Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ile mieszkańców ma Knurów?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
max



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 391
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Maj 23, 2009 10:15 pm    Temat postu: Ile mieszkańców ma Knurów? Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie dawno byliśmy miastem powyżej 40 tys. mieszkańców. Według najnowszej wyszukiwarki http://www.wolframalpha.com/input/?i=knurow niestety Sad już jest poniżej tej 'okrągłej' liczby czyli 39.744.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Admin
Administrator


Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 1968
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Maj 23, 2009 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według dokumentu GUS z czerwca 2008 r. (a więc sprzed roku) w Knurowie było jeszcze mniej mieszkańców: 39.328.

http://www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus/PUBL_L_ludnosc_stan_struktura_30_06_2008.pdf


Dla przypomnienia: w ok. 1988/89 r. w Knurowie mieszkało blisko 50 tys. osób.
_________________
Marek Ostrowski
Autor strony / Administrator Forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jimi



Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 612
Skąd: Knurów - Mieszka I

PostWysłany: Sob Maj 23, 2009 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziwne, zwiększa się liczba mieszkań w Knurowie, a zmniejsza liczba ludność... no ale w końcu wszędzie mamy niż demograficzny...


o czyli w porównaniu z 2008 nie jest tak źle, ale o wiele gorzej niż w 88'

"max" ciekawa jest ta stronka Thumbsup Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tvardy
Moderator


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 2364
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Maj 23, 2009 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dużej mierze ubytek ilości mieszkańców spowodowany był odejściami z kopalń.
_________________
Pozdrawiam
-= tvardy =-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaktus



Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 131

PostWysłany: Sob Maj 23, 2009 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tvardy napisał:
W dużej mierze ubytek ilości mieszkańców spowodowany był odejściami z kopalń.


... i powrotem goroli Mr. Green do siebie.

Ojczyzna, haimat, miejsce gdzie się urodziłeś i wychowałeś... sentyment i ciągnięcie do tego miejsca pozostanie na zawsze.

Wyobrażacie sobie te liczbę: prawie 10 tys. czyli 20% mieszkańców - knurowian opuściło miasto i rozeszło się po świecie (no... wiadomo, należy też wziąć pod uwagę odjeścia naturalne, czyli do wieczności)?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonim



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 1502

PostWysłany: Nie Maj 24, 2009 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie jaką rację bytu (poza prestiżem nazwy) ma stanowisko PREZYDENTA?

Miasta do 50 tys. mieszkańców mają burmistrzów.

W czasach niżu demograficznego weźcie się do pracy, żeby ten trend odwrócić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
silos



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 136

PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 1:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaktus napisał:
tvardy napisał:
W dużej mierze ubytek ilości mieszkańców spowodowany był odejściami z kopalń.


... i powrotem goroli Mr. Green do siebie.

Ojczyzna, haimat, miejsce gdzie się urodziłeś i wychowałeś... sentyment i ciągnięcie do tego miejsca pozostanie na zawsze.

Wyobrażacie sobie te liczbę: prawie 10 tys. czyli 20% mieszkańców - knurowian opuściło miasto i rozeszło się po świecie (no... wiadomo, należy też wziąć pod uwagę odjeścia naturalne, czyli do wieczności)?
do siebie czyli gdzie możesz dokladniej?????? jak mniemam kaktus mieszkasz u siebie czyli gdzie (w jakiejś hanysowskiej krainie ?? Prayer bo może musze sie starać o legalny pobyt na Twojej ziemi i jeszcze jedno do ilu pokoleń wstecz trzeba zamieszkiwać lub rodzic się u Was?? Brick wall zawsze mnie to nurtowało?) D'oh! ate 20% to chyba pomyłka 1 gorol na 4 hanysów myślałem że jest raczej odwrotnie ale.... Wave Po rozmowie (godce) z Bitym Hanysem to nawet gdyby moja/mój pra pra pra pra pra ............ był z polski to ich dzieci nigdy nie będą hanysami skąd te liczby??? Adam i Ewa tez byli gorolami? czy hanysami?? hyyyy?????? Thumbsup

Ostatnio zmieniony przez silos dnia Pon Maj 25, 2009 1:26 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cichy



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 691

PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 1:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odwieczny, staroświecki dylemat hanys czy gorol i to i to człowiek ja zaliczam się do hanysów ale jak mają mnie kojarzyć z Bercikiem to chce być gorolem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
silos



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 136

PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 1:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cichy napisał:
odwieczny, staroświecki dylemat hanys czy gorol i to i to człowiek ja zaliczam się do hanysów ale jak mają mnie kojarzyć z Bercikiem to chce być gorolem
to raczej starohanysowska Tradycja nie mylić tej z Misia bo to raczej gorolica heheh Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wlasnie w polsce 25 lat temu bylo 40 milonow mieszkancow dzisiaj jest 39 w Knurowie 20 lat temu bylo 40 tys dzisiaj jest moze 35 bo czy mozna zaliczyc do mieszkancow knurowa osoby ktorych wogole niema ale sa tylko zarejestrowani? np. u mamusi , babci itd zeby niestracic praw do mieszkania ktore pozniej odziedzicza itd. przypuszczam ze jakies 20-30% zarejestrowanych w Knurowie wcale tu nie mieszka, Knurow jak wiele miast umiera smiercia naturalna polikwidowanao zaklady pracy a wiekszosc ludzi dojezdza do pracy albo sa na rentach a kazdy dojezdzajacy mysli o wyprowadzeniu sie zazwyczaj w poblize miejsca pracy, a rencisci? no coz, wiele tych rent posiadaj ludzie ktorzy powinni jeszcze pracowac no bo przez prawie trzy lata kilku lekarzy wyciągało pieniądze zaradni medycy załatwiali na lewo renty nawet całkiem zdrowym osobom, wcale sie niedziwie ze 35latek posiadajacy gornicza rente pracuje w Holandi i bardzo dobrze mu sie powodzi.
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".


Ostatnio zmieniony przez Baron dnia Pon Maj 25, 2009 10:54 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
silos



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 136

PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baron (a rencisci? no coz, wiele tych rent posiadaj luidzie ktorzy powinni jeszcze pracowac no bo przez prawie trzy lata kilku lekarzy wyciągało pieniądze zaradni medycy załatwiali na lewo renty nawet całkiem zdrowym osobom)z tymi rewelacjami to raczej do prokuratury ja też słyszałem o lek.med. który ponoć został(za kare) orzecznikiem w ZUS hehe...a renta górnicza wiąże sie wypadkiem w zakłdzie pracy (zgłoszonym w BHP) Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wilq



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 381
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka lat temu uczestniczyłem w warsztatach o Knurowie w naszej Izbie Tradycji. Dowiedziałem się wtedy, że mieszka u nas zaledwie 7-8% rodowitych Knurowian (3 pokolenia po ojcu wstecz). A co do Hanysów i goroli to zgadzam się z poprzednikiem - też jestem Hanysem, ale jak widzę Bercikowy wizerunek w mediach, to aż wstyd...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktem jest ze jak sie slyszy czasami gware slaska lub dowcipy slaskie wydaje sie na pierwszy rzut oka ze to niezbyt inteligentna narodowosc, jednak jest to tylko zludzenie....... trudno by bylo jednak wykladac na universytecie slaskim czysto po slasku, mysle ze jest to gwara ktorej uzywa sie raczej w domu , w gornictwie i w scislym gronie slaskich przyjaciol , czy jednak TVS z swoim slaskim programem nie zawsze udanym a czasami parodyjnym jak np. Niewolnica Isaura po slasku , trafia do ludzi z tym bym sie sprzeczal a tym bardziej dla tych zagranica jest to raczej telewizja o niezbyt wysokim poziome kulturalnym,
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Plumowski



Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 1465
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaktus napisał:
tvardy napisał:
W dużej mierze ubytek ilości mieszkańców spowodowany był odejściami z kopalń.


... i powrotem goroli Mr. Green do siebie.

Ojczyzna, haimat, miejsce gdzie się urodziłeś i wychowałeś... sentyment i ciągnięcie do tego miejsca pozostanie na zawsze.

Wyobrażacie sobie te liczbę: prawie 10 tys. czyli 20% mieszkańców - knurowian opuściło miasto i rozeszło się po świecie (no... wiadomo, należy też wziąć pod uwagę odjeścia naturalne, czyli do wieczności)?


Niby tak, ale z tego co widze wśród znajomych, gro ich mieszka w promieniu 5-10 km od Knurowa.
Pobudowali się i przeprowadzili.
Tak więc nie jest tak źle jak piszą Wink
_________________
Pozdrawiam,
Heniek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
animalx



Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 185
Skąd: Knurów

PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wilq napisał:
Kilka lat temu uczestniczyłem w warsztatach o Knurowie w naszej Izbie Tradycji. Dowiedziałem się wtedy, że mieszka u nas zaledwie 7-8% rodowitych Knurowian (3 pokolenia po ojcu wstecz).


Czyli je je rodowity Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Nasze miasto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka