Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Concordia Knurów - walczmy o stadion!
Idź do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
blaami



Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 43

PostWysłany: Pon Sty 16, 2012 4:58 pm    Temat postu: Concordia Knurów - walczmy o stadion! Odpowiedz z cytatem

Jak wszyscy dobrze wiemy historia Knurowskiego klubu zaczyna sie w 1923 roku kiedy to powstała Concordia wtedy jeszcze pod inną nazwą która była zmieniana. Klub grał nawet w II lidze (teraźniejszy odpowiednik I ligi) i dwa razy grał w barażach o I lige (teraźniejszą Ekstraklasę) jak to wyglądało i jak było wszyscy dobrze wiemy.
Concordia borykała sie ostatnio z różnymi problemami i, boryka się z nimi do teraz. Brak funduszy, mała kadra, brak wyników (obecnie okręgówka I miejsce). Kiedy pojawiła się szansa na awans do IV ligi, oraz szansa powalczenia z obecną kadrą nawet o III ligę pojawiły się kolejne problemy.
Chodzi o decyzje miasta i Pana Prezydenta, mianowicie o stadion na Dworcowej który posiada swoją bogatą historią, i który do historii najprawdopodobniej przejdzie.
Miasto ma w planach rozbiórkę tego zasłużonego obiektu sportowego i zagospodarowanie terenów, co oczywiście przemieni się w sumę pieniężną dla miasta ! CZEMU MY KIBICE I MIESZKAŃCY MIASTA STANOWCZO SIĘ SPRZECIWIAMY ! W tym przypadku nie sprzeciwiamy się próba poszukiwania nowych funduszy, a temu jakim kosztem one zostaną zdobyte.
W planach jest budowa nowego "STADIONU", ja nazwał bym to boiskiem i to nawet treningowym. Boisko ma powstać przy kompleksie sportowym ORLIK (jako baza treningowa ORLIK jest rzeczywiście bardzo rozbudowany i na bardzo wysokich standardach w moim odczuciu). Miasto chce wybudować przy ul. Ułanów pełnowymiarową płytę boiska zapewne z sztuczną trawą, w planach jest również trybuna, która będzie OTWARTA (czyli bez zadaszenia) z liczbą 395 miejsc dla kibiców !!
Ja osobiście jestem ciekawy czy władze zdają sobie sprawę że w Knurowie swego czasu a można stwierdzić iż nadal, jest jedna z lepszych płyt piłkarskich w Polsce, a napewno lepsza niż w Poznaniu Smile
Gdy wszystko powoli zaczęło się układać, miasto zamiast pomóc chce zniszczyc w moim mniemaniu Concordię ! Choć mam nadzieję że do tego nie dojdzie. Bo jak można się domyśleć, z takim nowym BOISKIEM to o licencji na III ligę możemy zapomnieć a wydaje mi się że ambicje i umiejętności na awans do wspomnianej ligi piłkarze posiadają. Wiem również że im mniejsze, uboższe zaplecze tym też mniej wydatków i kłopotów związanych z utrzymaniem tego wszystkiego : brak gry w III lidze, nie będzie trzeba wkładać kolejnych pieniędzy których i tak Concordia ma bardzo niewiele, oczywiście nie będzie też trzeba zabezpieczać imprezy przez większą ilość ochrony czy Policję, no i nie będzie potrzeby remontu klatki dla Gości oraz ich eskorty bo z wyższą ligą i Ci w końcu przyjadą !! No i oczywiście nie będzie ponad 1tyś ludzi więc nie ma konieczności organizacji imprezy masowej o podwyższonym ryzyku już nie wspominając ! ALE CIĘCIA I UCIEKANIE OD TAKIEJ SYTUACJI NIE SĄ WYJŚCIEM !!
Najłatwiej więc przenieśc boisko i nie dać szans marzenią kibiców. Zamiast promować sport nie pozwolić mu się rozwijać, powyżej zakładanego poziomu (przypominają się czasy pana Szlachty znanego starszym kibicom a tego byśmy nie chcieli).
NIESTETY W TEN OTO PROSTY SPOSÓB JEDNYM PODPISEM NA PAPIERKU NISZCZY SIĘ HISTORIĘ, WSPOMNIENIA I UTYTUŁOWANY KLUB, NIE WSPOMINAJĄC JUŻ O MARZENIACH KNUROWSKICH KIBICÓW I MIESZKAŃCÓW !!

Mam jednak ogromną nadzieję że jeszcze nie jest za późno, i że razem dojdziemy do jakiegoś sensownego porozumienia, i uda nam sie wspólnymi siłami coś zdziałac na rzecz sportu, i piłki w Knurowie.

Wracjąc do tematu miejsca budowy wyżej opisanego boiska. Ciekawe czy Pan Prezydent jak i Rada Miasta zdają sobie sprawę z tego co oznacza stadion i gra w środku osiedla ?? Przekleństwa bo te padają też z ust piłkarzy !! to jest SPORT i ADRENALINA !! Krzyki podczas dopingu kibiców !! A może mieszkańcy tego osiedla woleli by mieć ciszę i spokój?? Być może wystarczy im pare boisk Orlika w samym centrum osiedla gdzie schodzą się dzieciaki z całego Knurowa, i tak używając już nadmierną ilość przekleństw, i wrzasków !! Ja bym nie chciał tam mieszkać Smile

Może my kibice nie chcemy takiego końca dla naszej wspaniałej historii i stadionu, bo dla nas to wartość bezcenna, bo za cenę budowy nowego boiska można odremontować wspólnymi siłami z kibicami stary stadion. I dlatego mamy nadzieję że jednak władze miasta tez mają jakiś sentyment do tego obiektu, i zanim nam wszystkim zakręci się łezka w oku przy pierwszych koparkach, uda się jeszcez to wszystko odkręcić.

O ile zawsze uważałem że Pan Prezydent dużo zrobił do Knurowa i dalej robi dużo dobrego (dzięki niemu Knurów wygląda nowocześniej i bardziej kolorowo) to nadal moje zdanie na powyższe akcenty nie ulega zmianie, ale popełnia Pan olbrzymi błąd niszcząc coś tak ważnego i pięknego dla kibiców i mieszkańców !! Dla nas ten obiekt jest jak zabytek, nieodłączna część naszego miasta, musimy tylko postarać się oby nie wyglądał tak jak teraz brzydki, szary i zrujnowany.

Dlatego jeszcze raz wyrażam głęboką nadzieję że jeszcze nie wszystko stracone, że jeszcze można to zmienić, można dojść wspólnymi siłami do konsensusu w sprawie stadionu, Concordii i historii jaką stadion razem z drużyną stworzyli, bo stadion jest nieodzownym elementem wspomnianej historii !!

POMÓŻMY WSPÓLNYMI SIŁAMI CONCORDII STWORZYĆ NOWĄ PIŁKARSKĄ HISTORIĘ !! A PIENIĄDZE ?? RAZ SĄ RAZ ICH NIE MA !! PRZYCHODZĄ I ODCHODZĄ !! POJAWIAJĄ SIĘ I ZNIKAJĄ, A HISTORIA ?? TO MY JA TWORZYMY I ONA POZOSTAJE NA ZAWSZE !!

Z kibicowskimi pozdROWieniami

zródło http://concordia.knurow.biz/index.php


a jakie sa wasze komentarze na ten temat ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Pon Sty 16, 2012 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram walczmy o stadion.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lobo



Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 98

PostWysłany: Pon Sty 16, 2012 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam gdy za komuny chodziło kilka tysięcy ludzi na mecze !!
Jeśli pozwolimy na likwidację stadionu nigdy już nie będzie dane takiego posiadać
Tychy , B-B, Gliwice, Zabrze - wszedzie budują a nasz Prezio sprzeda tereny pod Lidla . MASAKRA !!!
Popieram protest przeciwko likwidacji starego stadionu Concordii!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
R.



Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 82

PostWysłany: Pon Sty 16, 2012 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile osób średnio przychodzi na mecze w Knurowie? Pytam z ciekawości...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robertunio14



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 412
Skąd: Knurów Centrum

PostWysłany: Pon Sty 16, 2012 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolę mniejszy nowy stadion niż to coś co stoi na Dworcowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
golarz_filip



Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 110

PostWysłany: Pon Sty 16, 2012 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

protest, czyli co? Spray pójdzie w ruch? Kolejna fala grafomaństwa opanuje miasto? Sorry, ale jak oglądam twórczość kilku błaznów na elewacjach bloków (sygnowaną "marką" Torcida Knurów"), to dochodzę do wniosku, że faktycznie lepiej zaorać ten pożal się Boże stadion
_________________
little death for everyone
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adalbert.



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 141

PostWysłany: Pon Sty 16, 2012 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stadion w środku osiedla? to jakieś nieporozumienie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Pon Sty 16, 2012 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli wolisz to się nie wypowiadaj na ten temat, mniejszy stadion ciągnie za sobą konsekwencje takie jak np. koniec marzeń o III ligę Violent

Oczywiście jestem przeciwko rujnowaniu kolejnego ważnego (także historycznie) dla miasta miejsca !
STAŃMY WSZYCY przeciwko prezio misio naszej wsi, !!!!
nie będzie kolejnej hulanki i samowolki bez pytania o zdanie mieszkańców ! dość tego Panie prezio misio !
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lopez



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 167

PostWysłany: Pon Sty 16, 2012 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc to nie przekonują mnie Wasze argumenty bo są słabe. Szczególnie mam na myśli porównywanie Knurowa do takich miast ja Gliwice, Zabrze, Bielsko-Biała i Tychy. Z tego co kojarzę 2 z w/w klubów grają w Ekstraklasie a trzeci ma takie aspiracje.
Również czekam na odpowiedź na pytanie ile jest średnio kibiców na spotkaniu Concordii ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przemek123



Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 35

PostWysłany: Pon Sty 16, 2012 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poparcie w 100%
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cichy_1948



Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 76

PostWysłany: Pon Sty 16, 2012 11:05 pm    Temat postu: Re: Concordia Knurów - walczmy o stadion! Odpowiedz z cytatem

blaami napisał:
a jakie sa wasze komentarze na ten temat ?

Jeśli można- jeśli to twój tekst, to proszę cię z całego serca, doprowadź go do stanu czytelności, jeśli nie to ten człowiek, który go pisał ma poważne braki stylistyczne! Jeśli to ma być jakiś manifest, który ma kogoś przekonać to reakcja będzie tylko odwrotna. Nie można z czymś takim wychodzić pomiędzy ludzi, tekst zawiera kilka przekłamań i odwołuje się głównie do emocji, tu muszą zaważyć argumenty.

Danirad napisał:
jeśli wolisz to się nie wypowiadaj na ten temat

Dlaczego Pan zabrania komukolwiek wypowiedzi? Kim Pan sobie wyobraża, że jest?


A jesli chodzi o stadion, to moim zdaniem sprawa przesądzona - zaważyć musiał nad tym najpoważniejszy z argumentów, czyli kasa. Dzisiejszych polityków tylko ona rusza "gdy interes masz do posła, nie potraktuj go jak osła [...] gdy koryto ładnie przybrać, poseł może trafnie wybrać..." i tak dalej. Btw. smutno, że piłka w Knurowie leży na marach, już od nastu lat. Przykre, nie zapowiada się na nic lepszego.
_________________
Stawam na placu z Boga ordynansu,
Rangę porzucam dla nieba wakansu
Dla wolności ginę – wiary swej nie minę
Ten jest mój azard.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blaami



Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 43

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 12:07 am    Temat postu: Re: Concordia Knurów - walczmy o stadion! Odpowiedz z cytatem

[quote="cichy_1948"]
blaami napisał:
a jakie sa wasze komentarze na ten temat ?

Jeśli można- jeśli to twój tekst, to proszę cię z całego serca, doprowadź go do stanu czytelności, jeśli nie to ten człowiek, który go pisał ma poważne braki stylistyczne! Jeśli to ma być jakiś manifest, który ma kogoś przekonać to reakcja będzie tylko odwrotna. Nie można z czymś takim wychodzić pomiędzy ludzi, tekst zawiera kilka przekłamań i odwołuje się głównie do emocji, tu muszą zaważyć argumenty.

tekst nie jest moj ,a redaktora strony Smile

a co do tego ilu kibicow przychodzi ? w rundzie jesiennej mysle ze ok 200-250 na mecz bylo w tym ok 100 osobowy mlyn !!
Ale Concordia po tej rundzie zostala liderem naszej grupy, i wiosna bedzie walczyc o IV lige, wiec mysle ze to przyciagnie jeszcze wiecej kibiców !!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lopez



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 167

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok dzieki za odpowiedz na pytanie. Wynika z tego, że stadion o pojemności 800 widzów w pełni wystarczy, a nawet będzie za duży.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blaami



Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 43

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 12:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze , moze i wystarczy...ale co w przypadku gdy przyjda wyniki ? i aspiracje na gre w III lidze ? brak licencji... itd....

te pieniadze ktore maja wydac na nowy stadion, lepiej zainwestowaliby w Klub !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lopez



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 167

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, żeby były wyniki to trzeba 'mocno' zainwestować w klub.
Jakbym miał kasę to sorry ale wolałbym zainwestować ją w Piasta albo Górnika ponieważ mają większą wartość marketingową itd.
Wydaje mi się, że Concordia była zawsze jakimś zapleczem Górnika i trudno mi powiedzieć ale 3 liga jest raczej nie osiągalna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Następny
Strona 1 z 18

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka