Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem mieszkańców zapomnianego bloku przy ulicy Koziełka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MKM



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 69
Skąd: Knw

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mail w wielu instytucjach nie jest traktowany jako pismo oficjalne. Zanieś i na drugiej kopii zażycz sobie potwierdzenia złożenia. To już da im do myślenia, że nie jesteś w ciemię bity. Knurów jest dziwna strukturą, gdzie ręka rękę myje i jeśli chcesz faktycznie coś wywalczyć to musisz wyjść poza nią. Przegląd Lokalny, Prezydent Miasta to dalej jedna klika. Interweniuj na zewnątrz. Jeśli masz prawnika to on najlepiej doradzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc puszcze im to pismo wszystkimi 3 drogami Smile
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
arkadioss



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 194
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście w pierwszej kolejności, napisałbym pisemko do MZGLiA z opisem problemu, dostarczył do nich w 2 egzemplarzach (jedno dla Ciebie, drugie dla nich). Na Twojej kopii prosiłbym o potwierdzenie otrzymania pisma od kogokolwiek z MZGLiA. Później oczekiwałbym na odpowiedź, teoretycznie mają 14 dni. Dobrze byłoby gdybyś miał cała wcześniejszą dokumentację o ile takową prowadziłeś gdyż na "gębę" dziś nic nie załatwisz.
W razie odmowy remontu lub nie satysfakcjonującej odpowiedzi możesz prosić o dokładne uzasadnienie pisząc kolejne pismo do MZGLiA. Dopiero po uzyskaniu "jakiejś" dokumentacji napisałbym pismo z opisanym problemem i dołączoną dokumentacją z MZGLiA do prezydenta, może być podpisane przez innych mieszkańców i zaniósłbym osobiście (oczywiście w 2 kopiach z "potwierdzeniem odbioru"). Dobrze byłoby osobiście porozmawiać z prezydentem lecz jeśli się nie uda zostawić to pisemko i oczekiwać 14 dni na ustosunkowanie się do sprawy. Jeśli odpowiedź nie będzie satysfakcjonująca napisać "odwołanie" i już ostro walczyć o osobistą rozmowę z prezydentem. Dopiero po tym sprawę zgłosiłbym do mediów: gazety np wyborcza, telewizje np tvn uwaga, polsat.
Poszukałbym też jeszcze wcześniej czegoś w "przepisach mieszkaniowych", jakie są obowiązki "wynajmującego i zarządzającego", można się też powoływać na poszczególne przepisy w wcześniejszych pismach (byłoby bardzo dobrze gdybyś tak zrobił).

To w sumie tyle, taką "ścieżkę walki" obrałbym osobiście, mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.
Życzę powodzenia w załatwieniu sprawy


Ostatnio zmieniony przez arkadioss dnia Wto Gru 13, 2011 4:53 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Smile
Tak też właśnie zorbie. Pismo wyślę zaniosę i wezmę potwierdzenie.
Poczekamy na odpowiedź i zobaczymy co dalej.
niestety wcześniejsza korespondencja była jak to piszecie na "gębę" i może dlatego nie było reakcji.
Teraz jak dostaną pismo to jakoś się będą musieli do tego ustosunkować

Tak wyglądają u nas klatki...



Wrzucę jeszcze foty grzyba jak znajdę...
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto mniejszy pokój w tamtym roku:


Ściany co zimę ociekają wodą...
U sąsiadki na dole to samo...
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MKM



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 69
Skąd: Knw

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki stan mieszkania poważnie zagraża waszemu zdrowiu. Jeśli są dzieci to nawet życiu. Interweniuj!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiu



Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1599

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Normalka w mieszkaniach zarządzających przez miasto.U nas na dworcowej w familokach to samo nawet naprawy rynien przez 2 lata nie idzie się doczekać.Ale lepiej jednego menela trzymać w 3-pokojowym mieszkaniu niż dać te mieszkania rodzinie jakieś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i widzisz nie możemy dać się tak traktować, tym bardziej płacąc tak wysokie czynsze....
Na osiedlu np 1000 lecia za podobny metraż płaci się ok 100zł mniej...
Ale jak tam jest ładnie wszystko zadbane! Pozazdrościć można...
Tylko, że tam jest inna spółdzielnia mieszkaniowa...
U widocznie pan K już nie widzi potrzeby starać się o lokatorów i budowle należące do miasta... I chyba nigdy nie widział... Sad
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
niuniek



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 95

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tasknw napisał:
Na osiedlu np 1000 lecia za podobny metraż płaci się ok 100zł mniej...


tylko że tam trzeba wywalić fortunę, zadłużyć się na 30 lub więcej lat i sobie kupić mieszkanko ... a wy dostaliście za friko ... utrzymanie budynków komunalnych żyje z dotacji gminy i mieszkaniec wpólnoty czy spółdzielni mało że musi płacić za rzeczywiste koszty utrzymania swoich nieruchomości to na dodatek z płaconych do gminy podatków utrzymuje wiecznie niezadowolonych najemców mieszkań komunalnych ....

właściciele mieszkań gdy nie uiszczają opłat wylatują na pysk a mieszkanko idzie na licytację ... a najemcy komunalek latami nie płacą będąc nietykalnym przez chore gwarantujące im nietykalność prawo ...

więc kto tu ma ma bardziej przewalone ...

BTW.

1. ta klatka schodowa na fotkach nie wygląda gorzej niż wiele innych w KNW

2.ten grzyb na ścianach zalatuje mi bardziej dzikim uszczelnianiem mieszkania brakiem wentylacji i siedzeniem przy kaloryferze i liczeniem kresek .... dzizys czasy mamy ciężkie a ciepło drogie ale choćby raz dziennie trzeba wywietrzyć i ponownie zagrzać swoje gniazdko ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 14, 2011 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niuniek napisał:
tasknw napisał:
Na osiedlu np 1000 lecia za podobny metraż płaci się ok 100zł mniej...


tylko że tam trzeba wywalić fortunę, zadłużyć się na 30 lub więcej lat i sobie kupić mieszkanko ... a wy dostaliście za friko ... utrzymanie budynków komunalnych żyje z dotacji gminy i mieszkaniec wpólnoty czy spółdzielni mało że musi płacić za rzeczywiste koszty utrzymania swoich nieruchomości to na dodatek z płaconych do gminy podatków utrzymuje wiecznie niezadowolonych najemców mieszkań komunalnych ....

właściciele mieszkań gdy nie uiszczają opłat wylatują na pysk a mieszkanko idzie na licytację ... a najemcy komunalek latami nie płacą będąc nietykalnym przez chore gwarantujące im nietykalność prawo ...

więc kto tu ma ma bardziej przewalone ...

BTW.

1. ta klatka schodowa na fotkach nie wygląda gorzej niż wiele innych w KNW

2.ten grzyb na ścianach zalatuje mi bardziej dzikim uszczelnianiem mieszkania brakiem wentylacji i siedzeniem przy kaloryferze i liczeniem kresek .... dzizys czasy mamy ciężkie a ciepło drogie ale choćby raz dziennie trzeba wywietrzyć i ponownie zagrzać swoje gniazdko ....



niuniek fajnie jest oceniać ludzi nie znając ich prawda??? No i ta zawiść bo coś mają za friko...
A czy jak ktoś coś ma za friko to już musi mieć gorzej??
A czy nie pomyślałeś że nie każdy może dostać kredyt na 30 lat???
Patrząc na to co piszesz to widzę, że Ty siedzisz z licznikiem i nie grzejesz oszczędzając na kolejną ratę za mieszkanie... Bo jesteś fachowcem do grzybów więc też takie masz....
Trzeba się było zapisać w kolejce po mieszkania też byś dostał za friko!
Zamiast pomocy to najlepiej jest komuś wytknąć to że ma za coś za darmo...


I nie wmawiaj mi że utrzymujesz niezadowolonych mieszkańców komunalnych bo ja też płacę i mogę powiedzieć, że utrzymuję Ciebie...
Mieszkańcy komunalni za darmo nie mieszkają!

Poza tym jak masz mieszkanie własnościowe to o dużo trudniej jest Cię wyrzucić jeżeli nie płacisz niż kogoś z mieszkania komunalnego!!
Nie wmawiaj mi tu ciemnoty.
PŁACĘ TAK SAMO JAK TY!


Do twojej wiadomości...
Od ok 10 lat staram się o wykupienie tego mieszkania.
co roku dopłacam pieniądze do ogrzewania bo niestety nie siedzę z licznikiem, na zdrowiu nie będę oszczędzał... Ale co tam, Ty wiesz lepiej...

---------------------------------------------

Ok Chłopaki dziękuję wam za pomoc, na pewno się przyda Smile
Jak się czegoś konkretnego dowiem to napiszę wam jak zareagowała MZGLiA
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
niuniek



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 95

PostWysłany: Sro Gru 14, 2011 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tasknw napisał:
niuniek fajnie jest oceniać ludzi nie znając ich prawda???


nie zauważyłem w mojej wypowiedzi cienia oceny ludzi ... przedstawiłem tylko fakty ... smutne bo smutne ale jednak fakty

tasknw napisał:
Patrząc na to co piszesz to widzę, że Ty siedzisz z licznikiem i nie grzejesz oszczędzając na kolejną ratę za mieszkanie...


wolę ten czas spożytkować na pracę i zarobienie na ratę niż siedzenie i użalanie się jak to mi źle Brick wall

tasknw napisał:
Bo jesteś fachowcem do grzybów więc też takie masz....


ręce opadają Brick wall ile masz lat ??

tasknw napisał:
I nie wmawiaj mi że utrzymujesz niezadowolonych mieszkańców komunalnych bo ja też płacę i mogę powiedzieć, że utrzymuję Ciebie...
Mieszkańcy komunalni za darmo nie mieszkają!


nie tylko ja ... wszyscy właściciele bez znaczenia czy ze wspólnot czy spółdzielni w dużej części utrzymują zasoby komunalne ... polecam lekturę http://www.knurow.bip.info.pl/dokument.php?iddok=9707&idmp=422&r=r dotacja do zasobów komunalnych na poziomie 1,5 mln ... jak myślisz skąd się wzieła ta kasiurka ... więc za darmo nie mieszkacie nigdzie tego nie napisałem (napisałem że za friko dostaliście co jest faktem) ... ale ktoś do tego interesu zdrowo dokłada

tasknw napisał:
Poza tym jak masz mieszkanie własnościowe to o dużo trudniej jest Cię wyrzucić jeżeli nie płacisz niż kogoś z mieszkania komunalnego!!


i tu jesteś w bardzo dużym błędzie ... ale niech tak zostanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Sro Gru 14, 2011 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arkadioss napisał:
Osobiście w pierwszej kolejności, napisałbym pisemko do MZGLiA z opisem problemu, dostarczył do nich w 2 egzemplarzach (jedno dla Ciebie, drugie dla nich).

No najlepiej iść po ścieżce od podstawy do zwierzchników - i zawsze bierz potwierdzenia na kopii ! A gdy to nie pomoże zawsze możecie wykupić duże ogłoszenie w Przeglądzie Lokalnym z zdjeciem klatki i Ramsa i napisem wielkimi literemii. A miał Pan pomagać ! To powinno pomóc.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tasknw



Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 607
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 14, 2011 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niuniek też mi ręce opadają jak czytam takich jak ty...
Ale nie będę z Tobą polemizował ponieważ na szczęście jest więcej takich co doradzą dobrą radą niż tych którzy jak Ci się wali to jeszcze Ci kłody pod nogi rzucają...

Poza tym nie użalam się nad sobą, tylko uważam że w takich warunkach w 21 wieku nikt nie powinien mieszkać. ( NIE WAŻNE CZY TO MIESZKANIE KOMUNALNE CZY NIE )
I nie będę siedział cicho bo przez siedzenie cicho nikt nigdy nic nie osiągnie!

Jakby w '89 roku pewna grupa Polaków się nad sobą nie użaliła to dalej byś miał godzinę policyjną i ocet na półkach...
To co ty rozumiesz pod pojęciem użalanie się nad sobą ja rozumie pod pojęciem walki o swoje...

I pomieszkaj sobie trochę w mieszkaniu w którym ściany ociekają Ci wodą mimo, że grzejesz i wietrzysz... W dodatku wywiązujesz się ze wszystkich pieniężnych zobowiązań... Będziesz świecił pełnią szczęścia... heh
Tak wiem wiem, zaraz mi odpiszesz, żebym kupił sobie mieszkanie...

Wyżej Ci napisałem, trzeba było zapisać się na mieszkania też byś dostał za friko...
Cytujesz tylko to Ci jest wygodne wyrywając zdania z kontekstu...
Na tym kończę dyskusję z Tobą.
----------------------------------------------

Jutro zanoszę pismo do MZGLiA w dwóch kopiach Smile
Pozostaje oczekiwanie na odpowiedź Smile
_________________
>>>Krewetki to nasza pasja<<<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
iwjagoda



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 7
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Gru 21, 2011 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Jestem żoną tasiora który obecnie nie może się udzielać na forum więc będę kontynuowała ten temat Smile

A więc był u nas Pan Zygfryd P. ze MZGLiA i to co powiedział to był dla mnie szok.. (Męża nie było bo był w pracy i dobrze chyba dla tego Pana)

Pooglądał ściany na co powiedział, że grzyb zawsze występuje w domu w którym jest małe dziecko... Brick wall
Później, że to dlatego, że gotujemy w domu i suszymy pranie ( pranie susze na klatce co im udowodniłam) a co do gotowania to wypadało by przeprosić i obiecać że już nie będziemy gotować... Sad
Następnie że to dlatego, że mamy okna bez wywietrzników ( totalna bzdura ponieważ wystarczy mikro które wywietrznik zastępuje)

Ehhh jednym słowem ręce opadają... Sad
Powiedzieli że odpiszą nam na nasze pismo więc czekamy co napiszą...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MKM



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 69
Skąd: Knw

PostWysłany: Sro Gru 21, 2011 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Życzę powodzenia, ale pewnie napiszą, że zagrzybiliście sami mieszkanie a teraz chcecie wyłudzić od nich remont. W tym mieście cuchnie komuną i wszędzie nas, szaraków olewają. Od UM po ZOZ. Przykre.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka