Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

XIII Dni Muzyki Chóralnej
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
urwisek



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 46
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 12:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, nie wiem jak to się stało, że zrobiłam takiego byka..? Think pewno z wrażenia. Nigdy nie przytrafił mi się taki rażący błąd ortograficzny. Mam nadzieję, że mi wybaczycie Smile Mruszanko-muminie masz pozdrowienia od A.P
_________________
Pozdrawiam-urwisek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Jarek Górka



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1

PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeglądałem to forum kilkuktornie i w końcu nie wytrzymałem. Evil or Very Mad
MRUCZanka napisał:



Nie mów mi że nie ma tych materiałów w kronice Slavici? Shocked Przecież wszystko było skrzętnie zbierane Think No chyba, że kronika jakimś dziwnym trafem zaginęła.... Think


Mruczanko czy jako była chórzystka Slavica Musa nie wiesz jaka jest historia kroniki chóru? Kronika była kupiona i założona ale nigdy nie został dokonany w niej żaden wpis. Materiały były zbierane i owszem ale po kilku przeprowadzkach chóru i moich stopniały niemalże do zera. Winą za to mogę obarczyć jedynie siebie bo jako prezes (przez ponad 7 lat) nie dopilnowałem żeby ktoś się tym zajął. Chętnie bym cofnął czas żeby zapełnić te puste karty kroniki bo tylko strzępki z wyjazdów i koncertów pozostały w mojej pamięci.
Zamiast być taka uszczypliwa doceniłabyś to, że ktoś chce zebrać to wreszcie do kupy.
Pozdrawiam Super
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Sob Lis 17, 2007 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarek Górka napisał:

Zamiast być taka uszczypliwa doceniłabyś to, że ktoś chce zebrać to wreszcie do kupy.


Jarku,nie jestem uszczypliwa Smile Nie wiem dlaczego,ale naprawdę wbiłam sobie do głowy, że istniała kompletna kronka chóralna... cóż, najwyraźniej chyba tylko w mojej wyobraźni... D'oh! Brick wall Może ją po prostu pomyliłam z czymś innym,co było dopstępne do oglądania na różnych spotkaniach i imprezach chóralnych 100 lat temu. Nie ma się o co wkurzać, wystarczy przecież tylko wyjaśnić Smile
Jeśli rzeczywiście poginęły ci wszystkie materiały, to z moich pedantycznych zbiorów mogę udostępnić conieco, ale nie wiem kiedy znajdę czas, chyba, że ktoś mi przyjdzie pomóc skanować tą całą historyczną już, ale jakże cenną makulaturkę Smile

Pozdrawiam serdecznie Wave

ps. Jak wam poszły koncerty?? Czekam na relacje ;>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sawo



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 39

PostWysłany: Pon Lis 19, 2007 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A więc Aniu spróbuję wstępnie ocenić DMCh,

W piątek mieliśmy okazję usłyszeć 3 chóry.
Pierwszy Akademii Ekonomicznej, widzę dużą pracę Edyty, bo miałem okazję kiedyś ich słyszeć, na imprezie na akademii około roku temu(Jakiś Pan prowadził wtedy chórek:P).
Głosy męskie, widać że na ten chór to jeszcze mało, trochę emisyjnie ustępowały żeńskim.Natomiast kobiece głosy były już postawione i miejscami
dało się odczuć zbytnią przewagę głosów żeńskich nad męskimi. Co do wykonywanych utworów, widać że śpiewali to co naprawdę (tak mi się wydaje lubią). Aktualnie chórowi życzyłbym więcej głosów męskich i mogę powiedzieć, że stoi przed nimi świetlana przyszłość, tak trzymać.

Drugi to zespół wokalny 6 na 6, widać że śpiewają tam ludzie którzy się na prawdę znają na muzyce, głosy żeńskie, niektóre wykonania, to aż ciarki przechodziły po plecach, a rzadko mi taki stan doskwiera Razz, wracając głosy żeńskie super od strony emisyjnej, męskie basy też super, natomiast tenorki troszeczkę poniżej w sensie emisyjnym,ale to moja subiektywna ocena. Generalnie, w mojej ocenie jeden z najlepszych polskich zespołów wokalnych, jakie ostatnio słyszałem.
repertuar nie ma się co dziwić, w końcu to nie konkurs ustawiony pod nich i widać że śpiewali to co im się naprawdę podoba.

I na koniec nasi rodacy z Clavi Cantores, miałem ich przyjemność w tym składzie pierwszy raz usłyszeć i powiem że da się ich słuchać... (żartowałem:P) brzmią świetnie. Wiem że ich marzeniem jest wzorować się na King Singers ale bez obrazy tamci to są profesjonaliści, którzy z tego żyją(muzyki). Wam chłopaki życzę na wstępie dużo pracy, a niektórych z Was znam i naprawdę daleko zajdziecie. Co do emisji wszyscy oprócz kwazi Tenorków, nie mają na szczęście dużo pracy ponieważ śpiewać naturalnym głosem i już wyćwiczonym to wiecie jest łatwo, natomiast chłopaki Tenory muszą już przejść na wyższe rejestry i to za pomocą falsetu i tu przyznaję duży ukłon do chłopaków ponieważ falsetem, każdy się nauczy śpiewać, ale tak jak Wy to troszeczkę trzeba popracować. Tak na marginesie, w King Singers wysokie partie śpiewają
już kontratenory, czyli ludzie którzy urodzili się z głosem "wchodzącym" w skalę altów, i oni to śpiewają naturalnie, chyba że macie kontratenora a ja nie zauważyłem. Dobra wracając do festiwalu Clavi emisyjne super, repertuar to co znałem I U love me super, może troszeczkę jak dla mnie za szybko ale super, Swing low, sweet chariot też dało radę, małe zastrzeżenie do Bogorodice Dievo, jak na męski zespół wokalny dobrze, tylko wiem bo ten utwór na polibudzie jest non stop w repertuarze, ciężko go śpiewać w małym składzie i brakowało mi dynamiki od piana do fortisimo i potem znowu do piana, piana były cudne forisimo już niestety wymęczone w wysokich głosach, ale pamiętam że czym innym jest chór mieszany od 20 osób wzwyż, a czym innym jest męski zespół wokalny, generalnie utwór super i byłem pod wrażeniem Lullabay na prawde super.
Na zakończenie powiem jedno przed Clavi Cantores, stoi świetlana przyszłość jeżeli nic się losowo złego nie przydarzy, a nie życzę Wam tego. Dużo pracy a efekty przyjdą i jak na zespół wokalny, żeby Wam skład się tylko powiększał (nie żebym chciał śpiewać z Wami, bo teraz to nie możliwe Razz), bo wiadomo że ubytek choćby jednej osoby może zaważyć nad formą całego zespołu, dlatego jak mówiłem wcześniej King Singers z tego żyją i tam zawsze się znajdzie profesjonalne zastępstwo. A Wam życzę żebyście też z tego co lubicie może w przyszłości żyli, a i wtedy odpukać jakby jakieś nieszczęście się przytrafiło byście znaleźli profesjonalne zastępstwo.

To taka moja subiektywna ocena piątkowego wieczoru, poziom powiem tak, a byłem na wielu festiwalach wysoki i tylko bym sobie życzył, aby za rok poziom był taki sam lub ciut lepszy Razz.
P.S jak będę miał czas to opiszę sobotę, chyba że ktoś inny to zrobi.

P.S 2 właśnie zauważyłem że dużo używałem słówka super Razz no będzie trochę tego Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Pon Lis 19, 2007 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super relacja, sawo Thumbsup Po takim opisie aż człowieka skręca że nie mógł być i sam słyszeć Smile Szczególnie żałuję, że nie słyszałam wokalistów, bo śpiewa tam profesorka mojej koleżanki Smile

Z tego co piszesz, chóry rozwijają się - super, oby tak dalej. Czekam na relacje z soboty Smile

Wiesz, narobiłeś mi smaka tymi koncertami z orkiestrą Rolling Eyes <buja w obłokach>.... rzeczywiście dawno czegoś takiego nie było, przydałaby się taka większa forma w naszym miasteczku. Może na wiosnę muzyczną ktoś się szarpnie z pomysłem? O ile takaż wiosna znowu będzie... Prayer Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm co tu tak ucichło, nikt się więcej nie wypowie? Nie bać się, opowiadać!!! Relacje z PL są beznadziejne, opowiedzcie jaki był prawdziwy odbiór Mr. Green

Sawo, czekam.. ;> Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sawo



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 39

PostWysłany: Nie Lis 25, 2007 1:43 pm    Temat postu: Elo Odpowiedz z cytatem

Aniu, dobra napisze relację z Soboty, tylko aktualnie czasu nie mam jak tylko troszeczkę go znajdę to podzielę się moimi refleksjami z soboty Razz.

P.S do końca tygodnia spróbuję napisać Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Kultura i sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka