Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tomasz Pasławski - Muzyk - Knurowski kandydat do Sejmiku

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pasiu



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 45
Skąd: Knurów - Gliwice

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 3:13 pm    Temat postu: Tomasz Pasławski - Muzyk - Knurowski kandydat do Sejmiku Odpowiedz z cytatem

Witam i informuję, że jestem chyba jedynym kandydatem z Knurowa do Sejmiku Samorządowego.
moim hasłem jest:
Nic o nas bez nas.
Od razu informuję, że jako człowiek z Knurowa - BEZPARTYJNY - chcę tam walczyć o dobro dla miasta - niezależnie od sporów politycznych.

1.
Jestem muzykiem - nie politykiem czy politykierem.
Skoro chcieli bym kandydował, zgodziłem się, ale postawiłem wyraźny warunek: Knurów nie ma swojego człowieka w Sejmiku Wojewódzkim - więc jeśli mam kandydować to do Katowic.
Tym bardziej, że mam szansę, bo znają mnie nie tylko Knurowianie...

2.
Program
To wyborcy wybierają program głosując na radnych i to radni wspólnie z nowym zarządem miasta będą określać kierunek jego rozwoju.
Ja chcę zwyczajnie wspólnie dla Knurowa współpracować z każdym nowym zarządem miasta - kto by w nim nie był, tak byu móc reprezentować Knurów w Sejmiku i dbać o jego interesy.
W razie potrzeby chcę przekonywać pozostałych radnych Sejmiku do uwzględnienia potrzeb Knurowa.
Chcę też, by nowa Rada Miasta i Zarząd z nowym Prezydentem na bierząco wiedzieli co się dzieje w Sejmiku zamiast dowiadywać się o tym z gazet lub płaszczyć się w gliwickich czy bytomskich salonach - bo z tych właśnie miast pochodzi większość kandydatów z naszego okręgu.
Nawet jeżeli mi dana inwestycja czy zmiana w Knurowie nie będzie pasowała, nie miałby sensu mój sprzeciw, bo tak czy inaczej byłoby to sprzeczne z interesem miasta - czyli moim - bo tu mieszkam.
Więc lepiej, jeśli się postaram np załatwić kasę na konkretną inwestycję, która tu zostanie zamiast nie robić niczego - bo jestem przeciwko Evil or Very Mad .

Wreszcie jak mogę cokolwiek obiecywać, skoro byłbym tam jedynym knurowianinem i nawet nie wiem, kto zostanie wybrany?
Skąd mogę mieć pewność, czy uda mi się przekonać pozostałych skoro ich jeszcze nie znamy?
Jakiekolwiek obietnice byłyby zwyczajnie nieuczciwe - to byłaby zwykła "kiełbasa wyborcza".
Więc kto chce usłyszeć sny o potędze i bajki o nowych żłobkach i boiskach - niech szuka tego na stronach politykierów z Bytomia czy Gliwic.
Ci muszą coś obiecać...
Ja obiecuję zrobić co się da wspólnie dla naszego miasta czyli także dla siebie - bo też tu mieszkam.

3.
Polityka
Tam nie ma polityki.
Tam są nasze drogi, autobusy, może kasa na nowe przedszkola czy szkoły...
Chcę dopilnować, by Knurów nie był w tym pomijany i myślę, że lepiej zadbam o interes miasta niż obcy kandydaci z obojętnie jakiej partii.
Dlaczego?
Bo tu mieszkam i zwyczajnie dbając o Knurów dbam o swoje.

4.
Kontakt
Mnie ciężko byłoby się ukryć, więc każdy może mnie łatwo spotkać tak w niedzielę jak i w tygodniu i porozmawiać.
A nasi radni i nowy Zarząd Miasta...
Mam nadzieję, że zwyczajnie wymienimy się numerami telefonów, tak by oni wiedzieli na bierząco co się nam w Sejmiku kroi, a ja bym wiedział, na czym miastu zależy i o co walczyć.

5.
Jaka lista...
Proste: jedyna na której udało się dla mnie zdobyć miejsce do Sejmiku -
lista nr 5 czyli PiS.
Nie pasuje Ci PiS?
Przeczytaj cały temat od początku.
Bo obiecuję współpracować z każdym, a interesuje mnie dobro naszego miasta i nie ode mnie zależałby kierunek jego rozwoju.
Ja jedynie mogę coś załatwić dla Knurowa lub nie, a w tym układzie wybieram to pierwsze...
A staram się dotrzymywać słowa.
Nigdy nie należałem i nie należę do żadnej partii.

Jeśli Cię przekonałem - zagłosuj na mnie: lista nr 5 (PiS) mój nr to 8.
Jeśli Knurowianie mnie poprą uznając że lepszy swój niż obcy powinno się udać.
Bo to wstyd, żeby tak duże miasto od 2002 roku nie miało swojego przedstawiciela w Sejmiku - ostatnim był Adam Rams...

Jeśli Cię nie przekonałem - pogadaj ze mną!
Można mnie bez problemu złapać w okolicach mojej pracy;) szczególnie w niedzielę. Zamiast godzinę pisać - w 5 minut uzyskasz info, a ja mam nadzieję Cię przekonać - bo naprawdę chcę tam po prostu działać dla Knurowa.


Pozdrawiam forumowiczów!
Masz dość polityków - wybierz muzyka!

Moja wizytówka jest na http://www.wybory.knurowa.pl/

Na mojej stronie muzycznej w domenie art.pl znajdziesz wyłącznie muzykę, bo jestem muzykiem - nie politykiem.
Jeśli zdążę, to postaram się uruchomić swój serwis wyborczy w innej domenie...

Ne mogę obiecać uczestnictwa w bierzącej dyskusji na forum - po prostu doba ma tylko 24 godziny a mi na wszystko brakuje czasu i wszystko muszę zrobić sam...
Plakat na koncert, nową muzykę, nowe kolędy na koncert świąteczny, ale także ugotować sobie obiad i po tym posprzątać... Brick wall
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
ESTEAM



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 202
Skąd: Szczygłowice

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 4:57 pm    Temat postu: Re: Tomasz Pasławski - Muzyk - Knurowski kandydat do Sejmiku Odpowiedz z cytatem

Pasiu napisał:

Ne mogę obiecać uczestnictwa w bierzącej dyskusji na forum - po prostu doba ma tylko 24 godziny a mi na wszystko brakuje czasu i wszystko muszę zrobić sam...
Plakat na koncert, nową muzykę, nowe kolędy na koncert świąteczny, ale także ugotować sobie obiad i po tym posprzątać... Brick wall

Człowiek powinien zajmować się tym, co mu sprawia przyjemność i ma na to czas Dancing W najbliższym czasie nie przewiduje się zmiany ilości godzin w dobie więc jak Ty widzisz swój udział w sejmiku ?
_________________
Think ============"Dodaj trochę jadu do połowicznej prawdy, a będziesz miała prawdę absolutną."============ 2 man down
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zdzichu_Klucznik



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 70

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm... jeśli jedynym kandydatem jesteś z Knurowa to warto dać ci szansę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprawka po stwierdzeniu drugiego Kandydata z Knurowa Smile

1. Dotyczyło przypadku, kiedy był tylko jeden kandydat

2. Dotyczyło przypadku, kiedy był tylko jeden kandydat

3. Jesteś świetnym muzykiem - znają Cię również poza Knurowem - należy rozpromować Cię wśród naszych znajomych z innych miast. Na Twoim miejscu wynająłbym TIRA ze sprzętem nagłaśniającym i promował się koncertowo z Czymś w rodzaju mieszanki Oldfielda, Bacha, Rubika itp, czyli sakro-classic-elektro-popu Smile


Życzę Ci powodzenia!!!
masz mój głos


Ostatnio zmieniony przez marekdym dnia Czw Lis 04, 2010 11:56 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
antybiotyk



Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 16

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie,
przyznaję, że pobierznie przeczytałem, to co Pan napisał.
Dlaczego pobierznie - bowiem jest, to mało interesujące, a zwłaszcza niespójne.

Cóż Pan chce w Katowicach "załatwić" dla Knurowa?????????????????
Z jakim Zarządem Miasta Knurowa chce Pan rozmawiać, skoro bodajże od 2002 roku w Gminach nie ma Zarządu - jest tylko urzędujący Prezydent
( ustawa o samorzadzie gminnym - może nudna ale w Pana przypadku konieczna lektura !!!).

Pisze Pan, że nie jest politykiem, ani politykie Applause rem tylko jest Pan muzykiem.
A może jest Pan "Muzykantem"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ESTEAM



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 202
Skąd: Szczygłowice

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marekdym napisał:
Szczerze mówiąc Knurów długo czekał na taki układ

1. jedyny kandydat z Knurowa - nawet lewicowcy promowali hasło "porozumienie ponad podziałami" myślę, że liberałowie nie zechcą być gorsi. Podsumowując - Głosy wyborców PIS, PO, Lewicy, PSL, PPP, KPEiR, SLD, UPR, LPR, SAMOOBRONY i innych, ale także Wszystkich apolitycznie, czy też wrogo nastawionych do polityki Knurowian Masz w kieszeni

2. Lista PIS - nie jest listą, która zwycięży, ale z pewnością zdobędzie co najmniej jeden lub nawet dwa mandaty. Wygra ktoś z ok 15000 głosów, ale drugiemu może wystarczyć nawet 6000 głosów. Knurów spokojnie może osiągnąć taki wynik (a nawet ten pierwszy) przy założeniu, że wszyscy głosują na knurowianina. Trzeba Mocno uświadomić Knurowianom, że jesteś Jedyny!!!!


Szczerze mówiąc to Knurów czeka na to żeby Nim układy już nie rządziły.
Kandydat z Knurowa, no niby tak, tylko cóż to za atut na tym szczeblu, myślę, że głosujący czy to z PO, Lewicy, PSL, PPP, KPEiR, SLD, UPR, LPR, SAMOOBRONY i innych, ale także Wszystkich apolitycznie, czy też wrogo nastawionych do polityki Knurowian, nikt nie ma w kieszeni.
Lista PIS - nie jest listą, która zwycięży i nic nie da mocne uświadamianie Knurowian, że ktoś jest jedyny, jak na razie Nasz knurowianin ma dwa głosy, jeden bo tym obdarzyła go natura i Twój, bo znalazł się właśnie na tej odpowiedniej liście.
_________________
Think ============"Dodaj trochę jadu do połowicznej prawdy, a będziesz miała prawdę absolutną."============ 2 man down
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pasiu



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 45
Skąd: Knurów - Gliwice

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiadam Panu Antybiotykowi!

Nie wiem dlaczego mnie Pan obdarował tak napastliwą wypowiedzią.
Primo - jestem MUZYKIEM - i mam na to dyplom, na którym ktoś kompetentny to urzędowo potwierdził.
Nie wiem czy miał Pan okazję mnie słyszeć, jeśli tak to stwierdzę krótko:
jeszcze się taki nie narodził, co by każdemu dogodził...
Różne są gusta, gatunki i style w muzyce, a każda ocena jest subiektywna. A z samorządami moja muzyka nie ma nic wspólnego.

Jeden post wcześniej Pan Marek subiektywnie ocenił mnie jako muzyka nad wyraz pozytywnie...
Cytat:
Jesteś świetnym muzykiem

Dziękuję Smile Choć 95% talentu od Bozi, a pracy tylko 5%
ostatnio staram się te proporcje poprawić...Wink

Wracając do postu Pana Antybiotyka
Proszę, nie czepiajmy się strony lingwistycznej, ja także potraktuję pobieżnie a nie
Cytat:
pobierznie
niektóre sprawy - np. ortografii (nie mówię o literówkach, bo te zdarzają się chyba każdemu).

Jak napisałem deklaruję konstruktywną współpracę z każdym nowym zarządem miasta - pisane tym razem, aby nie było wątpliwości małymi literami, a więc nie jako nazwa własna.
Myślę, że większość czytających moją wypowiedź łatwo zrozumie, że chodzi mi o nowowybranego Prezydenta Miasta i jego współpracowników, a także Radę Miasta.
Stosownie do podjętych w tych gremiach decyzji mam zamiar być poniekąd ich przedstawicielem.
To z ich decyzji wyniknie, o co powinienem zabiegać dla Knurowa - np. odpowiednią kolejność remontów dróg czy zwyczajnie zwiększone fundusze. Równocześnie gdy tylko dostrzegę tam jakąś możliwość czy inicjatywę interesującą dla naszego miasta w porozumieniu z zarządem będę starał się wykorzystać dla miasta każdą taką okazję.

Panu Easteam-owi dziękuję za logiczne pytanie i odpowiem krótko:
Jeśli zostanę samorządowcem, będę musiał zapewne ograniczyć pracę nad własnymi projektami muzycznymi - oto cena...
Pewnie nawet przyjdzie mi nie raz przeczytać wspomnianą ustawę o samorządzie i to z przypisami i rozporządzeniami wykonawczymi.

Jeden z prezydentów USA, bodajże Thomas Jefferson powiedział kiedyś, by nie pytać co ten kraj zrobił dla mnie, lecz by zastanowić się co JA zrobiłem dla Kraju.
Jeśli wyborcy tak zadecydują, przyjdzie mi zrobić coś dla kraju - konkretnie dla mojego miasta. Idealista ze mnie...
A że miasto coś dla mnie zrobiło jak pisałem w swojej wizytówce - będzie mi łatwiej...
Może nawet zdołam to polubićWink
Głosów "wszystkich Knurowian" faktycznie nie mam, ale o nie wszystkich proszę mając nadzieję, że Ci, którzy mnie znają osobiście spróbują przekonać pozostałych, lub że przekona ich fakt, że to dla nas wszystkich wspólny interes - dobro naszego miasta i że fakt, że w nim mieszkam może stanowić jakąś gwarancję moich rzetelnych działań na rzecz Knurowa - w większym stopniu niż obietnice gości wyborczych - czyli kandydatów z innych miast...
Z rzeczy paskudnie zwanej "arytmetyką wyborczą" (to ta obrzydliwa konskwencja ordynacji więszościowo - proporcjonalnej) wynika, że szansę mam.

I raz jeszcze proszę - lepiej rozmawiać osobiście niż pisać...
A przed zadaniem pytań (RZECZOWYCH i na temat) bardzo proszę uważnie przeczytać moje teksty.
Poświęciłem na to czas i mam nadzieję, że prezentują mnie one wystarczająco jasno.
Jak Państwo widzą staram się odpisywac wyczerpująco i konkretnie, ale proszę o równie poważne potraktowanie mnie.

Stwierdzenie, że mój tekst jest niespójny z równoczesnym zaznaczeniem, że przeczytało się go pobieżnie zakrawa na ironię...
Może właśnie pobieżna lektura sprawiła, że wydał się niespójny?

Panu Markowi dopowiem jeszcze, że nie chodzi mi o jakieś sztuczne porozumienia ponad podziałami, natomiast moim zdaniem gdybym dostał się do Sejmiku jako jedyny knurowianin taka postawa to jedyne wyjście.
W gabinetach może nie raz będę próbował przekonywać zarządzających miastem do zmiany zdania, może i ostro się o to pokłócimy...
Ale koniec końców w Sejmiku uważam, że powinienem przedstawiać jednolite i spójne zdanie w imieniu Knurowa - to kwestia lojalności i odpowiedzialności wobec miasta i wyborców.

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ESTEAM



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 202
Skąd: Szczygłowice

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pasiu napisał:
(..) Panu Easteam-owi dziękuję za logiczne pytanie i odpowiem krótko:
Jeśli zostanę samorządowcem, będę musiał zapewne ograniczyć pracę nad własnymi projektami muzycznymi - oto cena... (..)

Jestem usatysfakcjonowany logiczną i grzeczną odpowiedzią. Życzę powodzenia na muzycznej niwie, wątpię czy warto płacić taką cenę.
_________________
Think ============"Dodaj trochę jadu do połowicznej prawdy, a będziesz miała prawdę absolutną."============ 2 man down
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobają mi się celne konkluzje Esteam. Antybiotyk moim zdaniem nie docenia tego, co można załatwić w Katowicach dla Knurowa - dużo! Wyraźnie brakuje miastu odpowiedniego przełożenia na "Katowice" jako centrum władzy w regionie: drogi główne, komunikacja pasażerska, inwestorzy i wiele innych detali miejskiej układanki zależy od tego, czy nasze miasto będzie zauważane przez "Katowice".
Kandydat nie ma doświadczenia w meandrach sprawowania władzy i można mu to poczytać na minus, bo środowisko, do którego się sposobi, jest raczej wyrachowane i cyniczne. Z drugiej strony: nie można wykluczyć, że jego artystyczna natura i oryginalność przełamią stereotypy i właśnie on - zdolny muzyk z temperamentem wtargnie tam na salony i znajdzie dobry wspólny język z "możnymi" tego regionu. Powiem brutalnie, że z pewnością dałoby się znaleźć lepszy materiał na przedstawicieli Knurowa w "Katowicach". Ale spytam też, czemu ich nie widać na żadnej liście? Więc tak najlogiczniej: kto, jeśli nie on?


Ostatnio zmieniony przez secundo dnia Czw Lis 04, 2010 11:52 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beginek



Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 111

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest 2 kandydatów z Knurowa.Jeszcze Jan Ryszard Szuścik lat 20-lista 15 miejsce 7.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekdym



Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 620

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzeczywiście - wczoraj tak dokładnie sprawdzałem (nawet "znajdź"), nie wiem, czy mogli to dzisiaj poprawić w pkw. Trzeba zrewidować powyższe przemyślenia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pasiu



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 45
Skąd: Knurów - Gliwice

PostWysłany: Czw Lis 18, 2010 1:24 pm    Temat postu: O graniu... Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie!

Jako, że słyszę pojawiające się wątpliwości a i ludzie na ulicy pytają, spieszę poinformować, że:

1 Nie zamierzam zmieniać pracy i zanim zdecydowałem się zgodzić na kandydowanie sprawdziłem, czy służba w Sejmiku da się pogodzić z organistowaniem...(pytałem gościa który tam był - radnego Sejmiku)

Wiem że DA SIĘ i jeśli wejdę do Sejmiku będę mógł normalnie grać...

2. W wyborach na Prezydenta Miasta Knurowa zagłosuję na p. Adama Ramsa

Pozdrawiam i zapraszam na www.tomasz-paslawski.pl
Jeśli zdążę, to dziś wieczorem trochę rozbuduję ten serwis, bo na razie to tylko wizytówka. Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pasiu



Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 45
Skąd: Knurów - Gliwice

PostWysłany: Pią Lis 26, 2010 1:11 pm    Temat postu: Po wyborach Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie!
Cóż - głosy się rozproszyły na partyjne listy i Knurów nie ma swojego człowieka w Sejmiku.
Na mnie zagłosowało 1896 osób, a w samym Knurowie 1229.
To naprawdę dużo - zaufało mi przeszło 10% uczestniczących w wyborach Knurowian.
Serdecznie dziękuję wszystkim za to zaufanie i zainteresowanie - zobaczymy - może jeszcze kiedyś spróbuję kandydować, na razie jednak z radością wracam do pracy nad muzyką. Wave

Pozdrawiam i pozwolę sobie na koniec pogratulować wszystkim wybranym do knurowskiego i powiatowego samorządu oraz oczywiście Prezydentowi Ramsowi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Samorząd miejski Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka