Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Hycel / wyłapywanie psów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dovin



Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 454

PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 9:40 pm    Temat postu: Hycel / wyłapywanie psów Odpowiedz z cytatem

Powiedzcie mi gdzie mam dzwonić jak widzę bezpańskie psy ? Ma ktoś jakiś numer do hycla w Knurowie ? Płaci się za interwencje ? Ile się czeka aż ktoś przyjedzie ?

Suki się cieczą i nie można wyjść z psem spokojnie z bloku, bo grupka kawalerów od razu mi psa obskakuje :/ Jak małe to bym się nie denerwowała, bo potraktuje z buta i będzie spokój, ale jakiś pręgowany amstaff nam podbiegł pod wieżowiec i szczerze mówiąc to się boje. Wiem, że to moja rasa, ale też znam ją na tyle dobrze i wiem że nie zawsze lubi inne psy. A dwa duże samce w miejscu gdzie cieczą się suki to bardzo złe połączenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
silos



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 136

PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 8:49 am    Temat postu: Re: Hycel / wyłapywanie psów Odpowiedz z cytatem

Dovin napisał:
Powiedzcie mi gdzie mam dzwonić jak widzę bezpańskie psy ? Ma ktoś jakiś numer do hycla w Knurowie ? Płaci się za interwencje ? Ile się czeka aż ktoś przyjedzie ?

Suki się cieczą i nie można wyjść z psem spokojnie z bloku, bo grupka kawalerów od razu mi psa obskakuje :/ Jak małe to bym się nie denerwowała, bo potraktuje z buta i będzie spokój, ale jakiś pręgowany amstaff nam podbiegł pod wieżowiec i szczerze mówiąc to się boje. Wiem, że to moja rasa, ale też znam ją na tyle dobrze i wiem że nie zawsze lubi inne psy. A dwa duże samce w miejscu gdzie cieczą się suki to bardzo złe połączenie.
Dovin z twoich postów płynie tyle miłości do piesków tyle wiedzy na ich temat a tu nagle Hycel??(a jak twój piesek ucieknie na dziewczynki i złapie go HYCEL co wtedy z buta?) ludzie będą źli bo zadzwonili? Od 1997 r. obowiązkiem gmin stało się wyłapywanie (i opieka) bezdomnych zwierząt. Hycel najczęściej rozliczany jest na podstawie ilości złapanych zwierząt.Zadzwoń do Straży miejskiej hehe ja bym wyłapywał i kastrował(te bezpańskie) za pozostałe stosowna kara i to tyle.Czasem sie zastanawiam po co komu amstaf, pit bul, dog niemiecki na wieżowcu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dovin



Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 454

PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bezpieczniej dla psa jest jak zostanie odprowadzony do schroniska, niż jakby miał biegać po ulicach i stwarzać niebezpieczeństwo dla siebie i innych. To chyba oczywiście.
Lubię psy, ale też dbam o bezpieczeństwo swojego na tyle, że nie chce by jakieś kundle mi go atakowały jak wychodzimy. On się nie broni więc ja muszę to robić za niego.
Szczerze to jak by mojemu psu kiedyś udało się uciec to dziękowałabym Bogu, ze ktoś go odprowadził do schronu Wink Łatwiej zlokalizować psa w schronisku, niż gdzieś na wolności.

Cytat:
Czasem sie zastanawiam po co komu amstaf, pit bul, dog niemiecki na wieżowcu?

A czemu by nie? Rasa jak każda inna. Jeżeli zapewnisz psu odpowiednią ilość ruchu to w mieszkaniu nie sprawi żadnych kłopotów.
Pit bulla to ty pewnie w życiu na oczy nie widziałeś Wink A przynajmniej nie w Knurowie.
Z dogiem mógłby być problem, bo jest nieco duży Wink Ale jak wywaliłbyś szafę, by postawić tam posłanko to czemu nie? Mr. Green
Równie dobrze mógłbyś zapytać po co komu Husky, Owczarki Niemieckie, Labradory, Goldeny, rottki, dobermany i inne duże psy ?
Jak się ma miejsce i pieniądze by takie psy utrzymać to nie widzę przeciwwskazań.
To nie te czasy w których duży pies = łańcuch i buda


A powracając bardziej do tematu, to wszystkich kawalerów z pod wieżowca gdzieś wywiało Wink I całe szczęście... Mam nadzieję, ze już nie wrócą..
Ja się zastanawiam czemu właściciele suk ich nie sterylizują ? Problem cieczek by się skończył i psy by watahami za nimi nie biegały. Już nie wspominając o aspektach zdrowotnych (zapobieganie ropomaciczom, raku narządów rodnych, sutków) Dontknow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasza1976



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 1267

PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dowin najszybciej dowiesz się w Straży Miejskiej oni decydują o wyłapaniu psa.Mają podpisaną umowę z hyclami .

Uchwała http://www.boz.org.pl/sl/uch/knurow.htm


Zobacz raport z 2006 i 2007 roku .Liczby wyłapań i ile hycel skasował D'oh! .
http://www.boz.org.pl/sl/sl1.htm


Taka ciekawostka jak to wszystko działa i dlaczego .
http://www.boz.org.pl/raport/hycel04.pdf
_________________
nie osądzaj mnie , ani dobrze ,ani źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mim



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 56
Skąd: Knurów

PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem takie info w tym temacie

http://miastoknurow.pl/98,kto-wylapie-bezdomne-zwierzeta,artykul,artykuly.html
http://miastoknurow.pl/117,firma-z-rybnika-wylapie-psy,artykul,artykuly.html

Trochę stare (z grudnia), ale chyba jeszcze aktualne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotruś



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 233
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odświeżam temat gdzie dzwonic żeby wyłapli te bezpańskie psy, lata tego pełno i sra gdzie popadnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZonaCyklopa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 603
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Schronisko Rybnik, dzwoniłam kiedyś, jak dzieci do szkoły z klatki nie mogly wyjść, bo sfora psów czatowała pod nią.
_________________
ZonaCyklopa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szpitalniak



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 929
Skąd: knurów

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 12:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze panowie ze strazy miejskiej rozwiaza problem???
_________________
szpitalniak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Balbina



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1608
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZonaCyklopa napisał:
Schronisko Rybnik, dzwoniłam kiedyś, jak dzieci do szkoły z klatki nie mogly wyjść, bo sfora psów czatowała pod nią.
Suczki im pachniały
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fureya



Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 242
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lip 24, 2014 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odświeżę troszkę.
Gdzie mam dzwonić w sprawie złapania psa? Pląta mi się po ogrodzie kundelek, fakt moja suka ma cieczkę. Kundelek sprawia problem bo mając ogrodzoną posesje psiak znajduje gdzieś dziurę i przełazi, ja muszę psa wyprowadzać na smyczy, na której nie chce się załatwić to raz, a dwa mam w domu miesięczne dziecko i nie mam czasu użerać się i przeganiać kundla, ani użerać się z własnym psem, który w tym okresie za chiny ludowe nie chce się słuchać.
Wszyscy inni mieszkańcy w okolicy mają zamknięte psy, których pilnują, tylko ten jeden lata luzem, bez obroży i nie mam pojęcia czyj on jest, żeby ewentualnie iść do właściciela.
_________________
Miłość jest w każdym z nas...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotruś



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 233
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lip 24, 2014 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadzwoń na straż miejska tam podadzą ci numer do schroniska przyjada i zabiora psa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZonaCyklopa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 603
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lip 24, 2014 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Należymy do Rybnika TU link do strony z danymi: http://www.schronisko.rybnik.pl/
_________________
ZonaCyklopa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fureya



Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 242
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lip 24, 2014 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super, wielkie dzięki.
Pies na pewno ma właściciela, ale skoro nie potrafią go upilnować to trudno...Na pewno już lepsze to niż miało by go rozjechać.
_________________
Miłość jest w każdym z nas...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiziamizia



Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 107

PostWysłany: Sob Lip 26, 2014 1:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że nadszedł już czas na obowiązkowe czipowanie piesków.
W wielu miastach od dawna wprowadzono obowiązkowe czpiwanie i pewne problemy same się rozwiązały. Wezwana Straż Miejska w jakiejkolwiek sprawie z udziałem pieska szybko ustala właściciela .........
Czipowania dokonywałby weterynarz w czasie corocznego szczepienia.
Takie zaczipowane pieski musiałyby być zarejestrowane. To według mnie jest dobra metoda zapobiegania bezdomności zwierząt.

Trzy lata temu w SM dałam oznakować bezpłatnie nowo zakupiony rower.
Skoro rowery mamy oznakowane to może oznakujmy teraz pieski i kotki.
Proponuję też darmoszkę.
Co o tym sądzicie.
_________________
kiziamizia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Poradnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka