Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak dostać mieszkanie od miasta Knurów?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sleepless



Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 4

PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 9:13 pm    Temat postu: Jak dostać mieszkanie od miasta Knurów? Odpowiedz z cytatem

Witam.

Czy ktoś wie jakie są procedury otrzymania mieszkania od miasta? Wiem, że na to czeka się latami, ale mimo to jestem zainteresowana, więc proszę o jakiekolwiek informacje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Krzychu_Bravura



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 733
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udaj się do;
Miejski Zespół Gospodarki Lokalowej i Administracji (MZGLiA)
Ul.Floriana 4( blok obok urzędu miejskiego) tam złóż wniosek o przydział mieszkania komunalnego.
_________________
Alle Luja i Do Przodu.
Należy siać, siać, siać! Trzeba siać, aby urosło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bystryyy



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 686

PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przesadź z opisem obecnego stanu mieszkalnego - tj nie wymyślaj że mieszkasz w brudzie i smrodzie jeśli tak nie jest - bo komisja z chęcią sprawdzi warunki mieszkalne^^
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sleepless



Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 4

PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 6:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za pomoc Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lilka123



Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 99

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udac się trzeba do Referatu Lokalowego (stary Urząd Miasta) na ul. Niepodległości i wziąść stamtąd wniosek do wypełnienia. Wniosek ten można też pobrać ze strony internetowej, podaję link http://www.knurow.bip.info.pl/dokument.php?iddok=10015&idmp=401&r=o.
Na pewno trzeba będzie potwierdzić u zarządcy budynku (np. w MZGLiA) informacje o mieszkaniu ( ile jest pokoi, jaki metraż, ile osób zamieszkuje, czy jest ciepła woda i takie tam), w Urzedzie Miasta potwierdzić zameldowanie na tym mieszkaniu, z pracy wziąść zaświadczenie o dochodach za ostatnie pół roku.
Poza tym są pewne kryteria, np. metraż mieszkania w którym obecnie mieszkasz nie może przekroczyć 6 m2 na osobę; Twój dochód nie może przekroczyć ileś tam na osobę na miesiąc (brane są pod uwagę osoby zadeklarowane do wspólnego zamieszkania).
Jest też kryterium trudnej sytuacji rodzinnej, które może dotyczyć np. jakiejś przewlekłej choroby wnioskodawcy.
Istnieje też możliwość zadeklarowania kwoty na wykonanie remontu we własnym zakresie.
Acha, co najważniejsze - wniosek trzeba jakoś uzasadnić!
Z tego co pamiętam wnioski składa się do 13 lub 15 września.
Po złożeniu wniosku na pewno niezapowiedzianie przyjdzie komisja, która sprawdzi jak faktycznie wygląda stan mieszkania w którym wnioskodawca obecnie mieszka.
To tyle.
Ja radzę przejść się do Referatu Lokalowego, wziąść wniosek i o wszystko dopytać. Procedury nie są takie straszne.
Polecam też zajrzeć na stronę do której podałam link, tam wszystko jest napisane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bystryyy



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 686

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lilka123 napisał:
wziąść


Wziąć się pisze... Boli mnie strasznie ten błąd u każdej napotkanej osoby;x
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sleepless



Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 4

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co jak mi przekroczy metraż albo dochody? Czy tylko wg takich kryteriów przydzielają mieszkania? Jeśli przekroczy to z miejsca odrzucają wniosek czy mimo to dalej go rozpatrują?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bystryyy



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 686

PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mogą tego odrzucić... To że ktoś ma większy metraż nie znaczy że jest on zdatny do prawidłowego mieszkania np 10 osobowej rodziny... A dochód trzeba przeliczyć na jedną osobę w rodzinie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lilka123



Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 99

PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bystryyy napisał:
Lilka123 napisał:
wziąść


Wziąć się pisze... Boli mnie strasznie ten błąd u każdej napotkanej osoby;x


Racja, mój błąd Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lilka123



Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 99

PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do przekroczenia dochodu lub metrażu, to w tym przypadku wniosek nie jest rozpatrywany pozytywnie. Kryteria po to są wyznaczone, żeby je spełniać. Mojej szwagierce metraż przekroczył 10 cm/os. i od razu jej powiedzieli, że tego wniosku nie wezmą pod uwagę.

Jeżeli chodzi o dochód, to brany jest pod uwagę dochód wnioskodawcy z ostatnich 6 miesięcy. Dochód dzielą przez liczbę osób podaną we wniosku do wspólnego zamieszkania z wnioskodawcą a nie przez liczbę osób obecnie mieszkających razem z wnioskodawcą. Tak było jak ja składałam wniosek - chyba, że coś się zmieniło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka