Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Koniec z ruiną przy ul. Ogrodowej
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo sie utarło, ze w spoldzielni jest czynsz - cos ala odstepne od najmu - a developek to podchwycil i pisze bzdury - i tak trzeba bedzie utworzyc fundusz remontowy, komus placic za zarzadzanie nieruchomoscia, zlecac kontrole kominiarzy, sprzataczka (chyba, ze kazdy z mieszkancow bedzie odbarnial snieg, sprzatal smieci, grabil liscie itp.)

ja mam wlasnosciowe wspolnotowe na wp2 ok. 62m2 i place cos 260zł/miesiac - to jest koszt: zarzadzania wspolnota (mzglia, sprzataczka, zarzad) i fundusz remontowy oraz zaliczka na c.o. miejskie,

oczywiscie do tego dochodzi wywoz nieczystosci (8,8zł x liczba osob w gosp. domowym) i wod.-kan. (zimna i podgrzanie) oraz oplaty roczne (wieczyste uzytkowanie gruntow i podatek od nieruchomosci)
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MefKM napisał:
bo sie utarło, ze w spoldzielni jest czynsz - cos ala odstepne od najmu - a developek to podchwycil i pisze bzdury - i tak trzeba bedzie utworzyc fundusz remontowy, komus placic za zarzadzanie nieruchomoscia, zlecac kontrole kominiarzy, sprzataczka (chyba, ze kazdy z mieszkancow bedzie odbarnial snieg, sprzatal smieci, grabil liscie itp.)

ja mam wlasnosciowe wspolnotowe na wp2 ok. 62m2 i place cos 260zł/miesiac - to jest koszt: zarzadzania wspolnota (mzglia, sprzataczka, zarzad) i fundusz remontowy oraz zaliczka na c.o. miejskie,

oczywiscie do tego dochodzi wywoz nieczystosci (8,8zł x liczba osob w gosp. domowym) i wod.-kan. (zimna i podgrzanie) oraz oplaty roczne (wieczyste uzytkowanie gruntow i podatek od nieruchomosci)


A centralnego nie liczysz?
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeciez wliczylem zaliczke na c.o. miejskie - czyli centralne
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MefKM napisał:
przeciez wliczylem zaliczke na c.o. miejskie - czyli centralne


Fakt, przeooczyłem.
Z zaliczką CO tylko 260? Fajny czynsz.
Jak długo we wspólnocie jesteście?
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Kwi 04, 2009 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niecale 4 lata, ale wspolnota jest niezadluzsona, wrecz na sporym + i ja mam ok 7 zł. fundusz remontowy

wiadomo, ze jak sie doliczy pozostale oplaty to wyjdzie i tak ladna sumka - ale te dodatkowe oplaty maja wszyscy
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
C.



Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 33
Skąd: Knurów, obecnie: 3st 47min S; 115st 25min E

PostWysłany: Sob Kwi 11, 2009 2:20 am    Temat postu: Re: Czy ktoś może wie: Odpowiedz z cytatem

C. napisał:
Czy ktoś może wie:
1. Czy wszystkie mieszkania w tym miejscu są „wybudowane” na starych murach – to znaczy tych które stały tam od wielu lat? Czy też są jakieś segmenty wybudowane w ostatnim czasie od podstaw?
2. Jak długo te mury tam stały zanim zabrał się za nie obecny developer?
3. Proponowana cena się nie zmienia, ale może ktoś wie jaka jest/bywa cena transakcji na te lokale?
4. Jak dokładnie wygląda ten (chodzi mi o ten konkretny przypadek) Standard Deweloperski, który nie zawsze jest standardem – czyli co należy zrobić zanim będzie można się wprowadzić?

Nie twierdzę, że jestem bezpośrednio zainteresowany, ale żeby rozważyć wszystkie potencjalne możliwości przydałoby się więcej danych.

Pozdrawiam
Wave


Rozumiem, że w powyższym temacie brak danych?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sob Kwi 11, 2009 6:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MefKM napisał:

ja mam wlasnosciowe wspolnotowe na wp2 ok. 62m2 i place cos 260zł/miesiac - to jest koszt: zarzadzania wspolnota (mzglia, sprzataczka, zarzad) i fundusz remontowy oraz zaliczka na c.o. miejskie,


a ile bys placil gdyby to niebylo wlasnosciowe??
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baron napisał:
MefKM napisał:

ja mam wlasnosciowe wspolnotowe na wp2 ok. 62m2 i place cos 260zł/miesiac - to jest koszt: zarzadzania wspolnota (mzglia, sprzataczka, zarzad) i fundusz remontowy oraz zaliczka na c.o. miejskie,


a ile bys placil gdyby to niebylo wlasnosciowe??


w przypadku spoldzielni mieszkaniowych nie ma zanaczenia, czy wlasnosciowe czy przydziałowe - jest taka sama oplata czynszowa

w moim przypadku jest to mieszkanie we wspolnocie mieszkaniowej - czyli musi byc wlasnosciowe - i ja mam mniejsza stala oplate miesieczna niż lokatorzy społdzielni - przykładowo kilka postów wyżej za mieszkanie na osiedlu WP. 48,5 m kw opłata stała wynosi ponad 280 zł. - ja za to samo, przy 62 m kw, płace 260 zł.
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno jest kryzys, mieszkania nie sprzedane, a budowa idzie naprzód:


_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MefKM



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 903
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

budowa idzie, bo lepiej budowac i na koniec roku przedstawic w US straty - tzn. koszty budowy przewyzszajace zysk ze sprzedazy mieszkan, od ktorych taki dewelopek nie zapłaci ani grosza podatku - bo pieniadze zainwestowal

a z tego co widze, to chyba budowa pod działalnosc gospodarcza jest, jakies sklepy czy biura
_________________
MefKM
_______________________________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grzegorz210



Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 4

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

czy jest ktoś na forum kto kupił mieszkanie/mieszka przy Ogrodowej i może się podzielić swoimi spostrzeżeniami dot. budynku, jak się mieszka (np. usterki które wyszły po czasie itp.).
Szukam mieszkania i tak się składa że oglądałem tam kilka mieszkań, żonie się spodobało, ale powiem szczerze nie miałem pojęcia iż budynek stoi już tyle lat!! A kupić kota w worku..
W razie czego proszę o info na priv.

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bakt



Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 2
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 8:33 pm    Temat postu: OD MIESZKAŃCA ;] Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
Mieszkam w tym budynku niecałe 2 lata. Faktem jest, iż odbierając mieszkanie od depka trzeba zwracać uwagę na wszystko i walczyć o swoje.
Dużo rzeczy już tu w tym czasie widziałem i czasem mam wrażenie, że nic więcej mnie już nie zdziwi, ale jak od czasu do czasu czytam wypociny wszystkich mądralińskich, którzy to serwują tutaj swoje niepodważalne "prawdy", to nie wiem czy się śmiać, czy płakać...
Ludu mój....... Nie wiecie, to nie gadajcie bzdur. Czynszu nie ma, fundusz remontowy mamy - i to sami sobie ustaliliśmy - a reszta to opłaty jak wszędzie indziej. Lokalizacja jest jaka jest, ale jeszcze nie było z mieszkańcami Kolonii problemów. A z drugiej strony niedaleko będzie węzeł Sośnica, obecnie już jest zjazd na A4, blisko do Gliwic, Rybnika, na strefę - bardzo dobra lokalizacja.
Co do tego, iż budynek już trochę postał i swoje wycierpiał (1997), to oczywiście prawda, ale większość mieszkańców o tym wiedziała. Można by dużo mówić o depku, ale jakby, miało się to wszystko lada dzień zawalić, to by w ogóle w to nie wchodził, bo nie dostałby pozwoleń. Mieszkamy wszyscy w takim regionie, że i tak wszyscy jesteśmy narażeni na szkody górnicze i wszędzie może dojść "kiedyś" do "czegoś".
A poza tym, jak ktoś nie szukał nigdy mieszkania, nie chodził, nie oglądał, nie porównywał cen, nie musiał dojeżdżać kilkadziesiąt lub nierzadko kilkaset kilosów (w jedną stronę) do roboty, to nie zrozumie, że nawet taki budynek może być lepszą alternatywą (nawet taką Alternatywą 4 :] ).
Mieszkania z żoną szukaliśmy w Rudzie Śląskiej, w Zabrzu, w Gliwicach i okolicach, i powiem tyle, że jestem zadowolony z wyboru. W Rudzie i Zabrzu albo kaszana, albo maleńkie klitki, a w Gliwicach, to za taką cenę miałbym mieszkanie, gdzie i tak musiałbym wszystko drzeć do gołej ziemi, bo inaczej syf, grzyb i malaria, a kosztowałoby mnie to 2x więcej energii niż urządzenie się tutaj.
Nie przedłużając już tego monologu...
Pozdrawiam serdecznie i życzę udanej zabawy w dalsze hipotetyzowanie - no chyba, że ktoś się namyślił...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JurgenKlinsman



Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 362

PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się ten blok podoba a co do ludzi to zazdrość ich zżera nic więcej.
_________________
M-jak mordo ty moja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Budowy, remonty, modernizacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka