Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mało miejsc w złobkach i przedszkolach
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Powazny



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 535

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2008 9:57 pm    Temat postu: Mało miejsc w złobkach i przedszkolach Odpowiedz z cytatem

Witam
Swego czasu polikwidowana troche miejsc dla Naszych pociech (przedszkol)
Czy nie uwazacie ,ze teraz jest problem z tym ? Ze za malo miejsc jest w przedszkolach dla dzieci ?
Czesto kryterium jest to czy rodzice pracuja ... czesto nawet jak oboje pracuja to jest problem z miejscami w przedszkolach.

Mym zdaniem dla dzieci tez jest zle to ,ze nie moga isc do przedszkola jezeli np. mama nie pracuje ... te dzieciaczki przeciez tez sa poszkodowane , nie bawia sie z innymi dzieciaczkami, nie socjalizuja sie tak jak nalezy. Przeciez wyslanie dzieciaka do nie ma na celu tylko tego by siebie odciazyc ... ma na celu tez poprawna socjalizacje malucha.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
mmksk



Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 61
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 7:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jest problem z przedszkolami i żłobkami ale aby ten problem rozwiązać trzeba go bardziej naświetlić Urzędowi Miejskiemu poprzez pisma . Jakiś czas temu byłem w UM właśnie z tym problemem Pani zaproponowała mi napisanie pisma na którym mogliby się podpisac inni rodzice .
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZonaCyklopa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 603
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swego czasu polikwidowali przedszkola w Knurowie, pozwalniali wykwalifikowanych nauczycieli... Wiem coś o tym z doświadczenia:( Teraz narzeka się na brak miejsc i to nie przypadki odosobnione. W chwili obecnej w każdym przedszkolu istnieje długa liczba rezerwowych oczekujących na cud! Niedawno, jak w środę przeczytałam artykuł w NG, że pod względem ilości dzieci uczęszcząjących do przedszkola jesteśmy na samiutkim końcu w UE a żeby rozwiązać tę kwestię - nie robi się nic. Myslicie, że pisma pomogą? Powodzenia:)
_________________
ZonaCyklopa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Powazny



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 535

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisma pewnie nic nie pomoga. Likwiduej sie latwo a potem najlepiej nie dostrzegac problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ksilaqui



Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 168

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak nic nie będziemy robić to samo się nie zrobi.
Takie pismo to zawsze coś więcej niż smęcenie na forum, że nikt nie chce tego za nas zrobić, ew. że się samo nie zrobi.
Jak macie pomysł gdzie umieścić takie pisma, by rodzice mogli je podpisywać, to ja je mogę napisać i wydrukować.
Osoby chętne do pomocy zapraszam do konstruktywnej dyskusji Smile a nuż uda Nam się coś zmienić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Powazny



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 535

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ksilaqui napisał:
Jak nic nie będziemy robić to samo się nie zrobi.
Takie pismo to zawsze coś więcej niż smęcenie na forum, że nikt nie chce tego za nas zrobić, ew. że się samo nie zrobi.
Jak macie pomysł gdzie umieścić takie pisma, by rodzice mogli je podpisywać, to ja je mogę napisać i wydrukować.
Osoby chętne do pomocy zapraszam do konstruktywnej dyskusji Smile a nuż uda Nam się coś zmienić?


Z checia sie podpisze pod czym takim z zona.
A przeciez moga zrobic dla dzieci ,ktorych matki nie pracuja jakies zajecia np 4 godzinne. Slyszalem ,ze czasami w przedszkolach sa takie popoludniowe zajecia.
Trzeba by pismo dac do UM

A nie wiecie moze czy jest u nas w knurowie jakeis prywatne przedszkole ? Jak tak to jakie to sa koszta ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JurgenKlinsman



Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 362

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prywatne przedszkole to jest w szczygłowicach, ale kosztów niestety nieznam.
_________________
M-jak mordo ty moja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Welding



Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 43

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakończyła się rekrutacja do przedszkoli, zatem proponuję wskrzeszenie tematu dotyczącego ilości miejsc w miejskich placówkach. Jednocześnie proszę abyście się podzielili Waszymi rekrutacyjnymi doświadczeniami.

Ja zacznę. Składaliśmy wnioski do trzech przedszkoli i nasza 3 latka nie dostała się do żadnego. Owszem jest na listach rezerwowych ale na 9, 10 i 19 miejscu. Szanse na miejsce w przedszkolu w przyszłym roku szkolnym są znikome. Obydwoje z mężem pracujemy na pełny etat i jesteśmy rozgoryczeni zaistniałą sytuacją.

Napiszcie jak sprawa ma się u Was. Jeśli będzie nas więcej możemy wspólnie wystosować pismo do naszych Władz, czas otworzyć im oczy! Knurów aspiruje do miana miasta przyjaznego dla młodych.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monique



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 54

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja proponuję wizytę u władz miasta. Malucha zabrać z sobą i do Pana Ramsa na rozmowę. Mam w nosie czy on ma czas czy też nie. Musi mnie przyjąć, płace podatki, pracuję ja i mój małżonek/ a nie konkubent/.
Ja miałam taki plan gdyby mi dziecka nie przyjeli do przedszkola, idę do Pana Ramsa z zapytaniem co ja mam z dzieciakiem zrobićSad
Już się nauczyłam że w tym kraju jak nie wpuszczą Cie drzwiami to walisz oknami. Nie dajcie sie zmyć głupim gadaniem że prezydent przyjmuje w poniedziałki bla bla bla. Pracowałam w jednym z sekretariatów władz gminy więc wiem że te wszystkie ustalone godziny to tylko po to żeby jak najmniej petentów przyjąć. Także moja rada od razu do Pana Ramsa, nie pomoże raz to pomoże piąty bądz dziesiąty ale grunt to się nie poddawać. pozdrawiam i życzę wytrwałości
_________________
Monique
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotruś



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 233
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

np budynek na ogana kiedys to były 2 budynki i co za tym idzie wiecej dzieci przyjętych do przedszkola ,miasto tak zrobiło że teraz budynek stoi i straszy a miejsca dla dzieci nie ma .skandal!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KtosInny



Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 83

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To pewnie urban legend, ale kiedyś znajoma opowiadała że ktoś, komu zabrakło miejsca w przedszkolu, przyszedł rano z dzieciakami do prezydenta miasta i je tam zostawił mówiąc "Odbiorę o 15:00". Miejsce od razu się znalazło ...
Może to rozwiązanie ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Welding



Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 43

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam za odzew. Tak się składa, że Pana Ramsa widuję od czasu do czasu w sklepiku obok mojego domu, więc nie omieszkam, się zapytać go jak realizują politykę prorodzinną w naszym Mieście i co ma do powiedzenia na temat sytuacji z przedszkolami.

Natomiast dzisiaj dzwoniłam do Miejskiego Zespołu Jednostek Oświatowych i tam przemiła Pani poinformowała mnie, że owszem problem miejsc w przedszkolach dla najmniejszych dzieci jet im znany. Pani powiedziała, że obowiązek przedszkolny jest tylko dla dzieci 5-6 letnich wiec o 3-latka muszę martwić się sama. Na moje pytanie czy zostaną podjęte jakieś kroki w celu zwiększenia liczby miejsc w placówkach, bo zaistniała potrzeba powinna generować jakieś czynności ku temu usłyszałam lakoniczną odpowiedź, że robią coś, ale konkretów brak. Natomiast Pani Dobra Rada powiedziała, że mogę poszukać miejsca w przedszkolu prywatnym bądź niepublicznym. Zdenerwowała mnie tym stwierdzeniem. Najlepiej zepchnąć problem na osoby prywatne prowadzące taka działalność i mieć nadzieje, że jakoś to będzie. Przedszkole prywatne owszem jest ale i w nim zaczyna brakować miejsc, dla niektórych problem mogą stanowić także większe w porównaniu do placówek państwowych opłaty! Pani powiedziała, że pozostało mi czekać, i że nie jestem pierwsza osobą zgłaszającą problem ( tu mnie zdziwiła....), i że owa Pani też ma problem z miejscem w przedszkolu, ale ona mieszka w innej miejscowości.
Poradziła mi abym była cierpliwa i poczekała, może coś się zmieni, wtedy zapytałam ją jak wyobraża sobie cierpliwość mojego Pracodawcy. Pani pocieszyła mnie tym, że są listy rezerwowe, wówczas uświadomiłam ja jak dużo dzieci jest na takich listach. Niestety rozmowa nie przyniosła najmniejszych konstruktywnych wniosków, usłyszałam tuzin razy iż : " znamy problem, ale nie możemy nic zrobić"
Tyle...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Posejdonn



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 27

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My składaliśmy wniosek do dwóch przedszkoli, mieliśmy szczęście i nasz 3 letni synek dostał się , dostaliśmy listowne powiadomienie i zaproszenie na dni otwarte, w drugim jeszcze nie sprawdzaliśmy bo trzeba się przejść i przeczytać listę, ale rozumiemy Wasze rozczarowanie, i jedyne co możemy zrobić to polecić Wam przedszkole prywatne na piłsudczyków gdzie do września będzie chodził nasz synek i szukać szczęścia w przyszłym roku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anushka



Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 62
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 6:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.radio.katowice.pl/index.php?id=94&tx_ttnews[tt_news]=24532&tx_ttnews[backPid]=14&cHash=5e59eb23c1

Może powinnen nasz Prezydent wziąść przykład



Moje dziecko uczęszcza do przedszkola o 3 lat, ale problem rekrutacji jest mi znany bardzo dobrze. Składałam podania do dwóch przedszkoli w tamtym okresie (12 i 2 na Lotników) i Pani z przedszkola nr 2 zanim skończył się okres rekrutacji zadzwoniła i oznajmiła mi ze dziecko się nie dostało, bo to nie jest mój rejon. Bardzo mnie to zdziwiło, bo pod przedszkole przyjeżdżają rodzice po dzieci z drugiego końca knurowa. Gdyby nie fakt ze moje dziecko dostało się do 12-tki, pewnie bym tego tak nie zostawiła. Dzieci są też przyjmowane po znajomości, niestety jest to nieodzowny problem i jedynie jak któreś z rodziców jest w stanie udowodnić że dziecko które zostało przyjęte nie powinno tam być to może jeszcze coś wskórać. Osobiście widuję przedszkolaki , które wiem że są po znajomości przyjęte.
_________________
Z kobietami jest tak, że słyszysz śpiew syren, a wyskakuje rekin Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Welding



Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 43

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Wczoraj zapisaliśmy Pociechę do punktu przedszkolnego "Kolorowa Tęcza. Od września będzie tam chodzić. Dla nas jest to daleko (mieszkamy we okolicach "Merkury"), ale cóż pozostało zrobić, Mąż będzie ją woził samochodem.
Co do przyjmowania po znajomości, nawet nie chcę myśleć, że coś takiego miało miejsce, aczkolwiek chciałabym poznać zasady jakimi kieruje się komisja rekrutacyjna. Pomijając osoby, które dostają się w pierwszej kolejności (niepełnosprawni, samotni rodzice). Jestem ciekawa jak klasyfikowano rodziców pracujących...jeżeli kolejność zgłoszeń nie miała znaczenia, w takim razie co brano pod uwagę....
Staram się jednak nie jątrzyć i nie być zbyt podejrzliwa.

Fakt jest jeden i niezaprzeczalny w naszych przedszkolach jest za mało miejsc i Władze powinny coś z tym zrobić!
Oczywiście przy odrobinie dobrych chęci....

Posejdonn czyli we wrześniu widzimy się w "Tęczy", mam nadzieje.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka