Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stowarzyszenie - pomoc dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bertrand



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 11

PostWysłany: Sob Sty 15, 2011 3:07 pm    Temat postu: Stowarzyszenie - pomoc dla rodziców dzieci niepełnosprawnych Odpowiedz z cytatem

Witam, zacznę od tego że jestem mamą niepełnosprawnego dziecka i pragnę coś zrobić wiecej w kierunku pomocy takim własnie dzieciom. Wiem, że w rehabilitacji naszych dzieci to najwięcej musimy zdziałać sami my - rodzice, że nikt nam nie podsunie pomysłu w jaki sposób z nimi pracować, gdzie się udać aby nam pomogli - jedyne co mamy do pomocy to internet. Wiem, że samemu trudno przebić się w pozyskaniu pomocy w jakiejkolwiek sprawie a pomocy potrzebuje każda osoba niepełnosprawna. Dlatego pragnę założyć stowarzyszenie działające na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Nie ma w Knurowie jednego miejsca (widocznego), w którym prowadzilo by się rehabilitację naszych pociech - dlatego celem tego stowarzyszenia było by własnie m.in. pozyskanie z miasta takiego 'centrum rehabilitacji'. To my - rodzice wiemy co jest dobre dla naszych dzieci - jakich potrzebują bodźców, jakiej rehabilitacji, jednak trudno nam jej szukać - zwłaszcza że w Knurowie jej prawie brak.
Dużo mogła bym pisać, zagadała bym was ... Smile
Piszę jednak ten watek aby zgromadzić nas rodziców i spróbowac nas objąć stowarzyszeniem, w którym mogli byśmy działać dla naszych dzieci, dla innych maleńkich potrzebujących pomocy, abyśmy wszysycy mieli wizję przyszłości tych, którym nikt jej nie daje. Może którys Radny lub przedstawiciel Władzy Lokalnej pomoże nam w utworzeniu stowarzyszenia - aby było ono wizytówką naszej Gminy, bo przecież w naszej Gminie też są dzieci i mlodzież niepełnosprawna, która też jest przyszlością i wizytówką standardów społeczności europejskiej.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany założeniem - pomoca w założeniu stowarzyszenia proszę o kontakt tu na forum lub na skrzynkę: nasze_stowarzyszenie@interia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
ala



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 1102

PostWysłany: Sob Sty 15, 2011 6:13 pm    Temat postu: Re: Stowarzyszenie - pomoc dla rodziców dzieci niepełnospraw Odpowiedz z cytatem

Bertrand napisał:
Witam, zacznę od tego że jestem mamą niepełnosprawnego dziecka i pragnę coś zrobić wiecej w kierunku pomocy takim własnie dzieciom. (...)
Wiem, że samemu trudno przebić się w pozyskaniu pomocy w jakiejkolwiek sprawie a pomocy potrzebuje każda osoba niepełnosprawna. Dlatego pragnę założyć stowarzyszenie działające na rzecz dzieci niepełnosprawnych. (...)
Piszę jednak ten watek aby zgromadzić nas rodziców i spróbowac nas objąć stowarzyszeniem, w którym mogli byśmy działać dla naszych dzieci, dla innych maleńkich potrzebujących pomocy, abyśmy wszysycy mieli wizję przyszłości tych, którym nikt jej nie daje. Może którys Radny lub przedstawiciel Władzy Lokalnej pomoże nam w utworzeniu stowarzyszenia - aby było ono wizytówką naszej Gminy, bo przecież w naszej Gminie też są dzieci i mlodzież niepełnosprawna, która też jest przyszlością i wizytówką standardów społeczności europejskiej.


Chwila z google i jest rozwiązanie (częściowe):
Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Knurowie
http://www.stowarzyszenie.knurow.pl/
_________________
Jeśli nie rozumiesz treści tego postu, to znaczy nie jesteś adresatem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bertrand



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 11

PostWysłany: Sob Sty 15, 2011 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, jest to stowarzyszenie ale jak zobaczycie na zakladkę gdzie działa i dla kogo to zauważycie, że jest to głównie stowarzyszenie gromadzące osoby dorosłe i z tego co zauważyłem, działalność swoją zaczyna stopniowo przenosić do Gierałtowic (siedziba w Knurowie ale coraz więcej działają na Gierałtowicach). Wiem to, bo trochę znam też to stowarzyszenie - bo próbowałem coś z nimi zrobić dla dzieci ale niestety okazało się, że tam są osoby dorosłe a dzieci jakimś dziwnym trafem nie trafiają do nich - a nie wierzę, że nie ma niepełnosprawnych dzieci w Knurowie.

To jest stowarzyszenie głównie dla dorosłych - ja szukam możliwości zgrupowania dzieci niepełnosprawnych z Knurowa w stowarzyszenie. Pomóżcie nam się zebrać, pomóżcie nam - pokierujcie jak możemy to zrobić - aby niepełnosprawne dzieci z Knurowa mogły mieć jak najwięcej rehabilitacji i możliwości integracji Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zdzichu_Klucznik



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 70

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 12:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bertrand - najpierw piszesz, że jesteś mamą, a w drugim wpisie piszesz, że... "zauważyłeś".
Coś tu nie gra. Jesteś mężczyzną, czy kobietą?
Chcesz założyć stowarzyszenie? Wpisz w google hasło: "jak założyć stowarzyszenie" i znajdziesz wyczerpujące odpowiedzi.
I kolejna sprawa. Mam siostrzenicę w Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Knurowie. Siostrzenica jest nieletnia i ma tam sporo rówieśników. Byłem z nią też raz na łowieniu ryb na Moczurach i było tam więcej dzieci niż dorosłych... I z tego co opowiada mi szwagierka, mama, to stowarzyszenie pani Krawczyk gromadzi całe rodziny tych, których członków dotknął los.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bertrand



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 11

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra, nie chciałem pisać o stowarzyszeniu knurowskim, bo uważam że dużo zdziałali i należy im się podziękowanie za to co zrobili ale faktem jest że teraz nie ma tam nic w zakresie rehabilitacji dzieci. Owszem na dzień dziecka mają zawody wędkarskie, ktoś powie że mają zajęcia teartalne - mają, ale nie można mówić o rehabilitacji tą formą gdy w zajęciach biorą udział 6 letnie dzieci i 24 letnia młodzież. Dla jednych wiersz Wisławy Szymborskiej to odpowiednia forma dla dzieci to za trudne - to nie jest rehabilitacja. Kolejna rzecz, czy pierwsza z brzegu osoba wie gdzie jest siedziba, gdzie iść po pomoc gdy będzie jej potrzebować - aby ktoś ją pokierować co i jak robić? Wątpię. A że nie ma tam dzieci na zajęciach to wiem bo na nie chodziłem, na wszystkie aby zobaczyć czy może gdzieś coś. To jest grupa dorosłą. I chwała im za to co robią dla dorosłych ale maluchy też coś potrzebują. Mają teraz projekt realizowany własnie dla dorosłych. Do teatru czy na wycieczki jadą też i dzieci (kilkoro) ale zajęcia i rehabilitacja jest dostosowana do poziomu dorosłych. Ale jeszcze raz piszę - to stowarzyszenie zasługuję na pochwałę a nie na wyliczanie czego nie ma - dlatego nie piszmy o tym stowarzyszeniu.

I tu mi nie chodzi o to jak założyć stowarzyszenie - teoria, bo racja w internecie jest tego dużo, szukam osób które też mają dzieci niepełnosprawne i też szukają dla nich jakiegoś wsparcia, rehabilitacji, pomocy w integracji, osób które wiedzą ja się za to zabrać, od czego zacząć, a nie wskażą mi linka Smile

A racja - Bertrand - jestem facetem ale pierwszy post pisała żona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 332

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy stowarzyszenie powstawało to były tam same dzieci, ale lata lecą.
W czym problem aby utworzyc "oddział " gdzie będzie miejsce dla malych dzieci i zajęcia będą odpowiednie do ich wieku..
Wystarczy porozmawiać z P.Krawczyk
_________________
http://www.garnek.pl/panka
http://forum.polskikurnik.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bertrand



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 11

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mógłby byc i oddział, jednak do tego potrzebne są osoby, które by go tworzyły (podobnie jak nowe stowarzyszenie). Myślę, że najważniejsze jest pokazać, że jest nas więcej - nas, czyli rodziców dzieci i mlodzieży niepełnosprawnej (w wieku szkolnym), nas czyli osób wymagających rehabilitacji i wspomagania. Bo narazie mam wrażenie, że jest nas dokładnie 4 persona (bo tyle znam i wiem, że szukają i potrzebuja pomocy). Z drugiej strony, nie wiem czy p. Krawczyk zgodziła by się na oddział - ale jest to kwestia organizacyjna i do omowienia między zainteresowanymi. Dzieki za podpowiedź - ale czy jest ktoś jeszcze kto szuka takiej formy wspomagania i chciał by sie włączyć ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m@req



Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 49
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Sty 31, 2011 12:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mogę pomóc praktycznymi i bardzo ważnymi informacjami dotyczącymi dzieci urodzonych z rozszczepem wargi i podniebienia.
Informacje te są właściwie pięcioletnim doświadczeniem życiowym.

Pozdrawiam i życzę dużo sił w dalszej pracy nad organizacją takiego PUNKTU.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bertrand



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 11

PostWysłany: Pon Sty 31, 2011 3:16 pm    Temat postu: odpowiedź Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo i zapraszam wszystkich rodziców/opiekunów dzieci niepełnosprawnych do włączenia się do zorganizowania stowarzyszenia dla naszych milusińskich aby pomóc w ich rehabilitacji, nauce, wzrastaniu - pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka