Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nasze zarobki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xander_cage



Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1202
Skąd: N 50°13' E 18°41'

PostWysłany: Sob Gru 16, 2006 10:06 pm    Temat postu: Nasze zarobki Odpowiedz z cytatem

Za onet.pl:

Kod:
Sprawdź, ile zarabia przeciętny Polak
(ISB, IAR, aj/15.12.2006, godz. 14:13)
Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło w listopadzie o 3,8% w stosunku do października, a w ujęciu rocznym zwiększyło się o 3,1% i wyniosło 2759,65 zł, podał w piątkowym komunikacie Główny Urząd Statystyczny.


Przeciętne zatrudnienie w przedsiębiorstwach w listopadzie 2006 roku wzrosło o 0,3% w stosunku do października, natomiast w ujęciu rocznym wzrosło o 3,8%, podał GUS. Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w październiku 4986,0 tys. osób.

Ekonomista BZ WBK Piotr Bielski uważa, że szybciej rosnące zatrudnienie w firmach wskazuje na zwiększanie przez nie działalności gospodarczej, co dobrze wróży wzrostowi gospodarczemu.

Zdaniem ekonomisty tempo wzrostu PKB będzie jeszcze przez jakiś czas wyższe niż 5 procent. Coraz więcej Polaków ma pracę, w związku z czym coraz więcej pieniędzy trafia do gospodarstw domowych. Można zatem oczekiwać, że będzie również rosła sprzedaż detaliczna, że będą rosły obroty w handlu - powiedział Piotr Bielski. Podkreślił, że dane o rosnącym zatrudnieniu to bardzo dobra informacja, jeśli chodzi o przewidywania co do sytuacji gospodarczej kraju w kolejnych miesiącach.

GUS podał też, że liczba mieszkań oddanych do użytku w listopadzie 2006 roku wyniosła 12,273, czyli wzrosła o 24,1% w stosunku do poprzedniego miesiąca i wzrosła o 22,1% w ujęciu rocznym,

W okresie styczeń-listopad 2006 roku oddano do użytku w sumie 97.330 mieszkań, co oznacza spadek o 0,2% w porównaniu do analogicznego okresu 2005 roku.


I co Wy na to drodzy forumowicze?
Ja osobiście nieźle się uśmiałem. Chciałbym się dowiedzieć kim jest "przeciętny polak", w jakiej willi mieszka i jaką furą się buja.
Na pocieszenie zostaje mi myśl, że przy tych danych jestem nieprzeciętny.

Pozdrawiam serdecznie
Xander Cage
_________________
... Welcome to the Xander Zone ...



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Gru 16, 2006 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że w tych średnich zarobkach biorą też pod uwagę prezesów zarabiających po kilkadziesiąt-kilkaset tysięcy złotych miesięcznie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mateusz



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 337

PostWysłany: Sob Gru 16, 2006 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeciętny polak to każdy pracownik... np w takiej firmie prezesik 20 000 zł a zwykły pracownik powiedzmy 1 000 w sumie 21 000 podzielmy to na 2 pracowników czyli każdy z nich zarobi po 10 500 więc można powiedzieć że w tej firmie zarabia się bardzo dużo... średnio ponad 10 000zł.

Czyż wyliczanie średniej krajowej nie jest wspaniałe?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Sob Gru 16, 2006 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We wszystkich takich informacjach pojawia się słowo "przeciętny dochód" a nie "średni dochód". Chociaż nigdzie nie ma wyjaśnienia czym różni się dochód przeciętny od średniego wydaje mi się, że GUS nie oblicza średniej prezesa zarabiającego 20.000 zł i sprzątaczki zarabiającej 500 zł, co by sugerowało że dochód przeciętnego Polaka to 10.250 zł ale oblicza np. medianę. A co to jest, poszukajcie w googlach. Ja ze statystyki miałem warunek więc Dontknow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Gru 16, 2006 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
We wszystkich takich informacjach pojawia się słowo "przeciętny dochód" a nie "średni dochód". Chociaż nigdzie nie ma wyjaśnienia czym różni się dochód przeciętny od średniego wydaje mi się, że GUS nie oblicza średniej prezesa zarabiającego 20.000 zł i sprzątaczki zarabiającej 500 zł, co by sugerowało że dochód przeciętnego Polaka to 10.250 zł ale oblicza np. medianę. A co to jest, poszukajcie w googlach. Ja ze statystyki miałem warunek więc Dontknow

Mediana i tak nie "załatwi" sprawy, chociaż wyniki nie będą tu już tak fantastyczne. Widać z tego jedno, że przepaść między warstwami społecznymi pogłebia się. Bogaci będą się bogacić a biedni..... Oby tylko bogaci nie zapomnieli w takich warunkach uzboroić swoich domostw i siebie. Widać jeszcze jedno; w kraju gdzie dużo podobno liberałów - mało liberalnej gospodarki.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 12:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza tym to jest zapewne pensja brutto, od której dopiero zostanie odjęta składka na "solidarne państwo" Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 2:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeBoucher napisał:
Poza tym to jest zapewne pensja brutto, od której dopiero zostanie odjęta składka na "solidarne państwo" Razz

Chcesz stworzyć wrażenie, że dopiero pod rządami PiS zaczęto w Polsce pobierać podatki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

secundo napisał:

Chcesz stworzyć wrażenie, że dopiero pod rządami PiS zaczęto w Polsce pobierać podatki?


Ależ skąd. Po prostu podoba mi się to hasło Smile Myślę że wszyscy podatnicy czują się lepiej wiedząc że opłacają PiSowskie państwo solidarne, a nie SLDowskie socjalne. Nawet jeśli nie widać między nimi żadnej różnicy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
s mariusz



Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 7
Skąd: kiedys knurow

PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w polsce zarabialem przecietnie 1500 zl i doszlem do wniosku ze nigdy sie niczego nie dorobie wiec zaryzykowalem i dlatego tu mieszkam zarabiam ty 1500 ale euro a za mieszkanie place stowe i nie moge nazekac i powoli jak sobie przypominam jak mnie szef wkozal w polsce to przestaje byc patriota co wy nato Wave Thumbsup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak mariusz masz racje chcesz zyc godnie jak czlowiek uciekaj z kraju, namawiam wszystkich polakow na wyjazd, a jednoczesnie caly swiat sie juz na polakow tak przygotowal ze jak sie tylko polak slyszy to juz maja wszyscy watpliwosci, kiedys mozna bylo do USA dostac Greencard bez problemu dzisiaj jak powiesz ze jestes z polski masz popapane, pomimo wszystko warto jest wyjechac dorabiac sie cale zycie a dorabiac sie rok to jest roznica chyba, wiec wsiadajcie w samoloty i wypad i ani sie nieogladajcie bo niema naco !

Banana Banana Banana Banana Banana Banana
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka