Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Po co nam Palikot?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 11:45 am    Temat postu: Po co nam Palikot? Odpowiedz z cytatem

Pan Janusz Palikot pojawił się na scenie politycznej niedawno. Człowiek zasłużony i niewątpliwie inteligentny ale czy to wystarcza aby był tym kim poseł powinien być?
Rota przysięgi poselskiej mówi: „Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej”. Czy obowiązek posła wobec narodu to tylko czcza gadanina i mniej lub bardziej barwne happeningi? Czy nawet najmądrzejsze wywody zmienią coś w kraju o ile nic ponadto się nie robi? Pan poseł Palikot przewodniczy komisji Przyjazne Państwo. Szkoda, że On bo ta komisja wiele by mogła zmienić. Zmienić dla szarego obywatela, dla nas i naszych znajomych, przyjaciół, członków rodzin. Oczywiście nie dotyczy to tylko pana Palikowa bo i w PiS, SLD czy PSL znajdziemy wielu gadaczy i awanturników. Czy zastanawialiście się kogo my wybieramy? Czy niedługo znów popełnimy ten sam błąd?
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakbym miał się tak zastanawiac kogo wybrać żeby coś dobrego zrobił to bym zawsze musiał oddać nieważny głos.
U nas wszyscy kradną, kłamią i g robią.
Ja jak głosuję to wybieram mniejsze zło.
A najchętniej to bym się przeszedł na Wiejską (nazwa pasuje, bo same barany w garniakach tyle że słoma z butów wystaje nadal) z plutonem egzekucyjnym, kula w łeb i do piachu. Od razu by nie były potrzebne śmieszne komisje do spraw komisji nadzorujących tą pierwszą komisję ...
_________________
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić."
J. Piłsudski do socjalistycznego rządu II RP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jimi



Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 612
Skąd: Knurów - Mieszka I

PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 12:47 pm    Temat postu: Re: Po co nam Palikot? Odpowiedz z cytatem

Jonas napisał:
Pan Janusz Palikot pojawił się na scenie politycznej niedawno. Człowiek zasłużony i niewątpliwie inteligentny ale czy to wystarcza aby był tym kim poseł powinien być?
Rota przysięgi poselskiej mówi: „Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej”. Czy obowiązek posła wobec narodu to tylko czcza gadanina i mniej lub bardziej barwne happeningi? Czy nawet najmądrzejsze wywody zmienią coś w kraju o ile nic ponadto się nie robi? Pan poseł Palikot przewodniczy komisji Przyjazne Państwo. Szkoda, że On bo ta komisja wiele by mogła zmienić. Zmienić dla szarego obywatela, dla nas i naszych znajomych, przyjaciół, członków rodzin. Oczywiście nie dotyczy to tylko pana Palikowa bo i w PiS, SLD czy PSL znajdziemy wielu gadaczy i awanturników. Czy zastanawialiście się kogo my wybieramy? Czy niedługo znów popełnimy ten sam błąd?


no tak poseł J. Palikot jest dość charakterystyczną i barwą postacią na polskiej scenie politycznej. Ale jak już sam wspomniałeś w w każdej partii się ktoś taki znajdzie. PiS do niedawna miał posła Cymańskiego(którego osobiście lubiłem) teraz jest J. Kurski który zawsze ma dużo do powiedzenia, SLD ma J. Senyszyn w PSL jest poseł Kłopotek. Wymieniłem tych posłów którzy według mnie mówią dużo, a robią mało. Tzn nie każdy z nim dostał pole do popisu. Według mnie poseł Palikot ma za zadania "zniszczenie" konkurencji (PiS i SLD). Osobiście to co robi jakoś negatywnie (chyba) nie odbija się na nas. Bez niego życie polityczne było by nudne. Ma swoje dość ekscentryczne sposoby podchodzenia do opozycji. Jeżeli mam kierować się słowami roty przysięgi poselskiej... to połowa posłów jest o wymiany. Ktoś ich wybrał i z tym wyborem musimy się liczyć. Jeżeli chcemy coś zmienić to na następne wybory trzeba się zmobilizować, ruszyć do urny i oddać głos na osobę która według nas jest w stanie coś zdziałać w sejmie.
A wracając do pana Janusza to gdzieś niedawno usłyszałem (chyba na TVN24) że jego kariera polityczna potrwa jeszcze z 2 lata i to będzie koniec.
_________________
You say Bruno Mars, I say Guns'n Roses
You say Hannah Montana, I say nirvana
You say Owl City, I say Bon Jovi
You say Taylor Swift, I say AC/DC
You say Justin Bieber, I say Fuck You
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 1:51 pm    Temat postu: Re: Po co nam Palikot? Odpowiedz z cytatem

Jimi napisał:
Ale jak już sam wspomniałeś w w każdej partii się ktoś taki znajdzie. PiS do niedawna miał posła Cymańskiego(którego osobiście lubiłem) teraz jest J. Kurski który zawsze ma dużo do powiedzenia, SLD ma J. Senyszyn w PSL jest poseł Kłopotek.

No bardzo dobrze zauważyłeś bo Palikot to takie słowo klucz. Oznacza tych co robią sobie jaja. Dokładnie tak, bo jako poseł co innego robić powinien. Oczywiście jeśli robi swoje i ma czas na inne sprawy – jego wola. Do tego towarzystwa dodałbym jeszcze dla równowagi posła czy teraz europosła Ziobro. Chłopak dobrze zaczął ale zaczął bawić się w celebrytę. I rolę tę - choć tylko pośrednią i mocno ograniczoną zaczęły pełnić filmotwórcy(wiem, że nie ten czas ale przedstawiam obrazowo). Odnoszę się tutaj do świetnych obrazów „Dług” czy „Symetria”. Obydwa filmy demaskują nieskuteczność państwa i jego za przeproszeniem - organów. Tragediom tam przedstawionym można byłoby zapobiec ale u nas posłowie tańczą z gwiazdami, kłócą się przed kamerami myśląc, że o to w tej grze chodzi. Dodajmy jeszcze jazdy na Cyprze meleksami czy świecenie gołym torsem w magazynach. A Szary obywatel mający problem z urzędnikiem, kiedy nawet Rzecznik Praw Obywatelskich (nota bene też chcący być na topie medialnych newsów) stwierdza, że ów urzędnik prawo złamał, nie może normalnie prowadzić biznesowej działalności. I tak On traci zyski, Jego pracownicy – pracę a My (jako kraj) przez takie zabawy rozwijamy się wolniej lub wcale. Jedyny plus tego, że wielu z Nas ma dostęp do taniej rozrywki, oczywiście opłacając abonament. Miłej zabawy rodacy!

P.S. Sprostowanie: My z dużej bo jesteśmy ich pracodawcami a oni z małej – bo nie zasłużyli. A dwa: Cymański – świetny gadacz i mądry gość ale to za mało by być posłem wg mnie. Może tu nie o to chodzi by być gadułą i kujonem?
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie tu chodzi o znajomości i kto się dostanie do koryta żeby jak najwięcej nakraść.
Choć płace dla polityków sprawdzają się w innych krajach to u nas korupcja jest tak potężna a moralność i etyka tak leży że już nawet nie kwiczy że jestem za tym aby pozycje rządzące były TYLKO dla ludzi z odpowiednim wykształceniem i najlepiej nie płatne, bo przecież rządzić toż to zaszczyt.
Choć myślę że tam jakby nie zmienił to i tak to mało da.
Jedyna metoda na dziś to rozstrzeliwać każdego którego przyłapią lub udowodnią jakieś przestępstwo/oszustwo itp. to powinno otrzeźwić i zmusić do myślenia tych ZŁODZIEJI.
I nie wyszukujcie mi tu tych co nie kradną bo wyjątek potwierdza regułę a ten co jeszcze go niektórzy bronią po prostu lepiej się maskuje w swoim złodziejstwie, bo serio kto się dostał do rządu bez znajomości? A to już przecież nielegalne!
_________________
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić."
J. Piłsudski do socjalistycznego rządu II RP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Bardzo interesujaca postac Mr. Green
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, teraz wszyscy wypominają Palikotowi pistolet i wibrator, a nikt nie pamięta o co chodziło. Dzięki tej konferencji prasowej podjęto śledztwo (i chyba skazano) przeciwko policjantom, którzy zgwałcili młodą dziewczynę na posterunku.
Wolę takich posłów niż tych, którzy koncentrują się na uznaniu Jezusa za króla Polski.
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeBoucher napisał:
No tak, teraz wszyscy wypominają Palikotowi pistolet i wibrator, a nikt nie pamięta o co chodziło. Dzięki tej konferencji prasowej podjęto śledztwo (i chyba skazano) przeciwko policjantom, którzy zgwałcili młodą dziewczynę na posterunku.
Wolę takich posłów niż tych, którzy koncentrują się na uznaniu Jezusa za króla Polski.

nie wszyscy ale jaśniepan bajkopisarz wkleił tę ilustrację tutaj zupełnie bez powodu, bo ni jak nie mieści się w toku dyskusji. Masz rację - w tym wypadku Jego działanie było uzasadnione i nawet wskazane. To jest obowiązek posła - pomagać obywatelowi wtedy, kiedy na policje czy inne organa (bez związku z ilustracją) nie można liczyć.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
owned



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 30

PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytając kilkanaście postów usera Barona ;/ stwierdzam że to kserokopiarka. Kopiuje, kseruje a ostatnio nawet faksuje <lol2> materiały nie jego autorstwa. Normalnie takiego usera nazywa się SPAMEREM
Przeglądając Jego posty stwierdzam że jeszcze nic mądrego na tym forum sam od siebie nie napisał <szok> a administracja to toleruje <szok2>

Żeby nie off topic.
Pana Palikota mają za wariata ludzie którzy nie rozumieją (lub nie chcą zrozumieć - czytaj PIS-owskie mohery) co on chce przekazać, udowodnić opinii publicznej. I jak ktoś zagłębi się w temacie zawsze walczy w słusznej sprawie. Choć przekazuje to w nietypowy dla sporej grupy odbiorców sposób, ale słuszny i odważny za to go cenię i szanuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę masz racji. On jako jedyny np. nie bierze pensji poselskiej co mu się chwali. Ale za to nieraz takimi głupotami się zajmuje że się mija z celem jego mandat.

A ja uważam że on przykuwa uwagę jako poseł PO i dobrze odwraca uwagę publiki od machlojek swoich kolegów klubowych.

Powtarzam dla mnie nikt z tego chlewu nie jest dobrym wyborem, czasem jest tylko mniejszym złem więc wszystko to o kant dupy ... :/
_________________
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić."
J. Piłsudski do socjalistycznego rządu II RP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
owned



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 30

PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kod:
Ale za to nieraz takimi głupotami się zajmuje że się mija z celem jego mandat.

Podaj przykład, bo za jego zwariowanymi wystąpieniami kryje się ponura prawda.
Ja również uważam że spora część oszołomów z ulicy wiejskiej niewiele są warci, ale co po niektórych warto wysłuchać i zrozumieć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że nie czyta się całego wątku tylko te dwa, trzy posty wcześniej. Bo wyłoniłby się z tego wyraźny obraz ludzi, którzy nie spełniają swojej roli, robiąc coś jakby obok. Może są zabawni, efektowni robią wrażenie, że coś ważnego czynią ale …to tylko wrażenie.

Biskup Pieronek też pewnie myśli jak i poseł Palikot, że mówi ważne rzeczy, że zagłębia się w temacie, że odkrywa prawdę…

Oni się gubią bo pierwszy zajmuje się polityką wtedy kiedy w KK nie dzieje się dobrze. Ludzie nie wpuszczają kolęd – i stanowi to teraz pewien trend. Coraz mniej katolików praktykuje itp. A Biskup zdając się tego nie dostrzegać bawi się w rzecznika ministra spraw zagranicznych chyba. Drugi myśli, że kontrowersyjnym językiem, przyciągając media – robi coś ważnego dla kraju. Jest przewodniczącym ważnej komisji sejmowej, która z racji Jego zabaw z mediami nic ważnego nie czyni. Bo czasu już nie styka. A spraw jest dużo. I problemów ogrom. Zresztą premier załatwienie tych problemów obiecywał ale Jego pupil zapomniał się przed kamerami.
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
damian87pl



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 652
Skąd: Redyna - Uchwały

PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu się zgodzę z Jonas'em że PO tylko szopki odstawia dla ludu żeby coś się działo.
Mówcie co chcecie ale jak PiS rządziło to robili cokolwiek, choć też były afery i głupie pomysły, ale czy za SLD tak nie było?
A PO do tej pory nic ważnego nei zrobiło tylko gadają o jakimś cudzie co im się pomylił Betlejemski z Irlandzkim a na dodatek od niedawna wychodzą ich wszystkie brudy których bardzo dużo mają.

Na początku wierzyłem w te całe komisje że cos zrobią bo wreszcie ktoś ścigał osłów mimo immunitetów. Ale dałem sie nabrać bo tam siedzą ludzie którzy chcą tylko grać przed kamerami, żenada.
I właśnie Pali koty im przoduje i może zajmie się jakąś sprawą i coś dobrego z tego będzie ale to nie należy do jego obowiązków niech to komu innemu zleci jak go to tak boli ale sam niech wpierw zrobi swoją pracę!
_________________
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić."
J. Piłsudski do socjalistycznego rządu II RP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Czw Sty 28, 2010 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewien komentujacy na onet.pl pisze:"Najpierw komisja "przyjazne państwo" chce ułatwić dostęp do broni, teraz zalegalizować bimber.
Czy istnieje jakaś minimalna chociażby opcja, że komisja "przyjazne państwo" zajmie się wreszcie NFZ, KRUS, ZUS, podatkami, panoszącą się biurokracją, odpowiedzialnością karną urzędników za podejmowane decyzje itp ?" I chyba ma racje
_________________
كافر INFIDEL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Sty 28, 2010 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez mialem wielkie nadzieje zwiazane z PO - niestety nie wygrali zdecydowanie wyborow i zespolkowali sie z najwieksza sprzedajna partyja jaka jest PSL, stad KRUS dalej bedzie grabił pieniadze płacacych ogromne składki do ZUS. Myslalem, ze zerwa z konkordatem, ze KK sam bedzie utrzymywał sie na wzor np. austri - nalezysz do KK, to sie zdeklaruj i płac dodatkowy podatek, liczyłem tez ze ktos z wreszcie przejrzy na oczy i powroci do starego systemu szkolnictwa - po cholere te gimnazja, ktore demoralizuja młodzież - a raczej jeszcze dzieci, ze bedzie podatek liniowy na poziomie ok 15%, ze sprywatyzuje sie RTV panstwowe i tym samym zlikwiduje sie abonament i wiele innych.

ogolnie zawsze glosowałem na SLD i gdyby byl jakikolwiek cien szansy, ze mogliby wygrac to PO nie dostałby mojego głosu, ale z 2 strony wybrałem mniejsze zło, bo PiS to szkoda pisac, przez nich stracilismy 2 lata - ktore miały być latami tłustymi, ale RP zyskało dodatkowa administracje i dodatkowe aparaty ucisku i nacisku w postaci CBŚ i ABW i telenowela ziobro kontra układ.

podejrzewam, ze gdyby przed 2004 u władzy, gdy rzadziła wowczas silna SLD, bylo ktorekolwiek z ugrupowan czy PiS i PO to pewnie do tej pory nie bylibysmy członkiem UE.

PO jest strasznie nieudolne i zamiast liberalne jest zwykłe socjalistyczne podejcie, ktore spowalnia rowoj gospodarczy kraju,

urzednik jest bogiem nietykalny, moze sie mylic ile chce i robic co chce, przykład: czekam na klauzule wykonalnosci na sprostowaniu literówki w orzeczeniu sadowym o spadku, taka prosta i oczywista sprawa sedzinie powinna zajac chwilke, ale niestety minol juz miesiac od wniosku i dowiaduje sie, ze sedzina w tym zasranym kraju taki wniosek moze przetrzymywac ile jej sie tylko spodoba, bo nie ma przepisow dotyczacych norm czasowych na udzielenie odpowiedzi - ale jak ja dostalem z sadu z wydziału ksiag wieczystych zawiadomienie, ze brakuje tej p....nej klauzuli to dali mi tylko 7 dni na ustosunkowanie sie do pisma po czym odrzucaja moj wniosek o wpis własnosci mieszkania do KW

nie pisze tu ze takie sytuacje dopiero sie teraz zdarzaja, ale tyle lat tyle obietnic i nic sie nie zmieniło, dalej biurokracja - wymagaja kas fiskalnych od handlowca na targu, a w urzedach i sadach w kasach nie maja nawet terminali zeby bylo mozna karta płacic
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka