Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sygnalizacja (?) w Gliwicach
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robertunio14



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 412
Skąd: Knurów Centrum

PostWysłany: Sro Cze 08, 2011 3:44 pm    Temat postu: Sygnalizacja (?) w Gliwicach Odpowiedz z cytatem

Jadąc Rybnicką zauważyłem nowe słupy nieco bliżej niż te od sygnalizacji, ale wyglądające jakby miały być nowymi. Bez sensu byłoby przecież, żeby sygnalizacja była tak daleko skrzyżowania. Czy ktoś wie, po co to jest?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
sebek_1989



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 27

PostWysłany: Sro Cze 08, 2011 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do końca czerwca inteligentne sterowanie sygnalizacją świetlną powinno objąć 15 skrzyżowań w mieście (głównie w ciągu ulic Pszczyńskiej i Rybnickiej, a także Kościuszki i Kosów-Nowy Świat). W przyszłości inteligentne światła będą regulować ruch na 60 miejskich krzyżówkach.

System będzie tak skonstruowany, aby wystarczyła zmiana tylko jednego parametru ustawień (np. świateł na jednej z krzyżówek), by wszystkie inne dostosowały się do niej automatycznie. Zmianę będzie mógł wprowadzić sam system, ale też ręcznie jego operator. System będzie przystosowywał się do zmiennych warunków (m.in. wypadków drogowych), ale również do zmian wynikających z powstawania nowych odcinków dróg. I tak do czasu oddania do użytku autostrady A1 (w 2012 r.) i Drogowej Trasy Średnicowej (około 2014 r.) inteligentne światła ułatwią kierowcom sprawny przejazd przez Gliwice. Po wybudowaniu zaś tych arterii, system przyda się w przypadku zablokowania którejś z tras.

System wart prawie 30 mln zł powstanie w niecały rok Jego realizacja ma być w 85% sfinansowana ze środków UE. Budowa systemu ma przebiegać w dwóch częściach. Pierwsza, realizowana obecnie na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich przez konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach, Alto Computers z Zabrza, Wagner Poland z Piaseczna i ZIRSP z Bytomia, obejmie m.in. modernizację pierwszych 15 skrzyżowań, a także wprowadzenie sterowania światłami (zależnego od natężenia ruchu) w ciągach ulic Rybnickiej i Pszczyńskiej. Szacowany koszt zadania to 4 mln zł ze środków miejskich.

W ramach drugiej części miasto (po podpisaniu umowy na unijne dofinansowanie) ogłosi przetarg na włączenie do systemu kolejnych 45 skrzyżowań i wyposażenie w infrastrukturę IT budynku przyszłego Centrum Sterowania Ruchem przy ul. Płowieckiej. To powinno być gotowe do 9 miesięcy po podpisaniu umowy (jak się zakłada – na początku 2012 r.) i pochłonie pozostałe pieniądze z przewidzianej puli. Gliwicki system inteligentnego zarządzania ruchem będzie rozwijany w kolejnych etapach. W przyszłości, dzięki rozbudowie sieci dróg, obejmie kolejne – planowane i istniejące – skrzyżowania w mieście.


http://www.gliwice.eu/miasto/inwestycje-w-gliwicach/inteligentny-system-zarzadzania-ruchem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Sro Cze 08, 2011 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy spotkałeś się kiedyś z czymś/kimś takim jak wujek GOOGLE ??

Musisz zakładać od razu temat?



Gliwice: Nowe sygnalizacje świetlne mają rozładować korki. Powstaje tzw. zielona fala

Na gliwickich ulicach trwa montaż nowych sygnalizacji świetlnych. To wstęp do stworzenia na 60 skrzyżowaniach tzw. zielonej fali, ułatwiającej płynną jazdę.
W pierwszym etapie zdalnie sterowane światła będą funkcjonować w ciągu ulic Pszczyńskiej i Rybnickiej, a także Kościuszki i Kosów - Nowy Świat. Nim "inteligentna" sygnalizacja, dopasowująca się do natężenia ruchu, zacznie działać, trzeba się liczyć z tym, że dotychczasowe światła będą demontowane.
Tak jest już na Rybnickiej, gdzie ruchem nikt nie kieruje. Montaż nowego systemu kosztuje 30 mln zł, z czego 85 proc. to unijne dofinansowanie
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robertunio14



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 412
Skąd: Knurów Centrum

PostWysłany: Sro Cze 08, 2011 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daruj sobie Violent . Ostatnio szukałem i nie widziałem, dlatego dziś napisałem. A poza tym, z tej informacji nie wynikło jasno, że akurat to o co pytałem ma być nowym słupem do sygnalizacji, bo nadal nie rozumiem, dlaczego tak daleko on będzie. Tobie sebek dzięki;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Czw Cze 09, 2011 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, czy w ramach tego systemu montowane będą też zegary pokazujące prędkość z jaką należy jechać, żeby na kolejnym skrzyżowaniu trafić na zielone.

Takie coś było na początku lat 90. montowane na drodze z Bytomia przez Chorzów do Katowic i nawet dobrze się sprawdzało, aż do Sokolskiej gdzie wpadło się w korek przed rondem. Później nie wiadomo dlaczego system został zlikwidowany.
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zibo



Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 434
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Cze 10, 2011 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mogli by przynajmniej odliczac czas jaki pozostaje do zmiany swiatel
_________________
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dede



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 197
Skąd: Rams-stadt

PostWysłany: Sob Cze 11, 2011 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
Ciekawe, czy w ramach tego systemu montowane będą też zegary pokazujące prędkość z jaką należy jechać, żeby na kolejnym skrzyżowaniu trafić na zielone.

Takie coś było na początku lat 90. montowane na drodze z Bytomia przez Chorzów do Katowic i nawet dobrze się sprawdzało, aż do Sokolskiej gdzie wpadło się w korek przed rondem. Później nie wiadomo dlaczego system został zlikwidowany.


Moim zdaniem tak będzie. Ktoś wyżej pytał - czemu montują słupy tak daleko od skrzyżowań - wydaje mi się, że na tych słupach będą wyświetlacze pokazujące prędkość, z jaką należy jechać. Ciekawe jak to się będzie sprawdzać w praktyce.
_________________
Nie ma cyprysów ani palm ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 11, 2011 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może raczej będą tam kamery ? żeby odpowiednio wcześniej zmieniło się światło. W sumie sam nie wiem, bo nie wiem co wchodzi w skład tego systemu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Sob Cze 11, 2011 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamery już są na starych masztach. Osobiście myślałem, że na tych nowych jakieś drogowskazy zawieszą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 11, 2011 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolzet napisał:
Kamery już są na starych masztach. Osobiście myślałem, że na tych nowych jakieś drogowskazy zawieszą.

Nie na wszystkich starych są, słupy wyglądają jak pod sygnalizację świetną, ale zapewne będą tam kamery lub coś w tym, stylu
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Verbatig



Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 215
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 11, 2011 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzieś ostatnio jechałem chyba opole albo strzelce opolskie mają właśnie wyświetlacze z czasem jaki pozostał do zmiany z zielonego na czerwone- także super sprawa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Sob Cze 11, 2011 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Verbatig napisał:
gdzieś ostatnio jechałem chyba opole albo strzelce opolskie mają właśnie wyświetlacze z czasem jaki pozostał do zmiany z zielonego na czerwone- także super sprawa

i z czerwonego na zielone
Widziałem to jadąc kiedyś przez Opole Thumbsup
Czy zastosowanie "stopera" zmiany świateł to jest dobre rozwiązanie ?
Dobre będzie napewno dla Pań które będą wiedziały ile mają czasu na wizytę w torebce i pomalowanie się.
Bo szczerze to nie widzę innego sensu montowania tych urządzeń.
Ma to pomóc w upłynieniu ruchu? kto ma zawalić start sprzed świateł to i tak go zawali
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 11, 2011 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to dobre o tyle, że jedziesz sobie, jest zielone i widzisz, że masz jeszcze 20 sekund Smile więc nie musisz się stresować, że nie zdążysz Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Nie Cze 12, 2011 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Verbatig napisał:
gdzieś ostatnio jechałem chyba opole albo strzelce opolskie mają właśnie wyświetlacze z czasem jaki pozostał do zmiany z zielonego na czerwone- także super sprawa


W Opolu to jest. Świetna sprawa. Montuje się równiez liczniki dla pieszych. Korzystam z tych liczników codziennie i to jest bardzo dobre rozwiązanie.
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maver



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 380
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 15, 2011 12:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo widzisz czerwone ale powiedzmy 2 sekundy do końca więc nie musisz nawet zwalniać, rewelacyjne rozwiązanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka