić jak obecnie do piłki ręcznej.
_________________
http://www.Gornik.Zabrze.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Kyzio



Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 30

PostWysłany: Pon Paź 09, 2006 8:09 pm    Temat postu: Śląska LJ Odpowiedz z cytatem

Arivoy... powiem Ci tak. Jestem zawodnikiem juniorów występujących w ŚLJ. Z jednej strony dziękuje za miłe słowa za nasze wyniki, które wg. Ciebie są niestety zaskoczeniem. A czy miłym czy nie już nie ważne. Widać w tym, że nie wierzysz w naszą młodzież. Uwierz mi, że jesteśmy w stanie zająć wyższą pozycję w ŚLJ niż ta obecna (6.) i dla nas nie byłaby zaskoczeniem, bo znamy swoją wartość, ale nie napinamy się nią jak to robi większość ludzi, którzy osiągną jakiś sukces. Popatrz tylko na www.concordia.knurow.biz/juniorka i poczytaj jak ludzie z innych klubów podchodzą do tematu w komentarzach. U nas tego nie ma i chyba dlatego mogę mówić, że to nie jest jakimś mega wielkim zaskoczeniem. No i przy okazji chciałem podziękować kibicom, że tak licznie przychodzą do nas na mecze. Ale prosimy o jeszcze większe wsparcie szczególnie teraz kiedy czekają nas bardzo ciężkie mecz tj. Energetyk Rybnik, Zantka Chorzów, Gwarek Zabrze (wszystkie na własnym stadionie)

Wspominałem wcześniej, że w Knurowie nie brakuje młodzieży do grania, tylko nie oszukujmy się, kluby nie mają czym zainteresować tej młodzieży. Brakuje autorytetów w klubach. Popatrz jak raz w roku Dudek przyjedzie do Knurowa zorganizować mecz - i jakie masz efekty robi się Dudkomania. Nam jest potrzebny taki człowiek w klubie. Kolejny przykład to klub Romana Koseckiego Kosa Konstancin - jest autorytet, jest młodzież, są sukcesy a co za tym idzie pieniądze na inwestycje dzięki sponsorom. Co tutaj dużo mówić, ja jednym z głównych punktów, które mają przywrócić dobre tradycje piłkarskie to wstąpienie do klubu jakiegoś znanego człowieka (piłkarza), który byłby autorytetem na wyciągnięcie ręki, a nie tylko w TV.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arivoy



Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 437
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Paź 09, 2006 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kyzio:)
Nie musisz mi mówić kim jesteś, bo bardzo dobrze Cię znam, Ty mnie teżSmile Jedna szkoła - jeżeli ruszysz głową to będziesz wiedział z kim rozmawiasz Wink

No, ale wracając do tematu:

Mówie, że Wasze wyniki to zaskoczenie, ponieważ sam trener to mówi, na dzisiejszej rozmowie ze mną, oraz to, że poprzednie "eMki" kreowano na wielkie drużyny, zaś Wy w OLŚ byliście "rycerzami wiosny" kiedy to dzięki wspaniałym meczom awansowaliście do ŚLJ (jeżeli się gdzieś mylę to popraw mnie). Ale jak to się mawia, w pierwszym sezonie większość drużyn nie wie na co stać beniaminka, a o sile drużyny będzie świadczyć runda wiosenna i co najważniejsze następny sezon, gdy już wtedy wszyscy znają Wasze możliwości. Smutne jest to, że Wy gdy wejdziecie w wiek seniora, będziecie grać w Concordii ale wtedu pomyślicie nad rodziną, zarobkami i albo ktoś odejdzie do byle jakiego klubu, byle ten płacił, albo ktoś zrezygnuje z uprawiania tego popularnego sportu.

Dlatego po wielu latach takich błędów można coś z tym zrobić! Dlatego chciałbym, aby w Knurowie powstał jeden silny klub, z finansami takimi, żeby piłkarz zajął się grą a nie tym czy klub w tym miesiącu zapłaci. Nie trzeba sprowadzać wielkich piłkarzy jak na nasze warunki, można oprzeć na juniorach grę, zgrywać ich, uczyć dorosłej piłki. Co się stało z Łukaszem Żyrkowskim? Markiem Tokarzem? Stracili się, z tego co wiem to jedynie Łukasz jest w kadrze Piasta Gliwice, ale nic po za tym. Swego czasu grał w juniorskich reprezentacjach naszego kraju!

Szanuje decyzje ludzi ze Szczygłowic, ale widać, że nie wypala ten pomysł. Ostatnie wyniki pokazują, że to nie jest zabawka, że stawianie kolosa na glinianych nogach nie powoduje, że "jakoś to będzie". Nie wierzę w to, żeby Olimp kiedykolwiek zagrał w 3 lidze.

W Knurowie jeden stadion już jest, jak na warunki 5 ligi to chyba jeden z najlepszych, z tego co kiedyś słyszałem krzesełka są dalej w magazynie (Kyzio może coś wiesz na ten temat?). Concordii czasy jeszcze nie minęły, to jednak tutaj ta piłka jest dojżalsza, klub trzyma się mimo braku pieniędzy na swoim równym poziomie, ale czy musimy być takimi minimalistami?

ALE TERAZ NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE:
Czy na sesjach w UM kiedykolwiek była poruszania sprawa sportu w Knurowie, klubu piłkarskiego i jakie były opinie? Wiele lat mija, a sport jak leży tak leży. Tak tylko dla porównania podam jeden przykład - zobaczcie jak w Knurowie wygląda sprawa z boiskami, bieżniami itp. Widział ktoś teren koło boiska w Przyszowicach? To jest coś!
Już wymieniłem kluby, którym miasto pomaga. Czy u nas naprawdę się nic nie opłaca??

Ze sportowym pozdrowieniem !
_________________
http://www.Gornik.Zabrze.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kyzio



Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 30

PostWysłany: Pon Paź 09, 2006 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak... hmm nie kojarze. A powiedz mi czy obecnie z LO czy z wcześniejszych lat ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kyzio



Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 30

PostWysłany: Pon Paź 09, 2006 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co do tych krzesełek w magazynie... mamy tylko dostęp do jednego magazynu na całym terenie Concordii i jest to magazyn z piłkami i strojami Razz ale to i tak w obecności pani Krysi, którą serdecznie pozdrawiam Very Happy

Naprawdę z rozmowy z naszym trenerem wyniknęło, że On sam jest zaskoczony naszymi wynikami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kyzio



Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 30

PostWysłany: Pon Paź 09, 2006 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po przeprowadzeniu kilku wywiadów w środowsiku już wiem kim jesteś Very HappyVery Happy powiem szczerze, że się nie spodziewałem, iż tak się udzielasz Very Happy No ale mam pełne poparcie dla Ciebie, bo dobrze mówisz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arivoy



Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 437
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Paź 09, 2006 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedział, że biorąc waszą drużynę w biegu spodziewał się może 7-10 pkt, a teraz macie 17 (?)
Mówiąc to nie miał na celu stwierdzenia, że jesteście słabi, tylko wiadomo jak wcześniej beniaminki (w tym Concordia) sobie rodziły.

PS.
Z LO:) Pomyśł tylko troche;)
_________________
http://www.Gornik.Zabrze.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Łukasz Białek



Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 24

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Widzę, że temat odżył i bardzo dobrze Smile Otóż zgadzam się zarówno z Kyziem i Arivoy'em. Knurów nie jest ogromną metropolią, która może sobie pozwolić na funkcjowowanie dwóch na swój sposób dużych i rywalizujących ze sobą klubów. W ramach jedynie lekkiego wstącenia, po ostatnich wynikach "emki" zacząłem regularnie odwiedzać stadion Concordii i z tego co zauważyłem, nie tylko ja, gdyż z meczu na mecz jest więcej ludzi i coraz głośniej mówi się o ich osiągnięciach i dobrej postawie. Śmiem twierdzić, iż podobnie może być, w przypadku, gdy pierwszy zespół Concordii zacznie regularnie wygrywać i z pełnym przekonaniem zmierzać do awansu. Uważam również, że taki drugi Jerzy Dudek, długo jeszcze nam się nie trafi, dlatego głupotą jest niekorzystanie z takiej możliwości. Otóż od dawna już sugeruję, aby na wzór turnieju zorganizowanego przez Romana Koseckiego, w którym udział wzięli juniorzy Atletico Madryt i bodajże Monaco oraz młodzieżowej rep Polski, podobny do tego turniej zorganizować w Knurowie. Wierze głęboko, że pomysł taki odpowiednio przedstawiony uzyska aprobatę Jurka Dudka. Pisząc "odpowiednio przedstawiony" mam na myśli współorganizację, a nie jak to niektóre osoby mają w zwyczaju, obciążenie go wszelkimi rachunkami i spijanie śmietanki. Nie jest to wielka inicjatywa, ale wg mnie odpowiednia na początek, by w Knurowie w końcu sport odżył. Jeśli będzie o nas głośno, kwestią czasu, przy zaangażowaniu ludzi znających się na marketingu, jest znalezienie sponsora, który pomógłby realizować dalsze plany. Przecież jeszcze nie tak dawno temu, zawodnicy Concordii biegali po boisku z logo banku BPH. Przypomina, że w Knurowie mamy kilka banków, które kto wie, może wyraziłyby zgodę na sponsoring, widząc ze coś pozytywnego zaczyna się dziać? Warto się nad tym zastanowić. Sprawa knurowskiej piłki jest mi o tyle bliższa, że sam przez kilka lat grałem w Concordii i niestety wiem, na jakich zasadach to wszystko funkcjonuje. Powiem tylko, że odbiega to, od poziomu, na który zasługujemy jako miasto. PANOWIE DO DZIEŁA !!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się odnośnie tego że Knurów zasługuje na więcej jeśli chodzi o piłkę nożną i sport wogóle. Niezależnie od naszych różnic w poglądach w jednym się zgadzamy że Knurowski sport znów powinien odżuć a obecnie jest w stanie agonii.
Zapraszam na www.maciejkandzior.prv.pl

Pozdrawiam serdecznie:

MACIEJ KANDZIOR
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kibic2



Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 94

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 11:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po
1.Najlepiej było by gdyby zespoły młodzieżowe trampkarzy oraz juniorów przejęła Akademia piłkarska założona przez Marcina Brosza. I zostało by podpisane pismo że najzdolniejsi chłopcy mogą iść do Concordii.

2.Powinny też zostać stworzone rezerwy żeby młodzi piłkarze którzy skończyli wiek juniora a jeszcze byli by za słabi na ten pierwszy zespól to mieli gdzie grać.

3.Jak już wcześniej pisałem wymienić cały zarząd na młodych zdolnych ludzi którzy chcieli by coś osiągnąć a nie tylko pieniądze brać !.



ps. i żadnych zmian z nazwą klubu !! o czym wy piszecie Brick wall Evil or Very Mad Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz Białek



Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 24

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej
A kto chce zmiany nazwy klubu ?? Bo na pewno nie ja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kibic2



Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 94

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz Białek napisał:
Hej
A kto chce zmiany nazwy klubu ?? Bo na pewno nie ja.


Prosze pan któremu taka myśl przyszła do głowy Brick wall
Arivoy napisał:

A co tej niby nienawiści Olimpu i Concordii jak to wyczytałes z mojej wypowiedzi:
Nie chodzi mi o to, może być także całkiem nowy klub nawet Unia Knurów i dajmy na to w Knurowie grałaby 1 drużyna, a w Szczygłowicach rezerwy (ze względu na wielkość miasta).



wole Concordie w V lidze niż jakiś twór w III lidze !!

Był jest i będzie NASZ KNUROWSKI GKS !!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekknurow



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 517
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Kibic 2!

Mi nie chodziło o zmianę nazwy Klub może nazywać się w dalszym ciągu "Concordia"; jeżeli chodzi o współpracę ze szkółką pana Brosza jestem za i też to tak widzę jak Pan.
Odnośnie zmian w zarządzie klubu, może je przeprowadzić tylko Walne Zebranie Członków Klubu Sportowego "Concordia" Knurów, Walne Zebranie stanowią wszyscy Członkowie zwyczajni "Concordii" jako stowarzyszenia. Miasto nie ma w jaki sposób zrobić tych zmian, choć tu też się z Panem zgadzam; dlatego proponuję powołanie S.S.A . na wzór klubów 1 i 2 ligowych takich jak np. Górnik Zabrze.
Powołanie wyżej wymienionej Spółki umorzliwi stworzenie normalnego zarządu złożonego z młodych i kompetentnych osób, jak również oficjalne i zgodne z prawem finansowanie tejże Spółki przez miasto.


Pozdrawiam serdecznie:

MACIEJ KANDZIOR
_________________
Maciej Kandzior
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Arivoy



Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 437
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kibic2 oczywiście nadinterpretuje moje słowa...

Kiedyś była Unia Krywałd, zamiast Concordii był MZKS Górnik i ciekawe co by było, gdyby nagle wrócili do nazwy Górnik? Też dziwny twór? Też wolałbym, żeby pozostała Concordia, ale dałem tylko hipoteze... teraz są takie prawa marketingu, że kibic już się nie liczy co jest smutne z tąd jakieś dziwne twory.

Ty to zrozumiałeś jako połączenie obu klubów, a mnie bardziej o zmianę nazwy spowodowaną problemami finansowymi lub tym podobnymi...
_________________
http://www.Gornik.Zabrze.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kyzio



Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 30

PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.

Wg mnie zorganizowanie takiego turnieju o jakim wspominał Ł.Białek jest bardzo dobrym i trafnym pomysłem na to, aby piłka nożna w Knurowie odżyła. Pewnie na wzór takiego turnieju zorganizowanego przez R.Koseckiego zainteresowałaby się telewizja, a dokładniej mówiąc PolsatSport, a może też TVP3 Katowice i byłaby to wielka promocja dla miasta, ale przede wszystkim dla Concordii.

2.

To były czasy, kiedy piłarze Concordii biegali w koszulkach z logiem BPH ! Dlaczego nie zmierzać w tym samym kierunku, co ówcześnie, gdy Concordia była w III lidze? Bogaci w doświadczenia, znając błędy jakie się popełniło można by to wszystko odbudować. Tylko do tego są potrzebni ludzie z ambicjami, z pomysłami i z cierpliwością. A ja za takich ludzi uważam młodych, świeżo po studiach. Do nich dokoptować kilku doświadczonych ludzi, którzy pomogliby, powtarzam pomogliby, a nie decydowali o losie klubu. I sukces gwarantowany...

3.

Z kolei ja chciałbym poruszyć kwestię boisk treningowych. One są w opłakanym stanie - boczne w Knurowie oraz w Krywałdzie. Na tych boiskach prędzej da się skręcić kostkę niż nauczyć jakiś zagrywek taktycznych czy technicznych:/ Wiem bo sam na nich trenuje. I tutaj pytanie do ludzi kandydujących do RM: Jak wy widzicie tą sprawę. Czy można liczyć na poprawę po wyborach? Bo o ile pamiętam niedawno w moim mniemaniu chciano coś zrobić z bocznym boiskiem. Równano je, usuwano "zielsko". Wszyscy myśleli, że zostanie tam zrobiona murawka. Niestety przeliczyliśmy się, bowiem pozostawiono to tak jak było - a dziś jest już tak jak było przed tymi pracami :/

POZDRAWIAM... Concordia musi odrzyć !!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka