Wirtualny KNURÓW - Strona główna Wirtualny KNURÓW
Forum dyskusyjne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wczasy w Chorwacji
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZonaCyklopa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 603
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 7:32 pm    Temat postu: Wczasy w Chorwacji Odpowiedz z cytatem

Witam! Wybieram się z rodzinką na zorganizowane wczasy do Chorwacji - konkretnie na MakarskąSmile Proszę więc o jakieś rady, wskazówki itp. co zabrać, jaka waluta najlepsza, co zwiedzićSmile słowem wszystko co możecie podszepnąćSmile Dzięki piękne:) Pozdrawiam:)
_________________
ZonaCyklopa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklamiarz






Wysłany:     Temat postu: Reklama Google


Powrót do góry
Rad



Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 135
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza chorwacką kuną bez większych problemów mozesz posługiwać się EURO. W obawie przed jezowcami, wchodząć do Adriatyku, pamiętaj o obuwiu ochronnym. Mozesz je bez problemu kupić na miejscu(cena 1 pary 5-15 euro).Zycze miłego wypoczynku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zadzierac z tubylcami kazdy ma w domu powojenny karabin pod lozkiem ! piwo polecam Karlova?ko 2 man down
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
ZonaCyklopa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 603
Skąd: Knurów

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo Wam dziękujęSmile szczególnie cenna ta informacja Barona dotycząca piwka:) 2 man down Ale proszę o jeszcze jakieś konkrety:)
_________________
ZonaCyklopa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carol1



Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 38
Skąd: KNW

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przejedź się do Splitu, Plitwice polecam, nie pamiętam dokładnie gdzie ale w Makarskiej jest rafting dość fajny, a jak coś jeszcze mi się przypomni to dam znać. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marysiaaa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 73

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dajcie się wyrolować naciągaczom oferującym rejs na wyspy (Pag czy Hvar) należy się targowac o kazde euro czy kunęSmile

Ostatnio zmieniony przez Marysiaaa dnia Pon Kwi 12, 2010 11:45 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cyklop00



Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 42

PostWysłany: Sob Cze 21, 2008 1:19 pm    Temat postu: Chorwacja Odpowiedz z cytatem

WItam wszystkich ,
A jaką walute tam najlepiej zabrać Euro czy Funty a może kuny
_________________
pozdrawiam Bogdan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marysiaaa



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 73

PostWysłany: Sob Cze 21, 2008 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie euro. Na miejscu mozna wymienic w banku. Logo podobne do BPH Smile nazwa Splitska Banka. Przelicznik dobry. W sklepach równiez mozna placic euro, ale zaokrąglają, wiec mało opłacalna transakcja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sob Cze 21, 2008 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://skarby-swiata.pl/chorwacja-wczasy-zabytki/

co do waluty wszedzie stoja automaty wystaryczy karta kredytowa albo normalna karta "EC"
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
jakwi



Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 136

PostWysłany: Nie Cze 22, 2008 8:43 am    Temat postu: Re: Wczasy w Chorwacji Odpowiedz z cytatem

http://www.cro.pl/

na forum odpowiedź na wszystkie pytania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej17lol



Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 26
Skąd: KNW - K.Wielkiego

PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam pytanie czy za chorwacka granice wpuszczają na dowód czy nie bo czytałem na cro.pl że wpuszczają państwa należące do UE chociaż sama Chorwacja do uni nie należy to jak to w końcu jest...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mela



Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 82
Skąd: Knurów

PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam rejs statkiem opływający archipelag wysp Kornati i zwiedzenie Parku Przyrodniczego Telascica, kóry znajduje się na jednej z wysp pn. Dugi Otok. Jest tam piękna zatoka, jedna z największych we wschodnim Adriatyku. W sąsiedztwie zatoki znajduje się jezioro Mir o bardzo słonej wodzie, cieplejszej niż woda w morzu i pięknym kolorze. Poza tym wyspa ma niesamowite wybrzeże klifowe ze ścianami wysokimi ok. 150 m - warto je zobaczyć nie tylko bedąc na nim, ale także patrząc z płynącego statku. Na statku, którym ja płynęłam (7 lat temu) był w cenie obiad, rakija i inne tamatejsze trunki do woli. Ale ceny niestety nie pamiętam. Jednak polecam, bo warto było popatrzeć na piękne widoki.
Poza tym polecam Plitwickie Jeziora o czym już wspomniano oraz wodospady rzeki Krka z miasteczkiem Skradin. Na wodospady trzeba koniecznie zabrać strój, aby skorzystać z kąpieli w tamtejszej zimnej wodzie. Kąpiel działa orzeźwiająco. Polecam także spróbować świeżych fig, które tam są nie tyle co łatwo dostępne ale i napewno tańsze.
Miasta, które zwiedziłam to Zadar z pięknym starym miastem i Sibenik. Obydwa bardzo mi się podobały.
_________________
Wystarczy być w tłumie, by stracić rozum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baron



Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 4170
Skąd: Knurow

PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mela widze ze lubisz zwiedzac ja choc mialem ta mozliwosc wybieram zawsze leniuchowanie wkoncu to ma byc urlop czyli relax i wypoczynek wycieczki w sloncu sa wyczerpujace 2 man down
_________________
Szli krzycząc: "Polska! Polska" [...]
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Mela



Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 82
Skąd: Knurów

PostWysłany: Czw Lip 17, 2008 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż Baron, każdy odpoczywa tak jak lubi. Ja akurat łączę przyjemne z pożytecznym i jadąc na wypoczynek np. 3 tys. km albo na inny kontynent, chcę zobaczyć coś więcej. Poznać kraj, jego kulturę i zabytki, co nie oznacza, że w ten sposób nie odpoczywam. To jest tzw. aktywny wypoczynek i kształcący. Choć przyznam, że niektóre doświadczenia wpływają na późniejsze decyzje, np. nigdy więcej nie pojadę do Aten i nie wejdę na Akropol w środku lata w samo południe (jeszcze wtenczas z 7 letnim dzieckiem).
_________________
Wystarczy być w tłumie, by stracić rozum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LeBoucher



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 992
Skąd: macie takie fajne swetry?

PostWysłany: Czw Lip 17, 2008 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baron napisał:
Mela widze ze lubisz zwiedzac ja choc mialem ta mozliwosc wybieram zawsze leniuchowanie wkoncu to ma byc urlop czyli relax i wypoczynek wycieczki w sloncu sa wyczerpujace 2 man down


A brzuch rośnie, nie? Mr. Green
_________________
http://www.oknafenix.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualny KNURÓW Strona Główna -> Wolna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
statystyka