Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wyburzanie cegielni
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Pią Cze 10, 2011 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę Ci załatwić Mr. Green
Jak ktoś tam piję piwko czy coś to może to przeszkadzać ewentualnie właścicielowi, ale Tobie nie wiem dlaczego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Cze 10, 2011 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolzet napisał:
Mogę Ci załatwić Mr. Green
Jak ktoś tam piję piwko czy coś to może to przeszkadzać ewentualnie właścicielowi, ale Tobie nie wiem dlaczego.

Ty nie bądź taki do przodu bo cię z tyłu braknie. Ustawa o wychowaniu w trzeźwości obowiązuje chyba wszystkich nawet ich. I widać właścicielowi przeszkadzało skoro to rozbiera.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MRUCZanka



Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Knurów/Koszęcin

PostWysłany: Pią Cze 10, 2011 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurka, szkoda... Sad Przyjadę do domu po dość długiej nieobecności i zniknie mi z oczu taki charakterystyczny punkt.... Całe szczęście, że jest net i to nasze forum, to nie przeżyję szoku kulturowego jak to zobaczę na własne oczy Wink
Czy mogłabym kogoś prosić o zeskanowanie tego artykułu z PL? Nie mam możliwości kupienia, a chętnie bym poczytała.... Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Pią Cze 10, 2011 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Płakać po starej ruinie? Wyburzyć dziadostwo jak najszybciej !!!
1/4 Knurowa jest do zrównania z ziemią bo straszy jak ten komin cegielni
ktoś w tym widzi dzieło architektoniczne, nazywa dziedzictwem ;/ lol to niech zwolennicy utrzymują te Knurowskie ruiny w należytym stanie
Patrząc takim tokiem myślenia to powinniśmy dalej w jaskiniach mieszkać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Matiz



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 195
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Cze 11, 2011 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i komin został zrównany z dachem budynków Smile teraz resztę niech sprzątają !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Cze 13, 2011 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem










_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
moron



Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 141
Skąd: produkt miastopodobny

PostWysłany: Pon Cze 13, 2011 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bartosz-ko napisał:
Jeśli to prawda, to bardzo dobrze. Komu byłoby tam szkoda jakiejś cegielni z 1904r. Fajnie, że będą kolejne sklepy i z pewnością parking z kostki w miejscu Machoczka. Takich miejsc mi strasznie brakuje w mieście. Dancing

Jeden z celniejszych komentarzy jakie zdarzyło mi się na tym forum przeczytać.

Balbina napisał:
Jeśli o mnie chodzi to dobrze że zlikwidują ten zakątek menelostwa. Sam komin ta pół biedy ale te stare zabudowania to wszak było miejsce urzędowania miejscowych meneli.

Sądzę że w następnej kolejności wyburzyć należy większość polskich dworców kolejowych.

Pozdrawiam.
_________________
I didn't expect the Spanish Inquisition.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Cze 14, 2011 12:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo szkoda tej cegielni. Może właściciel własnymi siłami nie umiał wycisnąć z niej grosza a rozparcelowanie gruntu pod blaszaki na pewno mu się opłaci. Ale dla miasta ta budowla mogła mieć wielkie znaczenie, bo był to zabytek techniki (jestem świeżo pod wrażeniem Industriady w sobotę, kto był, ten wie, jaki potencjał turystyczny i finansowy ma ten industrial odpowiednio potraktowany. Np. w Chorzowie w pokopalnianych budach pod szybem Prezydent działa pensjonat i SPA, w Zabrzu kasa przyrasta na trzech starociach Guido, Maciej i Luiza a za rok wykombinują sztolnię i będzie to hit i żyła złota). Takie zabytki mają tak wiele drzemiącej potencjalnej "wartości dodanej" i taką siłę miastotwórczą, że żadna hurtownia i hipermarket nie mogą nawet pomarzyć o tym. Ale żeby to rozumieć i zobaczyć w zabytku forsę i rozwój okolicy, trwały a nie doraźny przyrost obrotów i miejsc pracya, trzeba wystawić choć na chwilę łeb poza znacznie-więcej-niż-miasto i zapomnieć o standardach myślowych pokutujących na dworze tutejszego kacyka. Drugiej takiej cegielni już nigdy nie będzie. A jednakowe hurtownie i magazyny mogą powstać wszędzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Cze 14, 2011 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówiło się o sali restauracyjnej w budynku cegielni. Widać coś nie wyszło. Fajnie się rozmyśla na temat inwestycji nie-swoimi-pieniędzmi. Secundo, myslisz że skansen GUIDO i LUIZA został sfinansowany z prywatnych pieniędzy. Naprawdę myślicie że do tego zabytku-cegielni waliłyby wycieczki i płaciły za bilet aby go obejrzeć. Wydaje mi się, że jak już to lepiej włożyć kasę w odrestaurowanie budynków Starej Kolonii. To naprawdę jest zabytek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Cze 14, 2011 11:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co miasto robi z Kolonią III akurat widać, niedługo podzieli los cegielni. A pieniądze 1. jeśli miejskie, to i moje (więc mogę porozmyślać) 2. wcale nie są najważniejsze (bo sukces takich przedsięwzięć zależy zawsze najpierw od ludzi-pasjonatów).
I myślę, że właśnie Guido i Luiza zostały de facto sfinansowane z prywatnych pieniędzy, bo ludzie prywatnie, po godzinach, nie licząc własnych wydatków poświęcali się dla tych pomysłów, kiedy nie było grosza i trwało to co najmniej kilkanaście lat, zanim Zabrze, województwo i branża górnicza zrozumiały, że warto wejść do interesu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Sro Cze 15, 2011 7:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Co miasto robi z Kolonią III akurat widać, niedługo podzieli los cegielni.


Robi miejsce pod TBS-y ?
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 15, 2011 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lucjanszolajski napisał:
secundo napisał:
Co miasto robi z Kolonią III akurat widać, niedługo podzieli los cegielni.


Robi miejsce pod TBS-y ?


III Kolonii akurat bardzo szkoda. Gdyby te budynki odnowić, polikwidowac komórki, była by pięka wiozytówka przy wjeździe z A1.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Sro Cze 15, 2011 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balbina napisał:
lucjanszolajski napisał:
secundo napisał:
Co miasto robi z Kolonią III akurat widać, niedługo podzieli los cegielni.


Robi miejsce pod TBS-y ?


III Kolonii akurat bardzo szkoda. Gdyby te budynki odnowić, polikwidowac komórki, była by pięka wiozytówka przy wjeździe z A1.
A dla czego polikwidować komórki???te przybudówki (komórki)należą do tych budynków!a nawet w szczególności je wyróżniają!tak że albo zburzyć wszystko(i tu jest konserwator zabytków)albo nic.
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 15, 2011 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budynki sa perełką, naprawdę. Ale te komórki no nie wiem. Niech sobie są z tyłu a nie na widoku. Nie mówię o tych murowanych tylko o tych chlewikach na króliki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Sro Cze 15, 2011 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Balbina napisał:
Budynki sa perełką, naprawdę. Ale te komórki no nie wiem. Niech sobie są z tyłu a nie na widoku. Nie mówię o tych murowanych tylko o tych chlewikach na króliki.
BALBINA te komórki (chlewiki)należą do familoków a w chlewikach to się choduje świnie natomiast króliki się trzyma w króliczokach.
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka