Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Znowu karambol na gliwickim odcinku A4
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Powiat Gliwicki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Wto Sty 04, 2011 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolzet napisał:
Dlatego przy takich warunkach lepiej jechać drogami lokalnymi.


W zimie jednak autostrady i drogi szybkiego ruchu sa w lepszym stanie no chyba ze ktos ma dobre nerwy kupe czasu i lancuchy na kolach !
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Sty 04, 2011 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolzet napisał:
Dlatego przy takich warunkach lepiej jechać drogami lokalnymi.


Nie, wystarczy jechać z głową.
Nie jest dla mnie gańbą jechać choćby 40 w takich warunkach.
Bezmyślność kierowców widzę często choćby na Bojkowskiej; o 1/3 droga węższa po opadach śniegu, ale gdzie tam, zawsze znajdzie się debi*, co musi wyprzedzać i pchać się na trzeciego lub spychać wyprzedzanego na pobocze.
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Sty 05, 2011 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli na jakiejś drodze w jednym miejscu przez miesiąc zderza się ze sobą 90 pojazdów, to ewidentnie występuje tam jakaś groźna pułapka. Kierowcy oczywiście przekraczają dopuszczalną prędkość, ale z drugiej strony autostrada służy do szybkiego poruszania się i ktoś kto nagle zwalnia albo zatrzymuje się (!) na autostradzie stwarza nawet większe zagrożenie niż jadący pow. 150 km/h. Zderzenie z nieruchomą przeszkodą (stojącym pojazdem) nawet przy 40-50 km/h może doprowadzić do tragedii. Tak się stało w karambolu, bo po prostu auta jadące od węzła Bojków przy dobrej widoczności ok. 100 km/h nie mogły zahamować w miejscu. Mnie bulwersuje, że GDDKiA nadal nie chce ustawić tam ostrzeżeń przed mgłą, jest to skandaliczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zygmunt



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 48

PostWysłany: Sro Sty 05, 2011 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapewne autostrada służy do szybkiego poruszania ale nie na śliskiej jezdni i w gęstej mgle, i jak wspomniał mój wcześniejszy poprzednik nie jest gańbą w takich warunkach jechac te 40 km/h.
Nie szkoda mi tych wariatów co sami się rozbijają, bo na głupotę nie ma jeszcze lekarstwa, szkoda mi tylko tych nie winnych co przez nich cierpią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Powiat Gliwicki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka