Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Autostrada A1
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 64, 65, 66  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukas2401
Moderator


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 5050
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 13, 2009 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ownejdz napisał:

Mi to wygląda na jakieś 30/40cm

Foto: "m p 13" www.skyscrapercity.com


Chyba czas iść do okulisty Mr. Green mówię o sobie rzecz jasna Wink

Czy podczas wyburzania nie zostanie zniszczony kawałek ronda ? Wink mam tu na myśli chodnik i chyba nie tylko... Czy może przyjdzie wilk z bajki o 3 świnkach i zdmuchnie dom tak, żeby nic się nie uszkodziło ? Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
ownejdz



Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 73

PostWysłany: Nie Gru 13, 2009 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie że na czas wyburzania rondo bedzie musiało zostać zamknięte... ew. jazda drugą stroną ronda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ownejdz



Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 73

PostWysłany: Wto Gru 15, 2009 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstępuje od kontraktu na budowę autostrady A1 od Świerklan do granicy z Czechami w Gorzyczkach. Jak poinformował rzecznik prasowy GDDKiA Marcin Hadaj, przyczyną odstąpienia od kontraktu jest zbyt małe zaawansowanie prac budowlanych. W kwietniu 2010 ogłoszony zostanie nowy przetarg na budowę tego odcinka i będzie gotowy na ME 2012 - zapewnia GDDKiA.

Kontrakt na budowę odcinka autostrady płatnej Świerklany-Gorzyczki został podpisany 18 października 2007 r. między GDDKiA a konsorcjum Alpine Bau GmbH. Jak zaznaczyła Dyrekcja, stan zaawansowania prac na tym odcinku powinien obecnie sięgać 85 proc.; tymczasem jest to zaledwie 50 proc. Winą za opóźnienie prac GDDKiA obarcza wyłącznie wykonawcę robót. Jednocześnie zapewnia, że odcinek autostrady będzie gotowy przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r.
REKLAMA

Jak wyjaśniła GDDKiA, konsorcjum notorycznie uchylało się od prowadzenia robót wynikających z kontraktu, w trakcie prac dochodziło też do licznych opóźnień. Mimo wielokrotnych wezwań ze strony Dyrekcji wykonawca nie przedłożył harmonogramu przyśpieszenia prac. Według Dyrekcji Alpine Bau GmbH nie było w stanie zapewnić niezbędnej kadry inżynierskiej, a w piątym miesiącu prac dysponowało jedynie 69 pracownikami fizycznymi, choć zdaniem GDDKiA powinno być ich kilkuset. Robotnicy nie przepracowywali wymaganej liczby godzin w ciągu doby, nie posiadali uprawnień do obsługi sprzętu, z którego korzystali - twierdzi GDDKiA.

Od 15 grudnia na odcinku autostrady A1 Świerklany-Gorzyczki rozpoczęła pracę Komisja Inwentaryzacyjna.

Kolejny kontrakt na budowę tego odcinka autostrady ma zostać podpisany z wyłonioną w przetargu firmą, która opracuje nowy projekt, wykorzystując prace wykonane dotychczas przez Alpine Bau GmbH. Ogłoszenie przetargu planowane jest na kwiecień 2010 r., a podpisanie kontraktu na sierpień 2010 r. tak, by prace zakończyły się do 31 marca 2012 r.

Prace na odcinku autostrady A1 ze Świerklan do Gorzyczek rozpoczęły się w 2007 r. i miały zakończyć w 2010 r. W ich trakcie odkryto na placu budowy niewybuchy, co spowodowało przesunięcie terminu zakończenia budowy do sierpnia 2010 r. Jednak po 4 miesiącach opóźnienie prac w stosunku do harmonogramu wynosiło 40 proc. Miesiąc później zwiększyło się do 60 proc.

Wartość kontraktu opiewała na 273 mln euro. Jak informuje GDDKiA, w związku z odstąpieniem od umowy z winy wykonawcy, konsorcjum Alpine Bau GmbH zostanie obciążone karą umowną w wysokości 15 proc. wartości kontraktu. Będzie to kwota ok. 40 mln euro.

Jak informuje RMF FM, jest to pierwszy w historii przypadek zerwania umowy na budowę autostrady przez GDDKiA.

źródło: onet.pl

Na stronie GDDKiA też o tym piszą...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gumiś



Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 144
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawe animacje dotyczące ruchu na węźle Sośnica znalazłem na stronie GDDKiA ... polecam ... warto sprawdzić jak się po nim poruszać Thumbsup
http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/gddkia_katowice/article.php/id_item_tree/302384a541b561eba621a2c4afd08565/id_art/5397eccac1bb0658c5d185e176388b59
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

22-23 grudnia czyli zaczynamy ostatecznie odliczanie do STARTU A1 w naszym regionie Applause Applause Applause
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DEMON



Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 270
Skąd: z piekła

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

21 niby otwarcie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carbon



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 460
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iro



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jechałem autostradą dzisiaj, zdziwiony byłem i ja i Ci, którzy mnie tam widzieli. Jak wjeżdżałem na rondo nie zauważyłem żadnych zakazów, postanowiłem więc wjechać choć kawałek, okazało się że na zawrócenie nie ma żadnych szans i pojechałem w stronę Debieńska, tam też zawróciłem i pojechałem spowrotem do Knurowa. Właściwie to nie mam pojęcia czy autostrada jest otwarta czy nie, żadnych zakazów nie ma na pewno, droga jest odśniezona, jedynie w kilku miejscach można jeszcze napotkac jakieś ekipy robotników.
Irek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mateusz



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 337

PostWysłany: Nie Gru 20, 2009 12:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam.
_________________
http://mtsl.digart.pl/digarty/

tel 661 143 709



Moja trasy na Bikemap
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DEMON



Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 270
Skąd: z piekła

PostWysłany: Nie Gru 20, 2009 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja akurat wczoraj też wjechałem, i jakież było moje zaskoczenie jak mnie ochroniarz zawrócił zaraz za zjazdem już na A1 Neutral
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kamil



Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 32

PostWysłany: Nie Gru 20, 2009 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj akurat jechał na narty do Wisły i zobaczyłem że nie ma żadnego zakazu więc wskoczyłem na autostradę Very Happy chyba nie jest całkowicie czynna, bo jak jechałem to z naprzeciwka, pod prąd jechał jakiś TIR Very Happy w Bełku się kończy autostrada... Jednak jak wracałem z Wisły to na rondzie w Bełku jest zakaz wjazdu na autostradę Mr. Green Ale jakoś się wjechało i byłem szybko w Knurowie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carbon



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 460
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Gru 20, 2009 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No proszę,czyli autostrada przetestowana Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Gru 21, 2009 12:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W stronę Sośnicy i z powrotem wolny przejazd. W niedzielę wieczorem objechałem od ronda w Knurowie do węzła Sośnica, tam zjechałem na A4 w kierunku Wrocławia, w Bojkowie zawróciłem i z powrotem zjechałem w Sośnicy z A4 na A1, po dwóch kilosach wyjechałem znowu na rondzie w Knurowie:)).
Droga do Sośnicy całkowicie otwarta i przygotowana, z powrotem też żadnych znaków zakazu, ale widać, że jeszcze nie było oficjalnego otwarcia (np. stoją jeszcze jakieś maszyny w pasie drogowym).
Knurów ładnie oznakowany, ale miasta nie widać, bo do ronda łącznica jest obudowana szczelnie ścianami. Węzeł Sośnica "od środka" nie robi żadnego wrażenia, ciemności i nie widać skali, za to odcinek prosty między Sośnicą a Knurowem jest rewelacyjnie oświetlony (ale niestety pod przyszły punkt opłat).


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Pon Gru 21, 2009 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alpine wysłala list do MI w sprawie odwołania od decyzji GDDKiA dotyczącej zerwania kontraktu.

Ciekawe, że argumentem Alpine dotyczącym opóźnienia jest zła konstrukcja jednego z wiaduktów. Moim zdaniem to zwykła ściema, bo w końcu mają swoich budowlańców i już w chwili otrzymania planów mieli robić aferę a przy okazji budować resztę swojego odcinka zgodnie z terminarzem. Ja bym tej firmy nie przywrócił. Jest tylko jeden problem. Alpine będzie musiało zapłacić karę, a do tego pewnie nie wypłaci należnych wynagrodzeń podwykonawcom, bo się wykpi brakiem pieniędzy mimo tego, że GDDKiA potwierdziła, że po zakończeniu inwentaryzacji wypłaci kasę za wykonane prace. Ciekawe co na to Grabarczyk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Danirad



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 1551
Skąd: K N W

PostWysłany: Wto Gru 22, 2009 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OTWARCIE A1 SOŚNICA - BEŁK 23.12 godz. 16:00

Autostrada A-1 Sośnica – Bełk gotowa

Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach informuje, że 23 grudnia 2009 roku o godzinie 16.00 planowane jest otwarcie pierwszego z siedmiu realizowanych w województwie śląskim odcinków autostrady A-1 – z Sośnicy do Bełku. Ponad 15-kilometrowy odcinek autostrady był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności, którego udział wyniósł 83% kosztów kwalifikowanych.
Odcinek Sośnica-Bełk ma trzy pasu ruchu w każdym kierunku; podczas prac niezbędnym było uwzględnienie specyfiki regionu – autostrada przebiega po terenach czynnej eksploatacji górniczej. Wykonano zabezpieczenia nasypów na terenach poddanych eksploatacji górniczej, a konstrukcja autostrady na obszarach narażonych na oddziaływanie szkód górniczych została zabezpieczona.

Na trasie autostrady powstały trzy węzły autostradowe w Knurowie, Dębieńsku i Bełku, Plac Poboru Opłat Gliwice, dwa Miejsca Obsługi Podróżnych w Knurowie. Zastosowano także elementy ochrony środowiska: ekrany akustyczne (9,1 km), urządzenia podczyszczania wód, zieleń ochronną, przejścia dla zwierząt. W ramach kontraktu wybudowano 33 obiekty inżynierskie o łącznej długości 1349 m, w tym 14 wiaduktów w ciągu autostrady i dróg poprzecznych, 12 mostów w ciągu autostrady,
6 mostów w ciągu dróg poprzecznych oraz przejście podziemne dla pieszych. Na szczególną uwagę zasługują dwa obiekty: przebiegająca nad stawem Moczury, linią kolejową oraz ul. Dworcową w Knurowie estakada o długości 842 m oraz przejście górne dla dużych zwierząt w Knurowie. Roboty budowlane wartości ponad 213 mln euro realizowała gracka firma J&P AVAX S.A. od stycznia 2007 roku. Nadzór nad inwestycją sprawowało konsorcjum firm TPF PLANEGE – Consultores de Engenharia e Gestao S.A. i E&L Arcihtects.

Ponadto, aby uzyskać połączenie autostrady A-1 z autostradą A-4, uruchomione zostanie drugie zadanie - węzeł autostradowy Gliwice-Sośnica. Budowa rozpoczęła się 1 lipca 2008 roku. Wartość prowadzonych robót to 853 mln zł, inwestycja ta współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Węzeł Gliwice-Sośnica jest węzłem 6-wlotowym, trzypoziomowym, odpowiadającym europejskim standardom. Powstał na terenie Gliwic i Gierałtowic łącząc ze sobą trzy drogi: autostrady A-1 i A-4 oraz drogę krajową 44. Długość wszystkich wybudowanych dróg w obrębie węzła to 33 km, w tym 2,2 km dwujezdniowej, trzypasmowej autostrady A-1, 13 km wjazdów i zjazdów, 11 km łącznic oraz 7 km dróg serwisowych i dojazdowych. Powstało 16 obiektów inżynierskich: 14 wiaduktów, 1 most oraz przejazd pod drogą krajową 44. Niemniej ważne jest wybudowanie 15 przepustów pod drogami i murów oporowych o łącznej długości 752 m. Zgodnie z wydanymi decyzjami zastosowano ekrany akustyczne o łącznej długości prawie 4 km, nasadzonych zostanie prawie 3000 sztuk zieleni izolacyjnej, powstały separatory (11 kompletów) oraz zbiorniki ekologiczne (7 kompletów).

Aby węzeł spełniał wszelkie normy bezpieczeństwa umieszczone zostały stalowe bariery ochronne (55 tys. mb) oraz ogrodzenie (prawie 8 tys mb). Zgodnie z zapisami kontraktu przebudowano sieć energetyczną, wodociągową, gazową, teletechniczną, deszczową, ciepłowniczą, trakcyjną.
Dla autostrad A-1 i A-4, obowiązywać będzie docelowa organizacji ruchu, na pozostałych – tymczasowa. Prace na węźle trwać będą do końca maja 2010 roku, więc należy liczyć się z niewielkimi utrudnieniami związanymi z prowadzeniem prac bitumicznych i wykończeniowych. Na stronie internetowej
http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/gddkia_katowice/article.php/id_item_tree/302384a541b561eba621a2c4afd08565/id_art/5397eccac1bb0658c5d185e176388b59 dostępne są mapy i animacje dla wszystkich relacji na węźle Gliwice-Sośnica
_________________
========
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 64, 65, 66  Następny
Strona 43 z 66

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka