Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Knurów 1992 roku
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Historia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
m@req



Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 49
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 20, 2010 12:30 pm    Temat postu: Knurów 1992 roku Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
Z uwagi na możliwość dodawania dłuższych filmów na YouTube (od niedawna) postanowiłem umieścić amatorski film o Knurowie, który zrobiłem razem z moim kolegą Zbyszkiem dla pewnej osoby mieszkającej gdzieś w Polsce. To właśnie dla niej jest słyszalny komentarz na żywo, w którym staramy się nieco przybliżyć nasze miasto cieszące się wówczas od niedawna demokracją. Film niestety jest nie najlepszej jakości i na dodatek kręcony przez mega amatorów Smile Nie montowałem go specjalnie, jedynie wyciąłem kilka niepotrzebnych scen "prywatnych" i poprawiłem nieco stabilizację obrazu.
Zapraszam na seans i jestem ciekaw waszych komentarzy...

Pozdrawiam....

http://www.youtube.com/watch?v=4HEdBNDv0j4


Ostatnio zmieniony przez m@req dnia Pon Gru 20, 2010 12:48 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Knurowianin2000



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 1425
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 20, 2010 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetny film i "bzyczek" Smile Natężenie ruchu na głównych ulicach jest takie jak teraz na osiedlowych Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolzet



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1328
Skąd: WPII

PostWysłany: Pon Gru 20, 2010 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widać jeszcze poprlowską biedę. Szok jakie zamiany tutaj zaszły. Najlepsze są parkingi: maluch, maluch, maluch, maluch, maluch, duży fiat, maluch, maluch, maluch, duży fiat Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Pon Gru 20, 2010 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki film to skarb i warto zachować. Jestem wdzięczny że zamieściłeś plik w internecie. Podczas oglądania wynotowałem sobie parę perełek, które warto wspomnieć:

- Czerwone autobusy...
- Stary Knurów (wydaje sie ze wciąż taki sam)
- Kolejki na stacji paliw
- Malunki na blokach przy ul. Kosmonautów..
- Motoryzacja... ;]

18 lat.... Świetna Kronika. Zachęcam do zamieszczania podobnych kronik Smile
_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
deejay turn



Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 550
Skąd: Slonsk !

PostWysłany: Pon Gru 20, 2010 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolzet napisał:
Widać jeszcze poprlowską biedę. Szok jakie zamiany tutaj zaszły. Najlepsze są parkingi: maluch, maluch, maluch, maluch, maluch, duży fiat, maluch, maluch, maluch, duży fiat Mr. Green


I TO BYLO PIEKNE !!! Wink

Polska motoryzacja , duzo mniej aut , wiecej przestrzeni na drogach i bardziej swojski klimat i tez sie zylo Smile
_________________
Śląsk Hajmat Mój.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marok



Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 826

PostWysłany: Pon Gru 20, 2010 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

m@req Applause Applause Applause mistrzostwo świata,pamietom ten Knurów z tamtych ,lat miałem wtedy 16 lat,co mi utkwiło szczególnie pawilon Pan i Pani na miescie,gruba na fochu,no i te czerwone autobusu Super i na kazdym kroku słyszalny odgłos kaszlaka-malucha.
A moze tak wsiadłbys teraz kiedys latem do auta i przejechal przez Knurow identycznie ta sama trasą i zrobić takie KNUROWSKIE VIDEO METAMORFOZY1992-2011,pomysl nad tym .Raz jeszcze gratuluje i dzieki za przywrócenie wspomnień....pozdrawiam marok/concordia1923
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monty



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 90

PostWysłany: Pon Gru 20, 2010 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za superową podróż w czasie!! Ciekawe, na filmie świat z tamtych lat wygląda szaro w porównaniu z chwilą obecną, a gdy wracam do niego wspomnieniami, wcale tak nie jest. Myslę, że w ludziach było to coś, co dodawało życiu barw.
Nie wszystkie budynki są teraz w lepszym stanie, wydaje mi się, że dom kultury znacznie lepiej prezentował się na filmie. Szkoda...
Marok, ja tez pamiętam sklep Pan i Pani, żal mi też tej księgarni która była obok...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m@req



Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 49
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 20, 2010 11:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
O nowej filmowej podróży przez Knurów już myślę od jakiegoś czasu...
Z pewnością zrealizuję ten materiał w 2011 latem. Nie jestem tylko pewien czy będzie to samochód czy spacer. Będzie więcej Knurowa no i w jakości HD oczywiście. A jeśli chodzi o 1992... Czy pamiętacie kiosk-sklep koloru szarego na przeciw wejścia na kopalnię? (jest na filmie) Chodzi mi o FOCH.

Pozdrawiam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marok



Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 826

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

m@req napisał:
Witajcie!
O nowej filmowej podróży przez Knurów już myślę od jakiegoś czasu...
Z pewnością zrealizuję ten materiał w 2011 latem. Nie jestem tylko pewien czy będzie to samochód czy spacer. Będzie więcej Knurowa no i w jakości HD oczywiście. A jeśli chodzi o 1992... Czy pamiętacie kiosk-sklep koloru szarego na przeciw wejścia na kopalnię? (jest na filmie) Chodzi mi o FOCH.

Pozdrawiam...

ten blaszok naprzeciw gruby jest mi szczególnie bliski bo widoczne z boku jest napis DM...a sie nim jest...i te przystanki co 3 osoby usiadły i malo co by sie nie kipnął,a co do Domu kultury ,wiadomo ze byl wtedy piekniejszy.Było moze wtedy szaro ale było fajnie.............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 1:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aż się wierzyć nie chce, że moje miasto tak się zmieniło.
Super wspomnienia z roku, w którym pisałem maturę Smile
Czekam na wycieczkę po Knurowie AD 2011.

Ciekawe, że już wtedy trudno było przejechać przez Sobieskiego. Auta stoją zderzak w zderzak a na dodatek ruch dwustronny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deejay turn



Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 550
Skąd: Slonsk !

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sobieskiego to zawsze byla ciasna ulica ale porownaj se auta teraz a w 1992 na szpitalnej i na kosmonautow.

Wtedy byly pustki teraz jest full.
_________________
Śląsk Hajmat Mój.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ESTEAM



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 202
Skąd: Szczygłowice

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko ładnie pięknie, ale czy ta "piguła" ze Szczecina w końcu zobaczyła Nasz Knurów na żywo ? Pozdrawiam Think
_________________
Think ============"Dodaj trochę jadu do połowicznej prawdy, a będziesz miała prawdę absolutną."============ 2 man down
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbyszgo



Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 285

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Od razu się przyznaję, że kierowcą tego malucha byłem ja, jak też niektóre sceny wraz z słyszalnym komentarzem to mój głos. Coś nas wzięło z Markiem no i zrobiliśmy to co widać. Dobrze że ta kaseta przetrwała tyle lat. Faktem jest że doszła do Szczecina, ale ta osoba nigdy tutaj nie zawitała, chyba... Głównym celem było pokazanie jej naszego miasta. I tak oto przypadek sprawił, że mamy niesamowity dokument sprzed lat. Życzę miłego oglądania i wspominania minionych lat. Potraktujcie to jak prezent na gwiazdkę. Ciekawe co ja dostanę od was...
Pozdrawiam
P.S. Na mnie największe wrażenie zrobiło centrum MERKURY, kiedyś a dziś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycju5z



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 989
Skąd: 50°14'17"N 18°39'7"E

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyszgo napisał:

P.S. Na mnie największe wrażenie zrobiło centrum MERKURY, kiedyś a dziś.

Taaaak. Np Magnolia... ;]

Jaką funkcję pełniło pomieszczenie z kratami obok Magnolii (dziesiaj jest tam sklep z butami i drogeria - chyba).


_________________
http://www.brzezinski.art.pl - Projektowanie graficzne. Tworzenie stron www, grafik, reklam, animacji i fotografii.


Ostatnio zmieniony przez patrycju5z dnia Wto Gru 21, 2010 2:18 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciarki przechodza po plecach jakie to wszystko szare w sumie duzo sie nie zmienilo jest bardziej kolorowo ale klimat ten sam, dobre haslo w filmie " tutaj jest nowe osiedle bardziej kolorowe brazowo-biale" Mr. Green Thumbsup
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Historia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka