Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Aparat fotograficzny - jaki wybrać?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 5:31 pm    Temat postu: Aparat fotograficzny - jaki wybrać? Odpowiedz z cytatem

Niestety, mój dotychczasowy aparat zakończył żywot i muszę kupić nowy.
Jeżeli ktoś się na tym zna, to proszę o podpowiedź jaki model wybrać.
Właściwie są tylko trzy kryteria:
a) cena Mr. Green
b) wielkość (kompakt)
c) dobre zdjęcia wewnątrz pomieszczeń.

Miałem Olympusa i był nieporównanie lepszy od Kodaka, ale gorszy od Sony (to oczywiście modele sprzed 6 lat). Czy nadal Sony jest w swojej klasie cenowej liderem?
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
R.



Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 82

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podstawowe pytanie ile chcesz wydać? Albo przynajmniej jakiś przedział cenowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Im mniej tym lepiej. Nie więcej jak pińcet. To ma być amatorski aparat, a nie żadna lustrzanka. Brałem nawet pod uwagę low-end typu Olympus X-44, bo chyba nie robi gorszych zdjęć niż mój stary. Tylko interesuje mnie ta mozliwość robienia jasnych i wyraźnych zdjęć w pomieszczeniach.
_________________
Śląsk dawał Warszawie miliony ton węgla, w zamian za to Warszawa brała od Śląska miliony ton stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jojo



Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 81

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę porywasz się "z motyką na słońce"
Dlaczego nie szukasz na forach typowo fotograficznych? Tam masz kopalnię wiedzy. Jak znam życie to tu usłyszysz kup taki bo ja mam taki. Tym bardziej że wnioskuję że jakimś fachowcem od fotografowania nie jesteś. Bo co to znaczy "żeby robił dobre zdjęcia w pomieszczeniach". Każdy robi tylko trzeba umieć to zrobić. Niestety ale wiedza to pierwsze a aparat to dopiero drugie. Ja osobiście używam dwóch aparatów lustrzankę i kompakt. Nawet nie będę wspominała że lustrzanka deklasuje kompakta. Ale mając odpowiedni zasób wiedzy i kompaktem można coś fajnego zrobić. Niestety wielokrotnie to loteria. Co któreś wyjdzie.
Jeżeli mogę Ja coś doradzić, to idź do porządnego sklepu, wypytaj sprzedawcę (spróbuj Go wyczuć, czy jest wiarygodny) czym różni się ten od tamtego. Jeżeli jeszcze mogę coś poradzić to nie sugeruj się nazwą firmy. Siła marki czasami jest niewyobrażalna. Sam już wspominasz o Sony o których ja słyszałem tylko złe opinie. Podkreślam słyszałem nie czytałem. Nigdy nie wiesz kto i dlaczego tak wspaniale pisze o jakiejś marce.
Na koniec jeden konkretny przykład. Kupiłem kompakt Nikona. Myślę sobie marka dobra to i aparat będzie dobry. Pech chciał że wpadł mi w piasek i zablokowało obiektyw. Mimo to zaniosłem do sklepu bo był na gwarancji. Na szczęście uznali mi nie dlatego że coś się zepsuło tylko cała partia tego modelu była trefna. Sprzedawca zaproponował mi zakup innego. Zacząłem z nim rozmawiać i tak po ludzku powiedział mi, że ten Nikon był najgorszym aparatem firmowanym tylko przez firmę. Należał do tzw najniższej półki. Zaproponował mi Samsunga, przekonując, że ten model należy do półki już wyższej i wart jest tych pieniędzy mimo iż firma nie należy do jakichś tam potentatów. Póki co jestem z niego zadowolony ale swoje wady też ma. Celowo nie podaję Ci nazwy modelu.
Obczytaj się najpierw, wypytaj sprzedawcę i sam podejmij decyzję. Co najwyżej pytaj o to czego nie rozumiesz lub nie jesteś przekonany czy masz wątpliwości. Tyle rady od fotografa amatora z długim stażem fotografowania. Jakby co zawsze mogę spróbować trochę podpowiedzieć czy doradzić. Za Ciebie jednak decyzji nie podejmę.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
CryForTheMoon



Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 185

PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcesz mieć dobre zdjęcia w pomieszczeniach kup statyw naprawdę działa, a co do aparatów to poczytaj testy np tu http://www.optyczne.pl/3.2-Test-Kompakt_pod_choink%C4%99_2009_Canon_PowerShot_A1100_IS.html
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie znam sie na kompaktach, zreszta na lustrach tez juz stracilem rachubę... ale jak chcesz w pomieszczeniach robic foty kompaktem to kup sobie statyw, ewentualnie monopad, przydalby sie takze kompakt z gniazdem na zamontowanie zewnetrznej dowolnej lampy blyskowej- a te sa ostatnio tanie.
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sebfoto



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 38
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Cze 04, 2011 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
Im mniej tym lepiej. Nie więcej jak pińcet. To ma być amatorski aparat, a nie żadna lustrzanka. Brałem nawet pod uwagę low-end typu Olympus X-44, bo chyba nie robi gorszych zdjęć niż mój stary. Tylko interesuje mnie ta mozliwość robienia jasnych i wyraźnych zdjęć w pomieszczeniach.


Jasne i wyraźne zdjęcia w pomieszczeniach i low end, to średni pomysł.
Tak czy inaczej, dobre rezultaty przyniesie korpus z możliwością manualnego ustawiania czasów, niskie iso, jak i wcześniej wspomniany statyw.
Może jednak będzie taniej wynająć profesjonalistę do tego typu zadań?
Zdjęcia pomieszczeń mogą wydawać się banalnym tematem, aczkolwiek jeśli chcesz uzyskać świetną jakość oraz doskonałe odwzorowanie barw i detali, niestety z kompaktem tego nie załatwisz. Ewentualnie zainwestuj w profesjonalne oświetlenie, aczkolwiek to kolejne 'kosmiczne' koszty w kontekście kompaktu low-end.
_________________
Fotoreportaże, fotografia katalogowa i inne. www.sebfoto.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkopuje ! Smile

Mam zamiar nabyć Nikona D3100, może ktoś coś powiedzieć o lustrzankach w szczególności Nikona ? O tym jak się robi zdjęcia, może o inny lustrzankach (polecanych) ? Ogólnie o tym czy lustro to dobry pomysł !
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andriu



Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 97

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam zagłębić się tu:
http://nikoniarze.pl
I sprawdzić różnice pomiędzy D3100 a D5100
No i oczywiście body to jedno a obiektyw tez ważna rzecz..

Pozdrawiam....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeGolas



Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 49

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lucjanszolajski napisał:
Odkopuje ! Smile

Mam zamiar nabyć Nikona D3100, może ktoś coś powiedzieć o lustrzankach w szczególności Nikona ? O tym jak się robi zdjęcia, może o inny lustrzankach (polecanych) ? Ogólnie o tym czy lustro to dobry pomysł !


Sam mam D3100,zdjęcia dość dobrze robi.
Przy RAW matryca sie szybko nagrzewa.
Oczywiście ważny jest obiektyw - ja osobiscie kitowego - 18-55VR i telezooma Tamron SP 70-300 mm f/4-5.6 Di VC USD


Minus jest taki, że nie ma AF w body ( jest w obiektywach)

Przykłdowe fotki: www.legolasik.flog.pl
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.

Kurt Cobain
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
loki997



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 62
Skąd: inąd :)

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja posiadam D70s, obiektyw sigma 18-200 jestem zadowolony ze zdjęć ,wytrzymałości baterii dobrego wykonania obudowy itp ogólnie polecam tez ten obiektyw bo na tyle szeroki kąt że możesz spokojnie robić fotki w domu a i w plenerze daje radę.
Dlatego taki wybór obiektywu bo jak jadę na rower w góry to waga i ilość miejsca ile zajmuje kilka obiektywów trochę przeszkadza Smile
To jest moje pierwsze lustro więc nie mam porównania do innych modeli nikona ( nie licząc d40 szwagra ale to tak kilka fotek w ramach ciekawostki trzymania,szybkości ostrzenia obiektywu itp więc się nie wypowiem ) oraz systemów konkurencji.
_________________
sycko jest proste, ino góry som krziwe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sebfoto



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 38
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Kwi 02, 2013 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lucjanszolajski napisał:
Odkopuje ! Smile

Mam zamiar nabyć Nikona D3100, może ktoś coś powiedzieć o lustrzankach w szczególności Nikona ? O tym jak się robi zdjęcia, może o inny lustrzankach (polecanych) ? Ogólnie o tym czy lustro to dobry pomysł !


Puszka to nie wszystko. Przede wszystkim zastanów się ile chcesz wydać na dobry obiektyw. Jakiego rodzaju zdjęcia chcesz robić?
Może wystarczy kompakt zamiast lustrzanki?
_________________
Fotoreportaże, fotografia katalogowa i inne. www.sebfoto.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Wto Kwi 02, 2013 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sebfoto napisał:
lucjanszolajski napisał:
Odkopuje ! Smile

Mam zamiar nabyć Nikona D3100, może ktoś coś powiedzieć o lustrzankach w szczególności Nikona ? O tym jak się robi zdjęcia, może o inny lustrzankach (polecanych) ? Ogólnie o tym czy lustro to dobry pomysł !


Puszka to nie wszystko. Przede wszystkim zastanów się ile chcesz wydać na dobry obiektyw. Jakiego rodzaju zdjęcia chcesz robić?
Może wystarczy kompakt zamiast lustrzanki?

D3100 już w domu Smile

Zrobiłem rachunek sumienia i wyszło że lustrzanka będzie lepszym wyborem niż kompakt czy hybryda.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manfred



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 458
Skąd: tak śmierdzi?

PostWysłany: Wto Kwi 02, 2013 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tam Smile dobra hybryda nie jest zła Smile
a jak ogarniasz to i kompaktem zrobisz porządne zdjęcia Smile

Ja póki co korzystam z kompaktu sony dsc-s2000.

Ale od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie lustro. Z tym, że ja bardziej kieruję się ku CANONowi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ami



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 677

PostWysłany: Wto Kwi 02, 2013 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim kupisz lustrzankę...



Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka