Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co zyskaliśmy/straciliśmy po wejściu do UE?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Pią Wrz 22, 2006 9:57 pm    Temat postu: Co zyskaliśmy/straciliśmy po wejściu do UE? Odpowiedz z cytatem

Witam,
A co Knurowianie powiedzą na Unie? Jak y dzisiejszej perspektywy widzicie ten twór polityczno - społeczny? Czy opłaciło się to nam czy nie? Może wiele z Was głosowało na tak a teraz zmieniłoby zdanie, lub odwrotnie. Ja głosowałem za z myślą, że otworzą się granice, że będzie można znaleźć prace poza krajem, gdzie jej nie ma no i… opłaciło się. A czy opłaciło się Wam ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
secundo



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 2899
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sob Wrz 23, 2006 9:06 pm    Temat postu: Re: Co zyskaliśmy/straciliśmy po wejściu do UE? Odpowiedz z cytatem

Trochę jak we współpracy ze Związkiem Radzieckim: zysk był widoczny gołym okiem a koszty głęboko ukryte. Korzyści z UE są oczywiste, ale jeśli płynie rzeka kasy, to komuś tę kasę odejmują. Oby nie okazało się za lat 30, że za wszystko płaciliśmy sobie sami a zysk powędrował za granicę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
demona



Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 80
Skąd: Knurów-Gliwice-Katowice

PostWysłany: Nie Wrz 24, 2006 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyskalismy : podwyzki
stracilismy : dobre i uczciwe ceny

wszystko sie teraz kreci wogol pieniedzy. juz mnie niejest stac na wakacje takie jak sobie zaplnowalem musze szukac o klase nizszych bo ceny np: niektorych rzeczy sa przerazajace. dlamnie to strata.

Pozdrawiam :*
_________________
czy istnieje prawdziwa, idealna miłość? a może to tylko chemia i mija bezpowrotnie po kilku latach? naukowcy twierdzą że nie może trwać dłużej niż 3 lata... Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gemis



Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 274
Skąd: Knurów ul.Łokietka

PostWysłany: Nie Wrz 24, 2006 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudne pytanie co zyskaliśmy a co stracilismy.... tak jak secundo powiedział dowiemy się o tym za jakiś czas... Integracja europejska jest potrzebna, tyle że obecnie dość niezaradnie lawirujemy między USA a EU, przydałoby się trochę konsekwencji w działaniu.
Co dyskaliśmy?? Dopłaty... co straciliśmy??? Pieniądze z tych dopłat... ale chyba tylko z naszej winy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonas



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 1235
Skąd: się wzieliśmy?

PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niewiele o UE wiemy i nie chcemy sie dowiedzieć a narzekamy od zawsze jako, że my... Polacy jeśteśmy. Nie...nie chce tu i ja narzekać ale czy nie ma żadnych plusów, czy Wy, My ich nie widzimy? A może nie chcemy zobaczeć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkanka_Knurowa



Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 28
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

demona napisał:
zyskalismy : podwyzki
stracilismy : dobre i uczciwe ceny

wszystko sie teraz kreci wogol pieniedzy. juz mnie niejest stac na wakacje takie jak sobie zaplnowalem musze szukac o klase nizszych bo ceny np: niektorych rzeczy sa przerazajace. dlamnie to strata.



to fakt, ceny niektórych rzeczy naprawdę poszły w górę
jednak nie przesadzajmy, bo nie jest tak źle.
Mnie się wydaje, że dużo zyskaliśmy. Przecież każdego dnia w gazetach możemy przeczytać ile wspaniałych projektów jest wykonywanych za unijne pieniądze np. miasta zakładają kanalizacje, odnawiają najbardziej zdewastowane dzielnice i przekształcają je w miejsca naprawdę ładne i użyteczne, zaś jeśli chodzi o edukację: uczniowie napisali podecznik do biologi, uczą się gotować, jężdżą na wycieczki, robią wiele interesująch i nowatorskich projektów
dzięki dofinansowaniu rolnicy wyszli na prostą
dzięki środkom z unii zaczęto nareszcie robić jakieś poważne manewry by chronić środowisko, rozruszać gospodarkę i wiele innych
ja jestem bardzo zadowolona z wejścia do unii. Nie wiem co by było gdyby nasz parlament no i przede wszystkim obywatele powiedzieli nie
wtedy naprawdę bylibyśmy na przegranej pozycji
nie byłoby piedniedzy na dosłownie nic
nie zmienilibysmy prawa no bo i po co itd
ludzie!!!! przecież to wielka szansa z której należy korzystać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka