Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tiry pojadą przez Knurów!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RYBKACORP



Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 69

PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 1:15 am    Temat postu: Tiry pojadą przez Knurów! Odpowiedz z cytatem

Witam. Ostatnio w związku z budową autostrady A1 w naszej okolicy remontują wiadukt kolejowy w Bojkowie (stąd objazd na Rybnicką). Teraz ruszyły jakieś prace drogowe koło nowego Tesco. I stało się jasne, że jak otworzą w 2009 roku wjazd na autostradę A1 to część ruchu ciężarowego skieruje się wprost przez całe nasze miasto by się na nie dostać. Bo szybko zjazd na A4 na Rybnickiej się zakorkuje (dowód - to samo stało się w Katowicach, teraz tam remontują i poszerzają zjazdy na autostradę i ruch z A4 cisnie przez centrum) i staniemy się najszybszą alternatywą by się od strony Rybnickiej dostać na obie autostrady.

I co na to władze Knurowa? Bo wspomniany remont wiaduktu nie był spowodowany dzisiejszym obciążeniem jego ale planowanym! Tzn radził sobie z Busami i sporadyczną wywrotka z węglem ale od 2009 roku ma on przyjąć o wiele większe dobowe obciążenie - takiej informacji udzielił mi znajomy co tam robi. Czyli wszyscy już wiedzą, że przez Knurów pociągnie sznur "Titów" a nasze władze nic z tym nie robią! No prawie nic, bo przecież wspomniane remonty znaczą, że się przyszykowują technicznie, ale ludziom cicho sza.

Ciekawe jak za dwa lata będzie się przechodziło pieszym po 1maja albo Szpitalnej czy Dworcowej. Jak to będzie wyglądać? Był już test! Pamiętacie jak zamknęli kawał Rybnickiej i cały ruch objazdem jechał przez nasze miasto. Koszmar.

Dlatego apeluje póki czas! Zróbmy coś z tym, niech władze wywalczą jakiś zakaz dla ciężkiego ruchu oprócz lokalnego (łatwo sprawdzić kto do kopalni czy sklepu, a kto przejazdem - straż miejska będzie miało w końcu co robić), albo już teraz wywalczą poszerzenie i usprawnienie zjazdu na autostradę A4 na Rybnickiej. Bo to nie jest czarny scenariusz albo moje wymysły tylko smutna rzeczywistość jak nasz czeka za 2 lata.
Na koniec dodam, że chyba wybiorę się na następną sesję rady miasta by poruszyć tą sprawę wśród naszych radnych. Ja tego tak nie zostawię!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 2:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale o co Ci chodzi bo nie do konca rozumiem... ze niby tiry beda zjezdzac z Knurowie z A1 i jechal przez miasto zeby wjechac na a4 na rybnickiej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 2:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tysz nie bardzo kumam o co kaman?
Wątpię, żeby jakiś Italiano, Pepik czy inny trucker jadący z południa do Opola czy Wrocławia fatygował się i zjeżdżał z A1 na Dworcowej, pomykał przez Knurów i wjeżdżał na A4 na Rybnickiej. W końcu będzie megawęzeł w Sośnicy. Think

A może to pytanie dotyczy tego po jaką cholerę w ogóle budują te wszystkie A ileśtam? Dontknow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 3:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaaa juz wiem. pewnie mistrzowie kierownicy beda chcieli poznac uroki naszego pieknego miasta Smile

taka jest koncepcja przeciez zeby autostrady sie krzyzowaly wiec po co jechac do Poznania przez Gdansk?

poza tym ustawi sie bramki- pobierze sie myto i git Smile bedziemy mieli za ta kase nowy basen albo stadion Concordii na Euro 2012 Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wilq



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 381
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam myślę, że kierowcy będą przyjeżdżać na zakupy w naszych ogromnych centrach handlowych Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matka



Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 117

PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli jest mowa o strefie ekonomicznej w okolicach szpitalnej, to i tak będą tam jeżdzić większe 'wózki', ale ci co nie będą mieć celu we wjezdżaniu do Knurowa, tego robić nie będą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matka napisał:
jeżeli jest mowa o strefie ekonomicznej w okolicach szpitalnej, to i tak będą tam jeżdzić większe 'wózki'

Po tych polach to tylko "rolnicze".

Cytat:
Ostatnio w związku z budową autostrady A1 w naszej okolicy remontują wiadukt kolejowy w Bojkowie (stąd objazd na Rybnicką).

Drogowskazy informujące o kierunku "A4" stoją na rogatce Knurowa od roku.

Wszystkie znaki "na niebie" wskazują ,że RYBKACORP ma rację.
http://www.gddkia.gov.pl/article/informacje/aktualnosci/article.php/id_item_tree/95133475cf8385f5e79f6e0a9e10f6d5/id_art/6e0c11553e29b4115c909993266d4178
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
woosaa



Dołączył: 30 Lis 2006
Posty: 74
Skąd: knurów

PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko skąd te TIRy miałyby rozjechać Knurów.Po otwarciu A-1 (Knurów-Bełk)przez kilka/kilkanaście miesięcy autostrada będzie "świeciła pustkami",ponieważ komu będzie się chciało jechać np.z Rybnika do Gliwic przez Bełk,Knurów.Co innego jak zbudują i otworzą odcinek z Bełku do Żor i dalej w stronę granicy,a nie będzie połączenia A-1 z węzłem Sośnica,wtedy może być nieciekawie w Knurowie.Pytanie,czy z przyszłego węzła w Knurowie nie bedzie bliżej do A-4 w Sośnicy przez Gierałtowice i Przyszowice niż do węzła na Rybnickiej? PZDR
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://img510.imageshack.us/img510/3995/typ1df9.gif

to po cholere buduja ten wezel? powiedz mi na jakiej podstawie wnosisz ze w mig to sie zakorkuje... czekam na sensowne argumenty...

a to ze znak stoi na rogatce to chyba raczej nie swiadczy o tym ze tamtedy bedzie jakis tranzyt szedl ? poprawcie mnie ale to chyba dobrze ze znakuje sie dojazd do autostrady...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wytłumaczcie mi jak 3-latkowi co ma budowa węzła Sośnica z objazdem TIR-ów przez Knurów?
Przecież to będzie budowane niezależnie, czyli bez zatrzymywania ruchu na A4 i DK-44.
Może się zdarzyć jak w Katowicach, że na czas przerzucania przęseł nad autostradą ruch będzie ograniczony do 1 pasa ale na pewno nie zamkną odcinka od Rybnickiej do węzła Wspólna.
Poczytajcie na forach drogowych. Polecam Skyscrapercity.

W czasie budowy tunelu pod rondem w Katowicach na powierzchni ruch odbywał się (prawie) normalnie. Tam jeden pas zaorali, drugi dodali i bilans wyszedł na zero. Zawsze się pod Spodkiem kotłowało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Urbi



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 590

PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 12:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonimie to Ty mi wytlumacz jak przedszkolakowi. wyraznie w temacie jest napisane ze Tiry beda walic "w zwiazku z budowa A1"- budowa wezla w Sosnicy to budowa A1. chyba dobrze to rozumiem nie? Smile

jak dla mnie tematu nie ma. nie wiem skad ludzie takie problemy biora...

jade z Rybnika- patrze na mape- proste.... jade na A4- tam jakies 3 km i zjezdzam na A1.... prosze was nie robcie z kierowcow takich tepakow ze beda pakowac sie w miasto....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Urbi - no właśnie myślę, że założyciel tematu widzi problem przy budowie węzła Sośnica w zatrzymaniu ruchu na A4 i DK-44. Innego wytłumaczenia nie widzę.
A jak to (może) będzie wyglądać napisałem powyżej.

BTW - kierowcy może nie są tępi ale mogą mieć piracone albo niepełne mapy GPS. Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Nie Lis 04, 2007 8:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli beda ustawiane bramki i bedzie sie placic to kierowcy beda te bramki omijac lub jezdzic tylko wylacznie normalnymi drogami to straszny problem lokalne drogi beda przeciazone, i chyba niekt by niechcial zeby przez srodek osiedla wam dziennie 10000 tirow lub innych aut przejezdzalo niewiem dokladnie jak ten problem w polsce jest rozwiazywany to tylko moja teoria gdyz znam ten problem z niemczech i wiem jak male miasteczko w ciagu nocy moze zamienic sie koszmar dla mieszkancow zdemolowane drogi i potworny chalas to tylko malutki przyklad nie mowie juz o stężeniu spalin i niszczeniu srodowiska,

peace
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".


Ostatnio zmieniony przez Baron dnia Nie Lis 04, 2007 8:02 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Yo! Gotti



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 971

PostWysłany: Nie Lis 04, 2007 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baron napisał:
jezeli beda ustawiane bramki i bedzie sie placic to kierowcy beda te bramki omijac lub jezdzic tylko wylacznie normalnymi drogami to straszny problem lokalne drogi beda przeciazone, i chyba niekt by niechcial zeby przez srodek osiedla wam dziennie 10000 tirow lub innych aut przejezdzalo n
Kierowcy ze Śląska może i będą jeździć dalej po tych samych drogach ale na pewno kierowcy tirów nie będą jeździć przez Knurów tylko po to żeby ominąć bramki - przecież im się nie będzie opłacało pchać się w miasto. Dużo kierowców tirów się spieszy i nie będą marnować czasu na omijanie bramek.
A czy ktoś wie co dzieje się z tym pomysłem aby Śląscy kierowcy jeździli za darmo po autostradach na terenie Śląska?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Lis 04, 2007 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poczytajcie na forach drogowych. Polecam Skyscrapercity.


Tam właśnie ludzie zauważyli problem z "węzłem sośnica".
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=224518&page=100

W uproszczeniu chodzi o czas pomiędzy oddaniem do użytku A1 Knurów - Gorzyczki, a węzłem sośnica.

PS Zamiast wykłócać się lepiej poznać fakty i podjąć merytoryczną dyskusję.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka