Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Śląski folklor, w śląskim sejmiku.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Jonas napisał:
Gratuluje wyboru źródła.

GUS Cię zadowoli?
http://demografia.stat.gov.pl/BazaDemografia/Downloader.aspx?file=PUBL_nsp2002_tabl3.zip&sys=nsp2002
zadowoli mnie jak w pełni odniesiesz się do mojego wcześniejszego postu. Będę zobowiązany.
Panie Dawidzie nie nazwałbym czepialstwem kładzenie nacisku na precyzyjność. Napisałeś, że 173 tyś ludzi zadeklarowało narodowość śląską. A to ewidentna nieprawda. Jeszcze raz powtórzę: NIE MA NARODOWOŚCI ŚLĄSKIEJ !!! Albo będziemy snuć domysły albo uda się nam w sposób jak najbardziej zbliżony do prawdy uzyskać odpowiedzi ważne i dla Ślązaków i dla Goroli. Byłem rachmistrzem spisowym w tamtym okresie dlatego przede wszystkim w takich wypadkach opieram się na GUS. Tu ważny raport: http://www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus/PUBL_raport_z_wynikow_nsp_ludnosci_i_mieszkan_2002.pdf (w adobe). W temacie ciekawa mapka nr 4. Polecam do przemyślenia.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
Napisałeś, że 173 tyś ludzi zadeklarowało narodowość śląską. A to ewidentna nieprawda.(...)Byłem rachmistrzem spisowym w tamtym okresie dlatego przede wszystkim w takich wypadkach opieram się na GUS

Ewidentną nieprawdą jest, że nadajesz się na rachmistrza. Fałszowałeś odpowiedzi czy też wmawiałeś respondentom, że nie ma takie narodowości? Właśnie GUS podaje (jak wół), że narodowość śląską w spisie 2002 zadeklarowało 173153 osób w całym kraju.
Do poprzednich Twoich rozważań "logicznych" nt. narodowości nie odniosę się, bo szanuję swój czas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozumiem, że to forma odpowiedzi w stylu: "wiem ale nie powiem". Chociaż w tym wypadku nie wiesz i maskujesz chamstwem swoją niewiedze. Nie pierwszy raz zresztą.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:
Ewidentną nieprawdą jest, że nadajesz się na rachmistrza. Fałszowałeś odpowiedzi czy też wmawiałeś respondentom, że nie ma takie narodowości?
To nie pierwszy raz jak mnie publicznie obrażasz dlatego zgłaszam to do administracji jako poważne naruszenie i żądam odpowiedniej reakcji.
Art. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
oraz przepisy art. 23 Kodeksu cywilnego
Wzywam pana secundo do wyjawienia danych teleadresowych.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
podinspektor policji



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 57

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie to forum dyskusyjne.
Gdyby na to patrzeć z punktu widzenia Ramzesa, kandydatów ujawniających się na forum i innych to wszyscy powinniśmy skończyć w sądzie.

Ciekawa sprawa.
Może jakiś prawnik pomoże.
Czy "obrażanie" kogoś o nicku Jonas jest przestępstwem?
Tzn. Jeżeli nie są znane jego dane osobowe.
Ja nie wiem kim pan/pani jest w rzeczywistości.
Może informację o stawieniu się w sądzie należy wysłać na PW. Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podinspektor policji napisał:
Panowie to forum dyskusyjne.
Gdyby na to patrzeć z punktu widzenia Ramzesa, kandydatów ujawniających się na forum i innych to wszyscy powinniśmy skończyć w sądzie.

Ciekawa sprawa.
Może jakiś prawnik pomoże.
Czy "obrażanie" kogoś o nicku Jonas jest przestępstwem?
Tzn. Jeżeli nie są znane jego dane osobowe.
Ja nie wiem kim pan/pani jest w rzeczywistości.
Może informację o stawieniu się w sądzie należy wysłać na PW. Mr. Green
to forum dyskusyjne i za inwektywy powinien być na tym forum ban. Jak i na każdym innym. A że nie ma to trzeba szukać innych środków. Nie wiem od jak dawna pan obserwuje to forum ale ja pamiętam, że sprawa z Tym panem ciągnie się prawie dwa lata. Wiele zostało już wycięte i pan tych tekstów nie użyczysz. I nie tylko sugestie wybrania się do Toszka (był i otwarty tekst) czy inwektywy bo to wyżej to jawne kwestionowanie należytego wykonania moich obowiązków. Ja składałem przysięgę przed zostaniem rachmistrzem i nie wyobrażam sobie by ktoś nie w temacie oceniał czy zrobiłem to dobrze czy nie. Nie ukrywam się za nickiem bo kilku forumowiczów (jak sam pan słusznie zauważył kilku to pokaźny procent w stosunku do aktywnych forumowiczów) łącznie z Adminem zna mnie z imienia i nazwiska. Udzielam się na kolejnym forum miasta Knurowa i tylko tu spotkały mnie takie ataki. Ale jak sam pan wspomniał - udam się do prawnika.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
podinspektor policji



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 57

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem Pana. To faktycznie przykre.

Jednak oprócz ostrzejszego charakteru wypowiedzi secundo, po części zgadzam się z nim.

Narodowości Śląskiej nie ma w "podręczniku". Jednak mam pole manewru w wpisywaniu swojej narodowości tzn. dowolność. Jak serce mi gra, tak piszę.
W historii świata wielokrotnie zdarzały się sytuację że naród znikał z mapy a inne kraje nie uznawały zapędów autonomicznych danych regionów.
Gdyby nie determinacja niektórych, to do tej pory nie było by paru państw na mapie.


Zakładając, że ktoś może czuć że jego narodowością jest Śląska, to może to wpisać. Tak też uczyniło paręnaście tyś osób.

Zakładając że przy prowadzeniu obowiązków rachmistrza, "liczący" zajmował stanowisko, że nie ma takiej narodowości, lub że nie można takowej wpisać, jest to działanie delikatnie mówiąc niedozwolone bo wprowadzał w błąd obywateli i wpłynął na wyniki spisu. Nie zarzucam tego panu, ale przyzna pan że takie zachowanie rachmistrzów jest możliwe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja się z panem nie zgadzam ale to nie znaczy, że będę pana obrażał czy rzucał bluzgami. Choć osobiście uważam, że dążenie w obecnych warunkach do autonomii jest pomysłem głupim. I Chętnie myśl potem rozwinę ale odniosę się jeszcze do tego, że jak jest pan tym za kogo się w Nicku podaje to proszę sobie przemyśleć jakie godło nosi pan na czapce, jakiemu krajowi pan przysięgał, czy nie będzie to zdrada?

Co do tej przykrej sprawy niech pan mi odpowie, skoro z tematu przez ten incydent zjechaliśmy. Jakby pan został tutaj wielokrotnie obrażony i znieważony to za jaka opcja działania pan by się opowiedział:
1. skasowanie posta/ów zawierających inwektywy lub naruszenie pana godności i po sprawie. W końcu to forum dyskusyjne.
2. zbanowanie autora tychże
3. ban okresowy jako forma ostrzeżenia
4. każdy z użytkowników może otrzymać tylko 3 ostrzeżenia po ich wyczerpaniu następuje automatyczny ban.
Z mojego doświadczenia użytkowania różnych forów punkt 3 i 4 był najczęściej używanym środkiem dyscyplinującym. Tutaj przeważa punkt 1. Ja staram się rozumieć Admina bo w końcu pan secundo napisał tu ponad tysiąc postów i wiele z nich to prawie elaboraty. Każdy aktywny użytkownik jest cenny ale czy warto ryzykować dobre imię tego forum dla pana, który zapomina o dobrych obyczajach i netykiecie?! Która to netykieta powinna być tu podstawą do rozstrzygania tego typu sporu.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mulkas



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewidentną nieprawdą jest, że nadajesz się na rachmistrza. Fałszowałeś odpowiedzi czy też wmawiałeś respondentom, że nie ma takie narodowości?

ja tam nie chcę stawać po którejś ze stron, ale wydaje mi się że na końcu tej wypowiedzi jest znak zapytania więc nie wiem czy to jest obrażanie czy pytanie??bo jak pytanie to daj odpowiedź i po sprawie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
podinspektor policji



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 57

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przeczytał pan uważnie.
Nie napisałem że popieram te inicjatywę.
Zabrałem tylko głos w dyskusji.
Temat jest interesujący ze względów społecznych.
Swoje zdanie w tej sprawie zostawiam dla siebie.
Może warto by odpowiedzieć na pytanie, skoro pan się ujawnił:

Czy zniechęcał pan obywateli do wpisywania podczas spisu ludności w 2002 roku narodowości śląskiej?

Pańskie prywatne zdanie w tej sprawie już znamy i trzeba je uszanować.
A jakie były prezentowane poglądy urzędnika(pana) podczas spisu?


Jeżeli chodzi o sprawy administracyjne, może przydałby się inny system.
To kwestia admina jak dba o forum i poziom jego dyskusji.
Z drugiej strony każdy może założyć forum lub znaleźć takie, na którym poziom dyskusji go zadowala.
Osobiście jestem zwolennikiem radykalnych rozwiązań 3 ostrzeżenia i ban.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas - chyba za bardzo pojechałeś ze swoją antyśląskością. Widzę, że razi Cię nie tylko dążenie do samostanowienia ale chyba wszystko co jest inne niż warszawskie. Ale prawda jest taka, że zawsze Polska miała Śląsk głeboko w tyle. Ciągnęła z tego regionu ile wlazło niewiele dając w zamian. Tak było po plebiscycie za Piłsudskiego, po wojnie za rusa i w tzw. wolnej Polsce pod rządami solidaruchów.
Po co tylu was przyjechało na Śląsk zamiast zostać przy pługu? Śląsk dał wam to, czego u siebie nie mieliście a teraz plujecie na ten region i jego rdzennych mieszkańców.

Ciekawe co byś powiedział gdybym zaczął drwić z folkloru i obrażać Górali jednocześnie jeżdżąc tam na urlop w lecie i narty w zimie. Chyba byłbym w twojej opinii schizofernikiem - w najlepszym wypadku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucjanszolajski



Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 1070
Skąd: Corleone.

PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
Napisałeś, że 173 tyś ludzi zadeklarowało narodowość śląską. A to ewidentna nieprawda. Jeszcze raz powtórzę: NIE MA NARODOWOŚCI ŚLĄSKIEJ !!!


To że nie ma jej pod względem formalno-prawnym to jedno, a to że ludzie (173 k) czują się Ślązakami to niepodważalny fakt. Jonasie czy chcesz czy nie wcześniej czy później będziesz musiał uznać że istnieją na tym świecie Ślązacy. Jo czuja się Ślązokiem a reszta mom w rzyci. Śląsk to moj haimat.
_________________
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". - W.E. Buffett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ESTEAM



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 202
Skąd: Szczygłowice

PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witôjtaż Drësze! Napisał by Kaszub, nie nie Kaszubem nie jestem, choć bardzo mi się podobają, ale o tym potem Applause Zaciągnę tylko tabaki i coś naskrobię.

Jakie mądre wywody, przykłady, toż to dyskusja na poziomie iście profesorskim, tylko czy to coś zmienia ? Spis powszechny w 2002 roku pokazał Nam ilu w Polsce mamy ludzi innej narodowości i tak w kolejności:
śląska - 173,2
niemiecka - 152,9
białoruska - 48,7
ukraińska - 31,0
rosyjska - 6,1
łemkowska - 5,9
litewska - 5,8
kaszubska - 5,1
słowacka - 2,0
żydowska - 1,1
ormiańska - 1,1
czeska - 0,8.

Jest tego trochę, wyróżniłem trzy z nich, choć nad narodowością łemkowską, raczej nie ma co się zastanawiać to faktycznie jest inna narodowość, tak kulturowo jak i obyczajowo nie mówiąc już o religii.
Pozostało dwie, Ślązacy i Kaszubi i tu bym się poważnie zastanowił nad poczynaniami obu tych grup, co ich różni ? Na pewno liczebność i sposób w jaki demonstrują swoją odrębność. Raczej chyba się zgodzimy, że Kaszubi robią to o dużo lepiej, bez krzyków, spokojnie i rzeczowo, Kaszub w Polsce jest dobrze kojarzony i nie wzbudza żadnych kontrowersji, w przeciwieństwie do Ślązaka. Tak sobie myślę, że Kaszubi to grupa najbardziej wyrazista i wyjątkowa w skali całej Polski, u mieszkańców Kociewia, Krajny, Borów Tucholskich przetrwały obyczaje i język dawnych słowiańskich Pomorzan, bez obcych naleciałości, Kaszubi to prawdę mówiąc półmilionowa społeczność i w większości czują się polakami, co im nie przeszkadza w prezentowaniu swojej inności, myślę, że gdyby na Śląsku prowadzono bardziej spokojnie i rzeczowo uświadamianie swoich korzeni, to i efekty były by o dużo większe, jeden przykład, są miejscowości 100 % śląskie, czy choćby w jednej jest szkoła, gdzie dzieci systematycznie uczą się miejscowej gwary ? Na Kaszubach można zdawać maturę po kaszebsku, i tak trzeba, tu na śląsku dojdzie raczej do kolejnego powstania niż do podobnych działań. Pozdrawiam
_________________
Think ============"Dodaj trochę jadu do połowicznej prawdy, a będziesz miała prawdę absolutną."============ 2 man down
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ESTEAM napisał:
myślę, że gdyby na Śląsku prowadzono bardziej spokojnie i rzeczowo uświadamianie swoich korzeni, to i efekty były by o dużo większe

Racja. Choć z Kaszubami też nie było tak spokojnie 10-15 lat temu, gdy im się zamarzył język itp. Dziś wiele pomaga Tusk jako premier, jest oficjalny placet.
Śląsk jest trudniejszy: dużo większy, z drażliwym komponentem niemieckim (na który w Polsce reaguje się czasem histerycznie), bogatszy i wyposażony (więc łakomy do zagarnięcia). Myślę, że przyczyną napięć wokół śląskości jest wieloletnia dyskryminacja lub stygmatyzacja autochtonicznej ludności z kulturą, językiem, religią i systemem wartości. Bo cepeliowskie na poziomie oficjalnym wykorzystanie izolowanych elementów (jak krupniok, poczciwy i pracowity górnik, parę zwrotów językowych) wyraźnie nie załatwiło sprawy (spójrzmy np. jaką wulgareskę zrobiła TVP Katowice z kultury śląskiej przez ostatnich 20 lat a to i tak miał być wielki postęp w stosunku do lat, gdy za godanie gwarą w szkole można było dostać pałę z polskiego). Dochodzi syndrom śląsko-zagłębiowski (władza przez kilkadziesiąt lat tylko z drugiej strony Brynicy). Systemowe braki w kształceniu Ślązaków (stereotyp, że nadają się najlepiej do łopaty na grubie to w istocie był nowoczesny rasizm). Presja na spolszczanie i z drugiej strony wypchnięcie w zamian za dewizy setek tysięcy rodzin do Niemiec (różne były przyczyny emigracji, ale za Gierka wystąpiło coś takiego jak sprzedawanie niewolników do NRF, cokolwiek by sądzić, Zagłębie Ruhry to nie jest Heimat Ślązaków). Migracje ludności w PRL. Przez kilkadziesiąt powojennych lat władze liczyły na to, że represyjna i sprytna polityka załatwi raz na zawsze kwestię etniczną na Śląsku. Okazało się, że i tu komuna poniosła klęskę, czego dowodem jest RAŚ ze swymi ambicjami, który jednak wychodzi z niszy. Zagrożeń po stronie Ślązaków jest mnóstwo (z szowinizmem na pierwszym miejscu a secesją państwową na zupełnie ostatnim!), traktowałbym je bardziej jak problem wieku dojrzewania niż realne ryzyko. Ale najgroźniejsze, gdyby Warszawa nie wyciągała żadnych wniosków i tylko dalej usztywniała stanowisko. Teraz władza stanęło w zupełnym rozkroku: o ile regionalna Platforma czuje bluesa to prezydent Komorowski dowiódł, że kompletnie nie rozumie specyfiki regionu. O Śląsku nie da się dalej pomyślnie decydować w Warszawie. A dla Polski, która ma zmurszałą (carsko-napoleońsko-sowiecką) strukturę administracyjną kroi się poważna lekcja regionalizmu, którego inni poza Śląskiem też potrzebują jak tlenu, żeby kraj się rozwijał w XXIw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mulkas napisał:
Ewidentną nieprawdą jest, że nadajesz się na rachmistrza. Fałszowałeś odpowiedzi czy też wmawiałeś respondentom, że nie ma takie narodowości?

ja tam nie chcę stawać po którejś ze stron, ale wydaje mi się że na końcu tej wypowiedzi jest znak zapytania więc nie wiem czy to jest obrażanie czy pytanie??bo jak pytanie to daj odpowiedź i po sprawie
@ mulkas jakby ktoś Ciebie zapytał co bardziej sprawia Ci przyjemność bicie swojej żony czy swoich dzieci, to czy takie pytanie z góry nie określało by Cię jakoś? Czy zgadzałbyś aby ktoś w takich kategoriach Cię rozpatrywał? To jest właśnie takiego typu pytanie gdzie masz same negatywne opcje, które na dodatek Cię określają. Ja się na to nie zgadzam i pewnie Ty po przemyśleniu również. Co do nie stawania po którejś ze stron – zgoda ale pewnie po stronie chamstwa i nieuczciwości nigdy stać nie będziesz a tutaj jest kwestia co już wyżej jednemu z użytkowników opisałem, pewnego ciągu chamskich wstawek, inwektyw (d.ebil. kr.etyn). Ten pan również pisał, że honoru nie mam (nie wiem skąd taka ocena przecież prywatnie zupełnie mnie nie zna), że jestem lewakiem, wysyłał mnie do Toszka (bynajmniej nie na targ) itd. itp.
podinspektor policji napisał:
Może warto by odpowiedzieć na pytanie, skoro pan się ujawnił: Czy zniechęcał pan obywateli do wpisywania podczas spisu ludności w 2002 roku narodowości śląskiej?
Nie, absolutnie do niczego nie mogłem zachęcać jak tylko do spisania się. Zresztą nie musiałem bo trafiłem na wielu dobrych i życzliwych ludzi. Dostałem dość duży obwód spisowy (prawie 200 gospodarstw domowych) w dzielnicy, w której zamieszkiwało i zamieszkuje wiele rdzennych mieszkańców Śląska. I na te 200 gospodarstw spotkałem się tylko z 3 przypadkami gdzie poruszono kwestie „narodowości” śląskiej. W pierwszym z przypadków pan się po prostu o to zapytał czy istnieje narodowość śląska, w drugim pan oznajmił, że chce jako narodowość spisać się jako Ślązak gdzie wyjaśniłem mu zgodnie z instrukcją pani koordynator jak i moją wiedzą, że Ślązacy to grupa etniczna a nie naród – więc pan się z tym zgodził. W ostatnim przypadku pan się ze mną nie zgodził i zapisałem tak jak sobie życzył – czyli spisałem pana narodowość jako śląska. Zresztą przy każdym pytaniu kwestionariusza miałem obowiązek służenia wiedzą, radą i pomocą natomiast zapisywać musiałem zgodnie z uzyskiwanymi odpowiedziami.
podinspektor policji napisał:
Pańskie prywatne zdanie w tej sprawie już znamy i trzeba je uszanować.
A jakie były prezentowane poglądy urzędnika(pana) podczas spisu?
Moje poglądy są jasne: mam uczciwie dokonać spisu zgodnie z uzyskiwanymi odpowiedziami. Czy one są zgodnie z moimi czy nie to jest kwestia drugo a nawet trzeciorzędna bo przecież istniała możliwość samopisu. Z tej opcji skorzystał ówczesny prezydent R.P. Kwaśniewski. Więc samo-spisujący się mogli wpisywać w rubryki co tylko chcieli zatem wcale nie zdziwiłbym się jakby na jakimś zestawieniu GUS ukazało się, że spisano Marsjan, jakieś Trolle czy Meduzy – jako narodowość (na przykład).



@Anonimie bój się Boga jaka antyśląskość? Czy zbiorowość ludzka to naród czy grupa etniczna jest bardzo łatwo określić. I przykro mi ale Ślązacy to nie naród tak samo jak Kaszubi, Łemkowie czy Pasztuni. Dlatego zgodnie z faktami to oznajmiam i odkłamuje abyśmy nie powtarzali głupot bo akurat jeden z forumowiczów, który pisze elaboraty się strasznie tego trzyma. On nie musi mieć racji, zresztą w wielu wypadkach jej nie ma. Jesteśmy tylko ludźmi dlatego informacje sprawdzać trzeba. Sprawdźcie proszę czy Ślązacy to naród czy nie. Czy to takie antyśląskie? Inna kwestia to czy rzeczywiście jakaś forma autonomii pomogłaby Śląskowi? Tak samo pewnie jak Opolskiemu pomogło odłączenie się od Katowic. Nie wierzcie w jakieś pie in sky. Sprawdźcie! Tutaj to zdecydowanie ja jestem większym obrońcą śląskiego interesu niż Wy. Kolejna sprawa to, kto wspiera dążenia separatystyczne w Polsce? Komu mogłoby zależeć aby Polskę dzielić na dzielnice? Na pewno nie prostym ludziom (Ślązakom, Warszawiakom, Kaszubom czy innym mieszkańcom Polski). A RAŚ - sprawdźcie jakie ludzie tam głoszą poglądy. Ja czuję niepokój a Wy?
lucjanszolajski napisał:
To że nie ma jej pod względem formalno-prawnym to jedno, a to że ludzie (173 k) czują się Ślązakami to niepodważalny fakt.
Wiesz, jestem świadomy jak mało wiemy o skomplikowanych procesach społecznych, politycznych i psychologicznych jakie zachodzą przy tworzeniu się narodu. To co ktoś napisze bądź zażyczy sobie napisać w ankiecie nie koniecznie musi być Jego prawdziwym uczuciem. Jak się okazuje nawet tak światli uczestnicy forum knurowskiego nie do końca wiedzą czym jest naród a co dopiero common man.
lucjanszolajski napisał:
Jonasie czy chcesz czy nie wcześniej czy później będziesz musiał uznać że istnieją na tym świecie Ślązacy
Jeśli zajdą takie zmiany za mojego życia to uznam. Tak samo jak uznaję grawitację. Oby Bóg miał nas wtedy w opiece.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka