Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chodnik/ścieżka rowerowa do Bojkowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abc



Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 201

PostWysłany: Sro Paź 16, 2013 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja się zastanawiam nad wiedzą naszych kierowców zwłaszcza autobusów którzy trąbią na mnie, mrugają światłami, stukają się w czoło kiedy jadę w kierunku Gliwic nie korzystając ze ścieki bo Prawo drogowe (w myśl art 33) nie nakazuje mi z niej korzystać. Niemal codziennie jeżdżę do Gliwic rowerem i jak już wspomniałem nie korzystam z ścieżki bo mając ją po lewej stronie jest to utrudnione. Nie ma znaków P.D. wyraźnie wypowiada się na ten temat ale cóż pewnie nie jedne k... h.. usłyszę od mądrzejszych. Wczoraj autobus tak mnie wystraszył (klaksonem) że aż "spadłem" na pobocze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
quba



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 115

PostWysłany: Sro Paź 16, 2013 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ścieżka rowerowa powstała po to by poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na tym odcinku drogi. Twój wybór (puki nie ma znaku zakazu ruchu rowerów) z jakiej trasy będziesz korzystać ale chyba lepiej trochę nadłożyć i jechać bezpieczniej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
subim



Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 115
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 16, 2013 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukas2401 napisał:
22.09.2013

1. Pasy nie pomalowane


c.d.n.


chyba powinno się stworzyć odrębny wątek pt. "Knurowskie niedoróbki" i pokazywać to, co się zaczęło i jakoś nie potrafi się ostatecznie zakończyć ... może ktoś zacząłby reagować i np. dokończył w końcu malowania na jezdni na Szpitalnej za zjazdem na ogródki działkowe, a wjazdem do Tesco, zamontowanie barierek na kolejnych skrzyżowaniach 1 Maja takich jak przy 777 itd.
_________________
- Poruczniku Drebin, czy pan wie, że miasto opanowały pawiany???
- To chyba wina wyborców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Sro Paź 16, 2013 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

abc napisał:
A ja się zastanawiam nad wiedzą naszych kierowców zwłaszcza autobusów którzy trąbią na mnie, mrugają światłami, stukają się w czoło kiedy jadę w kierunku Gliwic nie korzystając ze ścieki bo Prawo drogowe (w myśl art 33) nie nakazuje mi z niej korzystać. Niemal codziennie jeżdżę do Gliwic rowerem i jak już wspomniałem nie korzystam z ścieżki bo mając ją po lewej stronie jest to utrudnione. Nie ma znaków P.D. wyraźnie wypowiada się na ten temat ale cóż pewnie nie jedne k... h.. usłyszę od mądrzejszych. Wczoraj autobus tak mnie wystraszył (klaksonem) że aż "spadłem" na pobocze.


abc napisał:


PostWysłany: Pon Kwi 15, 2013 6:32 pm Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Każdy ma prawo do swojej opinii ARC, tylko po co to biadolenie i płakanie na kolejnym który... Powtarzam raz jeszcze chce się zabić ależ bardzo proszę tylko dlaczego KTOŚ w tym wszystkim ma jeszcze ucierpieć ???
Do czego zmierzamy? że już nawet chodnikiem strach iść. To jest główny problem nie idiota który śmierć goni, wcześniej czy później dogoni..


Takie małe porównanie: obie wypowiedzi tyczą się jednośladów tylko z innego punktu widzenia.
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Paź 16, 2013 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@subim
Pasy już są pomalowane Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 18, 2013 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

abc napisał:
Niemal codziennie jeżdżę do Gliwic rowerem i jak już wspomniałem nie korzystam z ścieżki bo mając ją po lewej stronie jest to utrudnione. Nie ma znaków P.D. wyraźnie wypowiada się na ten temat ale cóż pewnie nie jedne k... h.. usłyszę od mądrzejszych. Wczoraj autobus tak mnie wystraszył (klaksonem) że aż "spadłem" na pobocze.


ja nie trąbie i nie mam zamiaru upominać idiotów, którzy z pozornej oszczędności czasu wybierają ulicę, zamiast drogi rowerowej, a tłumaczenie, że nie ma jeszcze odpowiedniego znaku drogowego, to już zupełnie szczyt głupoty
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wilq



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 381
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 18, 2013 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

abc napisał:
A ja się zastanawiam nad wiedzą naszych kierowców zwłaszcza autobusów którzy trąbią na mnie, mrugają światłami, stukają się w czoło kiedy jadę w kierunku Gliwic nie korzystając ze ścieki bo Prawo drogowe (w myśl art 33) nie nakazuje mi z niej korzystać. Niemal codziennie jeżdżę do Gliwic rowerem i jak już wspomniałem nie korzystam z ścieżki bo mając ją po lewej stronie jest to utrudnione. Nie ma znaków P.D. wyraźnie wypowiada się na ten temat ale cóż pewnie nie jedne k... h.. usłyszę od mądrzejszych. Wczoraj autobus tak mnie wystraszył (klaksonem) że aż "spadłem" na pobocze.

Jestem pod wrażeniem Twojej lekkomyślności, ścieżka była budowana po to, aby można było przejechać do Bojkowa bez korzystania z ul. Knurowskiej - bezpiecznie. Wielkie utrudnienie, bo trzeba przejechać na drugą stronę ulicy... Brick wall Zapewne wkrótce postawią na Knurowskiej znak zakazu wjazdu rowerów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 18, 2013 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieć ścieżkę i jechać po ulicy, tylko dlatego, że nie ma znaku, brawo Wink pojedź też czołgiem, bo też nie ma znaku zakazu Thumbsup
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 18, 2013 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

abc napisał:
Niemal codziennie jeżdżę do Gliwic rowerem i jak już wspomniałem nie korzystam z ścieżki bo mając ją po lewej stronie jest to utrudnione.
Jeśli mogę zapytać, w czym jest to utrudnione? Chyba jedynie w tym że nikt Ci nie wjedzie w du..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 18, 2013 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może się mylę, ale wydaje mi się że ścieżka rowerowa do Bojkowa ciągnie się ul. 1-go Maja od Wilsona lub Kosmonautów od Szpitalnej. Na całej długości tych ulic nie powinno być roweru. Skąd więc nagle objawia się rower na Knurowskiej ? - chyba specjalne przeskakuje ze ścieżek na prawo. Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
abc



Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 201

PostWysłany: Pią Paź 18, 2013 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Źródło http://www.miastadlarowerow.pl/index_poradnik.php?dzial=3&kat=9&art=4

wyrywki

Z wielu stron słychać głosy, że miejsce rowerzysty „nie jest na jezdni”. To nieprawda. Rowerzysta jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu i zwykle ma prawo jechać jezdnią. Słyszy się też, że rowerzysta ma „obowiązek korzystać ze ścieżki rowerowej”. To tylko część prawdy. Przepis ustawy mówi o tym obowiązku warunkowo – „jeśli jest ona wyznaczona dla kierunku w którym rowerzysta jedzie lub zamierza skręcić”. To znaczy, że droga (lub pas ruchu) dla rowerów musi być wyznaczona po prawej stronie jezdni, aby rowerzysta miał obowiązek z niej korzystać.


Gdyby rowerzysta miał obowiązek korzystać z drogi dla rowerów znajdującej się po lewej stronie jezdni, to oznaczałoby to konieczność skrętu w lewo czyli przecięcia osi jezdni i zajechania drogi znacznie szybciej jadącym samochodom. Tymczasem skręt w lewo w połączeniu z nieprawidłową zmianą pasa ruchu jest drugą najczęstszą przyczyną wypadków powodowanych przez rowerzystów. W 2011 roku z powodu nieprawidłowo wykonanego skretu w lewo lub zmiany pasa ruchu - 20% takich wypadków - zginęło aż 47 rowerzystów, czyli ponad 30% ofiar śmiertelnych wypadków, które spowodował sam rowerzysta.

Jeśli droga dla rowerów lub rowerów i pieszych jest wyznaczona znakiem nakazu umieszczonym po lewej stronie jezdni, to o ile po prawej stronie nie ma znaku „zakaz ruchu rowerów”, rowerzysta może jechać jezdnią. Jeśli po prawej stronie znajduje się nieprawidłowo oznaczona droga dla rowerów lub rowerów i pieszych (nie ma znaków nakazu, pionowych), to rowerzysta również nie ma obowiązku z niej korzystać.

Tyle od mnie w odpowiedzi na wasze "pieprzenia", chociaż nie , jeszcze jedno i jeszcze raz Rowerzysta jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu


Jezdnia też nie jest miejscem dla pieszych. Tyle że...

Z przepisów prawnych wynika, że kolumna pieszych składająca się z osób powyżej 10 roku życia, może poruszać się tylko prawą stroną jezdni.
Źródło http://www.arslege.pl/prawo-o-ruchu-drogowym/k168

Tych też nazwiecie idiotami, głupkami itd ???

Pozdrawiam "mądrzejszych ode mnie" i życzę smacznego "przy zjadaniu mojego rozumu".


Ostatnio zmieniony przez abc dnia Pią Paź 18, 2013 6:05 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Paź 18, 2013 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

abc napisał:

Tych 10-iu też nazwiecie idiotami, głupkami itd ?
Jeśli pojadą Knurowską zamiast ścieżki to tak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonku



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 935
Skąd: Knurów City

PostWysłany: Pią Paź 18, 2013 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@abc, ale dlaczego ze zwykłej ludzkiej życzliwości nie możesz jechać ścieżką rowerową ? Wyprzedzanie jest jakby nie było trudnym manewrem więc po co zmuszać kierowców do tego, oraz narażać własne życie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
abc



Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 201

PostWysłany: Pią Paź 18, 2013 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre pytanie, tylko zadaj je kierowcom dlaczego czują się Panami na drodze a rowerzystów mają za nic.
Celowo wspomniałem o pieszych na drodze.
Miałem kiedyś okazję iść w pielgrzymce czyli w myśl Prawa o Ruchu Drogowym byliśmy kolumną pieszych i byłem tzw porządkowym czy też kierującym ruchem. Nie wszystko da się zacytować co słyszałem od przejeżdżających. Najłagodniejsze to "do lasu łazić"
Inaczej mnie oceniono na tym forum?
Zrobili ścieżkę i co ... "spadaj na ścieżkę" i mam się podporządkować bo ktoś tak sobie chce??? Prawo mi tego nie nakazuje wręcz przeciwnie zezwala. Jakoś przed dłuższy czas ścieżki nie było i było. Nie słyszałem żeby jakiegoś rowerzystę potrącono.
Po drugie - wytłuściłem to. Zmuszony jestem dwa razy przecinać drogę żeby wjechać i zjechać na ścieżkę. Nie będę karku nadstawiał.
Żeby nie było jadąc od Gliwic jadę ścieżką bo jest wygodniej ale ... mam ją po prawej ręce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rss20



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 544

PostWysłany: Pią Paź 18, 2013 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

abc, fakt moze i prawo nie zmusza cie do korzystania ze sciezki i zezwala na poruszania sie droga. jednak czasem tak bywa, ze prawo prawem a twoj wlasny rozum, rozsadek i instynkt samozachowawczy powinien wziac gore i pokierowac na ta okropna i nielubiana sciezke. nie dla mnie, balbiny czy knurowianina. nawet nie dla kierowcow aut zeby bylo im latwiej. po prostu przewidujacy czlowiek tak wlasnie by zrobil, bo zawsze sie moze znalezc ktos kto nie zachowa ostroznosci i cie przybierze.

wtedy znowu bedziesz plakal, jaka to niedobra sluzba zdrowia jest
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka