Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Budowa parkingu za starym ratuszem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wilq napisał:
Nie ma to jak solidna dawka starego, dobrego polskiego malkontentyzmu z rana.. pozdr Wave


a dlaczego Polacy na wszystko narzekaja? ja sie wcale nie dziwie bo wszystko wokolo to partactwo gdzie nie spojzysz wiec jak tu nie narzekac? jak nie bedziesz narzekal na podstawowe przynajmniej rzeczy to jak sie to badziewie ma zmienic?? Dontknow
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baron napisał:
Czyli Baron sie nie mylil ma jeszcze dobre oko, normalny standart jest od 2,40-2,60 cm , czyli w swietle przepisow to by musieli to wszystko pozrywac i na nowo porobic no bo jak mi ktos auto porysuje to moge sie ubiegac od miasta o odszkodowanie !?

PS. Plumowski nie mow tylko ze taki waski jestes Mr. Green


CC się mi tak spokojnie mieści Wink
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eth napisał:
I po raz kolejny znaleźli się fachowcy od krytyki ;/ rzygać się chce

Chłopcze, nie kompromituj się. Masz podaną normę, masz naruszenie normy i o czym jeszcze chcesz dyskutować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czarli



Dołączył: 30 Cze 2007
Posty: 20
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 4:49 pm    Temat postu: mandatami promują nowy parking Odpowiedz z cytatem

W temacie nowego parkingu - historia.
Wzdłuż Niepodległości - na wysokości szpitala mamy piękne zatoczki parkingowe. Parkuja tam głownie ludzie którzy jeżdża odwiedzić chorych w szpitalu - są zatoczki, więc ludzie parkują, nikomu to nie szkodzi i nie przeszkadza - no bo są zatoczki.

Kilka dni temu Straż Miejska postanowiła przeprowadzić brawurową akcję promocyjną parkingu - otóż przed zatoczkami stoi zakaz parkowania - nie wiem po co skoro - powtórzę się - są piekne zatoczki. więc wszysce parkowali, a Panowie czekali 5 minut i bach mandat na 100 zł - w sumie daleko nie muszą się ruszać a w kilkanaście minut kilak tysięcy wpadnie do kasy. Na pytanie, o co chozi Panowie mówią, że zakaz jest a jest przezciez parking - czyli taka akcja promocyjna poprzez mandaty.

Nie kwestionuję tutaj tego, że parkujący załamali zakaz któy stoi, kwestionują za to sam fakt postawienia tam zakazu - skoro są zatoczki i coś mi podpowaida, że znaku tam wcześniej nie było przed parkingiem - choć mogę się mylić....

Ja dzień w dzień jeździłem do szpitala - co prawda jak zobaczyłem zakute auton w zatoczce jeździłem dalej - czyli mi się udało ale generalnie to jakaś głupota jest - Ci co jeżdża do szpitala wiedzą doskonale, że jadąc nawet po kogoś na chwilę nie można przewidzieć czy uda się w 3 minuty czy akurat trzeba będzie poczekać ciutkę dłużej. Na teren szpitala i tak wjechać się nie da, więc jak ktoś chce kogoś odebrać ma problem - parking co prawda jest ale dla osoby wychodzacej ze szpitala dodatkowe 200 metrów na parking to spory problem.

Co ciekawe, w te same zatoczki można już parkować - nie ma już zakazu, jest nawet znak P od wydokości parafii w stronę ronda - zatoczki te same, po co więc wczesniej znak.

Głupota czy celowe dziłania na podreperowanie budżetu?
Mam nadzieję, że ktoś pójdzie po rozum do głowy i usunie znaj - ale wtedy będzie trudno wytłumaczyć się z pustego parkingu - i tu jest pewnie praprzyczyna tej sytuacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 5:28 pm    Temat postu: Re: mandatami promują nowy parking Odpowiedz z cytatem

czarli napisał:

Głupota czy celowe dziłania na podreperowanie budżetu?
Mam nadzieję, że ktoś pójdzie po rozum do głowy i usunie znaj - ale wtedy będzie trudno wytłumaczyć się z pustego parkingu - i tu jest pewnie praprzyczyna tej sytuacji.


To, że głupota, to fakt.
Z tym, że znaki postoju są tam od lat.
I tyleż lekceważone Wink
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zoom



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 80

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 8:51 pm    Temat postu: Re: mandatami promują nowy parking Odpowiedz z cytatem

czarli napisał:
W temacie nowego parkingu - historia.
Wzdłuż Niepodległości - na wysokości szpitala mamy piękne zatoczki parkingowe. Parkuja tam głownie ludzie którzy jeżdża odwiedzić chorych w szpitalu - są zatoczki, więc ludzie parkują, nikomu to nie szkodzi i nie przeszkadza - no bo są zatoczki.



Szkodzi, szkodzi... Wyjazd z terenu parafii i sprzed ratusza to spore wyzwanie, ponieważ auta oblepiające pobocze zasłaniają pojazdy jadące od strony Biedronki. Parę razy zdarzyło mi się jechać tą główną (Niepodległości) i ostro dawać po hamulcach, gdyż właśnie taki wyjeżdżający stamtąd desperat usiłował włączyć się do ruchu w stronę Krywałdu...

50 m dłuższy spacer do parkingu nie wydaje mi się przesadnym utrudnieniem ani dla kierowców parkujących aut, ani dla wypisanych pacjentów.
Może za to sprawić, że dzięki lepszej widoczności ktoś uniknie wypadku i stania się poszkodowanym, czyli właśnie pacjentem pobliskiego szpitala...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Nie Maj 30, 2010 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak mówiłem z ciekawości zmierzyłem te miejsca parkingowe.
Niestety bez miary. Posłużyłem się butem rozmiar 42 potem zmierzony jako 28 cm.
Większość miejsc ma 7,5 buta = 2,1 m
Choć zawsze skrajne miejsce (końcowe w procesie układania kostki, widać to po dodatkowych wąskich pasach kostki) mają prawie 9 butów = 2,5 m
Pomiary były bez kostem (linii) oddzielających stanowiska.
Takowa linia ma na oko 4/5 buta czyli 22 cm
Zatem na stanowisko można liczyć pożyczając obie linie 2,54 m, plus dodatkowe centymetry z miejsc sąsiednich (wiadomo po zaparkowaniu drzwi nie zostawiamy otwartych).

Więc co do normy to z bidą ale ją spełnia moim zdaniem.

Aha i jeszcze co do miejsc dla niepełnosprawnych, być może te większe meijsca mają pełnić ich rolę, jednak nei sa oznakowane żeby nei stawały osoby nieuprawnione, oraz znajdują się ca całej powierzchni aprkingu w różnych miejsca także też mało logiczne rozwiazanie na miejsca dla inwalidów. Jak pisałem pewnie tak wyszło, bo ktoś wcześniej źle wymiwrzył.
_________________
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić."
J. Piłsudski do socjalistycznego rządu II RP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka